Jump to content

[Επίσημο] HTC Windows Phone 8X


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα το αγγλικο μενου δεν με ενοχλει γιατι το μενου και η συμπεριφορα του τηλεφωνου ειναι αψογη και ταχυτατη.

καιρο ειχα να πιασω τοσο βολικο τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 808
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο δικό μου, limelight yellow αγορασμένο από expansysUK ΑΛΛΑ μοντέλο EU και όχι UK, υπάρχουν κανονικά τα Ελληνικά (μενού/πληκτρ.).
Link to comment
Share on other sites

Μετα το τελευταιο update της ms, σας εχει διορθωθει η ληψη ενημερωσεων στο store η παλι της βλεπετε χειροκινητα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον, χειροκίνητα.

Αν εννοείς φυσικά, πώς τις περνάμε κι όχι πώς εμφανίζονται (αυτόματα, μια χαρά).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τουλάχιστον, χειροκίνητα.

Αν εννοείς φυσικά, πώς τις περνάμε κι όχι πώς εμφανίζονται (αυτόματα, μια χαρά).

 

 

 

 

 

 

Για να γίνω κατανοητός...

 

 

 

Σου εμφανίζει αυτόματα τις ενημερώσεις απο τις εφαρμογές σου στο tile;

 

 

 

Ρωτάω γιατί σε μερικές συσκευές πρέπει να μπεις στο store και να τις ψάξεις για να σου εμφανίσει την ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα δεν εμφανίζονται στο Live tile οι ενημερώσεις των εφαρμογών, πρέπει να ψάξω στο store και να κάνω τα update χειροκίνητα.

Αυτό άρχισε να το παρουσιάζει μετά τον Ιούλιο , ενω πρώτα εμφάνιζε κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις.

Και μετά το τελευταίο update της συσκευής πάλι οι αναβαθμίσεις δεν φαίνονται στο Live tile του store.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διορθωθεί αυτό το πρόβλημα;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι με όλα τα updates στην συσκευή πλέον στο store στο live tiles μου λεει οτι έχω 2 updates μπαίνω μέσα και τα κάνω update.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι με όλα τα updates στην συσκευή πλέον στο store στο live tiles μου λεει οτι έχω 2 updates μπαίνω μέσα και τα κάνω update.

Το Wi-Fi το έχεις πάντα ανοικτό;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

εμένα πάλι με όλα τα updates στην συσκευή πλέον στο store στο live tiles μου λεει οτι έχω 2 updates μπαίνω μέσα και τα κάνω update.

 

Καταλαβα...τι ωραια που περναμε στην οικογενεια των wph!

Ααα ρε microsoft...

Παιδια το θεωρω απαραδεκτο εν ετη 2013 να βλεπουμε τις ενημερωσεις μας χειροκινητα.

Τι να πω.

Θεωρω οτι αυτο το bug επρεπε να διορθωθει.

 

Αλλοι εχουν προβλημα και αλλοι δεν εχουν,μονο και μονο αυτο δειχνει την ασταθεια σε θεματα υποστηριξης των υπηρεσιων που πρεπει να εχουμε ως χρηστες.

 

Edit: βρηκα λυση παιδες.

 

Εβαλα το κινητο στον υπολογιστη,ανοιξα wf και τοποθεσια στο κινητο και μπηκα στην σελιδα του store απο τον υπολογιστη.

Πατησα ευρεση συσκευης,με βρηκε και μετα απο λιγο δεχθηκα mail απο την ms οτι ητανε επιτηχημενη η ευρεση.

Μπηκα στο store απο το κινητο χωρις να απενεργοποιησω τπτ και μου εβγαλε οτι εχω 6 ενημερωσεις.

Yes.... Λεω....τα καταφερα.

 

Δε ξερω ομως αν για να βλεπουμε τις ενημερωσεις πρεπει καθε φορα να κανουμε οοοολη αυτη τη διαδικασια.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

πάντως βλέπω να διορθώθηκε και το πρόβλημα που είχαμε με τις συσκευές iphone όταν ήταν "Mobile" ο χρήστης στο FB ενώ τον βλέπαμε μέσα Online του στέλναμε μήνυμα το λάμβανε αλλά δεν ερχόταν ποτέ σε εμάς έπρεπε να μπούμε στην εφαρμογή του fb για να διαβάσουμε την απάντηση του.
www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα...τι ωραια που περναμε στην οικογενεια των wph!

Ααα ρε microsoft...

Παιδια το θεωρω απαραδεκτο εν ετη 2013 να βλεπουμε τις ενημερωσεις μας χειροκινητα.

Τι να πω.

Θεωρω οτι αυτο το bug επρεπε να διορθωθει.

 

Αλλοι εχουν προβλημα και αλλοι δεν εχουν,μονο και μονο αυτο δειχνει την ασταθεια σε θεματα υποστηριξης των υπηρεσιων που πρεπει να εχουμε ως χρηστες.

 

Edit: βρηκα λυση παιδες.

 

Εβαλα το κινητο στον υπολογιστη,ανοιξα wf και τοποθεσια στο κινητο και μπηκα στην σελιδα του store απο τον υπολογιστη.

Πατησα ευρεση συσκευης,με βρηκε και μετα απο λιγο δεχθηκα mail απο την ms οτι ητανε επιτηχημενη η ευρεση.

Μπηκα στο store απο το κινητο χωρις να απενεργοποιησω τπτ και μου εβγαλε οτι εχω 6 ενημερωσεις.

Yes.... Λεω....τα καταφερα.

 

Δε ξερω ομως αν για να βλεπουμε τις ενημερωσεις πρεπει καθε φορα να κανουμε οοοολη αυτη τη διαδικασια.

 

Που υπάρχει η επιλογή " ευρεση συσκευης,"

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Που υπάρχει η επιλογή " ευρεση συσκευης,"

 

Ευρεση του κινητου μου.

Λαθος μου.

 

Θα αναγνωριστει η συσκευη οταν μπεις στο store και θα την δεις πανω δεξια,πανε το ποντικι πανω και θα σου βγαλει ορισμενες επιλογες.

Η αγορες μου....και καποιες αλλες αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια... τελικα, υπαρχει κανενας που δεν εχει λαβει ακομη αυτην την περιβοητη gdr2 update για το τηλεφωνο του, ή ειμαι ο μοναδικος ακομα? καθε μερα τσεκαρω απο το τηλεφωνο εαν υπαρχει κατι, και δεν βρισκει τιποτα, ενω ολοι οι υπολοιποι απ οτι βλεπω εχουνε παρει και επιπλεον ενημερωση. Το κινητο μου ηρθε απο αγγλια μεσω σκρουτζ, unbranded λογικα μιας και δεν βλεπω κανενα λογκο στην εκκινηση, και ειμαι στην βονταφον με συμβολαιο... Χελπ
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ, λίγο καθυστερημένα, πως έχω κανονικά ειδοποιήσεις στο tile για τα updates, από την πρώτη ημέρα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα...Χρήστης πλέον κι εγώ της εν λόγω συσκευής,προερχόμενος κι εγώ από android.Και παλιότερα σε μπελαλίδικα wm6.5.

Πραγματικά μ έχει εντυπωσιάσει η απλότητα του λειτουργικού.

Δεν χρειάζεται να το ψάξεις ιδιαίτερα για να κάνεις μια κλήση.

Και φυσικά λατρευω την ποιότητα κατασκευής της συσκευής...

Με χαλάνε ελαφρώς η μικρή εσωτερική μνήμη και οι λίγες εφαρμογες στο market,αλλά το δεύτερο ελπίζω να διορθωθεί σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει λύση για τα update των εφαρμογών ή θα πρέπει να τα κάνουμε χειροκίνητα;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει λύση για τα update των εφαρμογών ή θα πρέπει να τα κάνουμε χειροκίνητα;

 

Γιατι δεν κανεις αυτο που παραθεσα πιο πανω;

Δοκιμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν κανεις αυτο που παραθεσα πιο πανω;

Δοκιμασε το.

 

Δηλαδή κάθε φορά πρέπει να συνδέομαι με το PC και να κάνω εύρεση συσκευής κ.λ.π................;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάθε φορά πρέπει να συνδέομαι με το PC και να κάνω εύρεση συσκευής κ.λ.π................;

 

Δοκιμασε το μια φορα να δεις τι ενημερωσεις θα σου βγαλει και μετα βλεπεις αν πρεπει η οχι.

....και στο ψαξιμο ειμαι ακομα.

Το πρωτο σκελος το πετυχα,μενει να δουμε αν μετα την πρωτη φορα θα λειτουργισει.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τις ενημερώσεις το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να αφήνετε το WiFi η τα Data ανοιχτά όλη μέρα και βγάζει μόνο του. Στην αρχή δεν μου έβγαζε και εμένα τίποτα από ενημερώσεις και αναγκαστικά έκανα ότι κάνετε. Μετά μια μέρα ξέχασα να κλείσω το το WiFi, και το απόγευμα έβγαλε ενημερώσεις μόνο του κανονικά. Από εκείνη την ημέρα το αφήνω ανοιχτό και όλα ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τις ενημερώσεις το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να αφήνετε το WiFi η τα Data ανοιχτά όλη μέρα και βγάζει μόνο του. Στην αρχή δεν μου έβγαζε και εμένα τίποτα από ενημερώσεις και αναγκαστικά έκανα ότι κάνετε. Μετά μια μέρα ξέχασα να κλείσω το το WiFi, και το απόγευμα έβγαλε ενημερώσεις μόνο του κανονικά. Από εκείνη την ημέρα το αφήνω ανοιχτό και όλα ρολόι.

 

Το εχω κανει αλλα για μενα δεν ειναι λυση αυτή.

Edited by left_ace
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...