Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκτός απο το πάγιο στον ΟΤΕ θα έχεις χωριστά και το πάγιο στον provider.Ενώ με τα πακέτα η τιμή είναι ενιαία.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως πρέπει να βάλλεις Static IP στον υπολογιστή σου ώστε να μην παίρνει από το DHCP Server του router?

 

Ένας φίλος μου έχει αυτό το router και όσες αναβαθμίσεις και να του έκανε δεν λειτούργησε και δεν έπαιρνε ΙΡ με τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα καλώ στο 121 και δηλώνω βλάβη συνακρόασης (έχω isdn και έχω συνακρόαση με την δεύτερη γραμμή ).

-121 Ωραία, σε 2 εργάσιμες θα περάσει τεχνικός.

Τρίτη ωραία μέρα ,καλός καιρός.

Τετάρτη καλώ πάλι το 121

- 121 Βλέπω την δηλωση της βλάβης, αλλά δεν βλέπω κάτι προγραμματισμένο,καλέστε στα 9961799,9962299 που είναι το τεχνικό τμήμα Ηλιούπολης, ειναι υποχρεομένοι να έρθουν σήμερα.

- Τηλέφωνα (twolight zone , δεν απαντούν ποτέ)

Εκτός απο την καταγγελία στην ΕΕΤΤ που θα στείλω γνωρίζετε ποιά είναι τα δικαιωματά μου σε αυτήν την περίπτωση;

Δεν το βρίσκω μεγάλο διάστημα, αλλά δύο μέρες είμαι εγκλωβισμένος μέσα στο σπίτι περιμένοντας τους τεχνικούς :mad:

Δυστυχώς η κατάσταση είναι τραγική στον ΟΤΕ σε τέτοια θέματα, το τεχνικό τμήμα δεν απαντά σχεδόν ποτέ στα τηλέφωνα και αν περιμένεις τεχνικό τρέχα γύρευε, μπορεί να χάσεις μέρες περιμένοντας. Το 50% των κλήσεων στο 134 αφορούν θέματα με τεχνικούς που είτε δεν απαντάνε στα τηλέφωνα ποτέ... (μάλλον τα αφήνουν ανοιχτά μέχρι τη 13.30 που λειτουργεί το τμήμα τους και μετά βάζουν τη κασετούλα ότι έκλεισαν) ...είτε αν απαντήσουν κλείνουν ραντεβού ένα μήνα μετά :wacko:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα&γω στον Γερμανο&μου ειπαν οτι καθε καταστημα θα εχει 2 Playstation..αλλα λενε αυτη η προσφορα την εβαλαν για κραχτη!Υπαρχει η πιθανοτητα να φερουν&αλλα μετα..Βεβαια για να το παρεις πρεπει να υπογραψεις συμβολαιο για +8 μηνες με συνολικο παγιο 21,40 τον μηνα.Το σκεφτομαι σοβαρα!!Εχω πει σ'εναν κολλητο στον Γερμανο να μου κρατησει..αλλα αν δεν μπορεσει ποια αλλη περιπτωση ειναι καλη?Στο μυαλο μου εχω τα εξης σχολια:

-Vivodi cube 3+2 μηνες 512(πλαισιο) ->117.81

-Τeledome 3+3 384(πλαισιο) ->117

-Altecnet Jetpack 3 384(multirama)->105.91

-router+spliter δικα μου και μετα να παρω ξεχωριστη συνδεση ετσι ωστε να εχω ADSL αλλα με καλο router&οχι τις μουφες που δινουν τα περισσοτερα

 

Αυτες τις σκεψεις κανω αλλα δεν μπορω να καταληξω!!Μπορειτε να βοηθησετε?Δεν με ενδιαφερουν τα game servers.Με ενδιαφερει το downloading και να μπορω πχ να αφηνω το pc 2-3 μερες να κατεβαζει χωρις να μου κανει μαλακιες η συνδεση ή το router!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω οταν καποια στιγμή άλλαξα antivirus προγραμμα, δεν ειχα αποκριση απο modem τιποτα...ολα λυθηκαν με ενα φορματ !!!

________________________________________

Η ζωή είναι στιγμές ας έρχονται μόνο καλές !

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα καλώ στο 121 και δηλώνω βλάβη συνακρόασης (έχω isdn και έχω συνακρόαση με την δεύτερη γραμμή ).

-121 Ωραία, σε 2 εργάσιμες θα περάσει τεχνικός.

Τρίτη ωραία μέρα ,καλός καιρός.

Τετάρτη καλώ πάλι το 121

- 121 Βλέπω την δηλωση της βλάβης, αλλά δεν βλέπω κάτι προγραμματισμένο,καλέστε στα 9961799,9962299 που είναι το τεχνικό τμήμα Ηλιούπολης, ειναι υποχρεομένοι να έρθουν σήμερα.

- Τηλέφωνα (twolight zone , δεν απαντούν ποτέ)

Εκτός απο την καταγγελία στην ΕΕΤΤ που θα στείλω γνωρίζετε ποιά είναι τα δικαιωματά μου σε αυτήν την περίπτωση;

Δεν το βρίσκω μεγάλο διάστημα, αλλά δύο μέρες είμαι εγκλωβισμένος μέσα στο σπίτι περιμένοντας τους τεχνικούς :mad:

Βάσει του συμβολαίου που έχετε υπογράψει με τον ΟΤΕ για να σας δώσει γραμμή, για τις μέρες αυτές, που πλέον αφού δεν έρχονται για την αποκατάσταση της βλάβης, δεν έχετε τηλέφωνο εξ αιτίας τους, ο ΟΤΕ δεσμεύεται να μη σας χρεώσει το πάγιο για τις μέρες αυτές που σας άφησε να μην έχετε τηλέφωνο.

ΧΡΥΣΑ
Link to comment
Share on other sites

me kathe ondsk kit dinoun dwro ps2!twso apla.fisika i prosfora einai an tin prolaveis.giati iparxoun pithanotites na min vreis ps2 oute gia deigma!se afti tin periptwsi sou dinoun dwro ena mp3 player sony 512mb.i prosfora padws einai korifi!
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! (ήρθε το τέλος) . Αρκετά χρόνια υπομέναμε παγωμένοι τα καυτά, τιμολόγια του ΟΤΕ.Και της υπερτιμημένες υπηρεσίες που προσέφερε.(isdn-adsl)

 

Η άνοιξη ήρθε από τη Vivodi. Η μόνη εταιρία προς το παρών που σου δίνει την δυνατότητα να αποδεσμευτείς τελείως από το καρκίνωμα που λέγεται ΟΤΕ προσφέροντας σου σύνδεση και πρόσβαση dsl 384 Kbps καθώς επίσης σταθερή τηλεφωνεία (με 500 λεπτά δωρεάν κλήσεις πανελλαδικά) μέσω του δικτύου της (δυο αριθμούς). Και όλα αυτά με 47,78 euro το μήνα. Απίστευτο!!! (384 Kbps data + 192 Kbps voice= 576 Kbps). Έτσι λοιπόν φίλοι μου τέλος στα πάγια του αγαπητού μας κατά τα αλλά ΟΤΕ.

 

Εγώ προσωπικά είμαι ένας από τους τυχερούς που έχει κόμβο η Vivodi στη περιοχή μου. Και έτσι έκοψα τελείως τον ΟΤΕ. Υπομονή μήνα με το μήνα μεγαλώνει η κάλυψη . Η ταχύτητα της, άψογη. 5 μήνες που είμαι συνδρομητής. Να σας πω μόνο ότι μπορώ να χρησιμοποιώ ταυτόχρονα το voipbuster για να μιλάω μέσο ip phone δωρεάν ( χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα στην συνομιλία μεταξύ pc to phone) Να ακούω internet radio στα 96Kps ,και να σερφάρω ταυτόχρονα στο ιντερνετ. Θέλετε και άλλα !!!!!

Έχω διαβάσει στο forum ότι με τον ΟΤΕ η πλειοψηφία τον χρηστών που κάνουν τηλεφωνικές κλήσεις μέσο ip phones έχουν πρόβλημα ακόμα και με σύνδεση στα 512 Kbps… Γι αυτό σας λέω.... Επιτέλους! (ήρθε το τέλος) .

Link to comment
Share on other sites

Ti prosfora exei to Plaisio?An den prolavw kamia apo autes tis prosfores se ap'tis epiloges pou exw hdh grapsei na kataliksw?

 

Να η προσφορά από το πλαίσιο --> (-κλίκ-)

Και αυτή πολύ καλή, μάλιστα με χαμηλότερη τιμή;)

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Arxika na se KALWS ORISW STO myphone.GR kai kata deuteron logo na sou pw ta ekshs:exeis thn entupwsh pws auto pou mas egrapse edw mesa apotelei eidhsh?:wacko:

 

Exeis thn entupwsh pws mas edwses mia nea plhroforia?:wacko:

 

 

 

Exeis thn entupwsh pws kati eipes?:wacko:

 

 

Kala tha kaneis apo dw kai pera na diabazeis kai panw ap ola na koitas ton phnaka periexomenwn!:lol:

 

 

kALA THA KANEI ENAS MOD NA KLEIDWSEI TO 1000EIPOMENO T H E M A;)

 

EImaste POLU MPROSTA FILARAKO EDW MESA;)

ΘΑΣΟΣ το σμαραγδενιο νησι!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/12161p_goldenbeach1.JPG

Link to comment
Share on other sites

Arxika na se KALWS ORISW STO myphone.GR kai kata deuteron logo na sou pw ta ekshs:exeis thn entupwsh pws auto pou mas egrapse edw mesa apotelei eidhsh?:wacko:

 

Exeis thn entupwsh pws mas edwses mia nea plhroforia?:wacko:

 

 

 

Exeis thn entupwsh pws kati eipes?:wacko:

 

 

Kala tha kaneis apo dw kai pera na diabazeis kai panw ap ola na koitas ton phnaka periexomenwn!:lol:

 

 

kALA THA KANEI ENAS MOD NA KLEIDWSEI TO 1000EIPOMENO T H E M A;)

 

EImaste POLU MPROSTA FILARAKO EDW MESA;)

--------------------------------------------------------------------------

όταν η σιωπή είναι καλύτερη από αυτά που λες τότε μείνε σιωπηλός ( μήπως θίχτηκες ? ΞΙΔΙ )

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λεει για -50% σημαινει οτι?Δηλαδη το τελικο ποσο που θα πληρωνει κανεις μετα απο αυτους τους 4 μηνες μεχρι να συμπληρωσει τον χρονο θα ειναι ποσο??
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! (ήρθε το τέλος) . Αρκετά χρόνια υπομέναμε παγωμένοι τα καυτά, τιμολόγια του ΟΤΕ.Και της υπερτιμημένες υπηρεσίες που προσέφερε.(isdn-adsl)

Καταρχήν, καλωσήρθες στο myphone.gr. Κατά δεύτερον, πρέπει να διαβάσεις και πάλι προσεκτικά τους όρους χρήσης που αποδέκτηκες με την είσοδό σου στο myphone.gr. Κατά τρίτον θα πρέπει να μάθεις να εκφράζεσαι πιο σωστά χωρίς να χρησιμοποιείς «κακές» λέξεις με ή χωρίς παπάκια και άλλα πτηνά. Κατά τρίτον υπάρχουν δεκάδες συζητήσεις σε αυτό το forum για τα οφέλη της VoIP τηλεφωνίας - τα οποία μπορείς να βρεις κάνοντας μια αναζήτηση. Επίσης υπάρχουν αναρίθμητα θέματα για τη Vivodi.

 

Ως εκ τούτου, το θέμα κλειδώνεται και ο τίτλος του αλλάζει από «Πάρτε vivodi+voipbuster Δώστε τα A@@α σας στον Ο.Τ.Ε » σε κάτι πολύ πιο σεμνό...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Θα ήθελα να ρωτήσω συμφέρει η τρέχουσα προσφορά του ADSL-in-a-box?

(3+3 μήνες, 99 + 19% φπα = 117.81ευρώ)

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Blepo tin prosfora tis forthnet 6mini sindromi stin timi tis 3iminis.. kai leo ego.. oti plironis pernis..???

Pleon h forthnet exei ginei poli gnorimi me polous pelates,mipos exi kai arnitikes sinepieS?? ("kremasma" diktiou,ktl..)

Apo tin ali i tellas exei tin pio ftini xreosi tis agoras px se 384 14,95 (foris fpa)

 

ti lete? ego psifizo tellas.

http://www.ert.gr/site/news/photos/2005/7/internet_xxxx.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να βρώ τα λεφτά γρήγορα...

Μια ερώτηση ακομα.

Ημερομηνία ενεργοποίησης, πιάνεται η μέρα που στέλνω την αίτηση, ή την πρωτη μέρα που θα μπω στο ιντερνετ μεσω DSL?

 

Γιατί άν είναι το δεύτερο, πρέπει να βιαστώ αρκετά...

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Kai egw tellas me 1000 giati h 4thnet ta exei pe3ei :mad: :mad:

btw h tellas exei megales taxythtes me servers ths italias..

Lew na thn alla3w thn 4thnet exei katanthsei na phgainw se netcafe opws palia kai na plhrwnw polla lefta....Dld mporousa na parw otenet pou mamaei...me auta pou skaw twra gia net+netcafe

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα Tellas. Η Forthnet πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο τελευταία, η εξυπηρέτηση των πελατών κυμαίνεται από ανύπαρκτη μέχρι κοροϊδευτική, και η εταιρεία αρνείται συστηματικά και πεισματικά να αναλάβει οποιαδήποτε ευθύνη για το χάλι του δικτύου της.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...