Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρεωνει τιποτα, για λιγες ωρες χρεωνε. Με τη 384 αν θα εχεις προβλημα θα ειναι λογω οτε, με τις 512 υπαρχουν λιγοτερα προβληματα, κανεις δεν ξερει σιγουρα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν το θελετε ποιο αναλυτικα το προβλημα ειναι οτι χρησιμοποιει πολλα μικρα utp πακετα ανα sec και ο ΟΤΕ εχει περιορισμο στο μεγιστο αριθμο πακετων ανα δευτερολεπτο. Η 512 εχει μεγαλύτερο πανω όριο στα udp πακετα και τα voip δουλευουν καλύτερα με την 512. Η 384 εχει περιπου 30pps στη καλύτερη περίπτωση ενω η 512 γυρω στα 50+ pps (packets per second)
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καλυψη απο vivodi...ειναι ο παροχος αν δεν κανω λαθος...αν παρω forthnet με παροχο vivodi ποιο ειναι το κερδος??το νουμεροτο κραταω κανονικα αλλα δεν πληρωνω ουτε παγιο??
Δεν μπορείς να πάρεις forthnet με vivodi. Το νούμερο μάλλον θα μπορείς να το μεταφέρεις αν θες, αυτό όμως θα σημαίνει ότι θα πάρεις τη γραμμή εξ' ολοκλήρου από τη vivodi (=full llu) και αυτό έχει μεγαλύτερο πάγιο.

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν να το λήξουμε αυτό το αστείο με τις γραμμές γιατί δε στέκει με τίποτε; :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Guest PranKsteR

Υπάρχει μήπως κάποια σταθερή τηλεφωνία που να προσφέρει flat rate σε σταθερά; νομίζω κάτι είχα διαβάσει εδώ στο παρελθόν.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Altec και TeleDome με 0,098 και 0,099 αντίστοιχα για αστικά και υπεραστικά.

Προσοχή στην τσουχτερή χρέωση προς κινητα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το συνεχίζαμε εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81461&page=8

 

Πάντως το buster δεν χρεώνει τίποτα για Ελλάδα απ'οτι βλέπω κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να το συνεχίζαμε εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=81461&page=8

 

Πάντως το buster δεν χρεώνει τίποτα για Ελλάδα απ'οτι βλέπω κι εγω.

 

 

to ipa sto 1o minima na to pane opou theloun i na to klidosoun. opote einai ligo asxeto to post sou +to oti den exeis pei tipote gia na to 'sinexisoume' . mallon na to sinexizate eprepe na grapseis.

den boro na katalavo merikous, mono kai mono gia na anevenei o arithmos ton minimaton tous kanoune asxeta posts

Link to comment
Share on other sites

to ipa sto 1o minima na to pane opou theloun i na to klidosoun. opote einai ligo asxeto to post sou +to oti den exeis pei tipote gia na to 'sinexisoume' . mallon na to sinexizate eprepe na grapseis.

den boro na katalavo merikous, mono kai mono gia na anevenei o arithmos ton minimaton tous kanoune asxeta posts

 

Το ιδιο μπορουμε να πουμε και για σενα βεβαια καθως υπαρχουν τουλαχιστον 2 θεματα πληρως ενημερωμενα αλλα δεν εκανες τον κοπο να τα ψαξεις :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

http://gigaset.siemens.com/repository/740/74040/M34_USB.jpg

 

Γνωριζει κανεις εαν κυκλοφορει στο Ελλαδισταν; Το customer care της Siemens με πληροφορησε πως ναι υπαρχει αλλα οταν πήγα σε Πλαίσιο και Γερμανο για να ρωτήσω με κοίταζαν λες τους ζήτησα υλικο για να φτιάξω πυρηνικο αντιδραστηρα.

Link to comment
Share on other sites

nomisa oti den ipirxe tipota kai molis ta ida egrapsa oti borun na diagrapsoun to thema pou anoixa mias kai ego den boro na to kano. an borousa tha to eixa kanei pistepse me. an paleua na anaivaso ton arithmo den tha eixa mono tosa minimata.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον αναρωτιέται, το παραπάνω είναι Skype adapter.

 

CptBill γιατί δεν το παραγγέλνεις απέξω αντί να περιμένεις το Γερμανό και τον Αλβανό να στο φέρουν σε ακριβότερη φυσικά τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Το Voipbuster είναι γνωστό μήνες τώρα στο forum και συνεχίζει να δίνει δωρεάν τηλεφωνήματα (μονόλεπτα) σε σταθερά Ελλάδας.
Link to comment
Share on other sites

έλεος.όποτε βρώ ευκαιρία μακριά απτον οτε.πείρα την γραμμή του οτε και μου λέει ότι αν πιάνω 28kb είμαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.ας γελάσω.

της λέω ότι Ευρώπη έχει τεράστιες ταχύτητες και μου λέει μιλάμε για Ελλάδα.

**** το dslam.αχ καλοκαίρια με 38kb.πότε θα έρθει το καλοκαιράκι με ξενοιασιά και ταχύτητες και προπαντώς όχι νεύρα **** τον ΟΤΕ

Link to comment
Share on other sites

otenet είναι η απάντηση αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση εγώ δεν προσπαθώ να συνδεθώ μέσω internet αλλά απευθείας με κλήση στο άλλο netmod.Μην ρωτάς γιατί έτσι, απλά έτσι πρέπει να γίνει.

Εαν πάρω ένα Isdn modem και το βάλω στην SO του netmod που θέλω να απαντήσει,τερματίσω την άλλη SO με μια αντίσταση όπως θέλει μήπως έτσι δουλέψει;

Ακόμη δεν έβγαλα άκρη.Ευχαριστώ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

 

Θέλω να αγοράσω ένα δίγραμμο ασύρματο τηλέφωνο επειδή πρόσφατα άρχισα να χρησιμοποιώ και VOIP service. απλά επειδή με το linksys pap2 που αγόρασα μπορώ μία συσκευή να την έχω αποκλειστικά για το VOIP και δε μπορώ να έχω στην ίδια συσκευή και τον Ο.Τ.Ε.

Έψαξα και βρήκα μια συσκευή στο internet http://www2.panasonic.com/webapp/wcs/stores/servlet/vModelDetail?storeId=15001&catalogId=13401&itemId=62849&cacheProgram=11002&cachePartner=7000000000000005702&surfModel=KX-TG2740S&catGroupId=25041&surfCategory=Expandable%20Systems&displayTab=R απλά το πρόβλημά μου είναι ότι δεν ξέρω αν μπορώ να την χρησιμοποιήσω στην Ελλάδα. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι συμβατή με τον Ο.Τ.Ε ? πάντως είναι 2.4 Ghz.

||| Samsung S8+ | MSi GS63 7RD |||
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν πολλα και απο τι ξερω δουλευουν (αφου υπαρχουν και στην ελληνικη αγορα) ποιο ευκολα θα βρει GENERAL ELECTRIC

σε λιγο θα σε πω περισοτερα!

αλλα θα ειναι νομιζω ασυρματα οχι dect (εχει διαφορα)

Link to comment
Share on other sites

παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζετε αν θα μπορουσα να βαλω

dsl(θα παρω την νεα προσφορα απο το plaisio της otenet που δινει με ετησια συνδρομη στα 384 δωρο εν mp3 player 1gb)

σε εναν υπολογιστη pentium 3 sta 500 που εχει 64MB ram

Αν βαλω αλλα 128 η 256MB μνημη θα δουλευει?

ρωτησα στην οτενετ διευκρινιζοντας οτι εχει win 98 και μου ειπε οτι δεν θα εχω προβλημα.

και κατι ακομα προστασια απο ιους ?το norton 2006 μπαινει?

θα με βολευε να μην χρησιμοποιησω το κανονικο pc που αλλα το αρχαιο μου

Link to comment
Share on other sites

apoti katalava to thes gia katevastiri to 2o. opote vale linux sto palio kai ena aplo paketaki gia asfalia kai eisai ok. ayta pou tha katevazeis perna ta meso enos diktiou sto diko sou pc kai telioses

 

kai gia internetboreis mesa apo ena programataki na 'vlepeis' to palio pc mesa apo thn othoni tou kenourgiou kai na kaneis apo ekei ploigisi opote sto kenourgio oute antivirus den xrieazete na valeis

Link to comment
Share on other sites

κοιτα βασικα τωρα το χρησιμοποιει ο πατερας και τα linux δεν γινεται να τα βαλω οσο για αποθηκευση εχω εναν 200gb εξωτερικο που θα κανω μεταφορα.ψιλοχαζο ειναι αλλα κανει δουλεια
Link to comment
Share on other sites

exo mperdeftei!!! afto einai to mono sigouro!!!

loipon as paroume ta pragmata apo tin arxi :D

eimai foititis sti kozani ara to xrono loipo 20 meres pasxa 2 mines to kalokairi kai 20 meres ta xristougenna diladi sinolo konta 100 meres diladi 3 mines kai kati meres!!!

oraia ola afta

eso kataliksei anamesa se 2 paketa tis otenet me 89 E kai simbolaio gia 12 mines kai sto paketo tis hol 6+6 (panta se taxitita 384 milame)

an paro tis hol mou eipan apo germano oti ton eksoplismo ean den sinexiso meta tous 12 mines ton epistrefo piso!!!!(apateones???)

eno apo otenet to kratao(kai ti na ta kano meta)

gnorizei kaneis ean mporeis meta to modem kai ta loipa pou sou dinei i otenet

ean mporeis na ta xrisimopoiiseis me alli sindesi apo allon isp????

kai an mporei kapoios as me voithisei sto ti na epilekso!!!!!!

giati oi meres ton teleftaion prosforon plisiazoun :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κατι σαν οδηγος για αρχαριους,τι πρεπει να ξερω,τι πρεπει να προσξω,τι αλλαζει σε σχεση με τις dial-up συνδεσεις,εκτος φυσικα απο τις ταχυτητες,ποια προγραμματα οφειλω να κατεβασω κτλ.Αν αυτα υπαρχουν συγκεντρωμενα σε καποιο website ,ακομα καλυτερα.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...