Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα το ειχα ψιλιαστει οτι δεν ισχυει.Ευχαριστω για την επιβεβαιωση παντως.

Καλο ειναι ομως σε λιγο καιρο να αρχισουν να δινουν και καμια δωρεαν συνδεση στα πλαισια του εκπαιδευτικου προγραμματος και αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με τον messenger απο τότε που έβαλα το OnDSL 1024. Ο messenger με πετάει συνέχεια έξω και επανασυνδέεται μετά απο λίγο, στην αρχή νόμιζα οτι έφταιγε ο Live (version 8). Μετά ξαναγύρισα στον 7.5 και πάλι τα ίδια! Φταίει η οτενετ ή είναι κάποια ρύθμιση στο ρουτερ? (Sagem Fast 1500WG) Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

--------------

Dr. Tasos

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα κανει disconnections το ρουτερ σου και γι αυτο.. Δοκιμασε να βαλεις καινουριο fw στο ρουτερ..
Link to comment
Share on other sites

paidia exo ena modem pou mou exi mini apo to ondsl kit tis otenet(sagem nomizo ine)afto mporo na to xrisimopiiso me alli sindesi?sigekrimena thelo na paro to 3mino fititiko tis altec to opio den parexei eksoplismo...tha mporo na xrisimopiiso to sagem?
Link to comment
Share on other sites

αναφέρω το πρόβλημα: από τότε που έβαλα DSL (και άρχισα να κατεβάζω αρχεία και να σερφάρω αρκετή ώρα από το σπίτι) παρατήρησα κάτι πολύ ενοχλητικό. ενώ η σύνδεση ήταν 384 (έγινε 768) και πήγαινε μια χαρά σε όποια σάιτ είχαν macro flash κολλούσε, δλδ δεν τα άνοιγε και έπρεπε να πατήσω stop και μετά refresh για να τα ανοίξει. μετά από λίγο το ίδιο το έκανε και σε e-banking sites (όπου έχουν javascript) και σε φόρουμ (ειδικά στο myphone - σε όλο το σάιτ). στην αρχή πίστεψε ότι είναι ο ΙΕ7 (που τότε ήταν ακόμα beta) και έβαλα τον firefox (1.5 νομίζω) τα προβλήματα περιορίστηκαν αλλά ΠΑΛΙ εμφανίζονται ακόμα και στο Myphone.

 

το άλλο άσχημο είναι ότι όταν κατεβάζω μεγάλα αρχεία (πάνω από 7-8ΜΒ) (είτε μέσω IE είτε μέσω FF αλλά ακόμα και μέσω ... iTunes) ΔΕΝ κατεβαίνουν με ποσοστό αποτυχίας 80%. φτάνουν στο 100% (γράφουν 1" απέμεινε) και μένουν εκει...

 

λέω θα φταίει το Laptop του σπιτιού και φέρνω της δουλείας (με ΙΕ6) και... μαντέψτε... ΠΑΛΙ τα ίδια. (και τα δύο συστήματα έχουν NAntivirus 2003 και windows firewall - και με ΖΑ τα ίδια συνέβησαν)

 

η σύνδεση DSL είναι της Οtenet και το router είναι αυτό που δίνει με το OnDSL Wireless.

 

ειλικρινά θα ήμουν υπόχρεος σε όποιον/α με βοηθήσε έστω και λίγο.

 

ευχαριστώ πολύ

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

kalispera kai elpizo kapios na exei lisi kai sto diko mou problima.Exo to paketo hol broadbandpack 1024 kai mou to energopiisan meta apo 26 meres!!!meta apo aftes tis 26 meres ena proi eida sto modem na anabei to fotaki pou simenei oti exei grammi alla den exei kodikous to modem.Bazo tous kodikous kai den ekane connect.Perno til tin hol kai molis sikono to tilefono meta apo liga sec blepo to fotaki na menei anameno pou simene oti to modem eixe kanei connect.Kleino to tilefono kai pao na mpo sto internet alla to modem eixe kanei disconect!Eixa internet mono otan itan sikomeno to tilefono!!!!Sikono to tilefono pali kai mpeno sto modem na to tsekaro kai eida pos itan 2048/256 oso eprepe meta ton diplasiasmo.perno pali ti hol tilefono kai tous to leo meta apo polles alages stin taxitita mia mou tin ekanan 1024 (opou douleue xoris na einai sikomeno to tilefona alla katebaze me elaxisti taxitita 15-20 peripou)mia 512 pali 2048 kai ekane sinexeia to idio.Ir8e texnikos apo ton ote spiti elekse ti sindesmologia kai itan ok kai metrise kai tin antistasi tis grammis i opia itan (mou eipe) 7000 eno eprepe na einai 10000,eixa -3000 se ti monada metrisis einai afta 8a sas gelaso den mou eipe kai tora exei kataliksei na einai i taxitita mou 544/192 kai exo dosei 299euro gia ena xrono!!!!!!!Auta .opios kserei kati as boi8isei Euxaristo ek ton proteron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Γνωρίζει κανείς καμία σελίδα που να έχει αναλυτικά τις χρεώσεις του Skype?Θέλω να ενημερωθώ για τις χρεώσεις προς διεθνής κλήσεις και κλήσεις προς κινητά εξωτερικού.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

prezak
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πολυ σαν εσενα με τον διπλασιασμο εχουν τετοια προβλημματα με ταχυτητες.Αλλα πιστευω ομως οτι ακομα μεχρι να ολοκληρωθουν ολες οι εργασιες θα εχει βελτιωθει κατα πολυ η ταχυτητα..Μην ξεχνας στην ελλαδα ζεις;)
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παντως με το μοντεμ που συνδεεται μονο με ανοιχτο το ακουστικο του τηλεφωνου καπου το εχω ξαναδιαβασει..Δεν εισαι μονος φιλε..καπου εκει εξω υπαρχει και καποιος αλλος.....
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΠΑΘΩΝ :D

 

Αντε και είχα αρχίσει να ανησυχώ οτι ήμουν ο μόνος :p

 

@adr3as Κοίτα το thread που δίνει ο IVIetaCreatoR και θα καταλάβεις τι τραβάω κι εγώ..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Το πρόβλημα της forthnet στο να καταφέρει κανείς να επικοινωνήσει με το τμήμα πωλήσεων και φυσικά το τμήμα τεχνικής υποστήριξης είναι γνωστό αυτό όμως που γίνετε σήμερα με έχει βγάλει από τα ρούχα μου... Αφού «τρόμαξα» να συνδεθώ (ADSL 2Mbit) ξεκινάω περίπου στις 7 να στείλω κάποια προγραμματισμένα e-mail για την δουλειά μου. Έλα όμως που δεν υπάρχουν μποφόρ στο πέλαγο της forthnet για να σερφάρεις!!! Κάνω το test ταχύτητας της forthnet και μου βγάζει upload 15.06kb/s and download 11.01kb/s ούτε τη σελίδα του myphone δεν άνοιγε... σκεφτείτε ότι έχω συνημμένα αρχεία από 10MB έως 34ΜΒ να στείλω!!! Καλώ το τμήμα τεχνικής υποστήριξης να μάθω τι συμβαίνει και το ωραίο της υπόθεσης.... δεν μπαίνω ούτε καν στην αναμονή οι γραμμές τελείως μπλοκαρισμένες δεν δικαιολογώ μια μεγάλη εταιρία σαν την forthnet να προσφέρει τέτοιου είδους υπηρεσίες.... ακόμη και μέχρι αυτή την στιγμή γραμμή δεν μπόρεσα να βγάλω και φυσικά η δουλεία μου δεν έχει γίνει.... Συγνώμη που γκρινιάζω πρωί πρωί.... Γνωρίζει κανείς τι πρόβλημα υπάρχει? (περιοχή Κορδελιό Θεσσαλονίκη).

fake! :X
Link to comment
Share on other sites

Tωρα φιλε συστυχως και να τους παρεις τηλ θα σου πουνε να κανεις υπομονη μεχρι το Νοεμβριο που θα τελειωσουν οι αναβαθμισεις.. Ή θα σου πουνε να κανεις 3 τεστ και να τα στειλεις με μαιλ για να δουνε οτι οντως υπαρχει προβλημα με την ταχυτητα σου..
Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό δεν πρέπει να είναι πρόβλημα της Forthnet. Κι εγώ απ' το πρωί δεν μπορώ να συνδεθώ καθόλου, στην αρχή νόμισα το ίδιο. Βάζω τους κωδικούς απ' την δωρεάν altec, πάλι τίποτα. Βάζω τους κωδικούς otenet@otenet κτλ. και πάλι τίποτα. Μάλλον έχει κάποιο πρόβλημα ο ΟΤΕ στην βόρεια Ελλάδα.

 

 

EDIT: Μόλις συνδέθηκε και οι ταχύτητες είναι κανονικές!

Link to comment
Share on other sites

Υπηρχε προβλημα γενικα με τις συνδεσεις σε ολη την χωρα λογω εργασιων του ΟΤΕ

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Έχουν πολύ μεγάλο χρόνο αναμονής, έτυχε να χρειαστεί να περιμένω και πάνω από 20 λεπτά στην αναμονή! Γιατί δεν προχωράνε σε νέες προσλήψεις να το λύσουν λίγο; Είναι απαράδεκτο αυτό!

 

Και κάτι άλλο... έχω παρατηρήσει προβλήματα στη σύνδεσή μου στο ιντερνετ το τελευταίο διάστημα. Έχω δύο διαφορετικές συνδέσεις (full me dsl phone), μία στο σπίτι και μια στο γραφείο. Και στα 2 αντιμετωπίζω πρόβλημα ενώ δεν αντιμετώπησα κάτι εδώ και 2 χρόνια που είμαι πελάτης. Πολλές φορές η σύνδεση γίνεται τρομερά αργή και για κάποιες μέρες είχα πρόβλημα με το e-mail αλλά αποκαταστάθηκε. Παρατήρησα ότι τα προβλήματα ξεκίνησαν από τότε που ανακοίνωσαν αναβάθμιση στη σύνδεση για τους άλλους πελάτες.

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα θα μπορείς!Μη σε φοβίζει το γεγονός ότι γράφει επάνω otenet!:D

afto akrivos skeftomouna,mipos einai me kapio tropo klidomeno mono se otenet sindesis...thnx gia tis apadisis sas paidia

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...