Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω απο τον Σεπτεμβριο του 2004 που ειμαι "πελατης" δεν εχω καταφερει να ανοιξω το e-billing και εδω ζητας encryption :p
Έρωτας: Κορυφαίο ιδιοτελές συναίσθημα, αναφέρεται μόνο στις ερωτικές σχέσεις (όπως δείχνει και το όνομα του). Δίνεις τα πάντα στον άλλο και περιμένεις τα πάντα από αυτόν. Παραδίδεσαι ψυχή τε και σώματι και επιθυμείς το ίδιο από το ταίρι σου. Για μένα ο αληθινός μεγαλειώδης έρωτας, αυτός που θα σταματήσει το χρόνο, είναι πιο σπάνιος και προσωπικά πιο επιθυμητός από την αγάπη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalispera kai kali xronia. pao na mpo sto adslgr.com kai moy vgazei:

 

Warning: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/httpd/vhosts/adslgr.com/httpdocs/includes/initialize.php on line 14

 

Warning: MySQL Connection Failed: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/httpd/vhosts/adslgr.com/httpdocs/includes/initialize.php on line 14

 

Fatal error: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/lib/mysql/mysql.sock' (111) in /home/httpd/vhosts/adslgr.com/httpdocs/includes/initialize.php on line 14

 

 

kserei kaneis an exei provlima? thanx

Link to comment
Share on other sites

To ίδιο βγάζει και σ'εμένα,αλλα δεν είναι και η πρώτη φορά που συμβαίνει κάτι τέτοιο. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=45980&highlight=site
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά μοιάζει με ειρωνεία.Ενα site που υποτίθεται έχει να κάνει με το λεγόμενο γρήγορο internet,να μην έχει εναν server της προκοπής. :worry:
http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

H χρέωση προς το 131 είναι ακριβή όπως ισχύει σε αντίστοιχες υπηρεσίες και στις άλλες ευρωπαικές χώρες. Να θυμίσω απλά ότι και οι εταιρίες κινητής χρεώνουν ακριβότερα τις κλήσεις προς το 131....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρα ! Εχω παραγγείλει ένα Jetspeed 520i για να χρησιμοποιήσω με τη νέα μου ADSL 384 που θα ενεργοποιηθεί πολύ σύντομα ! Δεν ξέρω πολλά ακόμα αλλά θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει η δυνατότητα να απενεργοποιήσω το firewall του Jetspeed 520 ετσι ώστε να μην χρειαστεί να ανοίξω πόρτες για να λειτουργούν απροβλημάτιστα τα Bit Torrent,emule,DC++ και άλλα p2p . Πώς μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ?
Link to comment
Share on other sites

Απο ο,τι ξερω(οχι σιγουρα δηλαδη) μπορεις να ανοιξεις ενα παραθυρο στο MS-DOS και να γραψεις : telnet 10.0.0.138 (ή οποια αλλη ειναι η gateway του router σου,που μαλλον αυτη θα ειναι παντως)

Πατας enter.

Αν σου ζητησει username και password δωσε αυτα που σου ζητησε οταν ρυθμιζες το Modem για να μπει στο ιντερνετ( αυτα που σου εχει δωσει ο isp σου)

Οταν κανεις log in γραψε αυτο για να απενεργοποιησεις το firewall:

 

ip config firewalling off

 

και μετα :

 

saveall

 

Δες αν δουλευει. Αν θες να το ξαναενεργοποιησεις κανε τα ιδια με την διαφορα οτι θα γραψεις :

 

ip config firewalling on

 

και :

 

saveall

 

Εχοντας πει ολα αυτα βεβαια να τονισω οτι εγω προσωπικα δεν θα σου συμβουλευα να απενεργοποιησεις το ενσωματωμενο firewall του router!Καλυτερα να ανοιξεις απλα τις Ports που θελει το καθε προγραμμα.Εγω εχω ανοιχτο το firewall του router και παραλληλα το ZoneAlarm Pro και κατεβαζω κανονικα και απο bitTorrent και απο Dc++ και απο Kazaa.Φυσικα αυτο ειναι δικη μου αποφαση!Εσενα μπορει να σε βολεψει κατι αλλο! ;)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PMNEDM ( 5 Ιαν. 2005 , 03:30)

 

Απο ο,τι ξερω(οχι σιγουρα δηλαδη) μπορεις να ανοιξεις ενα παραθυρο στο MS-DOS και να γραψεις : telnet 10.0.0.138 (ή οποια αλλη ειναι η gateway του router σου,που μαλλον αυτη θα ειναι παντως)

Πατας enter.

Αν σου ζητησει username και password δωσε αυτα που σου ζητησε οταν ρυθμιζες το Modem για να μπει στο ιντερνετ( αυτα που σου εχει δωσει ο isp σου)

Οταν κανεις log in γραψε αυτο για να απενεργοποιησεις το firewall:

 

ip config firewalling off

 

και μετα :

 

saveall

 

Δες αν δουλευει. Αν θες να το ξαναενεργοποιησεις κανε τα ιδια με την διαφορα οτι θα γραψεις :

 

ip config firewalling on

 

και :

 

saveall

 

Εχοντας πει ολα αυτα βεβαια να τονισω οτι εγω προσωπικα δεν θα σου συμβουλευα να απενεργοποιησεις το ενσωματωμενο firewall του router!Καλυτερα να ανοιξεις απλα τις Ports που θελει το καθε προγραμμα.Εγω εχω ανοιχτο το firewall του router και παραλληλα το ZoneAlarm Pro και κατεβαζω κανονικα και απο bitTorrent και απο Dc++ και απο Kazaa.Φυσικα αυτο ειναι δικη μου αποφαση!Εσενα μπορει να σε βολεψει κατι αλλο! ;)

 

 

Ok θα ανοίξω τις ports. Αν και έχω μπερδευτεί λίγο με τις IP. Πρέπει να φτιάξω static IP με το "no-ip" ? Εχω μπερδευτεί με την εσωτερική και εξωτερική IP και πού βάζω την κάθε μία στο port forwarding... αν μπορείς να με βοηθήσεις λίγο θα σου ήμουν ευγνώμον...

Link to comment
Share on other sites

Με το νεο software του jetspeed, ανοιγεις ευκολα τις πορτες.

Αναβαθμισε το.

Το παλιο να φανταστεις δεν ειχε να ανοιξεις πολλες πορτες.

Τοσο καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος NIKOS PARTY ( 5 Ιαν. 2005 , 11:48)

 

Με το νεο software του jetspeed, ανοιγεις ευκολα τις πορτες.

Αναβαθμισε το.

Το παλιο να φανταστεις δεν ειχε να ανοιξεις πολλες πορτες.

Τοσο καλα.

 

 

Βασικά δεν το έχω παραλάβει ακόμα το Jetspeed 520. Μέσα στις επόμενες ημέρες θα το παραλάβω... Λογικά θα έχει το τελευταίο firmware.. πώς μπορώ όμως να το δω αυτό και να το αναβαθμίσω ? Χρειάζεται οπωσδήποτε να φτιάξω static IP για να ανοίξω πόρτες ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα πηγα μεσω του browser μου στη διευθυνση http://10.0.0.138/ (δηλαδη οποια ειναι η gateway του router σου) και στο NAPT ανοιξα τις ports οπως φαινεται στην εικονα παρακατω.Δεν νομιζω να χρειαζεται να "δημιουργησεις" static ip(και παλι βεβαια δεν ειμαι σιγουρος! :o ) Για να δεις την τελευταια εκδοση του λογισμικου του modem πανε στην ιδια διευθυνση στο System και στο κατω μερος της οθονης στο System Software φαινεται η version του λογισμικου σου και το link για την αναβαθμιση.Λογικα παντως θα εχεις την τελευταια εκδοση του software.

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Έχω 3 αναλογικές γραμμές στο σπίτι μου:

 

- 1 γραμμή PSTN OTE

- 2 ξεχωριστές αναλογικές γραμμές από DSL-phone της Vivodi

 

θέλω να μου δώσετε ιδέες για μικρά τηλεφωνικά κέντρα, με μουσική αναμονή κλπ... ξέρετε τι παίζει?? :worry: Όλο ISDN κέντρα βλέπω στο internet... κανένα αναλογικό!... :confused:

 

(Δεν με ενδιαφέρουν κάποιες συσκευές General Electric που παίρνουν 2 γραμμές)

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Αποστόλη θα φτιάξεις cc σπίτι σου; :lol:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 5 Ιαν. 2005 , 14:32)

 

Αποστόλη θα φτιάξεις cc σπίτι σου; :lol:

 

 

λολ ! :p Όχι μωρέ Δημήτρη.. :p απλά τώρα έτσι όπως είναι, έχω 3 συσκευές (= 3 νούμερα) και έχω μπλέξει τα μπούτια μου :X

Entexnos Fm

Το νέο μουσικό ραδιόφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Bγάλε τις 2 από την πρίζα!

Δε θέλει και πολλή φιλοσοφία.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Kalispera! Exw parei to modem/router WBR-3407B ths Level One (einai over ISDN) kai prosvash Ondsl Economy ths Otenet. An exei kapoios to idio 8a mporouse na mou dwsei merikes plhrofories ws pros ta settings pou prepei na valw? Dokimasa na parw thn Otenet alla den me fwtisane idiaitera :mad: .... Thx in advance!

 

[edit] Auto lu8hke. H8ele apla na valw to modem apeu8eias sthn priza kai oxi meta to netmod (opws mou eixan pei sto 134...). Auto Fusika dhmiourgei allo provlhma ka8ws etsi den exw thlefwno....

 

H swsth sundesh sthn periptwsh ths ISDN einai modem kai netmod panw sto splitter upo8etw. Sthn periptwsh pou o pOTE kanei thn ashmanth paraleipsh na mhn steilei to splitter (afou pairnw to modem apo allou pou na mpainei se e3oda twra......) ti mporw na kanw gia na exw kai thlefwno? Pera apo to na paw se OTEshop na tous ta skasw(an kai fantazomai oti den to apofeugw.... :angry: )!

 

Epishs mhpws 3erei kapoios se poia selida mporoume na mpoume gia na doume ti ogko dedomenwn exoume katevasei? (Exonomy 1000 egw ka8ws den trelainomai sta download alla ekana polu xrhsh kuriws gia surfing....) Sto 134 eixan pei oti ginetai ...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Zatrikisths ( 6 Ιαν. 2005 , 16:10)

 

H swsth sundesh sthn periptwsh ths ISDN einai modem kai netmod panw sto splitter? Sthn periptwsh pou o pOTE kanei thn ashmanth paraleipsh na mhn steilei to splitter (afou pairnw to modem apo allou pou na mpainei se e3oda twra......) ti mporw na kanw gia na exw kai thlefwno? Pera apo to na paw se OTEshop na tous ta skasw(an kai fantazomai oti den to apofeugw.... :angry: )!

 

 

Μόνο με splitter λύνεται το πρόβλημα σου. Και δεν θα τους τα σκάσεις. Δικαιούσαι ένα splitter δωρεάν από τον ΟΤΕ από τη στιγμή που έβαλες aDSL μέσω ΟΤΕ και έχεις και ISDN. Θα πας στον ΟΤΕ της περιοχής σου και θα το ζητήσεις ΤΖΑΜΠΑ!!!!!!! :!:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...