Jump to content

Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτίμησε συσκευές της ascom. Πολύ ποιοτικές (αίσθηση, ακουστικότητα). Δεν ξέρω σε τι τιμή όμως :)
http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αθήνα 10 Σεπτεμβρίου 2004

 

H Tellas, ο μεγαλύτερος εναλλακτικός πάροχος τηλεπικοινωνιών στην Ελλάδα, ανακοίνωσε ότι από τη Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου, οι αστικές κλήσεις θα είναι διαθέσιμες σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας.

Η τελευταία φάση της διαθεσιμότητας των τοπικών κλήσεων από την Tellas ολοκληρώθηκε στις αρχές Σεπτεμβρίου με τις περιοχές της Κεντρικής Μακεδονίας, της Πελοποννήσου και των Νησιών του Αιγαίου.

Χάρη στις σημαντικές επενδύσεις της εταιρίας στον τομέα της διεύρυνσης του δικτύου και των υπηρεσιών της, οι ιδιώτες και επαγγελματίες της ελληνικής περιφέρειας έχουν πλέον τη δυνατότητα πρόσβασης στις ολοκληρωμένες υπηρεσίες σταθερής τηλεφωνίας της Tellas, που συνδυάζουν χαμηλό κόστος με άριστη ποιότητα, καθώς και στα οφέλη που πηγάζουν από αυτές τις υπηρεσίες.

 

-----------------------------------------------------------------------------

 

Λίγο καθυστερημένο, αλλά κάλλιο αργά παρά αργότερα. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που το ψάχνω, με φυσιολογική χρέωση κατάφερα να βρω

μόνο την telecomplus για την acn δεν εχω δει ακομα τιμοκαταλογους της

για να ξερω τι χρεωνει. απο κι και πέρα το χάος!

echo "hi!";

cout<<"hi!";

print "hi!";

writeline('hi!');

alert('hi!');

msgbox "hi!"

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα ένα νεο πακέτο της telecomplus που εχει και για φωνή και Internet (DSL) και 1000 και κατι λεπτα δωρεάν ομηλία!!! αν σε ενδιαφέρει είναι και πολυ φθηνό για αυτά που παρέχει!!

echo "hi!";

cout<<"hi!";

print "hi!";

writeline('hi!');

alert('hi!');

msgbox "hi!"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nick_ptr (30 Σεπ. 2004 , 09:40)

 

εγω πηρα ένα νεο πακέτο της telecomplus που εχει και για φωνή και Internet (DSL) και 1000 και κατι λεπτα δωρεάν ομηλία!!! αν σε ενδιαφέρει είναι και πολυ φθηνό για αυτά που παρέχει!!

 

 

Όλα αυτά μέσω ΟΤΕ όμως, άρα είσαι οff-topic.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για αυτούς, όταν ήταν να κάνουν εντυπωσιακές κινήσεις, αναλώνονταν σε απάτες του τύπου "Δωρεάν ίντερνετ". Τώρα ποιος νοήμων άνθρωπος θα ασχοληθεί μαζί τους??? Όταν ακόμα και οι αδαείς την έχουν πατήσει???
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, θέλω να ενεργοποιήσω την φραγή των κλήσεων προς εξωτερικό, για να είμαι σίγουρος για τα διαφορα dialers που κάνουν βόλτα στο internet..

Τι πρέπει να κάνω?

Χρεώνεται?

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ αν θέλω να ενεργοποιήσω την φραγή, πρέπει να πληρώσω?

Γιατί να μου επιβάλλει κάτι τέτοιο ο ΟΤΕ?

Που είναι το δίκιο του πελάτη?

:angry: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Μπήκα χθες στο site της forthnet για να μάθω για την τιμή της 384.

 

Αλλά είδα 2 τιμές!

 

Η μιά είναι σε ΑΥΤΗΝ την σελίδα και λέει 24,90€ (που το ίδιο μου είπε και ένας απο την forthnet)

 

Αλλά η άλλη είναι ΑΥΤΗ που λέει 19,90€

 

 

Επίσης στην δεύτερη λέει για νέες μειωμένες τιμές FORTHnet ADSL Lines, από 1/10/2004.

 

Ποιο απο τα 2 είναι το σωστό? :worry:

Φιλικά Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και τα 2 ειναι σωστα!Tο ADSL lines ειναι το παγιο του ΟΤΕ. Απλα η φορθνετ αναλαμβανει να ενεργοποιησει τη γραμμη σου χωρις να ασχοληθεις καθολου εσυ με τον ΟΤΕ.(κατι που κανει και η βιβοντι). Αρα λοιπον το ADSL Line ειναι το παγιο του ΟΤΕ και απο εκει και περα πρεπει να διαλεξεις και μια εκ των συνδρομων της φορθνετ. Ελπιζω να βοηθησα :)

 

 

Υ.Γ. Read the f****ing manual(Υπηρεσια,τροπος αποκτησης κλπ) :p

Link to comment
Share on other sites

Kαι μιας και ρώτησες το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι τη γραμμή να την ενεργοποιήσεις ο ίδιος στον ΟΤΕ για να μη δένεσαι με τη forthnet αλλά και για να μπορείς να τους παίρνεις να τους βρίζεις αν αργούν να την ενεργοποιήσουν.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν είναι κάτι καινούριο αλλά απευθύνεται σε επιχειρήσεις μόνο.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγω πήρα 'πακέτο' ADSL internet και Φωνή μαζί για το σπίτι, με τις παρακάτω τιμές.

 

 

1) ΑDSL internet

 

ταχυτητα 384/128, με 20ΜΒ χώρο Mailbox, χωρος φιλοξενίας σελιδων 10ΜΒ και με μόνιμη σύνδεση.

 

η ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ ΤΟΥ 6μηνου είναι 354ευρω ή 59ευρω το μήνα μαζι με τον ΦΠΑ.και δεν πληρώνω τίποτα αλλο πούθενα.

 

μέσα στην τιμή ειναι το κόστος ενεργοποιησης,το κόστος εγκατάστασης,ο εξοπλισμός και η συνδρομή.

 

2) ΦΩΝΗ

 

αστικα 0,024ε υπερ/κα 0,049ε κινητά 0,179ε

 

και ΠΡΟΣΕΞΤΕ 1000λεπτα ομιλίας ΔΩΡΕΑΝ (χιλια λεπτα καλα διαβασατε)

 

α) θελω την γνώμη σας γιαυτο το πακέτο

β) αν έχετε εντοπίσει πιο καλες τιμες

 

παντως εγω που το εψαξα λιγο δεν βρήκα κάτι πιο καλό

Link to comment
Share on other sites

Που το βρήκες αυτό το πακέτο; Καλό μου ακούγεται... :)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

ρε φίλε μας δουλέυεις??? εγω έψαξα όλη τήν αγορά, είδα τιμοκατάλογους απο acn, hol, otenet κτλ. και τελικά κατέληξα στην forthnet στο εξάμηνο πακέτο 346,14 ευρώ χωρίς το modem και χώρις καθόλου δωρεάν ομηλία! πές μου ποια είναι αυτή η εταιρία που έχει αυτό το πακέτο!

echo "hi!";

cout<<"hi!";

print "hi!";

writeline('hi!');

alert('hi!');

msgbox "hi!"

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να γνωρίζω πόσος καιρός απαιτείται για ενεργοποίηση του DSL από τον ΟΤΕ σήμερα;

Τι λένε οι στατιστικές του τελευταίου μήνα; Είναι όντως 10-15 ημέρες όπως διατείνεται ο ΟΤΕ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σταθερής τηλεφωνίας γενικά (Μέρος Ι)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...