Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί παιδευεσαι;

Πήγαινε ρυθμίσεις iCloud αν δεν έχεις βάλε το Apple ID & password σου συνδεσου και επέλεξε ποια πράγματα να συγχρονίζονται με το iCloud.

Μόνο τις φωτογραφίες μπες από τον υπολογιστή και αντέγραψε τές

Μόλις κανεις restore & set up as new θα σου ζητήσει το Apple ID ανοίγεις και το iCloud και όλα θα έρθουν πίσω αυτόματα όσα επιλέξεις πχ επαφές ημερολόγια σελιδοδείκτες.

Μόνο τις εφαρμογές θα τις κατεβασεις πάλι από την αρχή

 

Εχω την εντύπωση, ότι ούτε τις εφαρμογές θα χάσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε βλεπω φανατικο του icloud!

Παιρνει backup και τα ringtones που εχω φτιαξει εγω;;

 

Τα ringtones αυτα βρίσκονται στο iTunes οπότε μπορείς και πάλι να τα περάσεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε βλεπω φανατικο του icloud!

Παιρνει backup και τα ringtones που εχω φτιαξει εγω;;

Φίλε Πανιώνιε, το icloud είναι η καλύτερη μέθοδος για backup και άμεση επαναφορά.

Δεν χάνεις τίποτα. Ούτε επαφές, ούτε ημερολόγιο, ούτε sms, ούτε εφαρμογές. Μόνο τις φωτογραφίες σου, άρα θα πρέπει από πριν να τις έχεις περάσει στο pc. Είναι μεγάλη ανακάλυψη το icloud. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ringtones Μουσική Φωτογραφίες υποτίθεται τα έχεις περάσει με συγχρονισμό άρα είναι στο iTunes και μόλις τελειώσεις την επαναφορά θα επιλέξεις να τα συγχρονισει πάλι και θα γίνουν όλα μόνα τους.

Οι εφαρμογές θα πρέπει να σε ταλαιπωρησουν μόνο να τις κατεβασεις η μπορείς πάλι μέσα από το iTunes να διαλέξεις ποιες θέλεις για εγκατάσταση αλλα θα τις στησεις από την αρχή.

 

Φανατικός είμαι γιατί εχω κάνει restore πάνω από 300 επειδή επισκευάζω συσκευές και με το iCloud δεν χρειαζεσαι τίποτα μόνο το ID & Password.

Αν θέλεις να μπερδευτεις υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι και για επαφές και για οτιδήποτε.

 

Το iCloud κάνει αυτόματα συγχρονισμό οπότε και κάτι να γίνει μπαίνεις από τον υπολογιστή iCloud.com και είναι όλα εκεί έστω και να έχεις χάσει πχ την συσκευή σου.

 

Και κάτι πολύ σημαντικό που μερικοί έχουν μπερδέψει.

Εγώ μιλάω για iCloud αλλα το απλό όχι πλήρες αντίγραφο iCloud στο σύννεφο.

Το πλήρες αντίγραφο το εχω στον υπολογιστή.

iCloud μόνο πας έχει μέσα στις ρυθμίσεις με τους διακόπτες πχ επαφές ημερολόγια κα.

Αν κανεις πλήρες αντίγραφο στο iCloud και μετά την επαναφορά κανεις restore από το αντίγραφο πάλι θα έχεις προβλήματα γιατί μου έχει τύχει κι αυτό δεν ξέρω γιατί.

 

Καλύτερα καθαρή εγκατάσταση μια φορά και μόνο εφαρμογές έχεις να κατεβασεις με τον τροπο που ανέφερα.

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τασο, οι εφαρμογες μετα το restore κατεβαινουν μονες τους. Απλα αργουν, αλλα δεν χρειαζεται να κανει κατι ο χρηστης. Μεχρι και οι ανοιχτες καρτελες στο multitasking επανερχονται.!! Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τασο, οι εφαρμογες μετα το restore κατεβαινουν μονες τους. Απλα αργουν, αλλα δεν χρειαζεται να κανει κατι ο χρηστης. Μεχρι και οι ανοιχτες καρτελες στο multitasking επανερχονται.!!

 

Μιλάς για επαναφορά από πλήρες αντίγραφο του iCloud.

Εγώ δεν λέω για αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να δεις ποιος από τις επαφές σου χρησιμοποιεί iMessage χωρίς να χρειάζεται να πρέπει να επιλέξεις ξεχωριστά μια μια την επαφή για να δεις;
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να δεις ποιος από τις επαφές σου χρησιμοποιεί iMessage χωρίς να χρειάζεται να πρέπει να επιλέξεις ξεχωριστά μια μια την επαφή για να δεις;

 

Νομίζω αυτό δεν γίνεται γιατί δεν είναι στάνταρ ποιοι έχουν iMessage.

Δηλαδή κάποιος μπορεί να αλλάζει συσκευές, αν με εννοείς. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να δεις ποιος από τις επαφές σου χρησιμοποιεί iMessage χωρίς να χρειάζεται να πρέπει να επιλέξεις ξεχωριστά μια μια την επαφή για να δεις;

 

Στη έναρξη του μηνύματος, μπορείτε να καταλάβετε εάν το μήνυμά σας θα σταλεί ως iMessage καθώς το χρώμα είναι σιελ-μπλε αντι πράσινο.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ dinfun νομίζω ότι δεν κατάλαβες την ερώτηση του φίλου. Εννοεί αν μπορεί να δει συνολικά στις επαφές του, ποιοί χρησιμοποιούν imessage. Οχι ενας-ενας...

Αν υπάρχει κάποιο τρικ, θα μας ενδιέφερε όλους πιστεύω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ dinfun νομίζω ότι δεν κατάλαβες την ερώτηση του φίλου. Εννοεί αν μπορεί να δει συνολικά στις επαφές του, ποιοί χρησιμοποιούν imessage. Οχι ενας-ενας...

Αν υπάρχει κάποιο τρικ, θα μας ενδιέφερε όλους πιστεύω...

 

Θα μπορούσα να μάθω το λόγο γιατί θέλετε κάτι τέτοιο, καθώς πολλοί χρησιμοποιούν mail ως default iMessage σε τι θα χρησιμεύε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα.

 

Και νομιζω εξηγησα το γιατι.

:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ dinfun νομίζω ότι δεν κατάλαβες την ερώτηση του φίλου. Εννοεί αν μπορεί να δει συνολικά στις επαφές του, ποιοί χρησιμοποιούν imessage. Οχι ενας-ενας...

Αν υπάρχει κάποιο τρικ, θα μας ενδιέφερε όλους πιστεύω...

 

 

Στο θέμα μας όχι δεν έχεις την δυνατότητα να δεις πχ μια λίστα με αυτούς που έχουν iMessage.

Edited by DINFUN
Αφαίρεση προσβλητικού σχολίου!
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους αλλα και το forum! Ανοίγω ένα θέμα σχετικά με το σήμα και παρακαλώ τους διαχειριστές αν δν είμαι στο σωστό thread να το τοποθετήσουν εκεί. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα ένα 6αρι στην 7.0.4 μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση γενικά. Το ψάχνω βέβαια ακόμα, κ η μπαταρία σχετικά καλή.

Παρατήρησα όμως πως μια εβδομάδα τώρα σε ανύποπτες στιγμές 4 φορές έχασε το σήμα αλλα το ξαναβρήκε.

Κ 2 φορές με 2 μπάρες σήμα έλεγε σ αυτούς που με παίρνανε ότι ήταν κλειστό αλλα δν ήταν. Μου ερχόντουσαν οι κλήσεις σε μνμ μετά βέβαια αλλα ρε παιδιά πως το καταλαβαίνουμε αν έχει πρόβλημα;;;;;;

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5αρι, συγνώμη για το λάθος μου. iPhone 5

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους αλλα και το forum! Ανοίγω ένα θέμα σχετικά με το σήμα και παρακαλώ τους διαχειριστές αν δν είμαι στο σωστό thread να το τοποθετήσουν εκεί. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Αγόρασα την προηγούμενη εβδομάδα ένα 6αρι στην 7.0.4 μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση γενικά. Το ψάχνω βέβαια ακόμα, κ η μπαταρία σχετικά καλή.

Παρατήρησα όμως πως μια εβδομάδα τώρα σε ανύποπτες στιγμές 4 φορές έχασε το σήμα αλλα το ξαναβρήκε.

Κ 2 φορές με 2 μπάρες σήμα έλεγε σ αυτούς που με παίρνανε ότι ήταν κλειστό αλλα δν ήταν. Μου ερχόντουσαν οι κλήσεις σε μνμ μετά βέβαια αλλα ρε παιδιά πως το καταλαβαίνουμε αν έχει πρόβλημα;;;;;;

Συγνώμη για το μεγάλο ποστ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5αρι, συγνώμη για το λάθος μου. iPhone 5

 

καλησπέρα σας φαντάζομαι έχετε το iPhone 5 καθώς το 6 θα κυκλοφορήσει τον ερχόμενο Σεπτέμβριο. Θα σας πρότεινα να αναβαθμίσετε στην τελευταία έκδοση την 7.1 και στη συνέχεια να παρακολουθήσετε τη συσκευή σας, εάν το πρόβλημα συνεχίζεται και σας ενοχλεί θα πρέπει να το δει τεχνικός!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Dinfun.

Ναι δικό μου λάθος λόγω κεκτημένης ταχύτητας.

Μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα ξανά το ίδιο πρόβλημα. Ούτε, μέχρι στιγμής θα το χαρακτήριζα ενοχλητικό.

Η αλήθεια είναι πως το σκεφτόμουνα να πάω στην 7.1 γενικότερα. Ελπίζω να είναι καλή και το κινητό να πηγαίνει καλά.

Οσο για αυτό θα το παρατηρήσω, και ελπίζω να αντιμετωπιστεί.

Αν όχι, έχω λίγες γνώσεις αλλά σίγουρα θα ήθελα κάποιον τεχνικό.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, μιάς και δεν ήξερα τι να κάνω. Με το που γίνει το update ενημερώνω ξανά.

Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Dinfun.

Ναι δικό μου λάθος λόγω κεκτημένης ταχύτητας.

Μέχρι στιγμής δεν αντιμετώπισα ξανά το ίδιο πρόβλημα. Ούτε, μέχρι στιγμής θα το χαρακτήριζα ενοχλητικό.

Η αλήθεια είναι πως το σκεφτόμουνα να πάω στην 7.1 γενικότερα. Ελπίζω να είναι καλή και το κινητό να πηγαίνει καλά.

Οσο για αυτό θα το παρατηρήσω, και ελπίζω να αντιμετωπιστεί.

Αν όχι, έχω λίγες γνώσεις αλλά σίγουρα θα ήθελα κάποιον τεχνικό.

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, μιάς και δεν ήξερα τι να κάνω. Με το που γίνει το update ενημερώνω ξανά.

Και πάλι ευχαριστώ.

 

Θα σας συμβούλευα για να αποκλείσετε την περίπτωση software προβλήματος εάν αναβαθμίσετε, να επιλέξετε restore και setup as new όχι update.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γιατί;

 

Νομίζω εξηγώ γιατί, για να αποκλείσετε την περίπτωση του software προβλήματος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, απλά είμαι newbie στο χώρο του iPhone και απλά δν κατάλαβα πως κάνοντας set new θα αποκλειστεί στην 7.1 και δν θα το ξανακάνει.

 

Είπαμε να αποκλείσουμε την πιθανότητα κι όχι να αποκλείσουμε το πρόβλημα. Εάν μετά τη διαδικασία αυτή επαναληφθεί το πρόβλημα, θα πρέπει να το δει τεχνικός!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα τις τελευταιες δυο μερες στο κινητο. Βλεπω να δουλευει το ιντερνετ οταν ειμαι στις αρχικες οθονες χωρις να κανω κατι. Γιατι συμβαινει αυτο κ γιατι τις τελευταιες δυο μερες; Στις ρυθμισεις δεν εχω πειραξει κατι.
Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα τις τελευταιες δυο μερες στο κινητο. Βλεπω να δουλευει το ιντερνετ οταν ειμαι στις αρχικες οθονες χωρις να κανω κατι. Γιατι συμβαινει αυτο κ γιατι τις τελευταιες δυο μερες; Στις ρυθμισεις δεν εχω πειραξει κατι.

 

Κάποια από τις εφαρμογές σας ενημερώνονται ή προσπαθούν να ενημερωθούν στο background συνήθως social εφαρμογές όπως foursquare, facebook, twitter κλπ. κάνετε ένα restart της συσκευής πατώντας παρατεταμένα home + powers buttons, δεν διαγράφεται τίποτα από τη συσκευή σας!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...