Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το maps της Apple, θα χρειαστεί να κατεβάσετε μία φωνή, Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - επιλογή εκφώνησης - φωνές - ελληνικά - βελτιωμένη ποιότητα! Στη συνέχεια ανοίξτε την εφαρμογή Maps ορίστε τη διαδρομή που θέλετε κι ακούστε την αφήγηση!

 

 

Κωνσταντινε (σωστα ; ) αυτο που λες δεν νομιζω οτι χρειαζεται για τους χαρτες. Εγω, χωρις να εχω κατεβασει τιποτα εχω κανομικα πλοηγηση στα ελληνικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κωνσταντινε (σωστα ; ) αυτο που λες δεν νομιζω οτι χρειαζεται για τους χαρτες. Εγω, χωρις να εχω κατεβασει τιποτα εχω κανομικα πλοηγηση στα ελληνικα.

 

Στην 7.1 έχει βελτιωθεί η φωνή. Το όνομα το πέτυχες, Κωνσταντίνος :)

Link to comment
Share on other sites

Στην 7.1 έχει βελτιωθεί η φωνή. Το όνομα το πέτυχες, Κωνσταντίνος :)

Και πιο πριν νομίζω ότι η πλοήγηση με τους apple maps ήταν έτοιμή, δεν χρειαζόταν να κατεβάσει κάποιος φωνή.

 

Γιάννης, χάρηκα :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το ίδιο λέμε :) η φωνή βελτιώθηκε, κατεβασέ τη για να καταλάβεις!
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το ίδιο λέμε :) η φωνή βελτιώθηκε, κατεβασέ τη για να καταλάβεις!

 

Οκ, θα το δοκιμάσω :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω χρησιμοποιεί πολύ το Ίντερνετ το maps? εννοώ τρώει πολλά mb;

 

Όχι χρησιμοποιεί A-GPS δεν χρεώνεσαι data από τα mb που έχεις διαθέσιμα, αν δεν κάνω λάθος, συνήθως χρησιμοποιώ Navigon, το θεωρώ το καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω χρησιμοποιεί πολύ το Ίντερνετ το maps? εννοώ τρώει πολλά mb;

 

Maps Apple ή Google Maps κανονικά δουλεύουν με ίντερνετ και κατεβάζει δεδομένα. Δεν ξέρω ακριβώς πόσα όμως. Ανάλογα βέβαια και την διαδρομή και τον χρόνο που θα μείνει ανοιχτή η εφαρμογή.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όχι χρησιμοποιεί A-GPS δεν χρεώνεσαι data από τα mb που έχεις διαθέσιμα, αν δεν κάνω λάθος, συνήθως χρησιμοποιώ Navigon, το θεωρώ το καλύτερο.

 

Χρεώνει data όπως και το Google maps αλλά είναι ασήμαντα. Μιλάμε για 10 mb για μια διαδρομή 50 χλμ.

Προσωπικά θεωρώ καλύτερο το Google maps τουλάχιστον στην χώρα που βρίσκομαι.

Πρώτον γιατί έχει προς αναζήτηση ακομα και τα ψιλικατζιδικα της γειτονιάς αφού μπορεί κάθε επιχείρηση να δηλώσει την διεύθυνση της ανά πάσα στιγμή και την επόμενη μέρα να εμφανίζεται στον χάρτη αλλά και στην αναζήτηση.

Δεύτερον, οι ενημερώσεις όταν γίνονται αλλαγές σε δρόμους, συμπεριλαμβάνονται στους χάρτες πολύ γρήγορα.

Συν πολλές άλλες δυνατότητες που απουσιάζουν από το apple maps.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Χρεώνει data όπως και το Google maps αλλά είναι ασήμαντα. Μιλάμε για 10 mb για μια διαδρομή 50 χλμ.

Προσωπικά θεωρώ καλύτερο το Google maps τουλάχιστον στην χώρα που βρίσκομαι.

Πρώτον γιατί έχει προς αναζήτηση ακομα και τα ψιλικατζιδικα της γειτονιάς αφού μπορεί κάθε επιχείρηση να δηλώσει την διεύθυνση της ανά πάσα στιγμή και την επόμενη μέρα να εμφανίζεται στον χάρτη αλλά και στην αναζήτηση.

Δεύτερον, οι ενημερώσεις όταν γίνονται αλλαγές σε δρόμους, συμπεριλαμβάνονται στους χάρτες πολύ γρήγορα.

Συν πολλές άλλες δυνατότητες που απουσιάζουν από το apple maps.

Λογικό να είναι πληρέστερα τα google maps, λόγω παλαιότητας, αλλά και οι χάρτες της άπλ διαρκώς βελτιώνονται.

Δηλαδή, σε σχέση με την παρουσίασή τους, έχουν βελτιωθεί 1000%.

 

Επειδή μου αρέσουν περισσότερο οπτικά , τους χρησιμοποιώ περισσότερο από τα google maps. Αλλά έχω και τα 2 στο κινητό μου, για καλό και για κακό.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να είναι πληρέστερα τα google maps, λόγω παλαιότητας, αλλά και οι χάρτες της άπλ διαρκώς βελτιώνονται.

Δηλαδή, σε σχέση με την παρουσίασή τους, έχουν βελτιωθεί 1000%.

 

Επειδή μου αρέσουν περισσότερο οπτικά , τους χρησιμοποιώ περισσότερο από τα google maps. Αλλά έχω και τα 2 στο κινητό μου, για καλό και για κακό.

 

Σε λίγες μέρες θα προσθέσω στο Google την επιχείρηση της γυναίκας μου. Αυτομάτως μόλις κάποιος πληκτρολογησει την επωνυμία θα τον οδηγήσει κατευθείαν.

Είναι πάμπολλες οι φορές που δεν ξέρουμε διεύθυνση αλλά μόνο το όνομα της επιχείρησης.

 

Δεκάδες άλλα παραδείγματα όπως το παρακάτω:

Εδώ και 2,5 χρόνια έχει καταργηθεί μια νησίδα σε δρόμο μεγάλης κυκλοφορίας και πρέπει να πας 500 μετά πιο κάτω.

Όλοι οι χάρτες δείχνουν ακόμα το άνοιγμα της νησίδας εκτός GM.

Εγώ δεν το αλλάζω. Το οτι μια εφαρμογή είναι apple δεν μου λέει τίποτα. Οπως δεν θα βάλω τα δωρεάν Nymbers & Pages.

Όταν στήνω iphone φτιάχνω ένα φάκελο που τον ονομάζω apple trash. Εκεί βάζω τις official εφαρμογές όπως: Notes, reminder, maps κλπ.

 

Το ίδιο και στα samsung απλά εκεί απενεργοποιώ τις περισσότερες και δεν με απασχολούν ξανά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα προσθέσω στο Google την επιχείρηση της γυναίκας μου. Αυτομάτως μόλις κάποιος πληκτρολογησει την επωνυμία θα τον οδηγήσει κατευθείαν.

Είναι πάμπολλες οι φορές που δεν ξέρουμε διεύθυνση αλλά μόνο το όνομα της επιχείρησης.

 

Δεκάδες άλλα παραδείγματα όπως το παρακάτω:

Εδώ και 2,5 χρόνια έχει καταργηθεί μια νησίδα σε δρόμο μεγάλης κυκλοφορίας και πρέπει να πας 500 μετά πιο κάτω.

Όλοι οι χάρτες δείχνουν ακόμα το άνοιγμα της νησίδας εκτός GM.

Εγώ δεν το αλλάζω. Το οτι μια εφαρμογή είναι apple δεν μου λέει τίποτα. Οπως δεν θα βάλω τα δωρεάν Nymbers & Pages.

Όταν στήνω iphone φτιάχνω ένα φάκελο που τον ονομάζω apple trash. Εκεί βάζω τις official εφαρμογές όπως: Notes, reminder, maps κλπ.

 

Το ίδιο και στα samsung απλά εκεί απενεργοποιώ τις περισσότερες και δεν με απασχολούν ξανά.

 

Κώστα, αν δεν ξέρω τη δνση, θα χρησιμοποιήσω τα GM.

Αλλά αν ξέρω ότι θέλω να πάω κάπου συγκεκριμένα, θα προτιμήσω τους χάρτες της απλ μόνο και μόνο επειδή μου αρέσει περισσότερο το γραφικό τους περιβάλλον, όως είπα πιο πάνω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως να κανω clean install γιατι αντιμετωπιζω καποια θεματακια?

Απο το ios 6 κανω παντα ota

Link to comment
Share on other sites

εισαι με jb? αν θες να το κανεις οπως βγηκε απο το κουτι, κανε το μεσα απο το itunes, συνδεεις και κανεις επαναφορα και αυτο θα σε παει στην τελευταια εκδοση λειτουργικου, αν δεν εισαι jb κανε ενα μπακαπ παλι απο itunes, τις επαφες συγχρονισε της με icloud, οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πειραξει καθολου !!!

Εκανα αντιγραφο κ στο pc αλλα κ μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης.

Ειμαι καλυμενος τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μου πει καποιος πως να κανω clean install γιατι αντιμετωπιζω καποια θεματακια?

Απο το ios 6 κανω παντα ota

 

Να συμπληρώσω πως clean install μπορείς να κάνεις κι αφού επαναφέρεις τη συσκευή από τις ρυθμίσεις. Ρυθμίσεις - Γενικά - Επαναφορά - όλα τα αρχεία και ρυθμίσεις. Όπως προείπανε θα γίνει πλήρη διαγραφή της συσκευής γι αυτό αποθήκευσε τα αρχεία που σου είναι χρήσιμα. Στην ενεργοποιήση εκ νέου θα σου δώσει την επιλογή setup as new ή restore form iCloud. εκεί θα επιλέξεις το πρώτο! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω πειραξει καθολου !!!

Εκανα αντιγραφο κ στο pc αλλα κ μεσα απο τις ρυθμισεις της συσκευης.

Ειμαι καλυμενος τωρα?

Ναι είσαι εντάξει οπότε τώρα μπορείς να κάνεις restore για να σβηστούν όλα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Να στε καλα ρε παιδια σας ευχαριστω πολυ γιατι εχει κατι πολυ εκνευρηστικα bugs απο οταν το εκανα ios 7, 3 για την ακριβεια εχω εντωπισει.

1 στα email οταν ερθει ενα νεο κ το διαβασω μενει το 1 στο εικονιδιο

2 στο app store αν δεν μπεις δεν δειχνει τα updates

k 3 στο ρολοι κ το ειχα ξανα γραψει, η γραμμη με την ενδειξη ωρας μπαταριας συματος ειναι λευκη κ δεν φαινεται καθολου γιατι θα επρεπε να ειναι μαυρη!!!

προχωραω κ σας λεω αν λυθουνε

SOS μου λεει οτι θα πρεπει να πληρωσω ξανα τις αγορασμενες

ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ?

Edited by vagelakos
Link to comment
Share on other sites

Δεν πληρώνεις τίποτα.

Μετά την αναβάθμιση και μέσα από το περιβάλλον του iPhone, θα πας στο AppStore > Updates > Purchased.

Εκεί θα βρεις όλες τις εφαρμογές που έχεις κατεβάσει.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

λεει οτι δεν εχουν μεταφερθει στην βιβλιοθηκη itunes

 

Aκολούθησε τη διαδρομή που σου αναφέρει ο Σταύρος, App Store - updates - purchased και θα δείς ένα σύννεφο δίπλα σε κάθε εφαρμογή που είναι χρεωμένη στο account σου, πάτησε επάνω και θα κατεβεί, άσχετα με το iTunes!

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την υπομονη σας!

Τελικά όλες οι εφαρμογές π είχα αγοράσει πρέπει να πληρωθούν πάλι...

Edited by vagelakos
Link to comment
Share on other sites

Τελικά όλες οι εφαρμογές π είχα αγοράσει πρέπει να πληρωθούν πάλι...

 

!!!!!!!??????

Απιθανο μου φαινεται.εβαλες ιδιο apple id ε;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την υπομονη σας!

Τελικά όλες οι εφαρμογές π είχα αγοράσει πρέπει να πληρωθούν πάλι...

 

δε γινετε αυτο που λες

Link to comment
Share on other sites

Ίδιο id βάζω απλά επιειδη το είχα κάνει Ελλάδα κ τώρα είμαι Πολωνία μάλλον κάτι παίζει . Πάω στα purchased κ είναι κενό. Μήπως πρέπει να συμπληρώσω αυτό για την πληρωμή με την κάρτα ;

Τελικά ξανά έβαλα όσες είχα μέσω iTunes απλά στο App Store συμβαίνει ότι κ πριν

Ίσως όταν βάλω τα στοιχεία της κάρτας να μ τα δειξει

Edited by vagelakos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...