Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο περιέργια και μόνο , πόσο έχει η αλλαγή μπαταρίας απο την επίσημη apple ελλάδας;
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο περιέργια και μόνο , πόσο έχει η αλλαγή μπαταρίας απο την επίσημη apple ελλάδας;

απο επισημο service Ired το καλοκαιρι που χα ρωτησει μου χαν πει 45 ευρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο επισημο service Ired το καλοκαιρι που χα ρωτησει μου χαν πει 45 ευρο.

 

H ired είναι αξιόπιστη;

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

H ired είναι αξιόπιστη;

φανταζομαι Ναι.

δεν εχω προσωπικη εμπειρια.αλλα απο τις παροχες και υπηρεσεις που προσφερει την θεωρω αξιοπιστη.επισης τωρα ειδα οτι εχει και ηλεκτρονικο μαγαζι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

iRepair αξιολογη

 

Και οι δύο εταιρείες είναι στο σύνολό τους αξιόπιστες. Το θέμα είναι ο τεχνικός που θα αναλάβει τη συσκευή σου, τη εμπειρία έχει :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σε ένα iphone5 του άλλαξα μπαταρία , έκανα φορμάτ, και του έβαλα για πρώτη φορά στη ζωή του κάρτα της vodafone. (πριν δούλευε με cosmote)

Με το που ανοίγει και περνά τις πρώτες οθόνες, βγάζει ένα παραθυράκι που λέει welcome to vodafone με επιλογές αποδοχή η άρνηση.

Εκει λοιπόν δεν αντιδρά σε τίποτα, η οθόνη αφής δεν αντιδρά καθόλου .

 

έχει συναντήσει κανείς αυτή τη συμπεριφορά;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Σε ένα iphone5 του άλλαξα μπαταρία , έκανα φορμάτ, και του έβαλα για πρώτη φορά στη ζωή του κάρτα της vodafone. (πριν δούλευε με cosmote)

Με το που ανοίγει και περνά τις πρώτες οθόνες, βγάζει ένα παραθυράκι που λέει welcome to vodafone με επιλογές αποδοχή η άρνηση.

Εκει λοιπόν δεν αντιδρά σε τίποτα, η οθόνη αφής δεν αντιδρά καθόλου .

 

έχει συναντήσει κανείς αυτή τη συμπεριφορά;

 

Δεν δοκίμασες να βάλεις ξανά άλλη κάρτα πχ πάλι cosmote

Μήπως έχει μέσα καμία gevey sim και με την αναβάθμιση που έκανες δεν δουλεύει στην νέα έκδοση; Εκεί που βάζεις την κάρτα sim μήπως έχει κάτι πρόσθετο σαν τσιπάκι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τελικα έφτιαξε μόνο του , μετά απο μερικές επανεκκινήσεις
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφω κ στο τιτλο, πριν λιγο επεσε το iphone 5 ενω οδηγουσα το μηχανακι κ οταν πηγα κ το βρηκα το ειχαν πατησει μαλλον αρκετα αυτοκινητα, οποτε κ η οθονη εγινε κομματια.. Το θετικο ειναι οτι μπορω να συνθεθω με τον υπολογιστη μεσω itunes για να εχω προσβαση στις φωτογραφιες, ωστοσο φιλοι μου, ειχα την οθονη κλειδωμενη κ ετσι ΔΕ μου δινει τη δυνατοτητα να μπω στα αρχεια.. Εννοειται οτι να βαλω τον κωδικο απο το τηλεφωνο δεν παιζει, γιατι εχει κατασταφει τελειως..

Ξεχασα να σας αναφερω οτι τις φωτογραφιες δεν τις εχω συγχρονισει με το icloud!!!

 

Μηπως υπαρχει καποια δυνατοτητα να σπασω τον κωδικο μεσω itune η αλλιως, ωστε να εχω προσβαση στα αρχεια του κινητου?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

Link to comment
Share on other sites

Οπως γραφω κ στο τιτλο, πριν λιγο επεσε το iphone 5 ενω οδηγουσα το μηχανακι κ οταν πηγα κ το βρηκα το ειχαν πατησει μαλλον αρκετα αυτοκινητα, οποτε κ η οθονη εγινε κομματια.. Το θετικο ειναι οτι μπορω να συνθεθω με τον υπολογιστη μεσω itunes για να εχω προσβαση στις φωτογραφιες, ωστοσο φιλοι μου, ειχα την οθονη κλειδωμενη κ ετσι ΔΕ μου δινει τη δυνατοτητα να μπω στα αρχεια.. Εννοειται οτι να βαλω τον κωδικο απο το τηλεφωνο δεν παιζει, γιατι εχει κατασταφει τελειως..

Ξεχασα να σας αναφερω οτι τις φωτογραφιες δεν τις εχω συγχρονισει με το icloud!!!

 

Μηπως υπαρχει καποια δυνατοτητα να σπασω τον κωδικο μεσω itune η αλλιως, ωστε να εχω προσβαση στα αρχεια του κινητου?

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!

 

αν εχεις mac και το βλεπει το itunes μπορεις να κανεις εισαγωγη τις φωτο κανονικα με την εφαρμογη Photos ας ειναι κλειδωμενη η οθονη

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω αγορασει iphone 5 στα 230 μεταχειρο την προηγουμενη βδομαδα ολα καλα για 2 μερες την 3η μερα δεν μου ανοιγε το παω σε εναν τεχνικο μου αλλαζει μπαταρια ολα καλα εδωσα 40 ευρω... μετα απο 2 μερες παλι τα ιδια δεν ανοιγε παλι.... το ξαναπαω με περνει τηλ μου λεει ισως πλακετα θα σου πω σιγουρα αυριο δευτερα.... κοστος πλακετας 360 ευρω....

τι λετε παιζει να εχει σχεση που δεν ανοιγει το κινητο η μπαταρια και μετα η πλακετα?

και αντε και ειναι ετσι τοσο ατυχια πρωτα μπαταρ και μετα πλακετα η απλα μου λεει φουμαρα?

ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω αγορασει iphone 5 στα 230 μεταχειρο την προηγουμενη βδομαδα ολα καλα για 2 μερες την 3η μερα δεν μου ανοιγε το παω σε εναν τεχνικο μου αλλαζει μπαταρια ολα καλα εδωσα 40 ευρω... μετα απο 2 μερες παλι τα ιδια δεν ανοιγε παλι.... το ξαναπαω με περνει τηλ μου λεει ισως πλακετα θα σου πω σιγουρα αυριο δευτερα.... κοστος πλακετας 360 ευρω....

τι λετε παιζει να εχει σχεση που δεν ανοιγει το κινητο η μπαταρια και μετα η πλακετα?

και αντε και ειναι ετσι τοσο ατυχια πρωτα μπαταρ και μετα πλακετα η απλα μου λεει φουμαρα?

ευχαριστω

 

Όταν δεις ότι δεν ανοίγει όπως λες αν βάλεις τον φορτιστή ανοίγει η πάλι νεκρό;

Κακώς άλλαξες μπαταρία. Όσο και σε χάλια κατάσταση να είναι η μπαταρία η συσκευή ανοίγει. Αλλά μπορεί να μην κρατάει πολύ η εκεί που δουλεύει να κλείνει.

Να μην ανοίγει καθόλου δεν είναι μπαταρία πάντως.

Μάλλον μητρική θα είναι αν είναι όντως κάτι τόσο σοβαρό. Χρειάζεται κάποιες δοκιμές όχι έτσι να αρχίζει ο τεχνικός να αλλάζει ότι του κατέβει κι εσύ να πληρώνεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..πριν 2 εβδομαδες αγορα iphone5 μεταχειρισμενο..μετα απο 2 μερες μ κλεινει ετσι ξαφνικα κ τ παω σ ενα τεχνικο κ μ ειπε οτι ειναι η μπαταρια...μ τν αλλαζει κ πληρωνω 40 ευρω..αφου τ περνω τ κινητο απο τ τεχνικο φτιαγμενο κ ολα κομπλε μετα απο 2 μερες π ξανα κανει τ ιδιο..δλδ μ ξανα κλεινει χωρις λογο κ τ ξανα παω στν ιδιο τεχνικο κ μ λεει οτι εχει κατι θεματακια στ φορτιση..καθε μερα περνω τηλ γτ εχω ξεμεινει εδω κ μια εβδομαδα χωρις κινητο κ μ λενε οτι ακομα ειναι στ τεχνικο ελεγχο κτλπ..εχθες π τς πηρα τηλ μ ειπαν οτι παιζει ν εχει θεμα η πλακετα κ οτι αν ειναι η πλακετα δν μ συμφερει ν τ φτιαξω κ ν παρω τηλ αυριο ν μ πουν σιγουρα...μεχρι προχθες ητν θεμα φορτισης κ εχθες μ ειπαν γ πλακετα..γινεται αυτο?ξερεις καποιος ν μ πει σιγουρα?ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Όταν δεις ότι δεν ανοίγει όπως λες αν βάλεις τον φορτιστή ανοίγει η πάλι νεκρό;

Κακώς άλλαξες μπαταρία. Όσο και σε χάλια κατάσταση να είναι η μπαταρία η συσκευή ανοίγει. Αλλά μπορεί να μην κρατάει πολύ η εκεί που δουλεύει να κλείνει.

Να μην ανοίγει καθόλου δεν είναι μπαταρία πάντως.

Μάλλον μητρική θα είναι αν είναι όντως κάτι τόσο σοβαρό. Χρειάζεται κάποιες δοκιμές όχι έτσι να αρχίζει ο τεχνικός να αλλάζει ότι του κατέβει κι εσύ να πληρώνεις

 

Θα συμφωνήσω με την εις άτοπο επαγωγή δεν κανείς διάγνωση. Εάν αποφασίσεις να το επισκευάσεις να του ζητήσεις να επαναφερει ή να αφαιρέσει από το κόστος τη μπαταρία.

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με την εις άτοπο επαγωγή δεν κανείς διάγνωση. Εάν αποφασίσεις να το επισκευάσεις να του ζητήσεις να επαναφερει ή να αφαιρέσει από το κόστος τη μπαταρία.

 

Διάγνωση κανείς αλλά δεν την χρεώνεις στον πελάτη.

Edited by DINFUN
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εκανα ριστορ το 5 μετα απο καποιο προβλημα αλλα τωρα οταν παω στο itunes photos μου βγαζει μυν iclould is on μπορεις να δεις τις φωτος απ το icloud. και δε μπορω να συχρονισω φωτος.καμια λυση;
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

εκανα ριστορ το 5 μετα απο καποιο προβλημα αλλα τωρα οταν παω στο itunes photos μου βγαζει μυν iclould is on μπορεις να δεις τις φωτος απ το icloud. και δε μπορω να συχρονισω φωτος.καμια λυση;

 

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες, τι ρυθμίσεις έχεις κάνεις στη συσκευή σου, η ροή είναι ενεργοποιημένη; Ρυθμίσεις > Φωτογραφίες και κάμερα > ρόη φωτογραφιών.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες, τι ρυθμίσεις έχεις κάνεις στη συσκευή σου, η ροή είναι ενεργοποιημένη; Ρυθμίσεις > Φωτογραφίες και κάμερα > ρόη φωτογραφιών.
οχι ειναι ενεργοποιημενο αλλα το μυν στο itunes συνεχιζει να μου το βγαζει icloud is on αλλα τιποτα αλλο.Δεν νομιζω να εκανα τιποτα, απλα σε μια στιγμη μετα το ριστορ, και οταν εκανα setup as new To 5 μου εξαφανιστηκε το photo stream στο albums και τωρα βγαζει αυτο το το μυνημα . Edited by manolissinger
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ενεργοποιημενο αλλα το μυν στο itunes συνεχιζει να μου το βγαζει icloud is on αλλα τιποτα αλλο.Δεν νομιζω να εκανα τιποτα, απλα σε μια στιγμη μετα το ριστορ, και οταν εκανα setup as new To 5 μου εξαφανιστηκε το photo stream στο albums και τωρα βγαζει αυτο το το μυνημα .

 

Θα πρέπει να ενεργοποιήσεις τη ροή για να γίνεται ο συγχρονισμός των φωτογραφιών και να υπάρχει και ο απαραίτητος χώρος στο iCloud. Ο φάκελος photo stream έχει μετατραπεί σε άλμπουμ "Όλες οι φωτογραφίες" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα και χρόνια πολλά. Άλλαξα την σπασμένη οθόνη σε iPhone5 και το τηλέφωνο δεν ξαναναψε. Όταν το συνδέω στον υπολογιστή το βλέπει το itunes αλλά κανει μπιπ κάθε λίγα δευτερόλεπτα χωρίς να ανάβει πάλι η οθόνη. Άλλαξα και μπαταρία αλλά κάνει τα ίδια. Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...