Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Hot spot ειναι σαν να κανεις το κινητο σου router.

Οπως έχεις στο σπίτι.

Μπορεις να συνδεσεις εκεί δηλαδή ότι θέλεις δεν παιζει ρόλο το λειτουργικό.

Ευχαριστώ παιδιά

Κάτοχος ipad 2 απο το 2011 και τωρα AIR 2 και Iphone 5 απο το 13 τώρα εκανα δοκιμή για το hotspot γιατι ολοι στα μεγαλοκαταστήματα παλιά μου λέγανε να πάρω...τοοοοτε iphone γιατί γίνεται hotspot με το ipad και με τίποτε αλλο.......

Αλλη φορά δεν ακούω κανένα:lol:ρεζίλι εγινα και στη γυναίκα μου που είναι τελείως ασχετη με αυτά :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ παιδιά

Κάτοχος ipad 2 απο το 2011 και τωρα AIR 2 και Iphone 5 απο το 13 τώρα εκανα δοκιμή για το hotspot γιατι ολοι στα μεγαλοκαταστήματα παλιά μου λέγανε να πάρω...τοοοοτε iphone γιατί γίνεται hotspot με το ipad και με τίποτε αλλο.......

Αλλη φορά δεν ακούω κανένα:lol:ρεζίλι εγινα και στη γυναίκα μου που είναι τελείως ασχετη με αυτά :(

 

Μπορεις απο οποια συσκευη θελεις να κανεις Hot Spot και να συνδεθεις με το ipad.

Να πουλησουν θελουν ασε που το 80% στα καταστηματα ειναι πωλητες δηλαδη ασχετοι με το αντικειμενο παρα μονο τις τιμες ξερουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά

Κάτοχος ipad 2 απο το 2011 και τωρα AIR 2 και Iphone 5 απο το 13 τώρα εκανα δοκιμή για το hotspot γιατι ολοι στα μεγαλοκαταστήματα παλιά μου λέγανε να πάρω...τοοοοτε iphone γιατί γίνεται hotspot με το ipad και με τίποτε αλλο.......

Αλλη φορά δεν ακούω κανένα:lol:ρεζίλι εγινα και στη γυναίκα μου που είναι τελείως ασχετη με αυτά :(

 

hotspot = ορατο wifi απο ολους

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με την ελευση του ios8 απογοητευτηκα αρχικα αλλα μετα το τελευταιο update η συσκευη πραγματικα παει παρα πολυ καλα.

Δεν ξανα ειδα κρασαρισματα πουθενα κ η ταχυτητα ειναι στα επιπεδα που ηταν κ παλιοτερα.

Αλλαξα μπαταρια με 20Ε κ προς το παρον αναθεωρησα, οποτε θα το κρατησω μεχρι κ την ελευση του νεου Iphone γιατι προσωπικα θεωρω το 6 ενα μεγαλυτερο 5s χωρις καινοτομιες κ γενικα σαν συνολο ημιτελες...

Περιμενουμε 6s κ αν απογοητευτουμε κ απο αυτο, επιστροφη στην Σαμμυ πιθανον με Νοτε 5, ειδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με την ελευση του ios8 απογοητευτηκα αρχικα αλλα μετα το τελευταιο update η συσκευη πραγματικα παει παρα πολυ καλα.

Δεν ξανα ειδα κρασαρισματα πουθενα κ η ταχυτητα ειναι στα επιπεδα που ηταν κ παλιοτερα.

Αλλαξα μπαταρια με 20Ε κ προς το παρον αναθεωρησα, οποτε θα το κρατησω μεχρι κ την ελευση του νεου Iphone γιατι προσωπικα θεωρω το 6 ενα μεγαλυτερο 5s χωρις καινοτομιες κ γενικα σαν συνολο ημιτελες...

Περιμενουμε 6s κ αν απογοητευτουμε κ απο αυτο, επιστροφη στην Σαμμυ πιθανον με Νοτε 5, ειδωμεν.

εγω με την 8.1.2 δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο αποδοση μπαταριας και απο αποδοση σηματος.συνεχως εχω 1-2 μπαρες.που παλιοτερα ειχα φουλ σημα.περιμενω μερα με μερα την 8.1.3 η διαβαζω οτι μπορει να ειναι η 8.2.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω με την 8.1.2 δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος απο αποδοση μπαταριας και απο αποδοση σηματος.συνεχως εχω 1-2 μπαρες.που παλιοτερα ειχα φουλ σημα.περιμενω μερα με μερα την 8.1.3 η διαβαζω οτι μπορει να ειναι η 8.2.:cool:

 

Ούτε εγώ είμαι ευχαριστημένος. Μερικές φορές το βρίσκω στα ξαφνικά κλειστό. Έχω και χάλια σήμα.

Και μπαταρία πιο χάλια.

Αδικαιολόγητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είμαι ευχαριστημένος. Μερικές φορές το βρίσκω στα ξαφνικά κλειστό. Έχω και χάλια σήμα.

Και μπαταρία πιο χάλια.

Αδικαιολόγητα

κι'εγω αυτο με το σημα δεν μπορω να το καταλαβω... :whistle: το παθαινα και παλιοτερα στο 4s

δηλαδη κρατιεμαι στο "τσακ" μην το δωσω το κινητο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους γνώστες:

 

Φίλος -που δεν έχει καμία σχέση με τεχνολογία- βρέθηκε με μεταχειρισμένο Iphone 5C και μου το έφερε για να το στήσουμε. Έγινε σύνδεση με iTunes, σβήσιμο όλων των δεδομένων του τηλεφώνου, αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση iOS, δημιουργία κωδικών για AppStore, περάστηκαν Viber και λοιπά προγραμματάκια και όλα φαίνονται να δουλεύουν.

 

Το μόνο που δε δουλεύει, είναι η αποστολή sms. Το κινητό λαμβάνει κανονικά sms, αλλά όταν προσπαθήσεις να στείλεις βγάζει μύνημα πως το sms δεν εστάλη. Να σημειώσω πως πριν παίξω, το κινητάκι και έστελνε και έπαιρνε κανονικά sms.

 

Καθότι τελείως άσχετος με μηλόφωνα (είχα ένα 3GS για μία ημέρα πριν 4-5 χρόνια), μήπως μπορείτε να μου πείτε τί φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Προς ολους τους αριθμους δε στελνει ή μονο προς αριθμους με ενεργο το imessage;
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Για να μη γράφουμε μόνο τα στραβά θέλω να δώσω τα εύσημα στο κατάστημα iStorm όπου και πήγα το 5άρι μου για αλλαγή του power button στα πλαίσια της οδηγίας της Apple.

 

Τρομερή εξυπηρέτηση και αντικατάσταση ΚΑΙ της μπαταρίας (αφού ήταν και στην παρτίδα με τις προβληματικές μπαταρίες) πράγμα που δεν ανέφερα καν στο σέρβις.

 

Και το κινητό ενώ πήγε μέσα στις γιορτές, επέστρεψε και σε λιγότερες μέρες από ότι μου είχαν πει στην αρχή.

 

:D:D:D

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Για να μη γράφουμε μόνο τα στραβά θέλω να δώσω τα εύσημα στο κατάστημα iStorm όπου και πήγα το 5άρι μου για αλλαγή του power button στα πλαίσια της οδηγίας της Apple.

 

Τρομερή εξυπηρέτηση και αντικατάσταση ΚΑΙ της μπαταρίας (αφού ήταν και στην παρτίδα με τις προβληματικές μπαταρίες) πράγμα που δεν ανέφερα καν στο σέρβις.

 

Και το κινητό ενώ πήγε μέσα στις γιορτές, επέστρεψε και σε λιγότερες μέρες από ότι μου είχαν πει στην αρχή.

 

:D:D:D

Ετσι, πρέπει να λέγονται όλα...

Link to comment
Share on other sites

εκανα το update 8.1.3 οχι μεσω ΟΤΑ αλλα μεσω Itunes και φυσικα εκανα και restore.ημουν πολυ προσεχτικος και μολις κατεβηκε..με ρωτησε αν θελω να βαλω τις ρυθμισεις δικτυου.επελεξα οχι...συνεχιστηκε η εγκατασταση και με μεγαλη μου χαρα επανηρθε το μενου με την επιλογη αναμεσα σε δυκτυα 2G-3G-LTE και επελεξα 2g και το κινητο πιανει καμπανα.διορθωθηκε το θεμα με το κακο σημα.

αναφερομαι σε παροχο της WIND

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα το update 8.1.3 οχι μεσω ΟΤΑ αλλα μεσω Itunes και φυσικα εκανα και restore.ημουν πολυ προσεχτικος και μολις κατεβηκε..με ρωτησε αν θελω να βαλω τις ρυθμισεις δικτυου.επελεξα οχι...συνεχιστηκε η εγκατασταση και με μεγαλη μου χαρα επανηρθε το μενου με την επιλογη αναμεσα σε δυκτυα 2G-3G-LTE και επελεξα 2g και το κινητο πιανει καμπανα.διορθωθηκε το θεμα με το κακο σημα.

αναφερομαι σε παροχο της WIND

 

Και 'γω wind έχω 8.1.3 αλλά βγαίνει έτσι. Εχω το 5s[ATTACH]56122[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έχει να κάνει με την έκδοση των ρυθμίσεων φορέα του δικτύου και όχι με την έκδοση του iOS.

Εσύ προφανώς έχεις κάνει αναβάθμιση των ρυθμίσεων φορέα. Είχε αναφερθεί παλιότερα πως με την τελευταία έκδοση των ρυθμίσεων φορέα δικτύου της Wind, εξαφανίζονται οι εν λόγω επιλογές.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Και 'γω wind έχω 8.1.3 αλλά βγαίνει έτσι. Εχω το 5s[ATTACH]56122[/ATTACH]

κανε restore και μολις σου πει για ρυθμισεις δικτυου πατα ακυρωση.καντο μεσω itunes.

 

Αυτό έχει να κάνει με την έκδοση των ρυθμίσεων φορέα του δικτύου και όχι με την έκδοση του iOS.

Εσύ προφανώς έχεις κάνει αναβάθμιση των ρυθμίσεων φορέα. Είχε αναφερθεί παλιότερα πως με την τελευταία έκδοση των ρυθμίσεων φορέα δικτύου της Wind, εξαφανίζονται οι εν λόγω επιλογές.

 

Ναι οπως τα λες ειναι αλλα την εκδοση 8 την ειχα περασει μεσω ΟΤΑ καταλαθος..και ειχανε μπει και οι ρυθμισεις χωρις να καταλαβω κατι.

Edited by RAVER
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το αφήνω όπως είναι, βαριέμαι πάλι restore κτλ, εξ' άλλου δεν έχω κάποιο πρόβλημα με τα δικτυα...

η ολη διαδικασια δεν κραταει περισσοτερο απο 10 λεπτα.ναι ομως κανωντας αυτο αποκτας καλυτερη αυτονομια που γι'αυτο το κινητο παιζει μεγαλο ρολο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον 1 βδομαδα χρησης με το κινητο εχω να παω οτι ειμαι 100% ευχαριστημενος.επο σημα εχω φουλ και καλη ποιοτητα κλησης και η μπαταρια εχει παρει τα πανω της.μου θυμιζει εποχες IOS 6.επισης αυτο που παρατηρησα ειναι την αμεση αποκριση του wifi και εχω την εντυπωση οτι η καμερα του εχει γινει καλυτερη,ειδικα η μπροστα.

σε οποιον δεν την εχει βαλει προτεινω να το κανει αμεσα.μιλω για κινητο καθαρο απο JB.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα φίλοι, ήρθε η ώρα να αλλάξω τη μπαταρία στο 5αρι μου. Μπήκα μια Skroutz και ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζετε/έχετε την εμπειρία από τα μαγαζιά εκεί, υπάρχει θέμα όπως στο ebay με τις μπαταρίες και τα cyclecounts;

Δηλαδή σύμφωνα και με κάτι βιντεάκια στο Youtube, ναι μεν τις πουλάν για καινούριες αλλά φαίνονται να χουν πολλά cyclecounts!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι, ήρθε η ώρα να αλλάξω τη μπαταρία στο 5αρι μου. Μπήκα μια Skroutz και ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζετε/έχετε την εμπειρία από τα μαγαζιά εκεί, υπάρχει θέμα όπως στο ebay με τις μπαταρίες και τα cyclecounts;

Δηλαδή σύμφωνα και με κάτι βιντεάκια στο Youtube, ναι μεν τις πουλάν για καινούριες αλλά φαίνονται να χουν πολλά cyclecounts!

 

Μπορεί να τύχεις σε οτιδήποτε φίλε.

Υπάρχουν ο τώρα τέτοιες μπαταρίες όπως λες.

Κι εγώ σκέφτομαι να αλλάξω την δικιά μου και δεν ξερω τι να κανω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι, ήρθε η ώρα να αλλάξω τη μπαταρία στο 5αρι μου. Μπήκα μια Skroutz και ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζετε/έχετε την εμπειρία από τα μαγαζιά εκεί, υπάρχει θέμα όπως στο ebay με τις μπαταρίες και τα cyclecounts;

Δηλαδή σύμφωνα και με κάτι βιντεάκια στο Youtube, ναι μεν τις πουλάν για καινούριες αλλά φαίνονται να χουν πολλά cyclecounts!

ebw εχω παρει μπαταριες σωστες.3 στα 3 εχω απ'αυτο το μαγαζι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πρόκειται να πουλήσω το Iphone και θέλω να μάθω πως θα σβήσω το apple ID ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα στη δημιουργία καινούργιου.Ποια τα βήματα για να το σβήσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Πρόκειται να πουλήσω το Iphone και θέλω να μάθω πως θα σβήσω το apple ID ώστε να μην υπάρξει πρόβλημα στη δημιουργία καινούργιου.Ποια τα βήματα για να το σβήσω?

 

http://carpenoctum.gr/how-tos/ti-prepei-na-kaneis-prin-pouliseis-to-iphone-sou/

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...