Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν το κάνω, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη διαχείρηση του itunes?

Μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν το κάνω, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τη διαχείρηση του itunes?

Μέχρι στιγμής δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα...

 

Κανένα Πρόβλημα, ό,τι δουλεύει δεν το πειράζουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα update στην εκδοση 7.1 και εχασα τον διακοπτη 2g/3g που ειχα βαλει με τη γνωστη διαδικασια. Προσπαθησα να το ξανακανω αλλα δεν πετυχε. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα update στην εκδοση 7.1 και εχασα τον διακοπτη 2g/3g που ειχα βαλει με τη γνωστη διαδικασια. Προσπαθησα να το ξανακανω αλλα δεν πετυχε. Μηπως μπορει να βοηθησει καποιος?

 

Από ότι διαβάζω τα αρχεία που είχε φτιάξει ο δημιουργός αυτής της λύσης θα τα ανανεώσει από μέρα σε μέρα μα δουλεύουν σε 7.1. Αν μείνεις συντονισμένος εδώ στην σελίδα θα δεις κάπου να υπάρξει νεότερο πάνω στο πρόβλημα αυτό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν μπαίνω στο μενού με τα εικονίδια, μου βγαίνει ένα rotating κυκλάκι σαν να κάνει loading δίπλα από την ένδειξη μπαταρίας. δεν σταματάει ποτέ αυτό όταν είμαι στο μενού. είναι φυσιολογικό?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν μπαίνω στο μενού με τα εικονίδια, μου βγαίνει ένα rotating κυκλάκι σαν να κάνει loading δίπλα από την ένδειξη μπαταρίας. δεν σταματάει ποτέ αυτό όταν είμαι στο μενού. είναι φυσιολογικό?

 

Κάτι έχει κολλήσει.

Απενεργοποίηση κανε της συσκευής μετά πάλι άνοιξε την και βλέπουμε.

Αλλιώς κλεισε και όλες τις ανοιχτές εφαρμογές ίσως κάποια δεν έκλεισε όταν βγήκες

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κάτι έχει κολλήσει.

Απενεργοποίηση κανε της συσκευής μετά πάλι άνοιξε την και βλέπουμε.

Αλλιώς κλεισε και όλες τις ανοιχτές εφαρμογές ίσως κάποια δεν έκλεισε όταν βγήκες

 

ναι λύθηκε με restart! ευχαριστώ

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα με το iphone 5 64GB; Για ποιο λόγο στα ιντερνετικα μαγαζιά αυτή η έκδοση είναι πιο φτηνή από τις άλλες;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα με το iphone 5 64GB; Για ποιο λόγο στα ιντερνετικα μαγαζιά αυτή η έκδοση είναι πιο φτηνή από τις άλλες;

 

Εννοείς αναλογικά με τις άλλες ή με μικρότερη τιμή από τις άλλες συσκευές, κι αν ναι είναι εύκολο να μας πεις που το είδες;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αναλογικά με τις άλλες ή με μικρότερη τιμή από τις άλλες συσκευές, κι αν ναι είναι εύκολο να μας πεις που το είδες;

 

 

Και το birdphone και το kaizershop τοχουν περιπου 538€!!!

Λιγα δεν ειναι;

 

Edit:και συνεχιζουν και σημερα 14/3...

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση νομιζω εγινε πολυ "εξυπνο" το μηλοφωνο μου!

Εχω παντα την τοποθεσια ενεργοποιημενη κ μου ελεγε συνηθως κατω απο τον καιρο οτι χρειαζονται καποια λεπτα οδηγησης για τον ταδε προορισμο π επισκεπτομαι καθε πρωι κ αντιστοιχα το απογευμα για να επιστρεψω σπιτι.

Σημερα ομως ελεγε για πρωτη φορα οτι χρειαζονται 20 λεπτα οδηγησης για την εργασια σας! Ποιος του ειπε οτι δουλευω;;;;

Πως το εβγαλε αυτο το συμπερασμα για το που δουλευω;;;;

Κ συμπληρωνω τωρα π το ξαναειδα λεει 20 λεπτα για το σπιτι σας

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση νομιζω εγινε πολυ "εξυπνο" το μηλοφωνο μου!

Εχω παντα την τοποθεσια ενεργοποιημενη κ μου ελεγε συνηθως κατω απο τον καιρο οτι χρειαζονται καποια λεπτα οδηγησης για τον ταδε προορισμο π επισκεπτομαι καθε πρωι κ αντιστοιχα το απογευμα για να επιστρεψω σπιτι.

Σημερα ομως ελεγε για πρωτη φορα οτι χρειαζονται 20 λεπτα οδηγησης για την εργασια σας! Ποιος του ειπε οτι δουλευω;;;;

Πως το εβγαλε αυτο το συμπερασμα για το που δουλευω;;;;

Κ συμπληρωνω τωρα π το ξαναειδα λεει 20 λεπτα για το σπιτι σας

Είσαι Ελλάδα?

 

Γιατί εμένα μου το είχε κάνει στη Γερμανία καθώς ταξίδευα για Ελλάδα και φυσικά ήταν στα γερμανικά η γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα εδώ αλλά θέλω να ρωτήσω στην 7.1 μπορείς να κανεις jailbreak?
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα εδώ αλλά θέλω να ρωτήσω στην 7.1 μπορείς να κανεις jailbreak?

 

Όχι έκλεισε η τρύπα που υπήρχε στο ios .

Κανείς δεν γνωρίζει πότε και αν θα υπάρξει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση νομιζω εγινε πολυ "εξυπνο" το μηλοφωνο μου!

Εχω παντα την τοποθεσια ενεργοποιημενη κ μου ελεγε συνηθως κατω απο τον καιρο οτι χρειαζονται καποια λεπτα οδηγησης για τον ταδε προορισμο π επισκεπτομαι καθε πρωι κ αντιστοιχα το απογευμα για να επιστρεψω σπιτι.

Σημερα ομως ελεγε για πρωτη φορα οτι χρειαζονται 20 λεπτα οδηγησης για την εργασια σας! Ποιος του ειπε οτι δουλευω;;;;

Πως το εβγαλε αυτο το συμπερασμα για το που δουλευω;;;;

Κ συμπληρωνω τωρα π το ξαναειδα λεει 20 λεπτα για το σπιτι σας

Λοιπον, ενεργοποιησα και εγω τις υπηρεσιες τοποθεσιας για να δω το θα κανει μετα απο λιγες μερες.

Αμα βρει και τι δουλεια κανω, ε, νταξει, θα προσκυνησω!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, ενεργοποιησα και εγω τις υπηρεσιες τοποθεσιας για να δω το θα κανει μετα απο λιγες μερες.

Αμα βρει και τι δουλεια κανω, ε, νταξει, θα προσκυνησω!!

Δεν νομίζω ότι θα καταφέρεις να στο δείξει. Έχει σχέση με την "κίνηση" στο δρόμο (traffic), ώστε να σου βγάζει σε πόσην ώρα θα είσαι στον προορισμό σου. Από όσο ξέρω η υπηρεσία κίνησης δεν είναι ενεργοποιημένη στην ελλάδα ακόμα. Ή όχι?

 

Τσεκάροντας περιοχές Γερμανίας αλλά και Βαρσοβίας στους Apple Maps, υπάρχουν δρόμοι οι οποίοι είτε είναι υπό κατασκευή, είτε έχουν μεγάλη κίνηση. Αυτό φαίνεται στους χάρτες με κόκκινες διακεκομένες γραμμές, και απαγορευτικά σήματα. Στην Αθήνα μας, σαν μεγαλύτερη πόλη, δεν εμφανίζεται τίποτα τέτοιο. Ελέγξτε το σε διαφορετικές πόλεις μέσω του βοηθητικού μενού.

Το να έχουμε την διεύθυνση της δουλειάς και οικείας μας, και καταγεγραμμένες τις "Συχνές Τοποθεσίες", δεν φτάνει για να εμφανίσει τελικά τις προαναφερθέντες πληροφορίες στο Notification Center.

 

To Google Now της εφφαρμογής Google Search το κάνει, αλλά εντός εφαρμογής πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι θα καταφέρεις να στο δείξει. Έχει σχέση με την "κίνηση" στο δρόμο (traffic), ώστε να σου βγάζει σε πόσην ώρα θα είσαι στον προορισμό σου. Από όσο ξέρω η υπηρεσία κίνησης δεν είναι ενεργοποιημένη στην ελλάδα ακόμα. Ή όχι?

 

Τσεκάροντας περιοχές Γερμανίας αλλά και Βαρσοβίας στους Apple Maps, υπάρχουν δρόμοι οι οποίοι είτε είναι υπό κατασκευή, είτε έχουν μεγάλη κίνηση. Αυτό φαίνεται στους χάρτες με κόκκινες διακεκομένες γραμμές, και απαγορευτικά σήματα. Στην Αθήνα μας, σαν μεγαλύτερη πόλη, δεν εμφανίζεται τίποτα τέτοιο. Ελέγξτε το σε διαφορετικές πόλεις μέσω του βοηθητικού μενού.

Το να έχουμε την διεύθυνση της δουλειάς και οικείας μας, και καταγεγραμμένες τις "Συχνές Τοποθεσίες", δεν φτάνει για να εμφανίσει τελικά τις προαναφερθέντες πληροφορίες στο Notification Center.

 

To Google Now της εφφαρμογής Google Search το κάνει, αλλά εντός εφαρμογής πάντα.

Αχαχα, Θαναση, περισσοτερο για πλακα το εγραψα. Αν και βλεποντας με καθε μερα στα δικαστηρια, θα μπορουσε να βγαλει ενα συμπερασμα.

Τεσπα, θα το αφησω μια βδομαδα να δω τι θα κανει, γιατι δεν το χω δοκιμασει ποτε μου.

Θελω να τσεκαρω και τοποσο επιβαρυνεται η αυτονομια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αχαχα, Θαναση, περισσοτερο για πλακα το εγραψα. Αν και βλεποντας με καθε μερα στα δικαστηρια, θα μπορουσε να βγαλει ενα συμπερασμα.

Τεσπα, θα το αφησω μια βδομαδα να δω τι θα κανει, γιατι δεν το χω δοκιμασει ποτε μου.

Θελω να τσεκαρω και τοποσο επιβαρυνεται η αυτονομια.

Έχουμε να προσκυνήσουμε σε πολλά ακόμα που θα δούμε. Αλλά έρχονται βασανιστικά αργα.

 

Το Google Now διαβεβαιώνει ότι χρησιμοποιεί Cell Triangulation και WiFi, και έτσι άφησα την υπηρεσία τοποθεσίας στο ανοιχτή. Μπορώ να πω ότι δεν τρώει μπαταρία, όπως τρώει το GPS. Παρόλο που το γεμάτο βελάκι δεν λέει να σβήσει. Έχω ίδιους χρόνους

 

Και μου βγάζει την καρτέλα με την διάρκεια ταξιδιού.

Βέβαια πριν 2 βδομάδες είχα κάνει μια αναζήτηση για κινέζικο εστιατόριο της πόλης, και άμεσα μου έβγαλε την καρτέλα μετακίνησης. Αχ κουτσομπόλα Google!

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε να προσκυνήσουμε σε πολλά ακόμα που θα δούμε. Αλλά έρχονται βασανιστικά αργα.

 

Το Google Now διαβεβαιώνει ότι χρησιμοποιεί Cell Triangulation και WiFi, και έτσι άφησα την υπηρεσία τοποθεσίας στο ανοιχτή. Μπορώ να πω ότι δεν τρώει μπαταρία, όπως τρώει το GPS. Παρόλο που το γεμάτο βελάκι δεν λέει να σβήσει. Έχω ίδιους χρόνους

 

Και μου βγάζει την καρτέλα με την διάρκεια ταξιδιού.

Βέβαια πριν 2 βδομάδες είχα κάνει μια αναζήτηση για κινέζικο εστιατόριο της πόλης, και άμεσα μου έβγαλε την καρτέλα μετακίνησης. Αχ κουτσομπόλα Google!

Δεν εχω βαλει το Google now.

θα το δοκιμασω στο μελλον

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει το Google now.

θα το δοκιμασω στο μελλον

 

 

Εγω που τοβαλα σε αλλο κινητο (αντροιντ) μου ξεζουμιζε την μπαταρια...

Αποταν τοβγαλα ηρεμησε η αυτονομια.

Δεν το τσεκαρα με αλλο app που δειχνει καταναλωση αλλα ηταν πολυ χαρακτηριστικο.

Ενεργοποιησα google now, η μπαταρια αδειαζε.

Το απενεργοποιησα,ηρεμησε.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τζάμπα προγράμμα για navigator? έστω κάποιο πολύ φτηνό να κάνει δουλειά όμως....
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο τζάμπα προγράμμα για navigator? έστω κάποιο πολύ φτηνό να κάνει δουλειά όμως....

 

Το maps της Apple, θα χρειαστεί να κατεβάσετε μία φωνή, Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - επιλογή εκφώνησης - φωνές - ελληνικά - βελτιωμένη ποιότητα! Στη συνέχεια ανοίξτε την εφαρμογή Maps ορίστε τη διαδρομή που θέλετε κι ακούστε την αφήγηση!

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...