Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αρχιστε να τρεμετε οποιος εκανε ζημια στο μηλο του...θα κλειδωθουμε αποξω απο το κινητο μας χαχαχαχα:D:D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αρχιστε να τρεμετε οποιος εκανε ζημια στο μηλο του...θα κλειδωθουμε αποξω απο το κινητο μας χαχαχαχα:D:D

Εκεί πάει η δουλειά....

Link to comment
Share on other sites

αρχιστε να τρεμετε οποιος εκανε ζημια στο μηλο του...θα κλειδωθουμε αποξω απο το κινητο μας χαχαχαχα:D:D

 

Το 5αρι δεν έχει Touch ID όποτε την γλυτωνετε

Στο βωμό της ασφαλείας κάνουν τον κόσμο να φοβάται και να βάζει το χέρι στην τσέπη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι βρε ..απλα διαβασα για οθονη και μπαταρια! Κρατω μικρο καλαθι ..ποτε δεν ξερεις τι γινεται!

 

Ειμαι υπερ σε αυτο που κανει...αλλα οχι με το να αχρηστευει συσκευες... εγω οπως θυμασαι επισκευασα το 5αρι με αυτο το κοστος γιατι το εχω 2,5 χρονια...αν ειχα 6αρι/ 6s... θα προτιμουσα να το στειλω στην ολλανδια στον κολλητο μου...( ο οποιος εφτιαξε οθονη - touch id σε 6αρι με 120€ )

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, αγόρασα σήμερα ένα μεταχειρισμένο iphone 5. Μέσα από το μενού πήγα να του κάνω επαναφορά για να το στήσω από την αρχή και έκτοτε έχει κολλήσει στο μηλαράκι. Το συνδέω στο itunes για να κατεβάσω την νέα έκδοση 9.χ και να το κάνω restore και μου λέει βάλε κάρτα sim για να συνεχίσει, την βάζω αλλά μετά μου ζητάει να βάλω το Pin της. Πως θα το βάλω όμως αφού δεν μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτα?

Τι μπορώ να κάνω?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s21 fe

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, αγόρασα σήμερα ένα μεταχειρισμένο iphone 5. Μέσα από το μενού πήγα να του κάνω επαναφορά για να το στήσω από την αρχή και έκτοτε έχει κολλήσει στο μηλαράκι. Το συνδέω στο itunes για να κατεβάσω την νέα έκδοση 9.χ και να το κάνω restore και μου λέει βάλε κάρτα sim για να συνεχίσει, την βάζω αλλά μετά μου ζητάει να βάλω το Pin της. Πως θα το βάλω όμως αφού δεν μπορώ να πληκτρολογήσω τίποτα?

Τι μπορώ να κάνω?

Βάλε το σε dfu και μετά αναγκαστικά θα κάνει restore. Βέβαια θα χάσεις τα πάντα μέσα απο την συσκευή.

http://www.imore.com/how-to-iphone-ipad-dfu-mode

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Φτανει σε κάποιο σημείο η επαναφορά και μετά μου πετάει ένα μήνυμα ότι παρουσιάστηκε σφάλμα 3194. Το itunes είναι ενημερωμένο...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s21 fe

Link to comment
Share on other sites

Φτανει σε κάποιο σημείο η επαναφορά και μετά μου πετάει ένα μήνυμα ότι παρουσιάστηκε σφάλμα 3194. Το itunes είναι ενημερωμένο...

Για ρίξε μια ματιά σε αυτό https://support.apple.com/en-us/HT201442

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια αλλά ότι και να κάνω δεν...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s21 fe

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια αλλά ότι και να κάνω δεν...

Edit: τελικά αν και μου έλεγε ότι το itunes δεν χρειάζεται ενημέρωση, χρειάζοταν...

Μόλις ενημέρωσα το itunes όλα ΟΚ!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s21 fe

Link to comment
Share on other sites

για ολα υπαρχει λυση! να ευχαριστηθεις την συσκευη σου...ειναι αρκετα αξιολογη και γρηγορη μετα απο 4 χρονια!!
Link to comment
Share on other sites

για ολα υπαρχει λυση! να ευχαριστηθεις την συσκευη σου...ειναι αρκετα αξιολογη και γρηγορη μετα απο 4 χρονια!!

 

Κατασκευαστικά νομίζω ήταν όμως το χειρότερο που πέρασε όλων.

Το γύρω σασί γίνεται χάλια ειδικά στο μαύρο τηλέφωνο.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι στο μαυρο ειδικα ηταν μαυρα χαλια...το ειχε ο κολλητος μου! εγω με το ασπρο παντως ειμαι κομπλε!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Ηθελα να ρωτησω ποσο περιπου κοστολογειται μεταχειρισμενο?ευχαριστω

 

Χοντρά χοντρά στα 200€. Ανάλογα κατάσταση παρελκόμενα και λοιπά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

To βρηκα στα 170 με μεταφορικα στα 180 με υπολοιπο εγγυησης κουτι φορτιστη με ελαφρα σημαδακια εξωτερικα και χρηση ως δευτερο.Τ λετε αξιζει?
Link to comment
Share on other sites

To βρηκα στα 170 με μεταφορικα στα 180 με υπολοιπο εγγυησης κουτι φορτιστη με ελαφρα σημαδακια εξωτερικα και χρηση ως δευτερο.Τ λετε αξιζει?

 

Από χέρι η μαγαζί;

Να είναι iCloud unlocked και τώρα για παραπανω δεν ξερω να προσεχείς όμως.

Καλή τιμή πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Απο χερι με καλες κριτικες απο οτι εχω δει σε forum απο πολλα ατομα.Τι να προσεχω δν κτλβα?

 

Από απατες.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω πως ομως θα το καταλαβω?ο συγκεκριμενος κυριος εχει αριστες κριτικες απο αλλους που αγορασανε απο αυτον μονο αυτο πιστευω μπορει να με διασφαλισει.Η τιμη ομως δεν ειναι απατη ετσι?το 16αρι ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστευω δεν ειναι μουφα εφοσον εχει κουτι αποδειξη αγορας πολυ καλες κριτικες τι στο καλο

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω πως ομως θα το καταλαβω?ο συγκεκριμενος κυριος εχει αριστες κριτικες απο αλλους που αγορασανε απο αυτον μονο αυτο πιστευω μπορει να με διασφαλισει.Η τιμη ομως δεν ειναι απατη ετσι?το 16αρι ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστευω δεν ειναι μουφα εφοσον εχει κουτι αποδειξη αγορας πολυ καλες κριτικες τι στο καλο

 

Δεν γνωρίζω. Απλά ειπα να προσεχεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Έχω πάρει ένα iPhone 5 πoυ άφησε ο γιος μου προκειμένου να δω λίγο το ios.

Προσπαθώ να του μεταφέρω κάποια μουσικά κομμάτια και κάποιες φωτογραφίες από το Android που έχω μέσω Bluetooth και δεν μεταφέρονται.

Πράγματι συμβαίνει αυτό στα iPhone; Υπάρχει τρόπος να το κάνω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Έχω πάρει ένα iPhone 5 πoυ άφησε ο γιος μου προκειμένου να δω λίγο το ios.

Προσπαθώ να του μεταφέρω κάποια μουσικά κομμάτια και κάποιες φωτογραφίες από το Android που έχω μέσω Bluetooth και δεν μεταφέρονται.

Πράγματι συμβαίνει αυτό στα iPhone; Υπάρχει τρόπος να το κάνω;

Ευχαριστώ

 

Χρειάζεσαι διάβασμα.

Αυτά πρέπει να τα μεταφέρεις από τον υπολογιστή από το iTunes.

Πρώτα πρέπει να περάσεις από το android στον υπολογιστή.

Μετά κατεβάσεις στον υπολογιστή το iTunes και από εκεί πρέπει να κανεις συγχρονισμό ότι θέλεις στην συσκευή

Χοντρικά στα λέω αλλα χρειάζεσαι ίσως και βοήθεια κάποιου αν δεν μπορέσεις μόνος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω πως ομως θα το καταλαβω?ο συγκεκριμενος κυριος εχει αριστες κριτικες απο αλλους που αγορασανε απο αυτον μονο αυτο πιστευω μπορει να με διασφαλισει.Η τιμη ομως δεν ειναι απατη ετσι?το 16αρι ειναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πιστευω δεν ειναι μουφα εφοσον εχει κουτι αποδειξη αγορας πολυ καλες κριτικες τι στο καλο

 

iPhone με αποστολή δεν θα το συνιστούσα γιατί είναι το μοναδικό που μπορεί να κλειδωθεί τελείως.

Καλύτερα να προτιμήσεις συναλλαγές χέρι με χέρι και η πληρωμή να γίνει αφότου ανοίξεις τη συσκευή και κάνεις το set up. Αν σου ζητήσει να δημιουργήσεις ή να βάλεις δικό σου Apple ID είσαι κομπλέ και νομίζω μπορείς να το προσπελάσεις και να πας στο μενού κατευθείαν και να το βάλεις στη συνέχεια. Αν ανοίξει και θέλει iTunes ή λογαριασμό, είναι locked και δεν μπορείς να κάνεις κάτι και αν δεν ξέρει τον κωδικό να το ξεκλειδώσει.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι διάβασμα.

Αυτά πρέπει να τα μεταφέρεις από τον υπολογιστή από το iTunes.

Πρώτα πρέπει να περάσεις από το android στον υπολογιστή.

Μετά κατεβάσεις στον υπολογιστή το iTunes και από εκεί πρέπει να κανεις συγχρονισμό ότι θέλεις στην συσκευή

Χοντρικά στα λέω αλλα χρειάζεσαι ίσως και βοήθεια κάποιου αν δεν μπορέσεις μόνος

Τάσο σε ευχαριστώ.

Τα πέρασα μέσω itunes.

Να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...