Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν γινεσαι κακος φιλε μου , λες την γνωμη σου!

 

Εγω παντως μπορω να πω οτι με το ios 9 η συσκευη παει σφαιρα και καλυτερα απο την 8 θα ελεγα!

μονο σφαιρα δε παει.την εβαλα στο 5 και τρωει ψιλολαγκς ειναι λιγουλακι αργο και εφαρμογες με πρωτο και καλυτερο το απ στορ αργουν να ανοιξουν και να φορτωσουν.Υπομονη τωρα για το επομενο update
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το εκανες OTA? ή με καθαρο install?

 

εγω πχ το εκανα ΟΤΑ , αλλα δεν εχω "σαβουρα" στο κιν μου μεσα ( να ειναι πληρες απο εφαρμογες κλπ ) εχω φωτο/μουσικη και καμια 30αρια συνολικα app... το μονο κολλημα που ειχα παρατηρησει ειναι στο ανοιγμα του whatsapp! διαφορετικα παει πολυ καλα!!

Link to comment
Share on other sites

το εκανες OTA? ή με καθαρο install?

 

εγω πχ το εκανα ΟΤΑ , αλλα δεν εχω "σαβουρα" στο κιν μου μεσα ( να ειναι πληρες απο εφαρμογες κλπ ) εχω φωτο/μουσικη και καμια 30αρια συνολικα app... το μονο κολλημα που ειχα παρατηρησει ειναι στο ανοιγμα του whatsapp! διαφορετικα παει πολυ καλα!!

την εκανα μεσω itunes <αν και δεν ηθελα να τη βαλω ακομα. αλλα κατι επαθε το κιν και δεν ανοιγε σωστα και αναγκαστηκα να το κανω ριστορ..>..Ουτε και γω εχω πολλα μεσα apps απλα υπαρχει το λαγκ και σε μερικα σημεια ειναι εκνευριστικο.ελπιζω η αλλη εκδοση να το διορθωσει αυτο.
Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

την εκανα μεσω itunes <αν και δεν ηθελα να τη βαλω ακομα. αλλα κατι επαθε το κιν και δεν ανοιγε σωστα και αναγκαστηκα να το κανω ριστορ..>..Ουτε και γω εχω πολλα μεσα apps απλα υπαρχει το λαγκ και σε μερικα σημεια ειναι εκνευριστικο.ελπιζω η αλλη εκδοση να το διορθωσει αυτο.

 

Δες ένα ποστ πιο πάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο φόρουμ σας!

 

Ήρθε τα στα χεριά μου ένα iphone 5 χιλιο χτυπημένο με εμφανής σπασίματα στα πάνω μπρος και πίσω μέρη.

 

Είδα αρκετά αναλυτικά βίντεο και μιας και πιάνουν τα χεριά μου πήρα την απόφαση να το αλλάξω όψη

Θέλω να σας ρωτήσω τα εξής:

 

Τα εξαρτήματα και το εσωτερικό του iphone 5

ταιριάζουν σε iphone 5s η 5c συσκευή (Back Housing & Lcd Display)

η μπαταριά του 5 είναι 1.440 mAh 3.8v Li-ion (εργοστασιακή)

θα έχω πρόβλημα εάν την αντικαταστήσω με μια 2680mAh Li-ion 3.8v που βρήκα στο ebay?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Το housing του 5s και του 5c δε ταιριάζει στο 5. Η μπαταρία που βρήκες μούφα είναι, καλύτερα πάρε μια απ το ifixit

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι μουφα; Την έχεις δοκιμάσει;

Προτιμώ να αγοράζω απο ebay γιατί είναι πολύ ποιο φθηνά

έτσι κ αλλιώς όλοι απο Κίνα ψωνίζουν...

 

25$ απο το ifixit η 1440mAh

και 5$ απο ebay

μην ξεχνάς κρίση έχουμε... άσε που σταθήκαμε τυχερή και ήρθε στα χέρια μας το iphone... LG Optimus L7 P700 είχα πριν :)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι μουφα; Την έχεις δοκιμάσει;

Προτιμώ να αγοράζω απο ebay γιατί είναι πολύ ποιο φθηνά

έτσι κ αλλιώς όλοι απο Κίνα ψωνίζουν...

 

25$ απο το ifixit η 1440mAh

και 5$ απο ebay

μην ξεχνάς κρίση έχουμε... άσε που σταθήκαμε τυχερή και ήρθε στα χέρια μας το iphone... LG Optimus L7 P700 είχα πριν :)

 

Δεν είναι όλα κινέζικα μην μπερδεύεσαι.

Να πάρεις μια μπαταρία που θα έχει το ίδιο apn με της δικιά σου. Το λέει επάνω αν δεις.

Βρες μια με 10-20€. 100% αυθεντική δεν θα είναι αλλά μην πάρεις με 5 ευρώ. Η φθηνια τρώει τον παρά.

Τα άλλα πλαίσια δεν ταιριάζουν. Μόνο από iPhone 5

Αλλαζοντας το πλαίσιο πάω στοίχημα θα κάνεις ζημιά στην μητρική επειδή δεν είναι και τόσο απλό.

Και άδικα θα το χαλάσεις εντελώς το τηλέφωνο.

Γι αυτό βάλε μια θήκη με 5-10 ευρώ η ένα μεταλλικό bumper και θα είσαι μια χαρά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Λέω θα είναι μούφα γιατί μπαταρίες μεγαλύτερης χωρητικότητας δεν υπάρχουν. Μόνο κακό θα κάνεις στο τηλέφωνο σου

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

έχω διαφορετική άποψη για περι Κινας αλλα δεν είναι το θέμα μας αυτό :)

αλλα θα συμφωνήσω για το φθηνό.. καμια φορα το φθηνό ειναι και το ακριβό...

Link to comment
Share on other sites

έχω διαφορετική άποψη για περι Κινας αλλα δεν είναι το θέμα μας αυτό :)

αλλα θα συμφωνήσω για το φθηνό.. καμια φορα το φθηνό ειναι και το ακριβό...

 

Αν είχες αγοράσει την συσκευή αυτήν κανονικά όσο έκανε δηλαδή περίπου 600€ θα έβαζες μπαταρία 5€

Εγω άλλαξα στο 5s έβαλα μια με 17€ με μισή καρδιά. Επειδή δεν βρίσκεις αυθεντικό ανταλλακτικό για iphone.

Ειδικά φορτιστή προτιμάω να το αφήσω στην άκρη ένα μήνα πάρα να φορτισει με έναν με 5 ευρώ κινέζικο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Μερικές φορές χρειάζομαι GPS για να κινηθώ με το αυτοκίνητο. Βάζω το google maps αλλά για να δουλέψει χρειάζεται 3G πράγμα που δεν το έχω συνέχεια στο κινητό μου (κάρτα F2GO). Έχετε να μου προτείνεται κάτι σε GPS που να είναι δωρεάν, να είναι έυκολο στην χρήση και να μην χρειάζεται 3G;

Ευχαριστώ.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια. Μερικές φορές χρειάζομαι GPS για να κινηθώ με το αυτοκίνητο. Βάζω το google maps αλλά για να δουλέψει χρειάζεται 3G πράγμα που δεν το έχω συνέχεια στο κινητό μου (κάρτα F2GO). Έχετε να μου προτείνεται κάτι σε GPS που να είναι δωρεάν, να είναι έυκολο στην χρήση και να μην χρειάζεται 3G;

Ευχαριστώ.

HERE MAPS Για δοκίμασε τους

Link to comment
Share on other sites

HERE MAPS Για δοκίμασε τους

Το κατέβασα αλλά βλέπω ότι αν είσαι offline πρέπει να έχεις κατεβάσει τον χάρτη για να δουλέψει. Ισχύει;

Επίσης μου είπαν για το Sygic αλλά νομίζω ότι είναι με πληρωμή.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα αλλά βλέπω ότι αν είσαι offline πρέπει να έχεις κατεβάσει τον χάρτη για να δουλέψει. Ισχύει;

Επίσης μου είπαν για το Sygic αλλά νομίζω ότι είναι με πληρωμή.

 

Ναι τους εχεις ηδη κατεβασμενους στο κινητο σου και δουλευουν οταν εισαι εκτος wifi πχ

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ναι τους εχεις ηδη κατεβασμενους στο κινητο σου και δουλευουν οταν εισαι εκτος wifi πχ

 

Το κατέβασε συν τους χάρτες. Φαίνεται να δουλεύει. Thanks bro...

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
επίσημα από χθές 9.1 δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου αλλά μήπως είναι λίγο μπαταριοφάγο το καινούργιο iOs? :worry:
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να στρώσει γιατι η 9 ειναι απογοήτευση.
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

το δικο μου τηλεφωνο..με την 9.1 παει καλυτερα απο την 8.χχ

και οσο αφορα την μπαταρια μου βγαζει μια μερα ανετα με χρηση!! ( εχω αλλαξει προσφατα μπαταρια ..εχει και αυτο σημασια ) αλλα μπορω να πω οτι γινειται καλυτερη διαχειριση της μπαταριας!!

Link to comment
Share on other sites

και ελληνικο siri...

 

ελληνικά στο Siri No, μόνο στο dictation, το οποίο υπάρχει και στην τωρινή έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...