Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν ειναι το σωστό θέμα να ρωτήσω αλλα μήπως ξέρουμε κάποια καλή εφαρμογή (έστω και με πληρωμή) που να αλλάζει τις διαστάσεις των φωτογραφιών. Edited by giannisk82
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν ειναι το σωστό θέμα να ρωτήσω αλλα μήπως ξέρουμε κάποια καλή εφαρμογή (έστω και με πληρωμή) που να αλλάζει τις διαστάσεις των φωτογραφιών.

 

Υπάρχουν πολλά και free γράψε στο App Store "resize image" και θα σου βγάλει πάρα πολλές εφαρμογές, όλες κάνουν την ίδια δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά και free γράψε στο App Store "resize image" και θα σου βγάλει πάρα πολλές εφαρμογές, όλες κάνουν την ίδια δουλειά!

 

 

Εχει παααααρα πολλές για αυτο λέω μήπως χρησιμοποιεί καμία κάποιος και εχει να προτείνει.

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα περι slow-mod. Ενώ φαίνονται κανονικά σε αρκετά αργή κίνηση στο κινητό όταν τα κανείς upload φαινονται με κανονική ταχύτητα γιατί; Δοκίμασα εκτός από το cydia slow-mod και το slowcam προγραμμα αυτό δουλεύει κανονικά και στα uploads αλλά δεν είναι τόσο αργό όσο το slow-mod Κάποιος τα φώτα του;

 

Και δεν υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λέει πληροφορίες όπως μέγεθος εικόνας βίντεο ανάλυση frame rates?

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά για την κάμερα. Βγάζω μια φωτό και θέλω να την στείλω αμέσως με μήνυμα email κλπ. Δεν μου βγάζει όμως το χαρακτηριστικό βελάκι. Πρέπει να φύγω από την κάμερα και να μπω στο άλμπουμ φωτογραφιών. Δεν το κάνει πάντα. Ξέρει κανεις σε ποιες περιπτώσεις γίνεται αυτο να το προσέξω; Συνήθως ειναι η πρώτη φωτογραφία όταν ανοίγω την κάμερα, στις υπόλοιπες κανονικά.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ρε παιδιά για την κάμερα. Βγάζω μια φωτό και θέλω να την στείλω αμέσως με μήνυμα email κλπ. Δεν μου βγάζει όμως το χαρακτηριστικό βελάκι. Πρέπει να φύγω από την κάμερα και να μπω στο άλμπουμ φωτογραφιών. Δεν το κάνει πάντα. Ξέρει κανεις σε ποιες περιπτώσεις γίνεται αυτο να το προσέξω; Συνήθως ειναι η πρώτη φωτογραφία όταν ανοίγω την κάμερα, στις υπόλοιπες κανονικά.

 

Θα πρέπει να ανοίξεις την κάμερα μέσα από την εφαρμογή κι όχι από την lockscreen ή το πίνακα ελέγχου, μην με ρωτήσεις γιατί δεν έχω απάντηση :)

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να ανοίξεις την κάμερα μέσα από την εφαρμογή κι όχι από την lockscreen ή το πίνακα ελέγχου, μην με ρωτήσεις γιατί δεν έχω απάντηση :)

 

 

Μήπως να μη βγάλει κάποιος φωτογραφία με το κινητό σου και την στείλει κιόλας κάπου ή μέσω της κάμερας καταφέρει να μπει στο άλμπουμ φωτογραφιών ή αλλου. Μάλλον με αυτήν την λογική γίνεται. Πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί καθόλου!!!! Ευχαριστώ!!!!

Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να μη βγάλει κάποιος φωτογραφία με το κινητό σου και την στείλει κιόλας κάπου ή μέσω της κάμερας καταφέρει να μπει στο άλμπουμ φωτογραφιών ή αλλου. Μάλλον με αυτήν την λογική γίνεται. Πραγματικά δεν το είχα σκεφτεί καθόλου!!!! Ευχαριστώ!!!!

 

Σωστά δεν πολυ σκέφτηκα να σου πω την αλήθεια :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

τα iphone 1 χρόνο δεν έχουν εγγύηση εδώ στην Ελλάδα;

 

Η Apple για Ελλάδα και Κύπρο δίνει 2 χρόνια εγγύηση, οι πάροχοι όσο θέλουν!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά

 

τα iphone 1 χρόνο δεν έχουν εγγύηση εδώ στην Ελλάδα;

 

2 χρονια.

 

 

http://www.apple.com/legal/warranty/products/iphone-greek.html

 

http://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty/

Link to comment
Share on other sites

Η Apple για Ελλάδα και Κύπρο δίνει 2 χρόνια εγγύηση, οι πάροχοι όσο θέλουν!

 

 

Εγω αυτο ποτε δεν το καταλαβα κων/νε.πες οτι το αγοραζω εγω μετρητοις απο κωτσοβολο,birdphone ή οποιο καταστημα ναναι.δεν εχω 2 χρονια εγγυηση ή εχω οσα δινει το καταστημα;παιζει ρολο αν η συσκευη προοριζοταν πχ για αλλη ευρωπαικη χωρα ή δεν εχει σημασια;

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο ποτε δεν το καταλαβα κων/νε.πες οτι το αγοραζω εγω μετρητοις απο κωτσοβολο,birdphone ή οποιο καταστημα ναναι.δεν εχω 2 χρονια εγγυηση ή εχω οσα δινει το καταστημα;παιζει ρολο αν η συσκευη προοριζοταν πχ για αλλη ευρωπαικη χωρα ή δεν εχει σημασια;

 

Να σου πω τι έχω καταλάβει όταν είναι υπεύθυνη η iSquare και είναι για οποιαδήποτε συσκευή iPhone βρίσκεται στην Ελλάδα, είτε έχει αγοραστεί από το skroutzομαγαζα, είτε Κωτσόβολο Media Markt κλπ πλήν αγορών iphones που έχουν γίνει από παρόχους, τότε καλύπτoνται από την εγγύηση της Apple 2 έτη. Εάν η αγορά έχει γίνει από πάροχο όπως Wind - Cosmote - Vodafone και των καταστημάτων που συνεργάζονται τότε εγγύηση δίνει το κατάστημα (παρότι είναι υποχρεωμένο να δώσει τα 2 χρόνια που υποχρεώνει η Ευρωπαϊκή Ένωση. Για τα iPads είναι υπεύθυνη η iSquare και καλύπτονται απο 2 χρονια εγγύηηση, είτε έχουν αγοραστεί από εδώ είτε όχι. Αυτό έχω καταλάβει..

 

http://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty/

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Ενώ όλοι ξέρουμε οτι στην Ε.Ε. ισχύει 2 έτη εγγύηση άλλοι αναγνωρίζουν μόνον 1. Αυτόνομου ξέρω με σχετική σιγουριά ειναι οτι οι για τις μπαταρίες κάθε είδους ισχύει μόνο ένα έτος εγγύηση.
Iphone XS Max / Ipad air / Macbook pro retina/ Apple Watch Series 3
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι έχω καταλάβει όταν είναι υπεύθυνη η iSquare και είναι για οποιαδήποτε συσκευή iPhone βρίσκεται στην Ελλάδα, είτε έχει αγοραστεί από το skroutzομαγαζα, είτε Κωτσόβολο Media Markt κλπ πλήν αγορών iphones που έχουν γίνει από παρόχους, τότε καλύπτoνται από την εγγύηση της Apple 2 έτη. Εάν η αγορά έχει γίνει από πάροχο όπως Wind - Cosmote - Vodafone και των καταστημάτων που συνεργάζονται τότε εγγύηση δίνει το κατάστημα (παρότι είναι υποχρεωμένο να δώσει τα 2 χρόνια που υποχρεώνει η Ευρωπαϊκή Ένωση. Για τα iPads είναι υπεύθυνη η iSquare και καλύπτονται απο 2 χρονια εγγύηηση, είτε έχουν αγοραστεί από εδώ είτε όχι. Αυτό έχω καταλάβει..

 

 

 

Ενώ όλοι ξέρουμε οτι στην Ε.Ε. ισχύει 2 έτη εγγύηση άλλοι αναγνωρίζουν μόνον 1. Αυτόνομου ξέρω με σχετική σιγουριά ειναι οτι οι για τις μπαταρίες κάθε είδους ισχύει μόνο ένα έτος εγγύηση.

 

 

Πρεπει να γινουν sticky αυτα τα ποστς γιατι πραγματικα πολλοι ρωτουν και γινεται χαμος με τις εγγυησεις.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω τι έχω καταλάβει όταν είναι υπεύθυνη η iSquare και είναι για οποιαδήποτε συσκευή iPhone βρίσκεται στην Ελλάδα, είτε έχει αγοραστεί από το skroutzομαγαζα, είτε Κωτσόβολο Media Markt κλπ πλήν αγορών iphones που έχουν γίνει από παρόχους, τότε καλύπτoνται από την εγγύηση της Apple 2 έτη. Εάν η αγορά έχει γίνει από πάροχο όπως Wind - Cosmote - Vodafone και των καταστημάτων που συνεργάζονται τότε εγγύηση δίνει το κατάστημα (παρότι είναι υποχρεωμένο να δώσει τα 2 χρόνια που υποχρεώνει η Ευρωπαϊκή Ένωση. Για τα iPads είναι υπεύθυνη η iSquare και καλύπτονται απο 2 χρονια εγγύηηση, είτε έχουν αγοραστεί από εδώ είτε όχι. Αυτό έχω καταλάβει..

 

http://www.apple.com/gr/legal/statutory-warranty/

 

να σε ρωτησω κατι, αν εγω παω το iphone σε ενα apple store(παρισι) γιατι εχει προβλημα με το ακουστικο θα μπορεσουν να το κανουν αντικατασταση;

ειναι αγορασμενο απο ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

να σε ρωτησω κατι, αν εγω παω το iphone σε ενα apple store(παρισι) γιατι εχει προβλημα με το ακουστικο θα μπορεσουν να το κανουν αντικατασταση;

ειναι αγορασμενο απο ελλαδα

 

Φυσικά θα ελέγξουν έαν είναι στην εγγύηση και στη συνέχεια θα προβούν σε αντικατάσταση ή επισκευή!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά θα ελέγξουν έαν είναι στην εγγύηση και στη συνέχεια θα προβούν σε αντικατάσταση ή επισκευή!

 

εκει εχουν 2 χρονια εγγυηση;

Link to comment
Share on other sites

εκει εχουν 2 χρονια;

 

Στο παρακάτω link μπορείς να δεις τι ισχύει σε κάθε μια από τις χώρες της Ευρώπης, λογικά έχουν 2 χρόνια εγγύηση!

 

http://www.apple.com/legal/warranty/statutoryrights.html

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Στο πακάτω link μπορείς να δεις τι ισχύει σε κάθε μια από τις χώρες της Ευρώπης, λογικά έχουν 2 χρόνια εγγύηση!

 

http://www.apple.com/legal/warranty/statutoryrights.html

 

σε ευχαριστω:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό εννοούσα με το dialer που γυρίζει πάλι στο απλό.... Καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει; http://youtu.be/4P5A0Lr-28Y

 

Τελικά φταίει το ότι στο ios7 δεν μπορείς να αλλάξεις τελείως το ui της συσκευής...

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παρόμοιο περιστατικό με το iPhone 5 στο παρελθόν, αλλά καλό έιναι να το γνωρίζετε σε περίπτωση που σας τύχει κάτι ανάλογο.

 

Το 5άρι της αδερφής μου, αγορασμένο από Dubai, ενώ λειτουργούσε κανονικά, της έκλεισε λόγω άδειας μπαταρίας. Όταν έφτασε σπίτι και το έβαλε να φορτίζει, διαπίστωσε ότι τοκαλώδιο φόρτισης έιχε κοπεί και δεν φόρτιζε την συσκευή. Έβγαλε την sim και την έβαλε σε ένα παλιό Nokia μέχρι να βρει καλώδιο να το φορτίσει. Μου το έφερε λοιπόν σπίτι και της το φόρτησα χωρίς την sim. Μόλις έφτασε στο 100%, το έβγαλα, το έκλεισα και έβαλα μέσα την sim της vodafone που είχε και πριν. Την κάρτα δεν την δεχόταν με τίποτα ούτε άλλη κάρτα sim άλλου παρόχου.

 

Πήγε την συσκευή στο service της Vodafone και για καλή της τύχη έπεσε σε υπάλληλο που της είχε τύχει κάτι αντίστοιχο και της είπε οτι πολλά 5άρια παρουσιάζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα να μην αναγνωρίζουν κανονικές κάρτες nano sim αλλά για να δουλέψουν θέλουν κομμένες micro sim. Έτσι, της έδωσαν χωρίς χρέωση μια micro sim, της την έκοψαν και το 5άρι της έκτοτε λειτουργεί κανονικά.

 

Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε iPhone 5 ή οποιαδήποτε άλλη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παρόμοιο περιστατικό με το iPhone 5 στο παρελθόν, αλλά καλό έιναι να το γνωρίζετε σε περίπτωση που σας τύχει κάτι ανάλογο.

 

Το 5άρι της αδερφής μου, αγορασμένο από Dubai, ενώ λειτουργούσε κανονικά, της έκλεισε λόγω άδειας μπαταρίας. Όταν έφτασε σπίτι και το έβαλε να φορτίζει, διαπίστωσε ότι τοκαλώδιο φόρτισης έιχε κοπεί και δεν φόρτιζε την συσκευή. Έβγαλε την sim και την έβαλε σε ένα παλιό Nokia μέχρι να βρει καλώδιο να το φορτίσει. Μου το έφερε λοιπόν σπίτι και της το φόρτησα χωρίς την sim. Μόλις έφτασε στο 100%, το έβγαλα, το έκλεισα και έβαλα μέσα την sim της vodafone που είχε και πριν. Την κάρτα δεν την δεχόταν με τίποτα ούτε άλλη κάρτα sim άλλου παρόχου.

 

Πήγε την συσκευή στο service της Vodafone και για καλή της τύχη έπεσε σε υπάλληλο που της είχε τύχει κάτι αντίστοιχο και της είπε οτι πολλά 5άρια παρουσιάζουν το συγκεκριμένο πρόβλημα να μην αναγνωρίζουν κανονικές κάρτες nano sim αλλά για να δουλέψουν θέλουν κομμένες micro sim. Έτσι, της έδωσαν χωρίς χρέωση μια micro sim, της την έκοψαν και το 5άρι της έκτοτε λειτουργεί κανονικά.

 

Σας έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε iPhone 5 ή οποιαδήποτε άλλη συσκευή;

 

Αυτό το ακούω πρώτη φορά και κατά τη γνώμη μου δεν έχει λογική εκτος εάν διαφέρει η νάνο sim του dubai απο τη δική μας. Αυτό που έχω συναντήσει είναι να πρέπει συσκευές από εκείνη την περιοχή να χρειάζεται να μπουν σε DFU Mode και στη συνέχεια restore για να αναγνωρίσουν ευρωπαϊκούς παρόχους. Εαν μπορεί να πειραματιστεί, ας το κάνει με τη nano SIM :)

Link to comment
Share on other sites

Η nano sim που είχε και χρησιμοποιούσε αρχικά στην συσκευή μέχρι να της εμφανίσει το πρόβλημα δεν ήταν από Dubai αλλά από Ελλάδα και συγκεκριμένα από Vodafone. Η εξήγηση που της έδωσαν ειναι ότι το τσιπάκι της micro sim ειναι λίγο μεγαλύτερο από αυτό της nano sim και ότι το έχουν συναντήσει το πρόβλημα και σε άλλα iPhone 5.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...