Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σε ολους..θα θελα τα φωτα σας.εχω το iphone 5 μια εβδομαδα τωρα καινουριο απο Γερμανο. Εχω το εξης θεματακι.εχω παρατηρησει πως καποιες φορες που χτυπάει το κινητο μου η δονηση χτυπαει 2-3 φορες κ μετα ακουγεται μονο ο ηχος κλησης. Αλλη φορα παλι δεν χτυπησε η δονηση καθολου.Ειναι το δευτερο 5αρι μου που μου το κάνει αυτό. Σε ενα ξενο φορουμ έγραφε να κάνω μια επαναφορα ρυθμισεων γιατι κ αλλοι που ειχαν το ιδιο πρόβλημα λυθηκε με αυτον τον τροπο.εχω κανει αλλα μου υο ξανακανε μετα απο λιγες μερες.Να πω πως δεν εγινε jb στο κινητο ποτρ κ εχω την 7.1τι μπορεί να είναι? ??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σε ολους..θα θελα τα φωτα σας.εχω το iphone 5 μια εβδομαδα τωρα καινουριο απο Γερμανο. Εχω το εξης θεματακι.εχω παρατηρησει πως καποιες φορες που χτυπάει το κινητο μου η δονηση χτυπαει 2-3 φορες κ μετα ακουγεται μονο ο ηχος κλησης. Αλλη φορα παλι δεν χτυπησε η δονηση καθολου.Ειναι το δευτερο 5αρι μου που μου το κάνει αυτό. Σε ενα ξενο φορουμ έγραφε να κάνω μια επαναφορα ρυθμισεων γιατι κ αλλοι που ειχαν το ιδιο πρόβλημα λυθηκε με αυτον τον τροπο.εχω κανει αλλα μου υο ξανακανε μετα απο λιγες μερες.Να πω πως δεν εγινε jb στο κινητο ποτρ κ εχω την 7.1τι μπορεί να είναι? ??

 

Στην επαναφορά, επιλέγετε setup as new; εάν ναι και το πόβλημα επανέρχεται θα πρέπει να το δει τεχνικός εάν είναι στην εγγύηση ενημερώστε το κατάστημα ώστε να ακολουθήσουν την διαδικασία αντικατάστασης!

Link to comment
Share on other sites

Επαναφορα ρυθμισεων μεσα απο το κινητο κανω κ οχι restore αν αυτο εννοεος φιλε μου.

 

Μετά την επαναφορά στα πρώτα βήματα έλεγε set up as new, restore from iCloud και κάτι ακόμα.

Τι από όλα επέλεξες θυμάσαι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ρυθμισεις-γενικα-επαναφορα-ολες οι ρυθμίσεις. Αυτό εκανα.αυτο έγραφε ο σε ενα ξενο φορουμ οπως προειπα.δεν συνδεδα το κινητο στο pc κ το itunes.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ρυθμισεις-γενικα-επαναφορα-ολες οι ρυθμίσεις. Αυτό εκανα.αυτο έγραφε ο σε ενα ξενο φορουμ οπως προειπα.δεν συνδεδα το κινητο στο pc κ το itunes.

 

Ναι μέχρι εδώ όλα καλά.

Μετά σου έβγαλε την βοηθητικη οθόνη με κάποια πρώτα βήματα.

Σ ένα από αυτά λέει για επαναφορά. Εσύ τι επέλεξες;

Από την συσκευή σου σβήστηκαν όλα και τα ξανά πέρασες η ήταν όπως πριν την επαναφορά.

Δώσε μας μερικές πληροφορίες για να δούμε τι έχεις κάνει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σβηστηκε τπτ.μονο ο ηχος κλησης αλλαξε κ η ενταση που επανηλθε στα εργοστασιακα επιπεδα.οταν πατησα επαναφορα το μονο παράθυρο που άνοιξε ητσν που με ρωτησε αν σιγουρα θελω να κάνω επαναφορα ρυθμισεων κ πως δεν θσ διεγραφει κατι απο το κινητο μου
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν σβηστηκε τπτ.μονο ο ηχος κλησης αλλαξε κ η ενταση που επανηλθε στα εργοστασιακα επιπεδα.οταν πατησα επαναφορα το μονο παράθυρο που άνοιξε ητσν που με ρωτησε αν σιγουρα θελω να κάνω επαναφορα ρυθμισεων κ πως δεν θσ διεγραφει κατι απο το κινητο μου

 

Και όταν άνοιξε δεν σου έβγαλε τίποτα;

Κάτι άλλο έχεις κάνει.

Επαναφορά τι πατησες ρυθμίσεων και δικτύου μήπως;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πατησα το "ολες οι ρυθμισεις" το οποίο εινσι κ ορωτη επιλογη.

το επόμενο ειναι "περιεχόμενο κ ρυθμισεις"

 

πιο κατω "ρυθμισεις δικτύου"

 

Λεξικο πληκτρολογιου

διαρρυθμιδη οθονης αφετηριας

τοποθεσια κ απορρητο.

 

ολα αυτα ειναι γραμμένα κ εγω πατησα το πρώτο "ολες οι ρυθμισεις"

Link to comment
Share on other sites

Πατησα το "ολες οι ρυθμισεις" το οποίο εινσι κ ορωτη επιλογη.

το επόμενο ειναι "περιεχόμενο κ ρυθμισεις"

 

πιο κατω "ρυθμισεις δικτύου"

 

Λεξικο πληκτρολογιου

διαρρυθμιδη οθονης αφετηριας

τοποθεσια κ απορρητο.

 

ολα αυτα ειναι γραμμένα κ εγω πατησα το πρώτο "ολες οι ρυθμισεις"

 

Η Επιλογή αυτή επαναφέρει απλά τις ρυθμίσεις κι όχι τη συσκευή σε εργοστασιακή κατάσταση, θα πρέπει να κάνεις επαναφορά περιεχομένου και ρυθμίσεων, αυτό σημαίνει πλήρης διαγραφή της συσκευής γι αυτό καλό θα ήταν να συγχρονίσεις τα δεδομένα σου και να αποθηκεύσεις φωτογραφίες και video.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..αν κ δεν εχω φωτο κ βιντεο τπτ το ιδιαιτερο μιας βδομαδας εινσι το κινητο κ δεν ορολαβα ακόμα! ! Με αυτον τον τροπο φαντάζομαι μπορεί να λυθει το προβλημα αν είναι θενα software μονο ετσι? Για να έχει προβλημα η δονηση πως σας φενεται? Μα τοσο γκαντέμης? Δευτερο 5αρι με το ιδιο πρόβλημα? ?
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα..αν κ δεν εχω φωτο κ βιντεο τπτ το ιδιαιτερο μιας βδομαδας εινσι το κινητο κ δεν ορολαβα ακόμα! ! Με αυτον τον τροπο φαντάζομαι μπορεί να λυθει το προβλημα αν είναι θενα software μονο ετσι? Για να έχει προβλημα η δονηση πως σας φενεται? Μα τοσο γκαντέμης? Δευτερο 5αρι με το ιδιο πρόβλημα? ?

 

Νομίζω καλύτερα να συνδέσεις την συσκευή σου στον υπολογιστή και με το iTunes να κανεις restore για να είμαστε 1000% σίγουροι ότι όλα θα γίνουν σωστά.

Μετά μήπως κάποια ρύθμιση που κανεις επηρεάζει;

Αλλιώς πρέπει να πας στο service

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους..θα θελα τα φωτα σας.εχω το iphone 5 μια εβδομαδα τωρα καινουριο απο Γερμανο. Εχω το εξης θεματακι.εχω παρατηρησει πως καποιες φορες που χτυπάει το κινητο μου η δονηση χτυπαει 2-3 φορες κ μετα ακουγεται μονο ο ηχος κλησης. Αλλη φορα παλι δεν χτυπησε η δονηση καθολου.Ειναι το δευτερο 5αρι μου που μου το κάνει αυτό. Σε ενα ξενο φορουμ έγραφε να κάνω μια επαναφορα ρυθμισεων γιατι κ αλλοι που ειχαν το ιδιο πρόβλημα λυθηκε με αυτον τον τροπο.εχω κανει αλλα μου υο ξανακανε μετα απο λιγες μερες.Να πω πως δεν εγινε jb στο κινητο ποτρ κ εχω την 7.1τι μπορεί να είναι? ??

 

Όταν είχα το 5άρι αρκετές φορές μου είχε συμβεί το ίδιο με τη δόνηση. Αλλά πάντα έκανα ένα hard reset (κράτημα ταυτόχρονα power και home button μέχρι να εμφανιστεί το μήλο) και επανερχόταν. Το δοκίμασες πριν κάνεις οτιδήποτε άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο 5αρι μου το ειχα δοκιμασει.σε αυτο οχι.το θεμα ειναι πως επανέρχεται μονο του.δλδ εκεί που με παιρνουν τηλ χτυπαει κ η δονηση 2-3 φορες κ μετα σταματάει κ ακούγεται μονο ο ηχος κλησης.στο αμεσως επομενο τηλεφωνημα που θα δεχτω χτυπαει κανονικα κ η δονηση.αν εννοεις δλδ να κανω hard reset για να "ξεκολησει".
Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο 5αρι μου το ειχα δοκιμασει.σε αυτο οχι.το θεμα ειναι πως επανέρχεται μονο του.δλδ εκεί που με παιρνουν τηλ χτυπαει κ η δονηση 2-3 φορες κ μετα σταματάει κ ακούγεται μονο ο ηχος κλησης.στο αμεσως επομενο τηλεφωνημα που θα δεχτω χτυπαει κανονικα κ η δονηση.αν εννοεις δλδ να κανω hard reset για να "ξεκολησει".

 

Ναι αυτό εννοώ. Όποτε μου είχε συμβεί είχα κάνει hard reset και είχε επανέλθει. Βέβαια τώρα το έχω πουλήσει σε ένα φίλο στον οποίο δεν το έχει παρουσιάσει ξανά. Ίσως επειδή έγινε restore και set up as new πριν το δώσω. Πάντως θέμα hardware δεν ήταν στη δική μου περίπτωση...

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγώ θέμα δεν δούλευε το κουμπί της μείωσης έντασης αλλά ήταν software γιατί ποτέ το έκανε ποτέ όχι.

Με reset δούλευε μετά πάλι κολλούσε.

Κάποτε διορθώθηκε μόνο του

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[ATTACH]43899[/ATTACH]

 

Παιδιά έβαλα το battery logger pro γιατί η μπαταρία έπεφτε γρήγορα και πήρα αυτό το αποτέλεσμα.....

Εσείς αν έχετε το συγκεκριμένο προγράμματα τι σας βγάζει;

 

Τώρα που το άνοιξα με βγάζει battery health 60%

Μάλλον θέλει κάποια cycles για να δείξει πιο σωστά

 

Τώρα είμαι στο 84% με χρήση μόνο Internet wifi έχω σημαντικό πρόβλημα; Να αλλάξω μπαταρία;

http://img.tapatalk.com/d/14/04/16/yherudy7.jpg

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Η μέγιστη χωρητικότητα είναι λίγη.

Εμένα είχε φτάσει και στα 832mah αλλά άρχισα να του κάνω συχνές φορτίσεις και πάντα πάνω από 30%-40% και τώρα είμαι στα 1100mah μέγιστη χωρητικότητα.

Κάποια στιγμή θα αλλάξω σίγουρα μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43899[/ATTACH]

 

Παιδιά έβαλα το battery logger pro γιατί η μπαταρία έπεφτε γρήγορα και πήρα αυτό το αποτέλεσμα.....

Εσείς αν έχετε το συγκεκριμένο προγράμματα τι σας βγάζει;

 

Τώρα που το άνοιξα με βγάζει battery health 60%

Μάλλον θέλει κάποια cycles για να δείξει πιο σωστά

 

Τώρα είμαι στο 84% με χρήση μόνο Internet wifi έχω σημαντικό πρόβλημα; Να αλλάξω μπαταρία;

http://img.tapatalk.com/d/14/04/16/yherudy7.jpg

 

Νομίζω οτι χρειάζεσαι αλλαγή μπαταρίας.

Δυστυχώς αλλα τα ποσοστά ειναι κάτω απο το όριο.

Μακάρι να κάνω λάθος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί το dialer δεν αλλάζει στο ios 7.0.6 με winterboard theme?

 

εάν το θέμα υποστηρίζει dialer δοκίμασε να αλλαξεις τη γλώσσα των menu στα αγγλικά..

Link to comment
Share on other sites

εάν το θέμα υποστηρίζει dialer δοκίμασε να αλλαξεις τη γλώσσα των menu στα αγγλικά..

 

 

Μπα δεν δουλεύει. Δοκίμασα διαφορετικά θέματα αλλά το dialer δεν αλλάζει... Στο ένα θέμα μάλιστα μόλις ανοίγω το dialer δείχνει για 1 δευτερολεπτο το theme και μετά γυρνάει στο stock...

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Μπα δεν δουλεύει. Δοκίμασα διαφορετικά θέματα αλλά το dialer δεν αλλάζει... Στο ένα θέμα μάλιστα μόλις ανοίγω το dialer δείχνει για 1 δευτερολεπτο το theme και μετά γυρνάει στο stock...

 

επανεκινηση εκανες μετά την αλλαγή γλωσσας; Τα θέματα είναι συμβατά με iOS 7;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...