Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εβαλα το TrDigitalClockWidgetBlue

και παιζει αψογα !!!!

 

Το άλλο που είχε το πρόβλημα ήταν μπλε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπλε ηταν και εκεινο μονο που πανω και κατω ειχε ασπρες γραμμες οι οποιες ομως πατουσαν στην ημερομηνια και στο ρολοι το οποιο δεν ηταν ωραιο
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπλε ηταν και εκεινο μονο που πανω και κατω ειχε ασπρες γραμμες οι οποιες ομως πατουσαν στην ημερομηνια και στο ρολοι το οποιο δεν ηταν ωραιο

 

Σε ρώτησα για να σιγουρέψω ότι δεν ήταν δικό μου το ρολόι και ήταν του θέματος ( που ήμουν σίγουρος βέβαια :happy: ).

Το δικό μου το μαμά είναι πράσινο, άρα στο άλλαξε το θέμα.

Καλό είναι να το αναφέρεις στο θέμα που το κατέβασες :)

Link to comment
Share on other sites

γενικα εχω παρατηρησει οτι και στο λαπτοπ και στο κινητο παρολο που βρισκονται στο ιδιο δωματιο με το ρουτερ το σημα ειναι πολυ αδυωατο εχω 2 η 3 γραμμες
Μήπως έχεις θέσει την εκπομπή σήματος στο ρούτερ σε χαμηλό επίπεδο; Το δικό μου έχει τέτοια ρύθμιση (πχ να εκπέμπει έως 50%, 75%, 100% των δυνατοτήτων του).
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις θέσει την εκπομπή σήματος στο ρούτερ σε χαμηλό επίπεδο; Το δικό μου έχει τέτοια ρύθμιση (πχ να εκπέμπει έως 50%, 75%, 100% των δυνατοτήτων του).

 

μπα δεν νομιζω το εχω 6-7 χρονια:X:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καινουργιος στην Pulse και γω και εκ πρωτης οψεως εντυπωσιακη οφειλω να πω Στρατο!!! :)

Εχω το εξης θεματακι: Προσπαθησα να κατεβασω το modem της cosmote και μου λεει εχει σβηστει το αρχειο στο αναλογο link :(

Στρατο μπορεις να το τσεκαρεις αν ειναι ευκολο;; Ευχαριστω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, καινουργιος στην Pulse και γω και εκ πρωτης οψεως εντυπωσιακη οφειλω να πω Στρατο!!! :)

Εχω το εξης θεματακι: Προσπαθησα να κατεβασω το modem της cosmote και μου λεει εχει σβηστει το αρχειο στο αναλογο link :(

Στρατο μπορεις να το τσεκαρεις αν ειναι ευκολο;; Ευχαριστω :rolleyes:

 

Ξαναδοκίμασε.Από το zippyshare μόλις τώρα το κατέβασα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ Στρατο και πραγματικα μπραβο για τις ταχυτατες απαντησεις σου!!!! :clap:

Περιεργο παντως γιατι πριν τα δοκιμασα ολα (και to zippyshare) και μου λεγε "File not found" anyway.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Στρατο εχω το εξης θεμα: οταν ειναι κλειδωμενο το κινητο και παταω το home button ή το πληκτρο που κλειδωνει και ξεκλειδωνει αργει αισθητα ν'ανοιξει η οθονη περιπου 2 δευτερολεπτα.. Συμβαινει σε ολους αυτο;
Link to comment
Share on other sites

H καθυστέρηση του home button είναι φυσιολογική.

Επειδή στο διπλό πάτημα είναι η γνωστή εφαρμογή για τις φωνητικές εντολές, όταν πατάς το home button, περιμένει ένα μικρό χρόνο μήπως το πατήσεις και δεύτερη.

H αλήθεια είναι ότι στην gingerbread ο χρόνος ήταν μικρότερος.Αλλά αυτό και πάλι είναι επιλογή της Samsung.

Link to comment
Share on other sites

H καθυστέρηση του home button είναι φυσιολογική.

Επειδή στο διπλό πάτημα είναι η γνωστή εφαρμογή για τις φωνητικές εντολές, όταν πατάς το home button, περιμένει ένα μικρό χρόνο μήπως το πατήσεις και δεύτερη.

H αλήθεια είναι ότι στην gingerbread ο χρόνος ήταν μικρότερος.Αλλά αυτό και πάλι είναι επιλογή της Samsung.

 

Καταλαβα τι λες παντως δεν συμβαινει παντα.. Τι εννοω? Οταν κανω το τηλ επανεκκινηση για τις πρωτες 5-6 φορες ανοιγει ακαριαια η οθονη στις επομενες κθηστερει. Οκ παντως αφου ετσι ειναι λογικα σε ολους δεν τρεχει κατι!! Σ'ευχαριστω και παλι :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω παρατηρησει κατι..αν δεν κατεβασω απο το site τον flash δεν θα μπορω να τρεχω εφαρμογες flash με την ρομ αυτη?
Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον σε μενα δεν επαιζε το flash.

Μετα την εγκατασταση απο το λινκ του Στρατου, ολα οκ!!!

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν εχω παρατηρησει κατι..αν δεν κατεβασω απο το site τον flash δεν θα μπορω να τρεχω εφαρμογες flash με την ρομ αυτη?

 

Τουλαχιστον σε μενα δεν επαιζε το flash.

Μετα την εγκατασταση απο το λινκ του Στρατου, ολα οκ!!!

 

Ναι δε το είχα συμπεριλάβει.

Πρόσθεσα και το link στο αρχικό θέμα :)

Link to comment
Share on other sites

screenshots πως τραβαμε??εχω κανει ολους τους πιθανους συνδιασμους!!

 

EDIT: Γιατί μας μπέρδεψε το S3 :D

 

Πατάς ΗΟΜΕ+POWER μαζί

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

EDIT: Γιατί μας μπέρδεψε το S3 :D

 

Πατάς ΗΟΜΕ+POWER μαζί

 

:shifty: thanks! θελει να το πετυχεις με πολυ ακριβεια και συχρονισμο τον συγκεκριμενο συνδιασμο!!δεν πιανει παντα και αμεσως! ;)

Link to comment
Share on other sites

έχει καταφέρει κανείς να δέσει το notification για τα sms στην lock screen με άλλο πρόγραμμα sms εκτός του μαμα? (πχ handcent)

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Αναβαθμίστηκε το Adobe flash player στην έκδοση 11.1.115.34 και ενημερώθηκε το αρχικό θέμα :cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις κατι εχει πειραχτει και ενω το recovery mode ηταν "αφης", εγινε οπως παλια...:D

δηλαδη πας πανω και κατω με τα κουμπακια της εντασης? τι εχω κανει?

(ειναι θεμα ρομ, ή κερνελ αυτη η αλλαγη?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...