Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στράτο μπορούμε να περάσουμε κάποιο από αυτά τα θέματα;

 

Είναι για 4.0.3.

Παιδιά δεν έχω τη δυνατότητα να διαπιστώσω τη συμβατότητα των θεμάτων.

Μπορείτε να ρωτάτε το δημιουργό του αν είναι συμβατό το θέμα με XWLPX deodexed

Link to comment
Share on other sites

Στράτο μπορούμε να περάσουμε κάποιο από αυτά τα θέματα;

 

τα θέματα αυτά χρειάζονται το framework του jkay για να δουλέψουν και ο jkay δεν έχει φτιάξει το framework του για τις 4.0.4

 

όπως είπε και ο στρατος όχι δεν θα δουλέψουν.

Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει πολύ το θέμα '' στον ωκεανό '', που εχει το κινητό μας.

κάνει για γκάλαξυ Ι, και αν ναι , που το βρίσκω ?

SGS II με Pulse ROM 2.0
Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει πολύ το θέμα '' στον ωκεανό '', που εχει το κινητό μας.

κάνει για γκάλαξυ Ι, και αν ναι , που το βρίσκω ?

 

Παίζει απ΄όσο ξέρω, αλλά δε μπορώ να το επιβεβαιώσω.

Πάρε μέσα από τη ρομ το Secretwallpaper1.apk ή το SecretWallpaper2.apk (Δε θυμάμαι ποιο από τα 2 είναι) και βάλτα στον αντίστοιχο φάκελο στο S

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να αφαιρέσουμε κάποιο mod (πχ. το ICS lockscreen για XWLPX) πως το κάνουμε?
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να αφαιρέσουμε κάποιο mod (πχ. το ICS lockscreen για XWLPX) πως το κάνουμε?

 

To κάθε ένα βγαίνει και διαφορετικά.

Για το συγκεκριμένο, πάρε από το αρχείο της rom στο φάκελο system/framework, το αρχείο android.policy.jar και βάλτον στον αντίστοιχο φάκελο του τηλεφώνου σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλουμε να αφαιρέσουμε κάποιο mod (πχ. το ICS lockscreen για XWLPX) πως το κάνουμε?

Oπως λεει και ο StratosGR το καθε ενα βγαινει διαφορετικα ! Χωρις να μπορω να απαντησω ολοκληρωτικα και να σε καλυψω πληρως στην πολυ καλη σου ερωτηση. Ενας γενικος κανονας (αλλα πολυ μπακαλιστικος, για αυτους που δεν μπορουν να γνωριζουν τα οσα ξερει ο StratosGR ) αφαιρεσης του οποιου mod επιθυμεις, θα ηταν να κανεις το παρακατω.

Αφου κατεβασεις το οποιο (mod) στην (.zip) μορφη του (στο P.C σου υποθετω ). Το ξεζιπαρεις και βλεπεις σε ποια αρχεια και σε ποιους φακελους απευθυνεται. Αφου ξεζιπαρεις την Rom του StratouGR στο P.C σου (που λογικα την εχεις κρατησει) , στο ιδιο (.zip) του (mod) που ειχες επιλεξει να flashareis εξ αρχης.. Αντικαταστεις τα αρχεια που αναλογουν στους ιδιους φακελους , με τα αρχεια απο την Rom του StratouGR που εχεις ξεζιπαρει και φερουν την ιδια ονομασια.

 

π.χ

 

Ειχε μεσα το (.zip = mod) που επελεξες, τους εξης φακελους/αρχεια.

 

α) META-INF φακελο (με αυτο δεν ασχολεισαι καθολου)

β) system φακελο και αυτος ειχε μεσα 2 υποφακελους π.χ (framework + lib), που ο πρωτος υποφακελος (framework), ειχε το αρχειο με την ονομασια framework-res.apk και ο δευτερος υποφακελος (lib), το αρχειο με την ονομασια libsurfaceflinger.so

 

Μετα πηγαινεις στην Rom του StatosGR που ειχες ξεζιπαρεις (στο P.C σου), στις ιδιες διαδρομες που αναλογουν τα παραπανω αρχεια, με την ιδια ονομασια και τα βρισκεις. Δηλαδη στην περιπτωση μας..

 

α) system / framework και βρισκεις το αρχειο με την ονομασια framework-res.apk ( στην Rom StratosGR) και το κανεις copy-paste αντικαταστοντας στο .zip/mod αρχειο που ειχες flasharei εξ αρχης, το αρχειο που πηρες απο την Rom του StratosGR (δηλ. αρχειο με την ονομασια framework-res.apk), με το αρχειο που εχει την ιδια ονομασια στο (.zip = mod) που flashares.

Το ιδιο κανεις και με οποιον φακελο ειχε μεσα το (.zip = mod) που εχεις flasharei, εφοσον υπαρχουν και αλλοι φακελοι / αρχεια.

 

Στο παραδειγμα μου φακελο

 

β) system / lib / libsurfaceflinger.so (απο την Rom του StratouGR) , το κανεις copy-paste στην θεση του αρχειου του .zip/mod που εχεις στο P.C σου (θεωρωντας οτι εκει το ειχες κατεβασει, πριν το flashareis στην συσκευη σου..) και που εχει την ιδια ονομασια με το αρχειο που προυπηρχε πριν το copy/paste ( δηλ. στο παραδειγμα μου το libsurfaceflinger.so).

 

Συνοπτικα λοιπον ολα τα παραπανω = Αλλαγη των αρχειων απο την Rom του StratosGR, με τα αρχεια που εμπεριεχονται με την ιδια ονομασια στο (.zip = mod) που ειχες flasahrei και θελεις πλεον να το αφαιρεσεις απο την συκευη σου!

 

Mετα μπορεις να ξανα-flasahreis αυτο το (.zip = mod) με τα αρχεια πλεον που εχεις αντικαταστησει (αφου το ζιπαρεις ξανα) και μεσα απο recovery, κανεις πλεον την ιδια διαδικασια flasharismatos, για να απαλαχτεις απο το mod που δεν σου αρεσε!

 

Ειναι ενας μπακαλιστικος τροπος και περιπλοκος ισως στα αυτια σου, αλλα εχει αποτελεσματα!¨(Ονομασιες φακελων και αρχειων αλλαζουν, αναλογα με το mod.. Aλλα το αποτελεσμα της επαναφορας, στην κατασταση πριν flashareis το πλεον μη επιθυμητο mod, μπορεις και το πετυχαινεις !)

 

Τωρα σε καποιες αλλες (θα ελεγα περιπτωσεις), αυτο που σου εγραψα παραπαπανω, θελει και καποιες επιπλεον διαδικασιες. Αλλα ως γενικο μπακαλιστικο κανονα, θα μπορουσες να πετυχεις αυτο που θελεις και με τον τροπο που σου γραφω παραπανω.

 

Υ.Γ Πολυ καλη η ερωτηση σου. Αυτο που σου εγραψε ο StratosGR, ειναι το καλυτερο και το πιο απλο και γρηγορο στην περιπτωση σου! (για το ICS lockscreen για XWLPX που σε νοιαζει και περισσοτερο..)

 

Το να ξανα περασεις την Rom απο πανω που εχω διαβασει αλλου,ειναι και αυτο μια λυση.. Αλλα θα αλλαξει και αλλες ιδιου τυπου παρεμβασεις (mods), που εχεις κανει στην συσκευη σου μεχρι εκεινο το σημειο.

 

@StratosGR συγχαρητηρια για την πολυ καλη σου προσπαθεια και την προσφορα σου. (ενα donate και απο εμενα, για αυτους που το εχουν πραγαματικα αναγκη :))

 

Ευχομαι να βοηθησα φιλε antheod και να μην σε μπερδεψα παραπανω, με ολα αυτα τα αρχεια / mod / ονομασιες !

Αν κανεις ολα τα παραπανω φιλε για το οποιο mod θελησεις να αφαιρεσεις, μπορεις να μας ανεβασεις καπου το (.zip αρχειο) που εφτιαξες εσυ πλεον, για να το παρουμε και εμεις, αν θελησουμε να κανουμε το ιδιο πραγμα με εσενα!

Θα σε ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο, που θα εχεις κανει για εμας!:)

 

Στην δικη σου περιπτωση (στο ξανα γραφω), για αυτο που θελεις.. Κανε αυτο που σου ειπε ο StatosGR πριν απο εμενα. Και θα πετυχεις ακουραστα αμεσως αυτο που θελεις, χωρις να διαβασεις τιποτα παραπανω απο αυτο το post.

Edited by Go_Back
Link to comment
Share on other sites

Το Mod για τα sms τι κάνει; καθώς και αυτό για να μην λαμβάνουμε ειδοποιήσεις

 

 

Swyped from my SII using tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Oπως λεει και ο StratosGR το καθε ενα βγαινει διαφορετικα ! Χωρις να μπορω να απαντησω ολοκληρωτικα και να σε καλυψω πληρως στην πολυ καλη σου ερωτηση. Ενας γενικος κανονας (αλλα πολυ μπακαλιστικος, για αυτους που δεν μπορουν να γνωριζουν τα οσα ξερει ο StratosGR ) αφαιρεσης του οποιου mod επιθυμεις, θα ηταν να κανεις το παρακατω.

Αφου κατεβασεις το οποιο (mod) στην (.zip) μορφη του (στο P.C σου υποθετω ). Το ξεζιπαρεις και βλεπεις σε ποια αρχεια και σε ποιους φακελους απευθυνεται. Αφου ξεζιπαρεις την Rom του StratouGR στο P.C σου (που λογικα την εχεις κρατησει) , στο ιδιο (.zip) του (mod) που ειχες επιλεξει να flashareis εξ αρχης.. Αντικαταστεις τα αρχεια που αναλογουν στους ιδιους φακελους , με τα αρχεια απο την Rom του StratouGR που εχεις ξεζιπαρει και φερουν την ιδια ονομασια.

 

π.χ

 

Ειχε μεσα το (.zip = mod) που επελεξες, τους εξης φακελους/αρχεια.

 

α) META-INF φακελο (με αυτο δεν ασχολεισαι καθολου)

β) system φακελο και αυτος ειχε μεσα 2 υποφακελους π.χ (framework + lib), που ο πρωτος υποφακελος (framework), ειχε το αρχειο με την ονομασια framework-res.apk και ο δευτερος υποφακελος (lib), το αρχειο με την ονομασια libsurfaceflinger.so

 

Μετα πηγαινεις στην Rom του StatosGR που ειχες ξεζιπαρεις (στο P.C σου), στις ιδιες διαδρομες που αναλογουν τα παραπανω αρχεια, με την ιδια ονομασια και τα βρισκεις. Δηλαδη στην περιπτωση μας..

 

α) system / framework και βρισκεις το αρχειο με την ονομασια framework-res.apk ( στην Rom StratosGR) και το κανεις copy-paste αντικαταστοντας στο .zip/mod αρχειο που ειχες flasharei εξ αρχης, το αρχειο που πηρες απο την Rom του StratosGR (δηλ. αρχειο με την ονομασια framework-res.apk), με το αρχειο που εχει την ιδια ονομασια στο (.zip = mod) που flashares.

Το ιδιο κανεις και με οποιον φακελο ειχε μεσα το (.zip = mod) που εχεις flasharei, εφοσον υπαρχουν και αλλοι φακελοι / αρχεια.

 

Στο παραδειγμα μου φακελο

 

β) system / lib / libsurfaceflinger.so (απο την Rom του StratouGR) , το κανεις copy-paste στην θεση του αρχειου του .zip/mod που εχεις στο P.C σου (θεωρωντας οτι εκει το ειχες κατεβασει, πριν το flashareis στην συσκευη σου..) και που εχει την ιδια ονομασια με το αρχειο που προυπηρχε πριν το copy/paste ( δηλ. στο παραδειγμα μου το libsurfaceflinger.so).

 

Συνοπτικα λοιπον ολα τα παραπανω = Αλλαγη των αρχειων απο την Rom του StratosGR, με τα αρχεια που εμπεριεχονται με την ιδια ονομασια στο (.zip = mod) που ειχες flasahrei και θελεις πλεον να το αφαιρεσεις απο την συκευη σου!

 

Mετα μπορεις να ξανα-flasahreis αυτο το (.zip = mod) με τα αρχεια πλεον που εχεις αντικαταστησει (αφου το ζιπαρεις ξανα) και μεσα απο recovery, κανεις πλεον την ιδια διαδικασια flasharismatos, για να απαλαχτεις απο το mod που δεν σου αρεσε!

 

Ειναι ενας μπακαλιστικος τροπος και περιπλοκος ισως στα αυτια σου, αλλα εχει αποτελεσματα!¨(Ονομασιες φακελων και αρχειων αλλαζουν, αναλογα με το mod.. Aλλα το αποτελεσμα της επαναφορας, στην κατασταση πριν flashareis το πλεον μη επιθυμητο mod, μπορεις και το πετυχαινεις !)

 

Τωρα σε καποιες αλλες (θα ελεγα περιπτωσεις), αυτο που σου εγραψα παραπαπανω, θελει και καποιες επιπλεον διαδικασιες. Αλλα ως γενικο μπακαλιστικο κανονα, θα μπορουσες να πετυχεις αυτο που θελεις και με τον τροπο που σου γραφω παραπανω.

 

Υ.Γ Πολυ καλη η ερωτηση σου. Αυτο που σου εγραψε ο StratosGR, ειναι το καλυτερο και το πιο απλο και γρηγορο στην περιπτωση σου! (για το ICS lockscreen για XWLPX που σε νοιαζει και περισσοτερο..)

 

Το να ξανα περασεις την Rom απο πανω που εχω διαβασει αλλου,ειναι και αυτο μια λυση.. Αλλα θα αλλαξει και αλλες ιδιου τυπου παρεμβασεις (mods), που εχεις κανει στην συσκευη σου μεχρι εκεινο το σημειο.

 

@StratosGR συγχαρητηρια για την πολυ καλη σου προσπαθεια και την προσφορα σου. (ενα donate και απο εμενα, για αυτους που το εχουν πραγαματικα αναγκη )

 

Ευχομαι να βοηθησα φιλε antheod και να μην σε μπερδεψα παραπανω, με ολα αυτα τα αρχεια / mod / ονομασιες !

Αν κανεις ολα τα παραπανω φιλε για το οποιο mod θελησεις να αφαιρεσεις, μπορεις να μας ανεβασεις καπου το (.zip αρχειο) που εφτιαξες εσυ πλεον, για να το παρουμε και εμεις, αν θελησουμε να κανουμε το ιδιο πραγμα με εσενα!

Θα σε ευχαριστω παρα πολυ για τον κοπο, που θα εχεις κανει για εμας!

 

Στην δικη σου περιπτωση (στο ξανα γραφω), για αυτο που θελεις.. Κανε αυτο που σου ειπε ο StatosGR πριν απο εμενα. Και θα πετυχεις ακουραστα αμεσως αυτο που θελεις, χωρις να διαβασεις τιποτα παραπανω απο αυτο το post.

 

Συνοψίζοντας με τον τρόπο που αναφέρεις (για μένα πολύ κατανοητός) στη πραγματικότητα τροποποιούμε το συγκεκριμένο Μοd και το περνάμε ξανά με clockwork recovery. Σωστά?

Προσπάθησα να κάνω ότι μου είπε ο StratouGR με τον ES File Explorer File Manager αλλά δεν τα κατάφερα. Ενώ έβρισκα το αρχείο android.policy.jar από τη ROM που είχα κρατήσει στην SD δεν μπορούσα με τίποτα να το βάλω στη μνήμη του τηλεφώνου.

Έτση μιας και ήμουν στην αρχή του στησίματος προτίμησα να τη περάσω ξανά τη rom.

Ίσως να μπορεί να γίνει αυτή ή διαδικασία και από το ίδιο το κινητό από τη διαδρομή (τα αρχεία μου\external_sd)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Το Mod για τα sms τι κάνει; καθώς και αυτό για να μην λαμβάνουμε ειδοποιήσεις

Swyped from my SII using tapatalk

 

Τι εννοείς;To γράφει στην περιγραφή.

Το άλλο mod που λες που το είδες;

 

Συνοψίζοντας με τον τρόπο που αναφέρεις (για μένα πολύ κατανοητός) στη πραγματικότητα τροποποιούμε το συγκεκριμένο Μοd και το περνάμε ξανά με clockwork recovery. Σωστά?

Προσπάθησα να κάνω ότι μου είπε ο StratouGR με τον ES File Explorer File Manager αλλά δεν τα κατάφερα. Ενώ έβρισκα το αρχείο android.policy.jar από τη ROM που είχα κρατήσει στην SD δεν μπορούσα με τίποτα να το βάλω στη μνήμη του τηλεφώνου.

Έτση μιας και ήμουν στην αρχή του στησίματος προτίμησα να τη περάσω ξανά τη rom.

Ίσως να μπορεί να γίνει αυτή ή διαδικασία και από το ίδιο το κινητό από τη διαδρομή (τα αρχεία μου\external_sd)

 

Εννοούσε να πάρεις το zip του mod και μέσα στο φάκελο system/app να αντικαταστήσεις το αρχείο του mod με το αντίστοιχο αρχείο που υπάρχει στο system/app της ρομ και μετά να φλασάρεις το zip από recovery

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Συνοψίζοντας με τον τρόπο που αναφέρεις (για μένα πολύ κατανοητός) στη πραγματικότητα τροποποιούμε το συγκεκριμένο Μοd και το περνάμε ξανά με clockwork recovery. Σωστά?

Nαι.. Αυτο ακριβως εννοω.

Προσπάθησα να κάνω ότι μου είπε ο StratouGR με τον ES File Explorer File Manager αλλά δεν τα κατάφερα. Ενώ έβρισκα το αρχείο android.policy.jar από τη ROM που είχα κρατήσει στην SD δεν μπορούσα με τίποτα να το βάλω στη μνήμη του τηλεφώνου.

Έτση μιας και ήμουν στην αρχή του στησίματος προτίμησα να τη περάσω ξανά τη rom.

Αν καταλαβα καλα με αυτο που μας γραφεις..:worry: Μαλλον,εσυ προσπαθησες αφου πηρες το αρχειο (android.policy.jar) απο την ξεζιπαρισμενη Rom του StratouGR, που ειχες στο P.C σου. Και αφου το εβαλες μεσω "mass storage" στην SD της συσκευης σου..

Τοτε προσπαθησες με τον (file explorer), να κανεις την αντικατασταση του αρχειου, στην μνημη της συσκευης (?).

 

(Αν εκανες αυτο..(?) Ειναι λαθος.. Θα παρουσιαστει προβλημα..:!:)

 

Και επειδη πριν με το υποθετικο μου παραδειγμα, αναφερθηκα σε αλλο mod, για να γινω κατανοητος και σε αλλους φιλους..

Ας παμε στην περιπτωση σου (του δικου σου mod), για ακομα καλυτερα !

 

Εσυ κατεβασες το (LPX_ICS_LockScreen.zip = mod) και το flashares ! Θελεις να το αφαιρεσεις μετα.. Το ξεζιπαρεις στο P.C σου και εχει μεσα δυο υποφακελους με την ονομασια META-INF (δεν ασχολεισαι καθολου με αυτον ) και τον φακελο system.

 

Aυτος o φακελος (sytem), εχει δυο υποφακελους μεσα, με τις ονομασιες:

α) app

β) framework

 

Ο πρωτος φακελος (app) ειναι κενος και δεν εμπεριεχει καποιο αρχειο.

Ο δευτερος φακελος (framework) εχει μεσα το αρχειο με την ονομασια (android.policy.jar)

 

Πας και βρισκεις στην Rom του StratouGR, στην ιδια διαρομη και φακελο, το αρχειο με αυτην την ονομασια (android.policy.jar).

Βασικη προυποθεση οτι την εχεις ξεζιπαρει και στο P.C σου (Rom StratouGR) + (θα εχει και αλλα πολλα αρχεια εκει μεσα).

 

Ετσι λοιπον παμε στην θεση:

 

(ξεζιπαρουμε) = Pulse_ROM_2.0_XWLPX.zip > system > framework > και βρισκουμε και κανουμε "copy",το αρχειο με την ονομασια android.policy.jar

 

Αυτο το αρχειο το κανουμε "paste" στην θεση:

 

(ξεζιπαρουμε) = LPX_ICS_LockScreen.zip > system > framework > εδω μεσα "paste", αντικαθιστοντας το αρχειο με την ονομασια (android.policy.jar) που εχει ηδη μεσα.. Με αυτο με την ιδια ονομασια που πηραμε απο την Rom του StratouGR, δηλ. το (android.policy.jar).

 

Αυτο το (.zip) αρχειο = mod ας το χαρακτηρισω και εγω :happy: (τους δυο φακελους δηλαδη, που τον εναν τον τροποποιησες = system + META IΝF) που ειχε την ονομασια πριν το ξεζιπαρουμε (LPX_ICS_LockScreen.zip), αφου τα ξανα - ζιπαρεις τωρα (μιας και το ειχες ξεζιπαρισμενο), για να κανεις ολα τα παραπανω.. (ειτε το ειχες στην SD συσκευη σου, ειτε στο P.C σου = Καλυτερα στο P.C να κανουμε παντα αυτες τις διαδικασιες zip / unzip ).

 

Το ξανα-flashareis σαν ενα νεο τροποποιημενο (.zip) αρχειο απο εσενα, με την ιδια ονομασια (LPX_ICS_LockScreen.zip) μεσα απο recovery, οπως ξερεις μεχρι τωρα. Και πλεον εισαι απαλαγμενος απο το (LPX_ICS_LockScreen.zip = mod), που ειχες flasharei πριν κανεις οτιδηποτε μεχρι τωρα και δεν σου αρεσε αυτο που σου προσφερε.

 

Αυτο μπορεις να το κανεις και για αλλα (mod =.zip) αρχεια, με αλλες ονομασιες αρχειων και φακελων, σε παρα πολλες περιπτωσεις. (οχι σε ολες..)

Ίσως να μπορεί να γίνει αυτή ή διαδικασία και από το ίδιο το κινητό από τη διαδρομή (τα αρχεία μου\external_sd)

Μπορει να γινει και απο την συσκευη, αλλα οχι οπως μας αναφερεις.. Χρειαζονται αλλες διαδικασιες, που για λογους οικονομιας δεν θα επεκταθω στην παρουσα φαση.

 

Σε ευχαριστω πολυ φιλε antheod για την κατανοηση :)

 

edit: O StratosGR πολυ καλα τα λεει και προηγουμενως, αν διαβασα καλα.. Απλα ισως λογου οικονομιας η και ελλειψης χρονου, ισως να παρελειψε / ξεχασε κατι.

 

Το Mod για τα sms τι κάνει; καθώς και αυτό για να μην λαμβάνουμε ειδοποιήσεις

 

Αυτο το mod που αναφερεις με την ονομασια (MmsModPulseXWLPX.zip), κανει ακριβως αυτο που σε παραπεμπει και ο StratosGR με την αναφορα του / επεξηγηση στην πρωτη σελιδα!

Δηλαδη χωρις αυτο θα εχεις παρατηρησει, πως αν πας να γραψεις ενα Sms στην συσκευη σου, μετα απο το 3o Sms (με την stock εφαρμογη), αυτοματα η συσκευη σου μετατρεπει το Sms σε Μms. Αφου flashareis αυτο το mod, μπορεις πλεον να γραψεις πολυ περισσοτερα Sms απο τα 4 στην συκευη σου, χωρις να εχεις το αγχος να στα μετατρεψει απο μονο του το συστημα σε Mms.

Kαθως και το αλλο που αναφερει για τους παραληπτες. Αν δεν το εχεις flasharei, σου το συνιστω ανεπιφυλακτα, δεν παρουσιαζει κανενα απολυτος προβλημα η λειτουργια του και κανει ακριβως αυτο που λεει!

 

Το αλλο mod που αναφερεις φιλε (λαμβάνουμε ειδοποιήσεις), δεν εχω καταλαβει απο τα συμφραζομενα σου ποιο εννοεις. Θα μπορουσες να μας το γραψεις οπως αυτο με τα (MmsModPulseXWLPX.zip) για να σου εξηγησουμε καλυτερα!

 

@StratoGR ισως το CRT Off του καλου μας φιλου Λαζαρου, ακομα και μετα την παρεμβαση σου, δεν λειτουργει σωστα. Τουλαχιστον στην συσκευη μου. Οχι με το προβλημα μετα απο factory format που προεκυψε, αλλα γενικοτερα με την λειτουργια του (Screen of like old TV). Θα το κοιταξω περισσοτερο και αν αναφερει και καποιος αλλος (σε μια αλλη συσκευη), οτι εχει και ο ιδιος καποιο προβλημα.. Θα σου αναφερω περισσοτερες λεπτομερειες. Γιατι μπορει να κανω και καποιο λαθος, μετα απο τις πολλες μου παρεμβασεις στην Rom σου !

Ενα καποιο επιπλεον δεδομενο / αναφορα φιλου, θα με βοηθουσε παρα πολυ, μιας και ξερω οτι εσυ δεν εχεις πλεον την συσκευη στα χερια σου!

Edited by Go_Back
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το συνεχομενο post, αλλα εχοντας περασει 3 μερες απο το ακριβως απο πανω. Δεν ηξερα αν πρεπει να κανω (edit) στο απο πανω. Η αν πρεπει να κανω νεα παραθεση με την ερωτηση μου ! Για να παρακαλεσω καποιον θερμοτερα,να με βοηθησει.

 

Eρωτηση /

 

Σε ολους λοιπον λειτουργει κανονικα το CRT OFF, χωρις κανενα προβλημα ? Και προφανως μονο σε μενα υπαρχει το προβλημα !

Ισως με κατι λαθος που εχω κανει.

 

Ευχαριστω πολυ τον οποιον μου απαντησει.. Προκαταβολικα !

(Αν θεωρηθει οτι παραβιαζει τους ΟΠΧ αυτο το post, παρακαλω για την διαγραφη του.)

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το συνεχομενο post, αλλα εχοντας περασει 3 μερες απο το ακριβως απο πανω. Δεν ηξερα αν πρεπει να κανω (edit) στο απο πανω. Η αν πρεπει να κανω νεα παραθεση με την ερωτηση μου ! Για να παρακαλεσω καποιον θερμοτερα,να με βοηθησει.

 

Eρωτηση /

 

Σε ολους λοιπον λειτουργει κανονικα το CRT OFF, χωρις κανενα προβλημα ? Και προφανως μονο σε μενα υπαρχει το προβλημα !

Ισως με κατι λαθος που εχω κανει.

 

Ευχαριστω πολυ τον οποιον μου απαντησει.. Προκαταβολικα !

(Αν θεωρηθει οτι παραβιαζει τους ΟΠΧ αυτο το post, παρακαλω για την διαγραφη του.)

 

Για να μην αναφέρει κάποιος πρόβλημα, φαίνεται ότι μόνο εσύ το έχεις.

Και δεν είπες και τι ακριβώς είναι το πρόβλημα σου με το mod

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω StratoGR

Πολλες φορες κατα το εφε (screen off), δεν λειτουργει αυτο οπως πρεπει (σαν να στραπατσαρει την οθονη). Και δεν εννοω το συνηθισμενο καμια φορα "στραπατσαρισμα", που μετα απο ενα rebοot στρωνει μια χαρα ! Ακομα και μετα απο reboot, αυτο συνεχιζει την ιδια συμπεριφορα. Μου το εκανε και πολυ παλαιοτερα με jk, οταν χρησημοποιουσα αλλες roms, αλλα οχι με τετοια συχνοτητα. Και παντα μετα απο reboot επανερχοταν χωρις κανενα προβλημα. Αλλες φορες παλι δεν μου κανει καθολου το εφε, απλα κλεινει η οθονη πιο γρηγορα.. Χωρις ομως το εφε old TV

 

Kαποια προταση φιλε StratoGR ! (Δεν ξερω αν σου δινω ακριβως να καταλαβεις.. Με το τι εννοω "στραπατσαρισμα" (?). Αλλα δεν ξερω πως αλιως να στο πω..)

 

edit: Δεν με καιει τοσο το "εφε" φιλε StratoGR.. Οσο το τι μπορει να φταιει (?).

edit: Εξυπακουεται οτι δεν φταιει η Rom για αυτο, αλλα εχω καταλαβει οτι και το .apk (μαλλον) δεν πρεπει να φταιει.. Καθως βλεπω και με αλλο, την ιδια συμπεριφορα.. Και μολις κανω restore σε old GB image, με old by -JK- CRT Deluxe settings.. Oλα μια χαρα !! Και αντε να καταλαβω τι συμβαινει, αφου ειναι τα ιδια ! Οσο για το old CRT version by Sofos_5 = (credits to him), παλι μια χαρα ολα. Αλλα το προβλημα με το factory format, παραμενει ως γνωστον ! Μου λειτουργει ομως κανονικα και χωρις το επαναλαμβανομενο (στραπατσαρισμα), που δεν στρωνει με reboot.

Αλλα ας μην φαμε και τα σωθικα μας με αυτο..:) Απλα μου εκανε εντυπωση και ειπα να ρωτησω και καποιον αλλο φιλο , αν του κανει τα ιδια (συσκευη του). Να βγω απο αυτο το < τελμα > :lol:.

Aυτο που μου κανει πιο πολυ απο ολα εντυπωση, ειναι οτι δεν κανει το εφε κατα το "screen off" . Σαν να μην εχω flasharei το .zip, αλλα και το framework-res.apk και το libsurfaceflinger.so ειναι στην θεση τους! Και αφου δεν ειναι το .apk.. Αρα τι φταιει (???).

Aλλα ελα ντε που προφανως ολοι οι αλλοι, αφου δεν εχουν γραψει κατι για την λειτουργια του, σημαινει πως δουλευει μια χαρα σε αυτους :wacko: . Και μονο εγω το εχω το προβλημα, οπως πολυ σωστα λες για πολλοστη φορα!:respect:

Edited by Go_Back
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για τη συγκεκριμένη rom.

Παίζουν αρχεία τα .avi? έχει καποιο πρόβλημα η λειτουργία του opera?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για τη συγκεκριμένη rom.

Παίζουν αρχεία τα .avi? έχει καποιο πρόβλημα η λειτουργία του opera?

 

Ότι λειτουργεί στη μαμά ρομ, λειτουργεί και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι για τη συγκεκριμένη rom.

Παίζουν αρχεία τα .avi? έχει καποιο πρόβλημα η λειτουργία του opera?

 

σε εμένα παίζουν όλα. απο avi μέχρι ματρόσκες 18gb.

Με τον οπερα κανένα πρόβλημα επίσης.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά,ήδη δοκιμάζω τη ρομ,ερχόμενος από 4.1.2 καθώς εκεί είχα διάφορα θέματα.Μέχρι να τελειοποιηθεί η jb μια χαρά είμαστε εδώ!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

απο εξωτερικό σκληρό σε ntfs

 

Πώς συνδεεις τον δισκο με το κινητο? Γινεται να το εχεις ταυτοχρονα και στην φορτιση?

SGS2 R.I.P. > SGS4 i9505 με Kushan ROM v.9.0 Ultra Lite > SGS6 flat με stock ROM ...και μάλλον τέλος από Samsung...
Link to comment
Share on other sites

Πώς συνδεεις τον δισκο με το κινητο? Γινεται να το εχεις ταυτοχρονα και στην φορτιση?

 

υπάρχουν καλωδιάκια στο ebay με 1~2 ευρώ. Νομίζω πως όχι δεν μπορείς να φορτίσεις ταυτόχρονα αλλά δεν στο λέω και με σιγουριά.

 

Μέχρι στιγμής δουλεύουν πληκτρολόγιο (με κάποιο μικρό θέμα στα ελληνικά :P), ποντίκι (όσα δεν αναγνωρίζει τα συνδέω πρώτα στο καλώδιο και μετά συνδέω το καλώδιο στο κινητό), card reader, usb hub (προτιμώ τα hub με τροφοδοσία ξεχωριστή για ρεύμα για όσους σκληρούς χρειάζονται περισσότερο).

Δεν έχω δοκιμάσει υπέρυθρες, αν και χωρίς software δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια χρήση για αυτές (θα είχε όμως πλάκα να το κάνεις remote control).

 

Τα καλωδιάκια τα βρίσκεις σαν usb otg στο ebay. αν δεν βαριέσαι μπορείς να το φτιάξεις και μόνος σου στο xda θα βρείς όλα τα info.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...