Jump to content

[ROM] PULSE ROM - 2.1 - ICS 4.0.4 XWLPX - 22/9/12


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα φιλε μου την XWLPY (19 Σεπτεμβρίου 2012) 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware και προχωράω

 

υπαρχει κανενα mod theme να κανω χρωματιστα την μπαρα του σηματος το ποσοστο της μπαταριας και να βαλω Circle_Battery_theme?

Edited by StratosGR
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 660
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εβαλα φιλε μου την XWLPY (19 Σεπτεμβρίου 2012) 4.0.4 Σκανδιναβικό firmware και προχωράω

 

υπαρχει κανενα mod theme να κανω χρωματιστα την μπαρα του σηματος το ποσοστο της μπαταριας και να βαλω Circle_Battery_theme?

 

Ρίξε εδώ μια ματιά

Link to comment
Share on other sites

Στράτο τώρα που πήρα φόρα με τις custom αποφάσισα να τσεκάρω και την δική σου που είμαι βέβαιος ότι θα με καλύψει απόλυτα, επειδή είδα ότι το CRT effect δεν είναι διαθέσιμο για download στο πρώτο ποστ αναρωτιέμαι, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό ή απλά είναι θέμα του rapidshare; Το βρήκα βέβαια στο 4shared και το κατέβασα αλλά πριν το εγκαταστήσω ας σιγουρευτώ πρώτα ότι όλα πάνε καλά με αυτό..:) Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Στράτο τώρα που πήρα φόρα με τις custom αποφάσισα να τσεκάρω και την δική σου που είμαι βέβαιος ότι θα με καλύψει απόλυτα, επειδή είδα ότι το CRT effect δεν είναι διαθέσιμο για download στο πρώτο ποστ αναρωτιέμαι, υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό ή απλά είναι θέμα του rapidshare; Το βρήκα βέβαια στο 4shared και το κατέβασα αλλά πριν το εγκαταστήσω ας σιγουρευτώ πρώτα ότι όλα πάνε καλά με αυτό..:)

 

Σιγουρέψου πρώτα ότι δεν υπάρχει στο θέμα :rolleyes:

 

*Α τώρα κατάλαβα.

Θα το ανεβάσω και στο 4shared τώρα :)

 

CRT OFF FOR PULSE 2-2.1

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρέψου πρώτα ότι δεν υπάρχει στο θέμα :rolleyes:

*Α τώρα κατάλαβα.

Θα το ανεβάσω και στο 4shared τώρα :)

CRT OFF FOR PULSE 2-2.1

 

Ελήφθη, τώρα ξεκινώ τα wipes στην Omega και πάμε γερά. Μία ερώτηση ακόμα, μόλις εγκαταστήσω και τη 2.1 δεν χρειάζονται wipes εκεί σωστά; Απαιτούνται δηλαδή μόνο πριν την εγκατάσταση της Pulse, τα λέω καλά;:)

Link to comment
Share on other sites

Ελήφθη, τώρα ξεκινώ τα wipes στην Omega και πάμε γερά. Μία ερώτηση ακόμα, μόλις εγκαταστήσω και τη 2.1 δεν χρειάζονται wipes εκεί σωστά; Απαιτούνται δηλαδή μόνο πριν την εγκατάσταση της Pulse, τα λέω καλά;:)

 

Aν έχεις την JB θα χρειαστείς και factory reset.

Από την 2.0 στην 2.1 δε χρειάζεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Aν έχεις την JB θα χρειαστείς και factory reset.

Από την 2.0 στην 2.1 δε χρειάζεται τίποτα.

 

Mάλιστα, από JB έρχομαι οπότε καλά που ρώτησα..:p

 

 

Edit: Εντάξει παιδιά, με δυο λόγια η ICS στα καλύτερά της!!:yahoo:

Στράτο...:bow:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το συνεχομενο ποστ αλλα περασαν μερες απ'το τελευταιο.. μπορουμε να βρουμε καπου μερικα bootanimations που θα μπορουσαν να εγκατασταθουν στην Pulse με cwm; Θελω σαν τρελος να βαλω αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1193456 ... αλλα κανοντας την εγκατασταση του zip απο recovery μου βγαζει "aborted" και τελικα παραμενει σε αυτο της Pulse.. ξερει καποιος τον τροπο που θα μπορουσα να το εγκαταστησω;:p Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το συνεχομενο ποστ αλλα περασαν μερες απ'το τελευταιο.. μπορουμε να βρουμε καπου μερικα bootanimations που θα μπορουσαν να εγκατασταθουν στην Pulse με cwm; Θελω σαν τρελος να βαλω αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1193456 ... αλλα κανοντας την εγκατασταση του zip απο recovery μου βγαζει "aborted" και τελικα παραμενει σε αυτο της Pulse.. ξερει καποιος τον τροπο που θα μπορουσα να το εγκαταστησω;:p

 

Δε ξέρω τι έχει κάνει ο συγκεκριμένος (υποθέτωντας ότι έχεις κατεβάσει αυτό που λέει για 4.0.4) λάθος, αλλά μπορείς να κάνεις το εξής:

Κατέβασε ένα mod από τα δικά μου.

Άνοιξε το zip και πήγαινε στο φάκελο system.

Τώρα άνοιξε το zip του bootanimation και πήγαινε στο φάκελο system.

Κάνε drag n drop τους φακέλους που βλέπεις στο system από το zip του bootanimation, στο δικό μου system.

Αν σου ζητήσει επιβεβαίωση δώστην.

Εγκατέστησε το mod τώρα :)

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι έχει κάνει ο συγκεκριμένος (υποθέτωντας ότι έχεις κατεβάσει αυτό που λέει για 4.0.4) λάθος, αλλά μπορείς να κάνεις το εξής:

Κατέβασε ένα mod από τα δικά μου.

Άνοιξε το zip και πήγαινε στο φάκελο system.

Τώρα άνοιξε το zip του bootanimation και πήγαινε στο φάκελο system.

Κάνε drag n drop τους φακέλους που βλέπεις στο system από το zip του bootanimation, στο δικό μου system.

Αν σου ζητήσει επιβεβαίωση δώστην.

Εγκατέστησε το mod τώρα :)

 

Σωστα υπεθεσες για το αρχειο που κατεβασα Στρατο, μολις επιστρεψω σπιτι το δοκιμαζω και ενημερωνω!;)

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ από το

Transparent Digital Clock ICS Blue - Διάφανο γαλάζιο (ICS) ψηφιακό ρολόι από τον gvala

έχει σβηστεί.

Ρίξε εδώ μια ματιά

Δηλαδή αυτό το θέμα μπορούμε να το βάλουμε στη Pulse και σε περίπτοση που δεν μας αρέσει πως επαναφέρουμε αυτό που έχει?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι έχει κάνει ο συγκεκριμένος......

......Εγκατέστησε το mod τώρα :)

 

Kάνω νέο ποστ και όχι edit για να το δεις, Στράτο είσαι ο πιο τιτανοτεράστιος που έχω συναντήσει εδώ μέσα! Χωρίς βέβαια να θέλω να θίξω τα παιδιά που κάνουν παπάδες..;)

 

Με ταλαιπώρησε λίγο γιατί προσπάθησα να κάνω αντιγραφές κι επικολλήσεις μέσα από τον ES file explorer αλλά μόλις έκοψε το νιονιό του σκράπα:lol: να το κάνει μέσα απ'το pc όλα έγιναν σε χρόνο dt! Δεν φαντάζεσαι πόσες απόπειρες έκανα απ'το πρωί για να το εγκαταστήσω και τελικά αρκούσε μια ερώτηση εδώ, κοίτα να δεις...

 

RESPECT!:thanks:

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη για το συνεχομενο ποστ αλλα περασαν μερες απ'το τελευταιο.. μπορουμε να βρουμε καπου μερικα bootanimations που θα μπορουσαν να εγκατασταθουν στην Pulse με cwm; Θελω σαν τρελος να βαλω αυτο: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1193456 ... αλλα κανοντας την εγκατασταση του zip απο recovery μου βγαζει "aborted" και τελικα παραμενει σε αυτο της Pulse.. ξερει καποιος τον τροπο που θα μπορουσα να το εγκαταστησω;:p

 

Ρε μακουλη τι ανακάλυψες ρε σκύλε μαύρε;;;;;; θεϊκό......

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το λινκ από το

Transparent Digital Clock ICS Blue - Διάφανο γαλάζιο (ICS) ψηφιακό ρολόι από τον gvala

έχει σβηστεί.

 

Δηλαδή αυτό το θέμα μπορούμε να το βάλουμε στη Pulse και σε περίπτοση που δεν μας αρέσει πως επαναφέρουμε αυτό που έχει?

 

Διορθώθηκαν τα links. :)

Αλλάζει τόσα πολλά το θέμα, που για να γίνει restore, θα χρειαστεί να περάσεις ξανά τη ρομ από πάνω.

 

Kάνω νέο ποστ και όχι edit για να το δεις, Στράτο είσαι ο πιο τιτανοτεράστιος που έχω συναντήσει εδώ μέσα! Χωρίς βέβαια να θέλω να θίξω τα παιδιά που κάνουν παπάδες..;)

 

Με ταλαιπώρησε λίγο γιατί προσπάθησα να κάνω αντιγραφές κι επικολλήσεις μέσα από τον ES file explorer αλλά μόλις έκοψε το νιονιό του σκράπα:lol: να το κάνει μέσα απ'το pc όλα έγιναν σε χρόνο dt! Δεν φαντάζεσαι πόσες απόπειρες έκανα απ'το πρωί για να το εγκαταστήσω και τελικά αρκούσε μια ερώτηση εδώ, κοίτα να δεις...

 

RESPECT!:thanks:

 

Άντε καλορίζικος :happy:

Link to comment
Share on other sites

Ρε μακουλη τι ανακάλυψες ρε σκύλε μαύρε;;;;;; θεϊκό......

 

Θα ηθελα βεβαια η πρωτη οθονη του animation με το σημα της Energy Star να μην κυλαει και ν'αλλαζει τοσο γρηγορα

(το αναφερουν και τα παιδια στο xda) αλλα οκ, ειναι ψαρωτικο και με βλεπω κι εμενα να το σκιζω στα reboots! :lol:

Άντε καλορίζικος :happy:

Ξανα-ματα-thanks κυριος..!:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Επέστρεψα στη Pulse2.1, την καλύτερη απο όλες που έχω δοκιμάσει. Θα μείνω εδώ μέχρι την επίσημη 4.1 γιατί με όλες τις custom βασισμένες στην leak που δοκίμασα είχα καταντήσει να κουβαλάω πάντα φορτιστή μαζί μου.
Link to comment
Share on other sites

Αλλάζει τόσα πολλά το θέμα, που για να γίνει restore, θα χρειαστεί να περάσεις ξανά τη ρομ από πάνω.

 

Στράτο εντελώς ενημερωτικά κι επειδή βλέπω κάτι αλλά μάλλον είναι ιδέα μου, υπάρχει περίπτωση εγκαθιστώντας το συγκεκριμένο θέμα (το έχω ήδη βάλει και δουλεύει τέλεια) να καταναλώνεται λίγο πιο γρήγορα η μπαταρία; Βέβαια τις τελευταίες μέρες έχω συνέχεια την οθόνη ανοιχτή (σεταρίσματα, σερφάρισμα με wifi..) αλλά μου φαίνεται σαν να μειώθηκε λίγο η αυτονομία.. λες ή ιδέα μου είναι;:O

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Στράτο εντελώς ενημερωτικά κι επειδή βλέπω κάτι αλλά μάλλον είναι ιδέα μου, υπάρχει περίπτωση εγκαθιστώντας το συγκεκριμένο θέμα (το έχω ήδη βάλει και δουλεύει τέλεια) να καταναλώνεται λίγο πιο γρήγορα η μπαταρία; Βέβαια τις τελευταίες μέρες έχω συνέχεια την οθόνη ανοιχτή (σεταρίσματα, σερφάρισμα με wifi..) αλλά μου φαίνεται σαν να μειώθηκε λίγο η αυτονομία.. λες ή ιδέα μου είναι;:O

 

Στα θέματα μπορεί να υπάρχει μια ελάχιστη διαφορά στην κατανάλωση, μιας και με την αλλαγή των εικονιδίων εμφανίζονται χρώματα πως ίσως να καίνε παραπάνω.

Π.χ. αν αλλάξεις το μάυρο με γκρι λογικό είναι να καίει κάτι τις παραπάνω.

Η διαφορά πάντως είναι μικρή πιστεύω.

Και μπρος στα κάλλη τι είν' ο "πόνος" :D

Link to comment
Share on other sites

Στρατο εκανες κατι τελικα με το πρασινο θεμα που εχεις στην ROM (DNA ελικα) ?? υπαρχει σαν θεμα ή σαν launcher ή κατι τελως παντων???
Link to comment
Share on other sites

Στρατο εκανες κατι τελικα με το πρασινο θεμα που εχεις στην ROM (DNA ελικα) ?? υπαρχει σαν θεμα ή σαν launcher ή κατι τελως παντων???

 

Χίλια συγνώμη σε ξέχασα!!!

Ορίστε

http://dl.dropbox.com/u/46595847/Images/zzzzzzzz_default_lockscreenw.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και μπρος στα κάλλη τι είν' ο "πόνος" :D

 

Είναι κι αυτό αρκεί ο πόνος νά'ναι υποφερτός! Γιατί υπάρχουν κάτι πόνοι...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Kάνω νέο ποστ και όχι edit για να το δεις, Στράτο είσαι ο πιο τιτανοτεράστιος που έχω συναντήσει εδώ μέσα! Χωρίς βέβαια να θέλω να θίξω τα παιδιά που κάνουν παπάδες..;)

 

Με ταλαιπώρησε λίγο γιατί προσπάθησα να κάνω αντιγραφές κι επικολλήσεις μέσα από τον ES file explorer αλλά μόλις έκοψε το νιονιό του σκράπα:lol: να το κάνει μέσα απ'το pc όλα έγιναν σε χρόνο dt! Δεν φαντάζεσαι πόσες απόπειρες έκανα απ'το πρωί για να το εγκαταστήσω και τελικά αρκούσε μια ερώτηση εδώ, κοίτα να δεις...

 

RESPECT!:thanks:

 

Μάκη ποιο αρχείο του Στράτου τροποποίησες για φτιάξεις το bootanimation?Γιατί δοκίμασα μερικά αλλά μου βγάζει συνέχεια aborted.

Τα αρχεία που υπάρχουν απο πριν στον φάκελο system τα σβήνεις έτσι? ή κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Μάκη ποιο αρχείο του Στράτου τροποποίησες για φτιάξεις το bootanimation?Γιατί δοκίμασα μερικά αλλά μου βγάζει συνέχεια aborted.

Τα αρχεία που υπάρχουν απο πριν στον φάκελο system τα σβήνεις έτσι? ή κάνω λάθος?

 

Αυτό πρέπει να κάνεις.

Δε θα σβήσεις τίποτα, ούτε θα κάνεις κάτι διαφορετικό :)

 

Αυτό το bootanimation που αναφέρει ο Μάκης το είχα από την... 2.3.3 γι αυτό τα αρχεία εγκατάστασης του είναι για gingerbread.

Mε την κίνηση αυτή στον οδηγό που έδωσα, χρησιμοποιείς τα δικά μου αρχεία εγκατάστασης, για να βάλεις τα 2 αρχεία (animation-ήχος) που χρειάζεται το bootaimation για να παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Μάκη ποιο αρχείο του Στράτου τροποποίησες για φτιάξεις το bootanimation?Γιατί δοκίμασα μερικά αλλά μου βγάζει συνέχεια aborted.

Τα αρχεία που υπάρχουν απο πριν στον φάκελο system τα σβήνεις έτσι? ή κάνω λάθος?

 

Με πρόλαβε ο Στράτος (αν και το bootanimation δουλεύει κανονικά αλλά με τον ήχο του bootanimation της Samsung - και της Pulse βέβαια, ίσως όμως να έκανα κάτι λάθος εγώ..), παρ'όλα αυτά κι εντελώς ενημερωτικά εγώ το έκανα στο mod της κάμερας που ούτως ή άλλως δεν ήθελα να εγκαταστήσω στην Pulse.

 

Aν το θέλεις έτοιμο στο ανέβασα στο Dropbox και θα το πάρεις από εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρέπει να κάνεις.

Δε θα σβήσεις τίποτα, ούτε θα κάνεις κάτι διαφορετικό :)

 

Αυτό το bootanimation που αναφέρει ο Μάκης το είχα από την... 2.3.3 γι αυτό τα αρχεία εγκατάστασης του είναι για gingerbread.

Mε την κίνηση αυτή στον οδηγό που έδωσα, χρησιμοποιείς τα δικά μου αρχεία εγκατάστασης, για να βάλεις τα 2 αρχεία (animation-ήχος) που χρειάζεται το bootaimation για να παίξει.

 

Με πρόλαβε ο Στράτος (αν και το bootanimation δουλεύει κανονικά αλλά με τον ήχο του bootanimation της Samsung - και της Pulse βέβαια, ίσως όμως να έκανα κάτι λάθος εγώ..), παρ'όλα αυτά κι εντελώς ενημερωτικά εγώ το έκανα στο mod της κάμερας που ούτως ή άλλως δεν ήθελα να εγκαταστήσω στην Pulse.

 

Aν το θέλεις έτοιμο στο ανέβασα στο Dropbox και θα το πάρεις από εδώ.:)

 

Ωραία σας ευχαριστώ και τους 2! Έβαλα του Μάκη το έτοιμο και δούλεψε. Όντως έχει τον default ήχο όμως αλλά τι να κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...