Jump to content

Τα πάντα για το i-mode


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δελτιο τυπου υπαρχει απο τη μερα που εκανα το ποστ,δηλαδη 24/3

 

Δελτιο τυπου

 

Mplip

 

Οπως καταλαβαινεις δε χρειαζεται να απαντησω σε οτι αναφερεις.Η ημερομηνια του δελτιου τυπου και η ημερομηνια του ποστ μου σε διαψευδουν.Την επομενη φορα καλο θα ηταν να εισαι πιο προσεκτικος οταν δεν εισαι σιγουρος για κατι.

 

Φιλικα.

Are you with Us?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μα εγώ αναφέρομαι στην κεντρική σελίδα του myphone. Δεν υπάρχει καν αναφορά ακόμα και τώρα που έχουμε κάνει ολόκληρη συζήτηση.................................................................................................................................................................................................... :X :X :X :X :X :X :X :X

www.i-go.gr

The i-pagemaker

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω προς τι όλη αυτή η αναστάτωση και η επίθεση στον mplip.

Ναι ωραία, το δελτίο τύπου καθυστέρησε να ανεβεί σαν νέο στο myphone και είναι δική μου ευθύνη. Άνθρωποι είμαστε, τριήμερο έχουμε. Τα περί σκοπιμοτήτων, δεν τα σχολιάζω καν.

Ο mplip απλά έδωσε τον πιο συνηθισμένο λόγο για τη καθυστέρηση ενός νέου, που είναι η έλειψη επίσημου δελτίου τύπου. Έτυχε να μην είναι αυτός, ΟΚ, όλα τα άλλα ήταν περιττά.

Γιατί κάθεστε έτοιμοι να επιτεθείτε πάντα; :what:

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, μην είστε υπερβολικοι ! Δεν κηρύχθηκε πόλεμος και αποσιωπήθηκε το γεγονός... Μια είδηση καθυστέρησε να μπει...

 

Να μην ξεχνάμε ότι το site δεν είναι "επαγγελματικό" (απ' όσο ξέρω). Δηλαδή δεν έχει έμμισθους υπαλλήλους που περιμένουν το fax με το δελτίο τύπου, για να το βγάλουν στον αέρα...

 

(και με συνδρομή από τις υψηλότερες κιόλας)

Α, και κάτι ακόμη. Το imode site του myphone είχε από τις χαμηλότερες (1 ευρώ), και όχι από τις υψηλότερες συνδρομές και εδώ και κανα δίμηνο είναι δωρεάν. Αυτό δεν είναι τοποθέτηση ή γνώμη. Απλά αναφέρω τα γεγονότα...

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια περί κεντρικής σελίδας, τα προσπερνάμε. Είναι πολύ εύκολο να κρίνουμε άλλωστε από την άλλη άκρη της DSL γραμμής μας, την δουλειά που κάνουν ερασιτεχνικά και για το χόμπυ τους κάποια άτομα. Το myphone δεν κάνει καμία παροχή υπηρεσιών επι πληρωμή στα μέλη του, και αυτό το γεγονός το απαλάσσει από οποιαδήποτε έννομη υποχρέωση απέναντί τους.

 

Το οτι εμείς μια χούφτα άτομα με το ψώνιο να ενημερώνουμε χιλιάδες άλλους "φιλους" των τηλεπικοινωνιών, έχουμε θέσει υψηλά στανταρτς στον χώρο, το κάνουμε επειδή θέλουμε. Αν, λέω αν, τα μέλη που παραπονέθηκαν τόσο άκομψα είναι αλήθεια, πλήρωναν για την είσοδό τους, τότε ο υπέυθυνος Editor θα είχε απολυθεί και το Myphone θα ζητούσε, ίσως, γιατί δεν το υποχρεώνει κανένας, συγνώμη.

 

Και όμως, το συγκεκριμένο παιδί, βγήκε, και απολογήθηκε λες και... έκανε το μεγάλο αμάρτημα, το τριήμερο να αφήσει το PC και να πάει μια βολτούλα. Και όμως παρά τα όλα αυτά, ζήτησε και συγνώμη που έλειπε και δεν ανέβασε το συγκεκριμένο νέο... χωρίς να είχε καμία υποχρέωση... Τα σχόλια δικά σας.

 

Όσο για τα άλλα sites, δε νομίζω οτι τίθεται σύγκριση με κάποιο άλλο ερασιτεχνικό site, στον τομέα της ενημέρωσης... Αλλά τι να κάνουμε, στη Ελλάδα ζούμε... Κριτική πάνω από όλα. Να ήταν και καλόπιστη...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Α, και κάτι ακόμη. Το imode site του myphone είχε από τις χαμηλότερες (1 ευρώ), και όχι από τις υψηλότερες συνδρομές και εδώ και κανα δίμηνο είναι δωρεάν. Αυτό δεν είναι τοποθέτηση ή γνώμη. Απλά αναφέρω τα γεγονότα...
Έχω χάσει επεισόδια μου φαίνεται... :O Είχα μείνει στις χρεώσεις όταν ξεκίνησε το i-mode οπού θυμάμαι ότι ήταν πάνω από 2,5€. Εκτός και αν τα έχω μπερδέψει τόσο πολύ... :O:O

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω να πω για το i-mode είναι ότι είναι Α Π Α Τ Η και μεγάλη Μ Α Π Α. Όχι πως το Vodafone live είναι καλύτερο αλλά το i-mode είναι το Χ Ε Ι Ρ Ο Τ Ε Ρ Ο μενού υπηρεσ'ιων που έχω δει ποτέ. Ακριβό, δύσχρηστο, μάπα συσκευές, και, και... και.

Έχει κανείς αντίρρηση εδώ μέσα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Όπως σας είχα προ αναφέρει η παλιά φρουρά αλλάζει και έτσι έχουμε νέα i-handsets Samsung S342i i-Mode , Panasonic P-342i i-mode (το Ρ341i με vga κάμερα ) , Mitsubishi M420i (στα 1,3 Mp σε αρκετά καλή τιμή )

 

Εν αναμονή του Nec Ν411i

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω να πω για το i-mode είναι ότι είναι Α Π Α Τ Η και μεγάλη Μ Α Π Α. Όχι πως το Vodafone live είναι καλύτερο αλλά το i-mode είναι το Χ Ε Ι Ρ Ο Τ Ε Ρ Ο μενού υπηρεσ'ιων που έχω δει ποτέ. Ακριβό, δύσχρηστο, μάπα συσκευές, και, και... και.

Έχει κανείς αντίρρηση εδώ μέσα;

 

Gia tis NEC syskeyes den exw antirhsh,exei enas filos mou kai mou exei pei oti einai gia ta mpaza,katarxhn se kapoia NEC meta apo kana mhna emfanizontai shmadia sthn o8onh tou kinhtou,ma gi ayto kai h cosmote ta poulaei fthna,giati apla den aksizoun ;)

Link to comment
Share on other sites

Η Mitsubishi δεν είναι που αποσύρεται από την Ευρώπη; Είμαι βέβαιος πως το έχω διαβάσει στα «νέα» εδώ μέσα! Αν την κάνει, οι συσκευές της θα μείνουν λίγο χωρίς ποστήριξη και θα πουλιούνται και πιο φθηνά σε σχέση με πριν. Tα NEC τα βρίσκω ακόμα δύσχρηστα και μοντέλο 1,3ΜΡ έχουν καιρό να βγάλουν νέο...

Ακόμα η πλοήγηση είναι πανάκριβη! Όπως και του vf live αλλά τουλάχιστο έχει δωρεάν μέχρι τέλη Μαϊου στα 3G!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Η Mitsubishi δεν είναι που αποσύρεται από την Ευρώπη; Είμαι βέβαιος πως το έχω διαβάσει στα «νέα» εδώ μέσα! Αν την κάνει, οι συσκευές της θα μείνουν λίγο χωρίς ποστήριξη και θα πουλιούνται και πιο φθηνά σε σχέση με πριν. Tα NEC τα βρίσκω ακόμα δύσχρηστα και μοντέλο 1,3ΜΡ έχουν καιρό να βγάλουν νέο...

Ακόμα η πλοήγηση είναι πανάκριβη! Όπως και του vf live αλλά τουλάχιστο έχει δωρεάν μέχρι τέλη Μαϊου στα 3G!

 

...μιλάμε για κινητά τηλ και όχι ψηφιακές φωτογραφικές μηχανές νομίζω. :rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μειώσεις υπέστησαν οι τιμές των συσκευών LG i-mode L341i € 153.15

Καθώς και του MITSUBISHI i-mode M430i €

 

 

Έχει διαπιστώσει κανείς άλλος ότι οι τιμές των i-handsets στην Ιταλία είναι χαμηλότερες ?

Οχ το MITSUBISHI i-mode M430i στην Ιταλία κοστίζει 449,00 Euro ενώ εδώ 500,00 (παλαιά τιμή )

Ενώ το Nec N401i στην Ιταλία κοστίζει 199,00 Euro ενώ εδώ 291 …γιατί ?

το Mitsubishi M342i 119,00 Euro εδώ περιπου 180

http://i-mode.wind.it/it/prospect/prodotti/scheda11.php

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

θελω να πω οτι οι Ιταλοι κανουν καλυτερες προσφορες π.χ. εδιναν το Μοτορολα Ε100 με 250 ευρω και 50 ευρω χρονο ομιλιας ενω εδω θα ερθει στα 500.Ομοιως για ΝΟΚΙΑ 6630 .Αλλο 350 και αλλο 580 που ειχε οταν πρωτοβγει εδω.

Εγω παντως ειχα διαβασει οτι το νεο σαμσουνγκ ειχε δυο φορες οσο το σ341 και ηρθε σε καλη σχετικα τιμη.

Σε οτι αφορα τα ΝΕΚ επειδη εχω το 410 μπορω να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος.Το προσεχω βεβαια αλλα δεν εχει παθει καποια ζημια.Ισως χρειαζεται αναβαθμιση λογισμικου αλλα θα το παω μονο οταν τα παιξει.Αλλιως με το που μερικες φορες λεει αδυνατη αναγνωση καρτας σιμ δεν το παω γιατι λυνεται αυτο το προβλημα αν βγαλεις και βαλεις την μπαταρια.Δεν συμβαινει συχνα.

Εμενα παλι μου αρεσουν οι ΝΕΚ συσκευεσ.Η αδερφη μου εχει μια 17 τφτ οθονη και ειναι αρκετα καλη και σχετικα οικονομικη.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ειμαι συνδρομητης κοσμοτε με ενεργοποιημενο το i-mode.

Σημερα το πρωι 30/05/2005 ενω ειχα την καρτα μου σε μια μη i-mode συσκευη μου ηρθε μηνυμα που μου εδινε μια διευθυνση της μορφης http://mail.imode.gr/..... και ρωταω μηπως ξερει καποιος αν η κοσμοτε προκειται να δωσει την δυνατοτητα να στελνεις και να λαμβανειις mms & e-mail απο συσκευες που δεν ειναι i-mode

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες που δίνει η cosmote με imode ειναι χάλια. Εγω θέλω να αγορασω καποια που να εχει βεβαια imode αλλα επιπλέον και μπλουτουθ. Φυσικα δεν μιλαω για τις συσκευες που δίνει σήμερα η cosmote. αυτες ειναι χάλια.

Γνωρίζει κανεις αν αναμένεται καποιο νεο μοντελο συσκευής;

Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευες που δίνει η cosmote με imode ειναι χάλια. Εγω θέλω να αγορασω καποια που να εχει βεβαια imode αλλα επιπλέον και μπλουτουθ. Φυσικα δεν μιλαω για τις συσκευες που δίνει σήμερα η cosmote. αυτες ειναι χάλια.

Γνωρίζει κανεις αν αναμένεται καποιο νεο μοντελο συσκευής;

 

 

Φίλε έρχεται μια νέα συσκευή πολύ δυνατή ! το Nec 411i με 1,3 ΜPixel κάμερα , mp3 , Bluetooth , 64mb μνήμη !

 

Δες στο θέμα για τα nec

;)

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έρχεται μια νέα συσκευή πολύ δυνατή ! το Nec 411i με 1,3 ΜPixel κάμερα , mp3 , Bluetooth , 64mb μνήμη !

 

Δες στο θέμα για τα nec

;)

Και πολλα αλλα......

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τη Nec κολλημένη στο 1,3MP... Δεν έχουν μεγαλύτερη πραγματική ανάλυση ή δεν μας φέρνουν τα μοντέλα στην Ελλάδα ;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

file moy yparxoyn fimes kai gia nec me 2 megapixels alla ine fimes akoma.episima mono to 411-gia tin ora kai to oti exei bluetooth einai ekseretika thetiko.kammia ali imode siskeyh me megapixel kamera den exei bluetooth.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι συνδρομητης κοσμοτε με ενεργοποιημενο το i-mode.

Σημερα το πρωι 30/05/2005 ενω ειχα την καρτα μου σε μια μη i-mode συσκευη μου ηρθε μηνυμα που μου εδινε μια διευθυνση της μορφης http://mail.imode.gr/..... και ρωταω μηπως ξερει καποιος αν η κοσμοτε προκειται να δωσει την δυνατοτητα να στελνεις και να λαμβανειις mms & e-mail απο συσκευες που δεν ειναι i-mode

 

Εγώ ανταλάσσω email - είτε από laptop είτε μέσω κινητού από webphone vodafone - με φίλο μου από τότε που βγήκε το imode!!!

Εκτός κι αν δεν κατάλαβα την ερώτηση... :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Οκτώ μέλη της διεθνούς συμμαχίας i-mode και συνεργάτες της NTT DoCoMo ανακοινώνουν την πρώτη συμφωνία για την κοινή προμήθεια συσκευών i-mode. Σε πρώτη φάση και σταδιακά, οι οκτώ εταιρίες που παρέχουν υπηρεσίες i-mode( - Ε-Plus, Γερμανία , - KPN Mobile, Ολλανδία , - Far EasTone, Ταϊβάν , - ΒΑSE, Βέλγιο , - Bouygues Telecom, Γαλλία , - WIND, Ιταλία , - COSMOTE, Ελλάδα, , - Telstra, Αυστραλία ) εκτός Ιαπωνίας θα διαθέσουν τη νέα συσκευή της κορεάτικης κατασκευάστριας εταιρίας LG, L342i.

 

Η αρχή μιας στενότερης συνεργασίας?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι η συγκεκριμενη συσκευη ηδη κυκλοφορει απο τα καταστηματα ΟΤΕ και ειναι ιδια με το l341 απλα ειναι folder type.

χρηστης:9210i,3650,GD87,8310,3510i,

P800

παλαιοτερα : 768,V50,Τ28S,T68,7650

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια επειδη χρειάζομαι μερικά στοιχεία για την πτυχιακή μου περί της χρήσης του imode στην ελλάδα μήπως ξέρετε αν η cosmote τα ανακοινώνει κάπου στο internet ή κάποιον άλλο τρόπο που μπορώ να βρώ τα στατιστικά σχετικά με την κίνηση στην ελλάδα.ήδη έχω ψάξει στο google και ενώ βρήκα στοιχεία για τις υπόλοιπες χώρες στις οποίες χρησιμοποιείται το imode δεν έχω βρεί κάτι ανάλογο για την ελλάδα.

ΜΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ

http://us.f2.yahoofs.com/bc/4075d3b4_c4a2/bc/pics/nnsoul.gif?bfiToLBBKsr7ReJc

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε αν με το NEC E616 3G θα μπορώ να κάνω βιντεοκλήσεις με Cosmote καθώς και να μπαίνω στο i-mode; Επίσης αν μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτές τις υπηρεσίες με Cosmocarta;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...