Jump to content

Τα πάντα για το i-mode


EWS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιος τρόπος ώστε να συνδεθώ με το msn messenger από το pc μου, χρησιμοποιώντας το προφίλ του i-mode?

Όσο και αν προσπαθώ, δεν μπορώ να συνδεθώ...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 852
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σωστά. Το καλό είναι ότι μπορείς να το στείλεις μέχρι 5 άτομα ταυτόχρονα με την χρέωση των 0,10 ευρώ.

 

Ήρθα στην cosmote, Καλωσορίστε με! :lol:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το samsung z650 και χρησιμοποιώ παράλληλα με twinsim το nokia n95. Μπορώ να ενεργοποιήσω το mms 10 παράλληλα με imode?? Δεν έχω καταλάβει τι παίζει γενικά..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το samsung z650 και χρησιμοποιώ παράλληλα με twinsim το nokia n95. Μπορώ να ενεργοποιήσω το mms 10 παράλληλα με imode?? Δεν έχω καταλάβει τι παίζει γενικά..

 

Θεωρητικά μπορείς θα μπορείς να στέλνεις από το n95 κανονικά mms αλλά δεν θα μπορείς να λαμβάνεις mms στο n95 γιατί θα έχεις ενεργοποιημένο το imode. Τα mms που θα σου έχονται όταν σαν κύρια γραμμή θα έχεις την sim στο n95 δεν θα τα λαμβάνεις αλλά δεν θα χάνονται κιόλας γιατί θα μπορείς στο z650 να κάνεις έλεγχο νέων μηνυμάτων και να τα παίρνεις κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά μπορείς θα μπορείς να στέλνεις από το n95 κανονικά mms αλλά δεν θα μπορείς να λαμβάνεις mms στο n95 γιατί θα έχεις ενεργοποιημένο το imode. Τα mms που θα σου έχονται όταν σαν κύρια γραμμή θα έχεις την sim στο n95 δεν θα τα λαμβάνεις αλλά δεν θα χάνονται κιόλας γιατί θα μπορείς στο z650 να κάνεις έλεγχο νέων μηνυμάτων και να τα παίρνεις κανονικά.

 

μμ μπλέξιμο όμως.. οπότε η ενεργοποίηση του imode αλλάζει όλη τη λογική στα mms.. στο wap τουλάχιστον θα μπαίνω κανονικά από το n95?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

μμ μπλέξιμο όμως.. οπότε η ενεργοποίηση του imode αλλάζει όλη τη λογική στα mms.. στο wap τουλάχιστον θα μπαίνω κανονικά από το n95?

 

Κανονικά θα μπαίνεις καθώς επίσης αν έχεις ενεργοποιημένο το internet easy θα μπορείς να το κάνεις χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά θα μπαίνεις καθώς επίσης αν έχεις ενεργοποιημένο το internet easy θα μπορείς να το κάνεις χρήση.

 

alany κατάλαβα καλα????? με το πάγιο imode έχω και απεριόριστα mms προς όλους??????? Φτιάξε με!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

alany κατάλαβα καλα????? με το πάγιο imode έχω και απεριόριστα mms προς όλους??????? Φτιάξε με!!!

 

Όχι δυστυχώς τα mms-email χρεώνονται όπως λέω παραπάνω 0,10 ευρώ και μπορείς να στείλεις με την ίδια χρέωση ένα mms σε 5 χρήστες ταυτόχρονα.

 

Αυτό με το πάγιο το οποίο έχει και απεριόριστη πλοήγηση και απεριόριστα mms-email ισχύει στο imode της cosmote στην Ρουμανία. Μακάρι να το δούμε και εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς τα mms-email χρεώνονται όπως λέω παραπάνω 0,10 ευρώ και μπορείς να στείλεις με την ίδια χρέωση ένα mms σε 5 χρήστες ταυτόχρονα.

 

Αυτό με το πάγιο το οποίο έχει και απεριόριστη πλοήγηση και απεριόριστα mms-email ισχύει στο imode της cosmote στην Ρουμανία. Μακάρι να το δούμε και εδώ.

 

 

άλλη ερώτηση. Αν στέλνω mms από την επιλογή mms και όχι imode email τα χρεώνομαι ως mms??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χρεώνεσαι τίποτα.

 

δηλάδή είναι το ίδιο πράγμα με το να στείλω i-mail? Γιατί είπα σε έναν φίλο μου πως έχω δωρεάν mms για ένα μήνα και πήγε και έστειλε καμια 20αριά mms, όχι από το imail. Αν είναι το ίδιο γιατί έχει διαφορετικές επιλογές? ΕΠίσης, αν στείλω mms όχι από συσκευή imode αλλά κανονική το χρεώνομαι κανονικά ως mms ή 0.10??

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

δηλάδή είναι το ίδιο πράγμα με το να στείλω i-mail? Γιατί είπα σε έναν φίλο μου πως έχω δωρεάν mms για ένα μήνα και πήγε και έστειλε καμια 20αριά mms, όχι από το imail. Αν είναι το ίδιο γιατί έχει διαφορετικές επιλογές? ΕΠίσης, αν στείλω mms όχι από συσκευή imode αλλά κανονική το χρεώνομαι κανονικά ως mms ή 0.10??

 

Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής:

1) Τον πρώτο μήνα για όλους τους χρήστες imode υπάρχει δωρεαν απεριόριστη αποστολή imail/mms/email από συσκευή imode πάντα καθώς και δωρεάν απεριόριστη πλοήγηση σε όλα τα site είτε είναι στο i-menu είτε είναι δικά σου. Επίσης έχεις μέχρι και 10 site του i-menu με το ειδικό σήμα μπροστά δωρεάν για τον πρώτο μήνα. Μετά τον πρώτο μήνα γίνεται αυτόματη ανανέωση της εγγραφής του site και χρεώνεσαι.

2) Όταν κάνεις αποστολή imail/mms/email από το imode κινητό σου μετά τον πρώτο μήνα εγγραφής η χρέωση είναι όπως είπαμε παραπάνω 0,10 ευρώ.

3)Αν κάνεις αποστολή mms/email από κινητό το οποίο δεν έχει imode (n95 για παράδειγμα) τότε χρεώνεσαι κανονικά την χρέωση που έχουν τα mms. Προσοχή στην περίπτωση αυτή αν το ίδιο mms/email το στείλεις σε 2 για παράδειγμα νούμερα ταυτόχρονα θα έχεις διπλή χρέωση (0,44*2) όπως είναι για όλους τους χρήστες όλων των δικτύων και όχι μία (0,10) που θα είχες αν το έστελνες από το imode κινητό σου.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε αυτα:

Proxy: 172.019.043.006 και θυρα 5080 για κανονικη συνδεση.

Proxy: 172.019.043.006 και θυρα 5443 για ασφαλη συνδεση.

APN: i-mode

Δεν δουλεύει! Μπου χου χου! Δοκίμασα τα πάντα! Έχω Samsung S401i και ό,τι και να κάνω δν μπορώ να συνδεθώ στο i-mode...

Πρέπει να είμαι κοντά σε router; Γιατί είμαι, αλλά τζίφος...

 

Χελπ ε καμένος!

 

(Also, welcome me to the place ;))

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει! Μπου χου χου! Δοκίμασα τα πάντα! Έχω Samsung S401i και ό,τι και να κάνω δν μπορώ να συνδεθώ στο i-mode...

Πρέπει να είμαι κοντά σε router; Γιατί είμαι, αλλά τζίφος...

 

Χελπ ε καμένος!

 

(Also, welcome me to the place ;))

 

Φίλε μου με τα samsung δεν μπορείς να κάνεις το κόλπο όχι μόνο με το imode αλλά και με το nin stop της wind. Είναι καθαρά θέμα pc suite και το σημείο πρόσβασης που έχει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Και τώρα τι κάνω; Ούτε το default profile δουλεύει ούτε τίποτα...

 

Συγνώμη δεν μπορείς να μπεις ούτε στο imode από την συσκευή σου; Λίγο παράλογο μου φαίνεται διότι το imode δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πατάω i-menu και μου λέει "Σύνδεση Απέτυχε".

Έτσι στα ξερα, ούτε μισο δεύτερο δεν συνδέεται.

 

Μπες λίγο στις ρυθμίσεις/ρυθμίσεις i-mode και βάλε το cosmote στην επιλογή προφίλ με τα βελάκια δεξια αριστερά και πάτα αποθήκευση με το πλήκτρο επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Μπες λίγο στις ρυθμίσεις/ρυθμίσεις i-mode και βάλε το cosmote στην επιλογή προφίλ με τα βελάκια δεξια αριστερά και πάτα αποθήκευση με το πλήκτρο επιλογής.

 

ΣΤΟ ΚΟΣΜΟΤΕ ΕΙΜΑΙ... :cry: :cry: :cry:

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ ΚΟΣΜΟΤΕ ΕΙΜΑΙ... :cry: :cry: :cry:

 

Έμπαινες παλια στο imode; Αν ναι σβήσε και άνοιξε το κινητό αν όχι θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις από το cc της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής:

1) Τον πρώτο μήνα για όλους τους χρήστες imode υπάρχει δωρεαν απεριόριστη αποστολή imail/mms/email από συσκευή imode πάντα καθώς και δωρεάν απεριόριστη πλοήγηση σε όλα τα site είτε είναι στο i-menu είτε είναι δικά σου. Επίσης έχεις μέχρι και 10 site του i-menu με το ειδικό σήμα μπροστά δωρεάν για τον πρώτο μήνα. Μετά τον πρώτο μήνα γίνεται αυτόματη ανανέωση της εγγραφής του site και χρεώνεσαι.

2) Όταν κάνεις αποστολή imail/mms/email από το imode κινητό σου μετά τον πρώτο μήνα εγγραφής η χρέωση είναι όπως είπαμε παραπάνω 0,10 ευρώ.

3)Αν κάνεις αποστολή mms/email από κινητό το οποίο δεν έχει imode (n95 για παράδειγμα) τότε χρεώνεσαι κανονικά την χρέωση που έχουν τα mms. Προσοχή στην περίπτωση αυτή αν το ίδιο mms/email το στείλεις σε 2 για παράδειγμα νούμερα ταυτόχρονα θα έχεις διπλή χρέωση (0,44*2) όπως είναι για όλους τους χρήστες όλων των δικτύων και όχι μία (0,10) που θα είχες αν το έστελνες από το imode κινητό σου.

 

alany thx για τις αναλυτικές οδηγίες. αν μπορείς όμως πες μου την άποψή σου και σε αυτό. έχω το samsung z650i, το οποιο έχει 2 διαφορετικές επιλογές (αποστολή email και αποστολή mms). Αν από αυτη την Imode συσκευή στείλω mms (από την αντίστοιχη επιλογή) χρεώνομαι mms 0,44 ή στανταρ στέλνει πάλι μέσω Imode? Αυτό ρωτάω.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Αποστολή mms/email/imail από imode συσκευή έχει χρέωση 0,10 ευρώ.

 

Κι άλλες ερωτησούλες για σένα. Η απεριόριστη πλοήγηση imode είναι όπως στην Vodafone ¨η όπως στη wind?? Δηλαδή αν πλοηγούμαι σε imode sites τι πληρώνω? Στη σελίδα σου έχεις επιλογή GR τηλεοπτικό πρόγραμμα, αυτό είναι απλά μια προώθηση στο link της cosmote έτσι? Γενικά τι κόλπα υπάρχουν στο imode όσον αφορά τις χρεώσεις? Πχ μπορώ να βλέπω δωρεάν live tv ή κάτι τέτοιο?

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Έμπαινες παλια στο imode; Αν ναι σβήσε και άνοιξε το κινητό αν όχι θα πρέπει να το ενεργοποιήσεις από το cc της cosmote.

 

Ποτέ δεν εχω μπει στο i-mode...

 

Τι είναι το cc και τι ενεργοποιώ και πως;

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν εχω μπει στο i-mode...

 

Τι είναι το cc και τι ενεργοποιώ και πως;

 

cc= κέντρο εξυπηρέτησης πελατών cosmote.

 

Πάρε τηλέφωνο πες για ενεργοποίηση του imode και αφού σου ζητήσουν το imei της συσκευής και τον κωδικο χρήστη (για καρτοκινητό) ή άλλο στοιχείο ταυτοποίησης για πελάτη συμβολάιου η ενεργοποίηση θα γίνει άμεσα. Θα σου πουν από το cc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...