Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 820


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις πήρα Amber

http://img845.imageshack.us/img845/3493/gvqm.png

Μέσο του nokia software updater for retail 3.0.8 .

Edited by spyrossss
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω συσκευή Δανίας. Στις πληροφορίες μου γράφει Manufacturer Name: RM-825_eu_denmark_292. Στη σχετική σελίδα της Nokia γράφει πλέον διαθεσιμότητα για την Amber στα Δανέζικα Country variant ως Available. Κάνω όμως έλεγχο για ενημέρωση και δε μου βγάζει τίποτα. Ξέρετε γιατί συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δανέζικο είναι,αλλά δεν μου έβγαζε τίποτα στο έλεγχο ενημερώσεων,με το nokia software updater for retail την έκανα αλλά τα έχασα όλα τα αρχεια(από την μνημη τηλεφώνου,από την καρτα μνημης τίποτα ολά ηταν όπως τα είχα αφήσει),αν δεν εχεις πρόβλημα με το να χάσεις τα αρχεια καν'την.
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Που το βρισκουμε το νοκια updater?

 

Κανε ενα search στο internet. Θα βρείς πολλά λινκ. για το nokia care suite.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ψαξει αλλα οτι ειχα κατεβασει δεν υποστηριζε το λουμια..ευχαριστω για το λινκ..
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο ωραίο αλλά. . Δεν παίζει μέσω ηχείου. . Μέγα φάουλ... επίσης τώρα οι εφαρμογές εμφανιζονται όνομαστικα κατω άπο το κάθε γράμμα. . Τι εκνευριστικό αυτό. . Αλλάζει?
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο ωραίο αλλά. . Δεν παίζει μέσω ηχείου. . Μέγα φάουλ... επίσης τώρα οι εφαρμογές εμφανιζονται όνομαστικα κατω άπο το κάθε γράμμα. . Τι εκνευριστικό αυτό. . Αλλάζει?

 

Πάτα πάνω στην συχνότητα και κράτα πατημένο και θα σου εμφανίσει την επιλογή για το ηχείο... ;)

Τα γράμματα για επιλογή των εφαρμογών (jumplist λέγεται) εμφανίζονται μόλις ξεπεράσεις τις 45 εφαρμογές, για να μπορείς να επιλέξεις με ευκολία.... αν σβήσεις εφαρμογές και πέσεις κάτω από τις 45 , η jumplist θα εξαφανιστεί....

Link to comment
Share on other sites

Το ραδιόφωνο ωραίο αλλά. . Δεν παίζει μέσω ηχείου. . Μέγα φάουλ... επίσης τώρα οι εφαρμογές εμφανιζονται όνομαστικα κατω άπο το κάθε γράμμα. . Τι εκνευριστικό αυτό. . Αλλάζει?

 

1. Εχω την εντυπωση πως σε ολα τα τηλεφωνα το handsfree λειτουργει σαν κεραια.

 

2. Το γεγονος πως ξαφνικα σου βγηκαν τα γραμματα στην λιστα με τις εφαρμογες δεν εχει να κανει με το update. Γινεται αυτοματα οταν περασεις απο ενα αριθμο εφαρμογων και πανω και δεν μπορεις να κανεις κατι. Δωστου λιγο χρονο και θα σε βολεψει (ή θα το συνηθισεις και δεν θα ενοχλει :lol:)

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος με δανέζικη συσκευή που να έχει πάρει την αναβάθμιση ΟΤΑ; Ενώ η Nokia την αναφέρει από τη Δευτέρα διαθέσιμη, δεν έρχεται τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Ξεφορτώθηκα σήμερα το SP μου και μου 'πεσε στα χέρια ένα ολοκαίνουργιο "γαλλικό" 820. Του φόρτωσα απ' ευθείας την Amber με το NSU μιάς και ήταν διαθέσιμη για το generic, γαλλικό product code του. Ωραίες αλλαγές! Το κινητό ήταν του Birdphone και νομίζω ότι κάθε συζήτηση για το αν είναι υπέροχη αγορά στα 230 ευρώ είναι μάλλον αστεία!

 

Μπράβο ρε haki κι εσύ πλακάς;;;;Απο το galaxy s advance πήγα σε 820.Αλλη φάση:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με το jump list δεν το ηξερα και διαβασα πως ειναι και μη αναστρεψιμο απαξ και εμφανιστεί. .ασχημουτσικο..το αλλο για το ραδιοφωνο..περα απο καθε φαντασια..χαχα..σας ευχαριστώ για τις απαντησεις
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Παλιός πλακατζής ο haki... Έχω κι εγώ ένα κόκκινο Ελληνικό 820 και περιμέεεεεενω.

Στο AtivS ήρθε η GDR2 αλλά ραδιόφωνο πουθενά.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

To Ioύνιο είχα ξαναπάρει το 620. Τώρα η αγορά του 820 έγινε με κριτήριο τα 230 ευρώ της τιμής του την στιγμή που στα καταστήματα λιανικής έχει ακόμη 399 ευρω και μέχρι την άνοιξη το έδιναν στα 519! :wacko: Δεν ισχυρίζομαι ότι, με τα χαρακτηριστικά που έχει, είναι μιά συσκευή της κλάσης των 230 ευρώ γιατί αξίζει αρκετά παραπάνω, αλλά με 'κείνα τα 519 το είχαν καταδικάσει στην αφάνεια. Έτσι όπως έχουν τα πράγματα, μια τιμή γύρω στα 320-350 ευρώ στις αλυσίδες κινητής θα ήταν ανταγωνιστική (με τα υπόλοιπα προϊόντα των καταστημάτων λιανικής). Λάβετε υπόψη ότι ένα ταπεινό Xperia L κάνει 300 ευρώ και ότι το Οptimus F5 (με LTE) κάνει 399! Το LTE και η εξαιρετική 8άρα κάμερα (δεν είναι μιά απλή οχτάρα) δεν είναι χαρακτηριστικά συσκευών χαμηλής κατηγορίας.

 

Κι εγω το 820 το εκραζα στις αρχες που ηταν τιμολογημενο στα 450€+ .... που να ξερα οτι θα καταληξω με ενα ;)

 

@glofiish: Κι εγω με S Advance ξεκινησα, αλλα εκανα και μια σταση στο Asus Padfone πριν καταληξω με το 820.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκα κι εγώ επιτέλους ΟΤΑ.

Πήρα σήμερα και το θαλασσί κάλυμμα της Nokia και είναι σαν να έχω καινούριο κινητό!

Το θαλασσί χρώμα στο κινητό είναι φανταστικό!

 

Παρά την αναβάθμιση, δε μου διορθώθηκε το πρόβλημα της μνήμης με τα "άλλα" αρχεία. Όχι τίποτα άλλο, αλλά μου πάνε χαμένα 1GB μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να το δώσω για ένα htc one s...

Δυο wp8 είναι πολλά...

HAKI τι λες;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βρίσκει την αναβάθμιση από χτες το βράδυ, και όντως στη λίστα με τα μοντέλα ανά χώρα εμφανίζει το update ως Available. Αλλά ενώ κατεβάζει το αρχείο και κάνει προετοιμασία εγκατάστασης, λέει ότι δεν μπορεί να το ανοίξει (σφάλμα 80.....). Έχω αρκετό χώρο στη μνήμη, αν αυτό παίζει ρόλο (περίπου 900ΜΒ στο τηλέφωνο και 600ΜΒ στην SD -ενώ για την αναβάθμιση ζητάει περίπου 540ΜΒ).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου βρίσκει την αναβάθμιση από χτες το βράδυ, και όντως στη λίστα με τα μοντέλα ανά χώρα εμφανίζει το update ως Available. Αλλά ενώ κατεβάζει το αρχείο και κάνει προετοιμασία εγκατάστασης, λέει ότι δεν μπορεί να το ανοίξει (σφάλμα 80.....). Έχω αρκετό χώρο στη μνήμη, αν αυτό παίζει ρόλο (περίπου 900ΜΒ στο τηλέφωνο και 600ΜΒ στην SD -ενώ για την αναβάθμιση ζητάει περίπου 540ΜΒ).

 

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο έκανε, ειδοποιόντας με παράλληλα ότι δεν έχω αρκετό χώρο. Έσβησα ένα παιχνίδι, ο ελεύθερος χώρος ανέβηκε λίγο πάνω από 1 GB και έγινε επιτυχώς η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με πιο πρόγραμμα περνάμε firmware άλλης χώρας? θέλω να περάσω την amber στο τηλ που είναι Γαλλικό και ακομα γράφει Waiting for approval.
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Czech Republic

Product Description Latest version Lumia Amber update

Lumia 820 Country variant 1232.5957.1308.0001 Waiting for approval

Lumia 820 T-Mobile 3047.0000.1328.3005 Available

Lumia 820 Vodafone 3047.0000.1328.3006 Available

Lumia 920 Country variant 1232.5957.1308.0001 Waiting for approval

 

 

Για να δουμε τι θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Nokia Software Updater 3.0.8. Mην αλλάζεις το firmware μιας "πολιτισμένης" χώρας! Σε λίγα λεπτά μπορείς να έχεις μια γαλλική Amber! Eίναι διαθέσιμη εδώ και μέρες.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4855401#post4855401

Για της συσκευές από παρόχους γράφει (διαθέσιμο) για country variants λέει awaiting for approval.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Coming soon λέει για country variant Greece... Τι κάνουμε; Με τρώει το χέρι... Ετσι κι αλλιώς υπάρχει και το Ativ για χρήση...

 

Τελικά το έβαλα... Είχε και επιλογή να παραμείνουν τα δεδομένα χρήστη.

Ελέγχει και την εγγύηση, πολύ καλά.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο έκανε, ειδοποιόντας με παράλληλα ότι δεν έχω αρκετό χώρο. Έσβησα ένα παιχνίδι, ο ελεύθερος χώρος ανέβηκε λίγο πάνω από 1 GB και έγινε επιτυχώς η αναβάθμιση.

 

Σ'ευχαριστώ. Αυτό νομίζω ότι πρέπει να είναι τελικά. Εμένα μέχρι και με 1,05 GB ελεύθερο που έχω προσπαθήσει δεν το αναβαθμίζει. Θα δοκιμάσω να σβήσω κάτι ακόμα, όμως το θεωρώ "κάπως" να σου λέει ότι το update ζητά ελεύθερο χώρο 540 ΜΒ, αλλά μετά πρακτικά να σου ζητάει να σβήσεις άλλο τόσο για να μπορέσεις να ολοκληρώσεις τη διαδικασία...

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου που ειναι UK unbranded το NSU 3.0.8 δεν εμφανιζει το GDR2 update. Η τελευταια διαθεσιμη ειναι η 1232.5957.1308.0003 που εχω ηδη.

 

Υπαρχει τροπος να το παρακαμψουμε αυτο και να μπει η Amber μεσω του NSU ? Yποθεtω θα πρεπει να περαστει καποιο αλλο firmware πρωτα ?

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...