Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άνθρακας ο θησαυρός για το 4G και έλεγα και εγώ να δοκιμάζω.

Φρου-φρου και αρώματα μάς πλασάρουν.

Μπορείς να μας πεις τη συμβίωση με το 920 όσον αφορά την απόδοση τής μπαταρίας.

Διότι αρκετοί από εμάς που έχουμε εξισου τη συσκευη εχουμε με αυτο το ζητημα σοβαρό θέμα.

Σήμερα τα πράγματα ομαλοποιηθηκαν αρκετά αλλά είναι γεγονός ότι σε μια εβδομάδα το έχω βάλει 5 φορές να φορτίσει όταν την πρώτη εβδομάδα με το S3 ένα εξάμηνο πριν το έβαλα στο ίδιο διάστημα 3 φορές μόνο με την ίδια χρήση πανω-κάτω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείς να μου πεις αν αυτό είναι πραγματικό? Το δοκίμασες?

 

Τελικά δεν πήρα μια σαφή απάντηση. Μπορει να βγάλει τέτοια φωτογραφία στο ΑΠΟΛΥΤΟ σκοτάδι, χωρίς φλας? Μπορείτε οι κάτοχοι να κάνετε μια δοκιμη σβηνοντας τα φώτα στο δωμάτιο???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια επειδη εχω φαγωθει να το παρω κιτρινο το εχει κανεις;;κι αν ναι απο που το πηρε;εχω φαει τον κοσμο

ipad 3 white

iphone 5s gold

Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλω όταν φτάσω σπίτι πριν πέσω για ύπνο και θα σού τη στείλω αυριο.

Η πρώτη μου φωτο με το 920 μάλιστα διοτι μου κόπηκε το κέφι εντελώς με την μπαταρία και που όρεξη για φωτογραφίες.

Δεν υπάρχει το κιτρινο πουθενά μόνο προ-παραγγελία ή Αμερική.

 

SOS Παιδια στη προσπαθεια να κανω τροποποιηση στο μηνυμα μου απο το κινητο,η οθονη παγωσε εντελως και εδω και κανα δεκαλεπτο ειναι μονιμα αναμμενο και κολλησε εκει.

Λιγο πριν φτασω στο σπιτι.

Καμια βοηθεια??

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιας και απογοητεύτηκες θα σου πρότεινα να μου το πουλησεις αλλα το θέλω αποκλειστικά σε μαύρο και θα το πάρω μάλλον με το ΑΦΜ μου χωρίς ΦΠΑ.

Περιμένω την φωτο. Δες με προσοχή τι κάνει αυτός στο βίντεο και κανε το ίδιο. Μου φαίνεται αδύνατο. Το 808 (ενός φίλου μου) δεν τα κατάφερε

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κατσε να δω αν θα μπορω να βγαλω φωτο διοτι οπως ειπα κολλησε η αναμμενη η οθονη εδω και ενα τεταρτο παταω το κουμπι on-off και τιποτα.

Το αφηνω ως ετσι μεχρι να σβησει η' υπαρχει τροπος να το επαναφερω?:(

Το βρηκα το τροπο εδω

http://wmpoweruser.com/how-to-soft-reset-the-nokia-lumia-920/

Μου αλλαξε και την ωρα με το soft rese-το πηγε 7:42 το πρωι.

Οτι δεν εχω δει με κινητα τοσο χρονια θα τα δω με το 920 μαζεμενα.

Τι να πω.

Αυριο θα σου στειλω ok.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αλεξ, όλα σε σένα συμβαίνουν? κανε ένα ευχελαιο φίλε μου γιατι κάτι τρέχει.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

υπομονη alex. ηδη ανεβηκε το πρωτο update στο navifirm. με μπαταρια εχει ενα θεματακι οντως. Με πολυ χρηση δεν βγαζει μερα. Αλλα εχω viber, whatsapp,mails κλπ. Το περιμενω να στρωσει και με τις φορτισεις και με το update. Ειναι κινηταρα αποκλειεται να το αφησουν ετσι η Νοκια και η Microsoft. Αμα δεν παει καλα αυτό το κινητο τέλος και η Νοκια και η Microsoft στον τομεα των κινητων.
Link to comment
Share on other sites

Τι να στο δωσω δεν λεει καν, για ανακυκλωση ειναι η' αντικατασταση στα πλαισια του doa,η' να το κανω δωρο στα γραφεια της MS αυριο το πρωι.

Τι να πω δηλαδη.

 

Δεν ξερω ρε εσυ τι να κανω-αν ειναι θεμα software πες λυθει,αλλα αν ειναι ελλατωματικη παρτιδα αυτη που εχω στα χερια μου.

Τι κανω δεν πρεπει να το στειλω για αντικατασταση.

Πραγματικα γριφος,δεν ειμαι σιγουρος ουτε για το ενα ουτε για το αλλο.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να στο δωσω δεν λεει καν, για ανακυκλωση ειναι η' αντικατασταση στα πλαισια του doa,η' να το κανω δωρο στα γραφεια της MS αυριο το πρωι.

Τι να πω δηλαδη.

 

Δεν ξερω ρε εσυ τι να κανω-αν ειναι θεμα software πες λυθει,αλλα αν ειναι ελλατωματικη παρτιδα αυτη που εχω στα χερια μου.

Τι κανω δεν πρεπει να το στειλω για αντικατασταση.

Πραγματικα γριφος,δεν ειμαι σιγουρος ουτε για το ενα ουτε για το αλλο.

Στειλτο πισω Αλεξ , τουλαχιστον να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειται για hw προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

χωρις φλας εννοειται πως δεν βγαζει τιποτα στο απολυτο σκοτάδι. Απόλυτα φυσιολογικο γιατι θα καταριπτονταν οι νομοι της φυσης. Αντικειμενο που δεν φωτιζεται καθολου δεν φαινεται. Η διαφορα ειναι στο οταν εχει εστω και λιγο φως. Εκανα δοκιμη με s3 και 4s κι ενω με αυτα πηρα μια απολυτη μαυριλα με το 920 φαινοταν κανονικα. Η διαφορα φαινεται και εξω, ακομα και με χρηση φλας. Δεν υπαρχει ο θορυβος που εμφανιζεται σε ολα τα αλλα κινητα.

 

Παντως υπαρχει "διαρροη φωτός" στο απολυτο σκοταδι στο κατω μερος που ενωνεται το πλαισιο με την οθονη. Και δεξια κ αριστερα. Οπως επίσης και εσωτερικά στην οθόνη, οταν το κοιταζεις υπο γωνια 160 μοιρων, στο 1/3 της δεξιας πλευρας της οθονης φαινεται στα τελειώματα του πάνελ μια ασπρη γραμμη απο διαρροη φωτός. Δεν ξερω αν ειναι και σε σας ετσι. Δειτε το.

Edited by Eki_013
Link to comment
Share on other sites

Στειλτο πισω Αλεξ , τουλαχιστον να εισαι σιγουρος οτι δεν προκειται για hw προβλημα.

 

Μαλλον αυτο θα κανω Γιαννη,διοτι δεν παλευεται καθολου εδω και 3-4 ημερες.

Δεν με θελει καθολου,αν και το κινητο μου αρεσει πολυ.......αλλα:(

Οπως λες πρεπει να αποκλεισω προβλημα στο hardware.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αυτο θα κανω Γιαννη,διοτι δεν παλευεται καθολου εδω και 3-4 ημερες.

Δεν με θελει καθολου,αν και το κινητο μου αρεσει πολυ.......αλλα:(

Οπως λες πρεπει να αποκλεισω προβλημα στο hardware.

 

Τουλαχιστον, θα εχουν να στο αντικαταστησουν ή θα περιμενεις παλι?:(

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον, θα εχουν να στο αντικαταστησουν ή θα περιμενεις παλι?:(

 

Φετος δεν ειναι η χρονια μου με τα κινητα αν εξαιρεσουμε το S3 που ηταν ολα κομπλε,ειχα το One X το επεστρεψα πισω και πηρα τα χρηματα(επανεκκινησεις συνεχεια) ειχα και το Xperia S με τις κιτρινιλες και 2.5 μηνες αναμονη να μου κανουν σωστα αντικατασταση οθονης.

Και τωρα τριτοσε το κακο.

Τι αλλο να κανω-στο περιμενε αναγκαστικα, αλλα ενδιαμεσα πρεπει να παρω αλλο κινητο,διοτι μονο με το 920 εχω μεινει πλεον.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι έχετε πρόβλημα με την μπαταρία δειτε λίγο και αυτό.. δε ξερω κατα πόσο ισχύει..

http://mashable.com/2012/11/20/living-with-lumia-day-4-5-6/

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αυτούς που χρησημοποίησαν το SIII και το lumia 920 πιο κινητό θα προτιμούσαν τελικά? είμαι αναμεσα στα 2 και είμαι σε μεγαλο δίλλημα.. :confused:

ευχαριστώ

Ό,τι κάνουμε μόνο για τον εαυτό μας, πεθαίνει μαζί μας. Ό,τι κάνουμε για τους άλλους και τον κόσμο, παραμένει και είναι αθάνατο.:)

Albert Pike, Σκωτσέζος μασόνος (19ος αιών)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες όσοι έχετε πρόβλημα με την μπαταρία δειτε λίγο και αυτό.. δε ξερω κατα πόσο ισχύει..

http://mashable.com/2012/11/20/living-with-lumia-day-4-5-6/

 

Επίσης ήθελα να ρωτήσω αυτούς που χρησημοποίησαν το SIII και το lumia 920 πιο κινητό θα προτιμούσαν τελικά? είμαι αναμεσα στα 2 και είμαι σε μεγαλο δίλλημα.. :confused:

ευχαριστώ

Για να μην ψάχνει ο κόσμος λέει να απεγκαταστήσετε και να ξαναεγκαταστήσετε το Skype και το Facebook.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινουν απο σημερα στην Αμερικη το πολυαναμενομενο update της Νοκια για 820 και 920 παντως.

http://www.wpcentral.com/att-nokia-lumia-920-820-os-update-tom-dec-19th

Ευχομαι να δουμε βελτιωση στη μπαταρια κυριως.

Του ξαναεκανα hard reset διοτι μου φαινεται ειναι καθαρα θεμα software και πιστευω να λυθει.

Το παγωμα στην οθονη μαλλον οφειλεται στο bt το οποιο θα βελτιωθει με το συγκεκριμενο update,διοτι διαβασα και αλλες αναφορες απο παιδια στο εξωτερικο,μου ειχε συμβει και την πρωτη φορα οταν εκανα τη συζευξη με το MW1 της Sony,αλλα δεν το εδωσα σημασια.

Κατα τα αλλα οσοι δεν χρησιμοποιειται τα Nokia Drive καλυτερα να τα απενεργοποιησετε διοτι καταναλωνει αρκετους πορους στο background οπως επισης off το nfs και τα location/kids corner επισης στο off,αυτα απο αναφορες στο εξωτερικο που διαβασα.

Και επειδη ειδα παρα πολλα ατομα να αναφερουν προβλημα με την αλλοκοτη συμπεριφορα της μπαταριας και στο εξωτερικο πιστευω θα λυθει το θεμα.

Το κραταω το κινητο προς το παρον και βλεπουμε,ερχονται και γιορτες και δεν θελω να μπω στη διαδικασια για αντικαταστασεις-αναμονες κλπ.

Παντως η υπομονη μου εχει ορια και αν δεν δω βελτιωση με το παρον update και μεσα στον Γεναρη-Φλεβαρη τελος WP για εμενα.

Εδω δειξαμε εμπιστοσυνη σαν καταναλωτες περιμενουμε αναλογη full υποστηριξη απο Nokia και ΜS.

Το μπαλακι ειναι σε αυτους πλεον.

Για να δουμε.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινουν απο σημερα στην Αμερικη το πολυαναμενομενο update της Νοκια για 820 και 920 παντως.

http://www.wpcentral.com/att-nokia-lumia-920-820-os-update-tom-dec-19th

Ευχομαι να δουμε βελτιωση στη μπαταρια κυριως.

Του ξαναεκανα hard reset διοτι μου φαινεται ειναι καθαρα θεμα software και πιστευω να λυθει.

Το παγωμα στην οθονη μαλλον οφειλεται στο bt το οποιο θα βελτιωθει με το συγκεκριμενο update,διοτι διαβασα και αλλες αναφορες απο παιδια στο εξωτερικο,μου ειχε συμβει και την πρωτη φορα οταν εκανα τη συζευξη με το MW1 της Sony,αλλα δεν το εδωσα σημασια.

Κατα τα αλλα οσοι δεν χρησιμοποιειται τα Nokia Drive καλυτερα να τα απενεργοποιησετε διοτι καταναλωνει αρκετους πορους στο background οπως επισης off το nfs και τα location/kids corner επισης στο off,αυτα απο αναφορες στο εξωτερικο που διαβασα.

Και επειδη ειδα παρα πολλα ατομα να αναφερουν προβλημα με την αλλοκοτη συμπεριφορα της μπαταριας και στο εξωτερικο πιστευω θα λυθει το θεμα.

Το κραταω το κινητο προς το παρον και βλεπουμε,ερχονται και γιορτες και δεν θελω να μπω στη διαδικασια για αντικαταστασεις-αναμονες κλπ.

Παντως η υπομονη μου εχει ορια και αν δεν δω βελτιωση με το παρον update και μεσα στον Γεναρη-Φλεβαρη τελος WP για εμενα.

Εδω δειξαμε εμπιστοσυνη σαν καταναλωτες περιμενουμε αναλογη full υποστηριξη απο Nokia και ΜS.

Το μπαλακι ειναι σε αυτους πλεον.

Για να δουμε.

 

δοκιμασες να εξαντλησεις την μπαταρια μεχρι να κλεισει απο μονο του για 2/3 φορες; ενεργοποιησε το μπαταρι σειβερ.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να εξαντλησεις την μπαταρια μεχρι να κλεισει απο μονο του για 2/3 φορες; ενεργοποιησε το μπαταρι σειβερ.

 

Το πρωτο μου συνεβει πριν καποιες ημερες και εμεινα χωρις κινητο για ενα διαστημα,το δευτερο θα το ενεργοποιησω απο σημερα.

Αλλα οτι τρικ και να κανω αν δεν δωσει χερι βοηθειας η Nokia μια τρυπα στο νερο ολα αυτα μου φαινονται,ηδη παω πολυ συντηριτικα με το κινητο,θελει επειγωντας software update για να λυθουν τα θεματα.

Δεν εχω ξαναδει σε κινητο τετοια μακροβουτια μπαταριας πουθενα,ακομα και στο Ν9 τα πραγματα ηταν καλυτερα με την αρχικη εκδοση pr 1.1 οταν πρωτοβγηκε στην αγορα.

 

Ολα καλα και ωραια αυτα με την καμερα,αλλα αν δεν αντιμετωπιστουν τα αλλα πολυ πιο σοβαρα θεματα εχουμε σοβαρο θεμα συνολικα σαν συσκευη.

@megatron:Μεχρι τελη του μηνος το πολυ αρχες Γεναρη φανταζομαι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ΕΡώτηση βασικά σε όσους το έχουν ήδη..

 

Στο Ν8, είχα το εξής θέμα... Όταν με έπαιρναν τηλ ή έπαιρνα εγώ και το πλησίαζα στο αυτί μου, κάποιες φορές, πατιόταν κουμπι απο την οθόνη και είτε τερμάτιζε τη κλήση, είτε έβαζα τον άλλο σε αναμονή, είτε πατιόταν του Mute ... Οπότε, όταν πλησίαζα το τηλέφωνο για να μιλήσω, το κλείδωνα... Θα μου πείτε... εντάξει.. τόσο δύσκολο ήταν να το κλειδώσεις..;; οχι.. απλά θεωρώ οτι δε θα έπρεπε να συμβαίνει κάτι τέτοιο...

 

 

Στο 920 έχετε παρατηρήσει τέτοιο πρόβλημα..;; Το λέω, γιατί, διαβάζουμε παντού για υπερευαίσθητη οθόνη και λέω μήπως θα έχουμε κανενα τέτοιο θέμα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια! Η απενεργοποιηση της οθονης απο τον proximity sensor ειναι αμεση.

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

οποιος το εχει και μπορει στο μελλον, οταν κανει κληση σε καποιον και ειναι σε μερος με πολυ φασαρια (καφετερια κτλ) ας ρωτησει τον συνομιλητή του εαν ακουει θορυβο και μουσικη κτλ και ποσο;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η αναβάθμιση σε unbranded συσκευές θα γίνουν αρχες Φεβρουαρίου σύμφωνα με το the verge

Ως συνήθως τελευταίοι εμείς εδώ στην Ευρώπη

Δεν νομίζω ότι επί 1.5 μήνα το νωρίτερα θα αποδεχθώ αυτην την αλλοπρόσαλλη συμπεριφορά της μπαταρίας.

http://www.theverge.com/2012/12/19/3783566/nokia-lumia-920-windows-phone-8-update-camera-battery-Bluetooth

Όποιος ενδιαφέρεται ας μου στείλει p.m.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...