Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα στην θηκη της σιμ δεν εχει τιποτα ..απο που αλλου το βλεπεις το product code ?

 

Απ όσο ξέρω κι έχω δει όταν το συνδέεις στο nokia care suite

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ όσο ξέρω κι έχω δει όταν το συνδέεις στο nokia care suite

 

Το εβαλα στο NSu ο κωδικος ειναι 059R1Q5

 

kai συμφωνα με αυτο ειμαι 059R1Q5 RM-821 VAR EU IT VODAFONE WHITE ...

αντε τωρα βγαλε ακρη !!!!!!!!!!!!

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στο NSu ο κωδικος ειναι 059R1Q5

 

Άκυρο...Ξέχνα ότι σου είπα. Είχα την αίσθηση ότι το product code αλλάζει ανάλογα με το firmware...

Στο nokia suite σου έβγαλε το αρχικό που είναι ιταλικό vodafone λευκό.

Δεν ξέρω που βλέπεις τι firmware έχεις.

Σε κάποια firmware φαίνεται στις ρυθμίσεις -> πληροφορίες -> περισσότερες πληροφορίες. Στο γερμανικό που έχω δεν αναφέρεται, στο αγγλικό που είχε στην αρχή φαινότανε...

Αν έχεις το product code του firmware που φοράς τώρα το βρίσκεις πανέυκολα στο nokia care suite

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο...Ξέχνα ότι σου είπα. Είχα την αίσθηση ότι το product code αλλάζει ανάλογα με το firmware...

Στο nokia suite σου έβγαλε το αρχικό που είναι ιταλικό vodafone λευκό.

Δεν ξέρω που βλέπεις τι firmware έχεις.

Σε κάποια firmware φαίνεται στις ρυθμίσεις -> πληροφορίες -> περισσότερες πληροφορίες. Στο γερμανικό που έχω δεν αναφέρεται, στο αγγλικό που είχε στην αρχή φαινότανε...

Αν έχεις το product code του firmware που φοράς τώρα το βρίσκεις πανέυκολα στο nokia care suite

 

Μπορεις να μου πεις τι λεει στις πληροφοριες/περισσοτερες σαν Αρ.Υλικολογισμικου στο δικο σου ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις τι λεει στις πληροφοριες/περισσοτερες σαν Αρ.Υλικολογισμικου στο δικο σου ?

 

Rm-821 eu_euro2 248

mobile operator: 000 DE

το γράφει στα πρόσθετα + πληροφορίες.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Rm-821 eu_euro2 248

mobile operator: 000 DE

το γράφει στα πρόσθετα + πληροφορίες.

 

Oχι οχι λεω ...Στο ρυθμισεις/πληροφοριες/περισσοτερες πληροφοριες ....

Αρ.Υλικολογισμικου .... αυτον θελω

το δικο μου λεει 1232.5957.1308.0001

Link to comment
Share on other sites

Oχι οχι λεω ...Στο ρυθμισεις/πληροφοριες/περισσοτερες πληροφοριες ....

Αρ.Υλικολογισμικου .... αυτον θελω

το δικο μου λεει 1232.5957.1308.0001

 

Το ίδιο γράφει και σε μένα, αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Αν δεις στο navifirm με τον ίδιο αρ. λογισμικού υπάρχουν πάρα πολλά firmwares

 

ΥΓ: Στο nokia care suite, υπάρχει ήδη η Amber για το γερμανικό που κοίταξα

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο γράφει και σε μένα, αλλά αυτό δεν λέει κάτι. Αν δεις στο navifirm με τον ίδιο αρ. λογισμικού υπάρχουν πάρα πολλά firmwares

 

ΥΓ: Στο nokia care suite, υπάρχει ήδη η Amber για το γερμανικό που κοίταξα

 

Ναι αλλα με βαση αυτον τον αριθμο τα χαρακτηριζει επισημα η Νοκια (χωρα παροχος)

Αρα αυτος ειναι ο αριθμος που μετραει μαλλον

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

Απο το care suite ομως δεν γινεται update ... θελει φλασσαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στο NSu ο κωδικος ειναι 059R1Q5

 

kai συμφωνα με αυτο ειμαι 059R1Q5 RM-821 VAR EU IT VODAFONE WHITE ...

αντε τωρα βγαλε ακρη !!!!!!!!!!!!

 

Η συσκευή τι product code εχει τυπωμένο πάνω μήπως ξέρεις; Αν δεις το

θα δεις πως θα το βρεις.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή τι product code εχει τυπωμένο πάνω μήπως ξέρεις; Αν δεις το
θα δεις πως θα το βρεις.

 

αυτο ειναι το product code ... 059R1Q5

το λεει και στο NSU οταν το συνδεσεις

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι το product code ... 059R1Q5

το λεει και στο NSU οταν το συνδεσεις

 

μάλιστα, απλά ρώτησαν αν είναι άλλο αυτό που σου βρίσκει το NSU από αυτό που έχει τυπωμένο πάνω η συσκευή, γιατί στο δικό μου με το γερμανικό firmware μου βγάζει σαν product code της γερμανίας, αλλά τυπωμένο έχει κανονικά το δανέζικο!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Τυχαινει σε κανεναν να ανοιγει το τηλεφωνο κ στο slide-up για unlock να κολλαει;
SE k700i, SE k750i, SE W850i, Qtek 8310, Samsung F700v, SE K850i, Sharp GX25 Ferrari,Nokia N95, Nokia N95 8gb, iPhone 3G, Blackberry Storm 9500, LG Optimus 2X, LG Optimus 7, Nokia Lumia 800
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα, απλά ρώτησαν αν είναι άλλο αυτό που σου βρίσκει το NSU από αυτό που έχει τυπωμένο πάνω η συσκευή, γιατί στο δικό μου με το γερμανικό firmware μου βγάζει σαν product code της γερμανίας, αλλά τυπωμένο έχει κανονικά το δανέζικο!

 

Εσυ πηρες το update ?

4g επιλογη εχεις στις ρυθμισεις ?

Edited by colossus_r
Link to comment
Share on other sites

Εσυ πηρες το update ?

4g επιλογη εχεις στις ρυθμισεις ?

 

Το είχα φλασάρει με το nokia care suite αρχές του μήνα που είχε βγεί για μια-δυο μέρες το update στους servers στης nokia. Ναι κανονικά 4g στις ρυθμίσεις!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Το είχα φλασάρει με το nokia care suite αρχές του μήνα που είχε βγεί για μια-δυο μέρες το update στους servers στης nokia. Ναι κανονικά 4g στις ρυθμίσεις!

 

Φλασσαρισμα κανονικο λες σβησιμο και ολα απο την αρχη .. Οχι update ?

Link to comment
Share on other sites

Φλασσαρισμα κανονικο λες σβησιμο και ολα απο την αρχη .. Οχι update ?

 

Ναι! Φλασσάρισμα με την amber κατευθείαν, όχι αναβάθμιση.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προχωραει το update?

εχω την εντύπωση οτι ειναι στις ιδιες χώρες εδω και 4-5 μερες

Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάνει την ίδια ερώτηση και στο θέμα με το lumia 900, αλλά επειδή απάντηση δεν έχω πάρει, και επειδή υποθέτω ότι τα network settings είναι παρόμοια, να σας ρωτήσω: μπορείτε να κλειδώσετε τη λειτουργία δικτύου ΜΟΝΟ σε 3G? (δηλαδή να μην εναλλάσεται λόγω οριακής ισχύος σήματος απο 2g σε 3g).

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω κάνει την ίδια ερώτηση και στο θέμα με το lumia 900, αλλά επειδή απάντηση δεν έχω πάρει, και επειδή υποθέτω ότι τα network settings είναι παρόμοια, να σας ρωτήσω: μπορείτε να κλειδώσετε τη λειτουργία δικτύου ΜΟΝΟ σε 3G? (δηλαδή να μην εναλλάσεται λόγω οριακής ισχύος σήματος απο 2g σε 3g).

Ευχαριστώ.

 

Δεν νομίζω πως γίνεται αλλά και να γινόταν θα σου δημιουργούσε πρόβλημα αφού αν το σήμα 3g ειναι οριακό, κάποιες στιγμές που θα χάνεται θα μένεις χωρίς σήμα..... Γιατι να το κανεις?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά προχωραει το update?

εχω την εντύπωση οτι ειναι στις ιδιες χώρες εδω και 4-5 μερες

 

Tην ίδια εντύπωση έχω κ εγω...τουλάχιστον στην χώρα που παρακολουθώ (+την απο πάνω της :P) δεν έχει γίνει ούτε μια αλλαγή από την προγούμενη Παρασκευή. Kαλά το πάνε :cry:

Link to comment
Share on other sites

Tην ίδια εντύπωση έχω κ εγω...τουλάχιστον στην χώρα που παρακολουθώ (+την απο πάνω της :P) δεν έχει γίνει ούτε μια αλλαγή από την προγούμενη Παρασκευή. Kαλά το πάνε :cry:

 

Προχθες αλλαξε για Γερμανια Ελλαδα και Ιταλια σε coming soon

Link to comment
Share on other sites

καλά νέα για εσάς....εμείς ακόμα είμαστε στο waiting for approval. Απορώ όμως τι εξετάζουν τόσο καιρό και γιατί κάποιοι πέρνουν πιο σύντομα από άλλους.
Link to comment
Share on other sites

Τυχαινει σε κανεναν να ανοιγει το τηλεφωνο κ στο slide-up για unlock να κολλαει;

 

Μου το εχει κανει 2-3 φορες στο 620.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον δεν ξερω αν θυμαστε,ειχα στειλει πισω με doa το lumia 920 λογω καμμενου πιξελ...μου κανουν αντικατασταση..σημερα παραλαμβανω το νεο τηλεφωνο το οποιο ειχε απο πισω 4 γρατσουνιες + καμμενο πιξελ...μαλλον η παρτιδα τους ειναι προβληματικη...το πιξελ φαινεται ευκολα με το ασπρο θεμα,με το μαυρο ουτε καν...το εστειλα πισω περιμενω και μαλλον η επομενη κινηση ειναι να ζητησω ακυρωση παραγγελιας....

 

Καταστημα birdphone

Kαι τα 2 ελβετικα και μαλιστα ιδιας παρτιδας αφου εχουν ιδιο product code...οι γρατσουνιες ειναι το πιο περιεργο μιας και η συσκευασια μου φανηκε λιγο υποπτη αλλα δε βαριεσαι.

Μαλλον πρεπει να σκας τα 150-200 παραπανω σε πλαισιο,... για να εισαι ησυχος..πρωτη φορα μπηκα σε διαδικασια να αγορασω απο σκρουτζ και το φοβομουν...οριστε...σιγουρα ξερουν τι κανουν...

 

Τελος ειμαι και τυχερος μεσ την ατυχια μου...Με το που βλεπω τις γρατσουνιες οι οποιες φαινονταν με στρεψη και διαφορες κλισεις ως προς τον ηλιο ( 4 σε αριθμο) σκεφτομαι ωχ αντε να τους πω οτι δεν τις εκανα εγω και οτι ετσι ηταν..μολις το ειχα ανοιξει ωστοσο

Παιρνω τηλεφωνο τους το λεω και μου λενε πρωτη φορα το ακουμε αυτο,πως γινεται και τετοια...Δεν ξερω πως γινεται δε με νοιαζει εγω θελω αλλη συσκευη..Μου λενε το doa πριν σας καλυψε το πιξελ αλλα τις γρατσουνιες θα ειναι δυσκολο,στειλτε το και θα δουμε..τους λεω τι θα δουμε?θα κρατησω τηλεφωνο με γρατσουνιες?μου λεει παλι στειλτο και θα δουμε αν θα προβει σε αντικατασταση αλλα ειναι δυσκολο.

Τρελενομαι και λεω ρε ****** μου κατσε να το ανοιξω μπας και βρω κανα πιξελ να γλιτωσω στα σιγουρα.....και ευτυχως βρηκα...καταλαβατε για ποσο τραγικο σκηνικο μιλαμε..να παρακαλας να βρεις ελαττωμα για το οποιο να μην μπορουν να σε κατηγορησουν...

Edited by panagis_1989
Link to comment
Share on other sites

Ακυρωσε την παραγγελια σου και παρ'το απο αλλου.

Μαλλον προβληματικη ολη η συγκεκριμενη παρτιδα απο την Ελβετια που την προμηθευτηκαν:blink:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...