Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν λες το viber χτυπάει κανονικά σαν κλήση τι εννοείς?Δεν σου βγαζει την ειδοποίηση μονο απο πανω?Χτυπάει στον με που έχεις για τις κανονικές κλήσεις?

 

Εννοώ ότι χτυπάει κανονικά, όπως όταν σε καλούν κανονικά απ το τηλέφωνο. δεν μου βγάζει δηλαδη ειδοποίηση που πρέπει να πατήσω πάνω για να χτυπήσει το viber, όπως γινόταν στο 800 που είχα...

 

Φίλε μου αφού έχεις μπει στην διαδικασία να σκέφτεσαι την ανταλλαγή προχώρα. Άλλωστε και το φιλαράκι σου (αν είναι ο κολλητός σου) αξίζει μια καλύτερη συσκευή από αυτή που έχει. :lol::lol::lol:

 

χαχαχαχαχα σωστός... Το περιεργάστικα αρκετά σήμερα το S4 mini και ξενέρωσα τελικά απ την ποιότητα κατασκευής και μόνο σε σχέση με το 920!

Αυτό που κυρίως με ενθουσίασε έιναι οι βραδινές φωτογραφίες του 920. Εχω το κινητό μια βδομάδα και σήμερα μόνο δοκίμασα να βγάλω φωτογραφίες βράδυ σε μια γιορτή που ήμουν καλεσμένος. Στην παρέα υπήρχε iphone 5, galaxy S4 (το κανονικό και το mini) και το 920 μου. Τα έβαλε όλα κάτω για πλάκα όμως! Δεν το περίμενα...

Τελικά το φιλαράκι που δεν είναι και κολλητός θα βάλει για πώληση το mini και θέλει σαν τρελός το 920, ειδικά μετά τις φώτο που είδε....

 

Θα δωσεις το 920 για το "απλο" s4 mini;

Και ενω σου αρεσουν τα wp8;

Δεν νομιζω οτι αξιζει παρα μονο αν θελεις να αλλαξεις os

 

Μπα δεν θα την κάνω την ανταλλαγή έχεις δίκιο, απλά επειδή είχα και πριν WP7.8 με δελέασε λίγο η αλλάγη λειτουργικού, καταλαβαίνεις για κάτι διαφορετικό. Αλλά δεν ξαναγυρνάω στα παλιά τελικά... root, custom roms, διάβασμα στο XDA...

 

Φίλε, έχεις στα χέρια σου το 920. Τι αλλο θες για να αποφασίσεις. Σου αρεσει-> το κρατάς. Δεν σου αρεσει-> το δίνεις. Τι πάει να πει σε επηρεάζει το κράξιμο? Οι άλλοι θα σου πουν αν είναι καλό αυτό που κρατάς? Και γιατί δεν σε επηρεάζουν όσα λένε για την πλαστικουρα της Sammy και τα lag του android???

Αλλα όπως είπε και ο φίλος πριν, αφού μπήκες στη διαδικασία να το σκέφτεσαι, να το δώσεις. Δεν σε κέρδισε ολοκληρωτικά....;)

 

Βασικά μου άρεσε πολύ το τηλέφωνο, το λειτουργικό το γνώριζα πάνω-κάτω απ τα 7.8 , απλά μια βδομάδα που έχω το τηλ. δεν ασχολείθηκα πολύ μαζί του γι αυτό ίσως... με την κάμερα του και μόνο μου έδιωξε όλες τις αμφιβολίες που ίσως είχα... τελικά μετράει και ας προσπαθούν κάποιοι να υποβαθμίζουν το θέμα της κάμερας... ;)

Edited by konstantinosid
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοώ ότι χτυπάει κανονικά, όπως όταν σε καλούν κανονικά απ το τηλέφωνο. δεν μου βγάζει δηλαδη ειδοποίηση που πρέπει να πατήσω πάνω για να χτυπήσει το viber, όπως γινόταν στο 800 που είχα...

 

 

 

χαχαχαχαχα σωστός... Το περιεργάστικα αρκετά σήμερα το S4 mini και ξενέρωσα τελικά απ την ποιότητα κατασκευής και μόνο σε σχέση με το 920!

Αυτό που κυρίως με ενθουσίασε έιναι οι βραδινές φωτογραφίες του 920. Εχω το κινητό μια βδομάδα και σήμερα μόνο δοκίμασα να βγάλω φωτογραφίες βράδυ σε μια γιορτή που ήμουν καλεσμένος. Στην παρέα υπήρχε iphone 5, galaxy S4 (το κανονικό και το mini) και το 920 μου. Τα έβαλε όλα κάτω για πλάκα όμως! Δεν το περίμενα...

Τελικά το φιλαράκι που δεν είναι και κολλητός θα βάλει για πώληση το mini και θέλει σαν τρελός το 920, ειδικά μετά τις φώτο που είδε....

 

Όταν πάρεις την Amber και βάλεις την εφαρμογή ProCam που φίλος πιο πάνω αναφέρει οτι εμφανίστηκε και στο ελληνικό κατάστημα θα εκπλαγείς από την βελτίωση της φωτογραφικής σε ημερήσιες και νυχτερινές φωτογραφίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι χτυπάει κανονικά, όπως όταν σε καλούν κανονικά απ το τηλέφωνο. δεν μου βγάζει δηλαδη ειδοποίηση που πρέπει να πατήσω πάνω για να χτυπήσει το viber, όπως γινόταν στο 800 που είχα...

 

 

 

χαχαχαχαχα σωστός... Το περιεργάστικα αρκετά σήμερα το S4 mini και ξενέρωσα τελικά απ την ποιότητα κατασκευής και μόνο σε σχέση με το 920!

Αυτό που κυρίως με ενθουσίασε έιναι οι βραδινές φωτογραφίες του 920. Εχω το κινητό μια βδομάδα και σήμερα μόνο δοκίμασα να βγάλω φωτογραφίες βράδυ σε μια γιορτή που ήμουν καλεσμένος. Στην παρέα υπήρχε iphone 5, galaxy S4 (το κανονικό και το mini) και το 920 μου. Τα έβαλε όλα κάτω για πλάκα όμως! Δεν το περίμενα...

Τελικά το φιλαράκι που δεν είναι και κολλητός θα βάλει για πώληση το mini και θέλει σαν τρελός το 920, ειδικά μετά τις φώτο που είδε....

 

Με τις νυχτερινες φωτο του 920 κανω καθε βραδυ στα μπαρ πλακα στα galaxy και τα ιφονια ....

Πεφτει πολυ γελιο λεμε !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με τις νυχτερινες φωτο του 920 κανω καθε βραδυ στα μπαρ πλακα στα galaxy και τα ιφονια ....

Πεφτει πολυ γελιο λεμε !!!!!

 

Τωρα με την Amber θα τους κανεις πλακα και με τις ημερησιες φωτο!!:lol::D

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Με τις νυχτερινες φωτο του 920 κανω καθε βραδυ στα μπαρ πλακα στα galaxy και τα ιφονια ....

Πεφτει πολυ γελιο λεμε !!!!!

 

χαχαχα Σε καταλαβαίνω απόλυτα αν κρίνω απ τις σημερινές αντιδράσεις των παιδιών... να δεις ξύνισμα τα μούτρα αυτός με το S4 το κανονικό και αυτός με το iphone 5. Ουτέ εγώ το πίστευα... :lol:

 

Όταν πάρεις την Amber και βάλεις την εφαρμογή ProCam που φίλος πιο πάνω αναφέρει οτι εμφανίστηκε και στο ελληνικό κατάστημα θα εκπλαγείς από την βελτίωση της φωτογραφικής σε ημερήσιες και νυχτερινές φωτογραφίες. :)

 

Φαντάσου δηλαδή κι άλλη βελτίωση παρόλο που ήδη είναι πάραα πολύ καλό... εγώ θα περιμένω λίγο για την Amber μιας και έχω Switzerland Country variant δυστυχώς (ελπίζω να το δώσουν σύντομα και εδώ...)

Ναι τις εφαρμογές τις βλέπω κανονικά το ProCam και κάποιες ακόμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τις νυχτερινες φωτο του 920 κανω καθε βραδυ στα μπαρ πλακα στα galaxy και τα ιφονια ....

Πεφτει πολυ γελιο λεμε !!!!!

 

Που να αυξήσεις και την τιμή έκθεσης στις ρυθμίσεις...εκεί να δεις γέλιο :)

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οι διαθεσιμότητες!

 

Γαλλικά, Ολλανδικά, Νορβηγικά,Πορτογαλλικά,Ισπανικά,Σουηδικά και το αγγλικό της voda είναι διαθέσιμα! Όχι από ολους τους παρόχους όμως και όχι όλα τα Country variant!

 

Το waiting for approval τι σημαίνει? Ποσο θα περιμενουμε? Ξερει κανείς.

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δοκίμασα τώρα μέσω της εφαρμογής nokia sotware updater for retail και μου βγάζει το νέο firmware παρόλο που στ κινητό δεν μου ήρθε κάποιο μήνυμα και στο έλεγχο που κάνω μέσω κινητού μου εμφανίζει πως είναι ενημερωμένο. Edited by bazzil
Link to comment
Share on other sites

Το waiting for approval τι σημαίνει? Ποσο θα περιμενουμε? Ξερει κανείς.

 

ειναι στο στάδιο της έγκρισης, μετά θα πάει στο στάδιο "cooming soon" και μετά θα γίνεις χαρούμενος:)...

 

πόσο χρονικό διάστημα χρειάζεται μακάρι να ξέραμε, μπορεί μια δυο μέρες μπορεί και παραπάνω

 

για να δειτε απο που είναι η συσκευή μπείτε στο

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

 

και ελέξτε την latest fersion της χώρας απο όπου προέρχεται το κινητο

για παράδειγμα εμένα στις πληροφορίες συσκευής γράφει sw Country variant 1232.5957.1308.0002 δηλαδή σουηδικό

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Το waiting for approval τι σημαίνει? Ποσο θα περιμενουμε? Ξερει κανείς.

 

Ο συνηθης χρονος αναμομης απο το waiting to approval μεχρι να δωσουν το λειτουργικο(απο παλαιοτερη εμπειρια μου με symbian Nokia)ειναι 1-2 24ωρα...Δεν βαζω και το χερι μου στη φωτια παντως τωρα γιατι μιλαμε για wp...Θελω να πιστευω οτι σημερα-αυριο θα εχει δοθει σε ολους....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται μπορεί να κάνει την αναβάθμιση μέσω της εφαρμογής Νοκια Updater. Στη λίστα με την διαθεσιμότητα είμαι σε αναμονή αν είναι Γερμανικό ή συντομα διαθέσιμο αν είναι Αυστριακό - την πρώτη φορά μου έβγαλε Γερμανικά αλλά σαν χώρα διαμονής μου εμνφάνισε Αυστρία - αλλά η εφαρμογή μου δίνει την δυνατότητα να κάνω αναβάθμιση. με αυτό τον τρόπο όμως θα πρέπει πρώτα να κρατήσετε αντίγραφο των δεδομένων σας. Επι τι ευκαιρία. Υπάρχει κάποιος τρόπος να κρατήσουμε αντίγραφο εκτός του cloud; Κάποιο πρόγραμμα δηλαδή. δοκίμασα το Nokia pc suite αλλά δεν καταλαβαίνει το τηλέφωνο. Μόλις τελείωσε η αναβάθμιση. Edited by bazzil
Link to comment
Share on other sites

Όποιος βιάζεται μπορεί να κάνει την αναβάθμιση μέσω της εφαρμογής Νοκια Updater. Στη λίστα με την διαθεσιμότητα είμαι σε αναμονή αλλά η εφαρμογή μου δίνει την δυνατότητα να κάνω αναβάθμιση.

 

Στο store δεν υπάρχει η εφαρμογή NOKIA Updater

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο store δεν υπάρχει η εφαρμογή NOKIA Updater

 

Είναι εφαρμογή που την κάνεις εγκατάσταση στο pc σου. Δες το pm σου

 

Καλημέρα, κάποιος με σφάλμα 8018830f στο update;

 

Δες εδώ και εδώ που έχουν και άλλοι το ίδιο προβλήμα

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

παιδες σκεφτομουν να αγορασω το κινητο για δευτερο τωρα που επεσε αλλα διαβαζω παντου για προβλημα στο 3g , την μπαταρια και οτι ανεβαζει θερμοκρασια και δε με βλεπω να το προχωραω..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν σας ήρθε το update πρώτα γίνεται λήψη και μετά σου δινει επιλογή για εγκατάσταση ή με το που πατησεις λήψη και το κατεβάσει αυτοματα ξεκινά η εγκατάσταση?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν σας ήρθε το update πρώτα γίνεται λήψη και μετά σου δινει επιλογή για εγκατάσταση ή με το που πατησεις λήψη και το κατεβάσει αυτοματα ξεκινά η εγκατάσταση?

 

Δεν ξεκιναει αυτοματα η εγκατασταση. Το κατεβαζεις και το κανεις οποτε θελεις! Σου ηρθε εσενα το update;

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκιναει αυτοματα η εγκατασταση. Το κατεβαζεις και το κανεις οποτε θελεις! Σου ηρθε εσενα το update;

 

Ναι μου ήρθε αποτι φαίνεται, δεν γραφει κάπου τι είναι.. Απλα επειδή ειμαι διακοπες σκέφτομαι πρώτα να το κατεβάσω και μόλις γυρίσω να το κάνω εγκατάσταση μην μπλέξω με γρανάζια και τέτοιες αηδίες μέσα στις διακοπες..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ναι μου ήρθε αποτι φαίνεται, δεν γραφει κάπου τι είναι.. Απλα επειδή ειμαι διακοπες σκέφτομαι πρώτα να το κατεβάσω και μόλις γυρίσω να το κάνω εγκατάσταση μην μπλέξω με γρανάζια και τέτοιες αηδίες μέσα στις διακοπες..

 

Δωστο μου εμενα να στο προσεχω να το πρεασω στο δικο μου κ οταν επιστρεψεις Αθηνα στο επιστρεφω...:lol:

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εκανα εχθες ελεγχο για ενημερωσεις και μου εβγαλε μια αναβαθμιση (λογικα την amber) δεν την εκανα ακομα γιατι δεν βρηκα χρονο.

 

Θα ηθελα να ρωτησω αρχικα αν κανω το update μετα μπορω να κανω επαναφορα στην προηγουμενη εκδοση??

 

1232.5957.1308.0004 αυτην ειναι η εκδοση που εχω τωρα και οσο παρακολουθω το θεμα του 920 καταλαβενω οτι ειναι η portico αυτην σωστα??

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...