Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Έχετε δοκιμάσει το wifi tethering σε Android?

 

Σε μένα δεν λειτουργεί :(

 

Edit :άκυρο, όλα καλά

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ελπίζω να περασατε όλοι καλά, και να ξεκουραστήκατε. Αποριών συνέχεια, όταν στον ΙΕ κανεις μια σελίδα πίσω με το βελάκι, υπάρχει κάτι αντιστοιχο να ξαναπας μπροστά εκεί που ήσουν; Καμια φορά παίρνει διπλο πάτημα το βελάκι και θέλω να πάω μπροστά αλλα δεν ξέρω πως. Επίσης κάτι άσχετο, το εβαλα διπλα με το Ν8 του γιου και με το ίδιο τρέιλερ να παίζουν το δικο μόνο HD που δεν έπαιζε... Έφαγα ήττα!!! Κάτι δεν έχω ρυθμισει καλά (που δεν έχει και τόσο πολλές ρυθμίσεις) ή εκείνο έχει καλύτερη οθόνη? Και κάτι τελευταίο, δε βρισκω τα τρέιλερ που κατέβασα πχ απο το Νοκια Trailers τα είδα μια φόρα μόλις κατέβηκαν και μετά;;; Στα βίντεο δεν υπάρχουν που πήγαν ΟΕΟ;... Edited by koulalexis
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι τελευταίο, δε βρισκω τα τρέιλερ που κατέβασα πχ απο το Νοκια Trailers τα είδα μια φόρα μόλις κατέβηκαν και μετά;;; Στα βίντεο δεν υπάρχουν που πήγαν ΟΕΟ;...

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

κι εγώ κατέβασα ένα βίντεο απο you tube, μου το δείχνει στο ιστορικό (μέσα στο μουσική+βίντεο), πάω να το ανοίξω και...δεν παίζει:mad:

Που πήγε ΟΕΟ????????????????????????????

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πως κατεβάσατε το βίντεο? Με το youtube downloader (δωρεαν) τα κατεβάζετε και τα βλέπετε μέσα απο την εφαρμογή οπότε θέλετε.

 

Ελπίζω να περασατε όλοι καλά, και να ξεκουραστήκατε. Αποριών συνέχεια, όταν στον ΙΕ κανεις μια σελίδα πίσω με το βελάκι, υπάρχει κάτι αντιστοιχο να ξαναπας μπροστά εκεί που ήσουν; Καμια φορά παίρνει διπλο πάτημα το βελάκι και θέλω να πάω μπροστά αλλα δεν ξέρω πως. Επίσης κάτι άσχετο, το εβαλα διπλα με το Ν8 του γιου και με το ίδιο τρέιλερ να παίζουν το δικο μόνο HD που δεν έπαιζε... Έφαγα ήττα!!! Κάτι δεν έχω ρυθμισει καλά (που δεν έχει και τόσο πολλές ρυθμίσεις) ή εκείνο έχει καλύτερη οθόνη? Και κάτι τελευταίο, δε βρισκω τα τρέιλερ που κατέβασα πχ απο το Νοκια Trailers τα είδα μια φόρα μόλις κατέβηκαν και μετά;;; Στα βίντεο δεν υπάρχουν που πήγαν ΟΕΟ;...

Δεν υπάρχει αντιστοιχο βελάκι για μπροστά. Το πολυ-πολυ να πας στη σελίδα που ήσουν μέσα απο την επιλογή"πρόσφατα"...

Το αλλο με την σύγκριση οθόνης με το Ν8 ούτε για αστειο και δεν είναι θέμα ρυθμίσεων. Δε ξέρω τι βλέπατε αλλα απλα δεν υπάρχει αυτο που λες....;)

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πως κατεβάσατε το βίντεο? Με το youtube downloader (δωρεαν) τα κατεβάζετε και τα βλέπετε μέσα απο την εφαρμογή οπότε θέλετε.

Εγω με το tube pro. Δεν ήξερα ότι δεν το αποθηκεύει στην μνήμη αλλά το βλέπω μόνο μέσα απο αυτή την εφαρμογή! Δηλ. την εφαρμογή κάποια στιγμή την σουτάρω χάνω και τα κατεβασμένα βίντεο???

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έκανα 2 force restart και ανησυχώ...να φταίνε εφαρμογές δεν έβαλα πολλές αλλά τι να πω δεν ξέρω...έχω την 1232.5957.1308.0004
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έκανα 2 force restart και ανησυχώ...να φταίνε εφαρμογές δεν έβαλα πολλές αλλά τι να πω δεν ξέρω...έχω την 1232.5957.1308.0004

 

Την τελευταία έχεις.... Έχεις καιρό την συσκευή σου?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε μια-δυο μέρες να δεις αν το ξανακάνει..... Νομίζω πως συτα τα θέματα υπήρχαν στις πρώτες συσκευές αλλα ξεπεράστηκαν με τα updatesπου ακολούθησαν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την μεγάλη παρασκευή την είχα στα χέρια μου την πέμπτη μου το έστειλαν από το birdphone...
καλύπτεται από doa αυτή η περίπτωση? Μάλλον όχι...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

καλύπτεται από doa αυτή η περίπτωση? Μάλλον όχι...

 

Γιατι όχι? Αλλα πρέπει να διαπιστώσεις οτι πράγματι υπάρχει πρόβλημα. Οι δυο φορές μπορεί να είναι ένα τυχαίο γεγονός.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το update με την κωδικη ονομασια GDR2 ειναι πλεον προ των πυλων και σε τελικη φαση δοκιμων για τα WP8 και το 920;)

http://mynokiablog.com/2013/05/06/nokia-to-submit-gdr2-wp8-update-into-carrier-testing-mid-may/

Αναμενεται να φερει τις εξης προσθηκες::)

 

 

-FM Radio support,

-double-tap to wake,

-flip to silence

-Always on clock/sleeping screen

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Επειδή είχα παλιότερα το htc 8x οι ειδοποιήσεις στο παρασκήνιο ήταν ένα θέμα. Πχ φεις σκαιπ όταν έτρεχαν στο παρασκήνιο δεν εμφάνιζαν ειδοποιήσεις κάποιες φορές. Έχει διορθωθεί αυτό;Επίσης έχει βγει κανένας καλός torrent client για wp8??

Αυτο που ψάχνω είναι είναι κάτι αντίστοιχο του Ttorrent για torrents και bsplayer για αυτόματη εύρεση υποτίτλων και playback. Υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα. Επειδή είχα παλιότερα το htc 8x οι ειδοποιήσεις στο παρασκήνιο ήταν ένα θέμα. Πχ φεις σκαιπ όταν έτρεχαν στο παρασκήνιο δεν εμφάνιζαν ειδοποιήσεις κάποιες φορές. Έχει διορθωθεί αυτό;Επίσης έχει βγει κανένας καλός torrent client για wp8??

Αυτο που ψάχνω είναι είναι κάτι αντίστοιχο του Ttorrent για torrents και bsplayer για αυτόματη εύρεση υποτίτλων και playback. Υπάρχουν αντίστοιχες εφαρμογές;;

 

Αν εννοεις να κατεβαζεις να αποσυμπιεζεις και μετεπειτα να τρεχεις bsplayer με υποτιτλους μαλλον οχι δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα παρα ισως αυτη τη λειτουργια που περιγραφει εδω

Δεν την εχω δοκιμασει και δεν ξερω αν και πως λειτουργει.

Δεν βλεπω ποτε σειρες η ταινιες για να χρειαζομαι υποτιτλους στο κινητο:p

http://news.softpedia.com/news/Official-BitTorrent-App-for-Windows-Phone-7-5-8-Now-Available-for-Download-312893.shtml

Το θεμα με τις ειδοποιησεις δεν εχει λυθει σε απολυτο βαθμο.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες.. Αν έχω καταλάβει καλά... Οταν το κινητο κλειδώνει, πέφτει η σύνδεση wi-fi ??? Πείτε μου οτι αυτό συμβαίνει γενικώς να ξεραθώ στο γέλιο αλλά και στο κλάμα..;; Ανεπίτρεπτο...

 

Εμένα σε κάποια φάση, οταν το έφερνα στο αυτί για να μιλησω, δεν "εκλεινε" η οθόνη... Αλλά μετά απο μια επανεκκίνηση, επανήλθε... Οποτε αν τα βλέπετε σκουρα σε κάποιο θέμα, κάντε μια επανεκκίνηση στο κινητο και κατά πάσα πιθανότητα θα ισιώσει... Εξάλλου, απ' οτι έχω καταλάβει, το κινητό φέρεται αρκετά σαν υπολογιστής..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες.. Αν έχω καταλάβει καλά... Οταν το κινητο κλειδώνει, πέφτει η σύνδεση wi-fi ??? Πείτε μου οτι αυτό συμβαίνει γενικώς να ξεραθώ στο γέλιο αλλά και στο κλάμα..;; Ανεπίτρεπτο...

 

 

Ισχυε πιο παλια για ολα τα WP. Πλεον (μετα απο αναβαθμιση) υπαρχει σχετικη ρυθμιση που επιλεγεις εσυ αν θα αποσυνδεεται οταν κλειδωνει ή οχι.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

Ισχυε πιο παλια για ολα τα WP. Πλεον (μετα απο αναβαθμιση) υπαρχει σχετικη ρυθμιση που επιλεγεις εσυ αν θα αποσυνδεεται οταν κλειδωνει ή οχι.

 

Και πως το επιλέγεις αδερφέ;;

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Και πως το επιλέγεις αδερφέ;;

 

sorry αλλα το 820 μου το χω στ'αγγλικα γι'αυτο θα σου δωσω απαντηση με τις αγγλικες ονομασιες.

πας settings, wifi, advanced και κλικαρεις ή ξεκλικαρεις την 4η επιλογη (keep wifi on when screen times out)

 

Εγω με το tube pro. Δεν ήξερα ότι δεν το αποθηκεύει στην μνήμη αλλά το βλέπω μόνο μέσα απο αυτή την εφαρμογή! Δηλ. την εφαρμογή κάποια στιγμή την σουτάρω χάνω και τα κατεβασμένα βίντεο???

αληθεια την εχω και εγω αυτη την απορια. Καθως και απο το mp3tube που σου μετατρεπει σε mp3 τα βιντεο του youtube και τα ακους σαν τραγουδια. Εχει επιχειρισει κανεις να τα βρει μεσα στη μνημη του κινητου και να τα μεταφερει στο φακελο music+video??

Γιατι όχι? Αλλα πρέπει να διαπιστώσεις οτι πράγματι υπάρχει πρόβλημα. Οι δυο φορές μπορεί να είναι ένα τυχαίο γεγονός.

 

το χω γραψει και σε αλο τοπικ. Μου εχουν δεχτει doa ενω το κινητο δεν ειχε τιποτα. Απλα αποφασισα τοτε οτι η αγορα δεν αξιζε. Βεβαια τους ειπα οτι το κινητο κολλαει κλπ κλπ. Χωρις να βαζω το χερι μου στη φωτια, doa υποχρεουνται να δεχτουν ακομα και αν δεν παρουσιαζει καποιο εμφανες προβλημα. Και δικαιουται ή αντικατασταση ή ακομα και επιστροφη χρηματων. Ειναι καθαρα θεμα επιλογης του καταναλωτη και δε μπορει να αρνηθει το καταστημα για την επιστροφη χρηματων

Το update με την κωδικη ονομασια GDR2 ειναι πλεον προ των πυλων και σε τελικη φαση δοκιμων για τα WP8 και το 920;)

http://mynokiablog.com/2013/05/06/nokia-to-submit-gdr2-wp8-update-into-carrier-testing-mid-may/

Αναμενεται να φερει τις εξης προσθηκες::)

 

 

-FM Radio support,

-double-tap to wake,

-flip to silence

-Always on clock/sleeping screen

 

αυτο το τελευταιο (always on clock) ειναι μια εξεραιτικη προσθηκη. Το ειχε το 808 μου και με βολευε παρα πολυ. Ειναι μια πολυ πολυ ευπροσδεκτη λειτουργια για οθονες αμολεντ (εκει που το μαυρο δεν καταναλωνει καθολου ενεργεια) αλλα σε lcd οπως του 920 δε θα ειναι πολυ ενεργοβορα λογικα?? Επισης δε θα ταν ακομα πιο εξεραιτικο να μπορει να εχεις και on sceen (κατι σαν led) notifications? Λογικα θα το εχει αν εχει το always on clock!

παντως τα WP σαν να νοκιοποιουνται λιγακι... :) :)

update: ακυρο δυστυχως. Στο video στο link ενω βλεπω ενα μηνυμα στη lockscreen αυτο δε φαινεται στο ρολοι...

Btw το εργαλειο στο video ποιο ειναι? Και αυτο το σαν led notification που εχει κατω αριστερα τι ειναι???

τα καλυτερα ερχονται! Επιμενω!!! ;)

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω το double tap πώς και πώς. Ή να φαίνεται αν έχω μήνυμα, γιατί το να πατάω το κουμπί ξεκλειδώματος τόσες φορές μέσα στη μέρα με κάνει να φοβάμαι μην χαλάσει από ένα σημείο και μετά...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες.. Αν έχω καταλάβει καλά... Οταν το κινητο κλειδώνει, πέφτει η σύνδεση wi-fi ??? Πείτε μου οτι αυτό συμβαίνει γενικώς να ξεραθώ στο γέλιο αλλά και στο κλάμα..;; Ανεπίτρεπτο...

 

Εμένα σε κάποια φάση, οταν το έφερνα στο αυτί για να μιλησω, δεν "εκλεινε" η οθόνη... Αλλά μετά απο μια επανεκκίνηση, επανήλθε... Οποτε αν τα βλέπετε σκουρα σε κάποιο θέμα, κάντε μια επανεκκίνηση στο κινητο και κατά πάσα πιθανότητα θα ισιώσει... Εξάλλου, απ' οτι έχω καταλάβει, το κινητό φέρεται αρκετά σαν υπολογιστής..

 

Στις πρώτες παρτίδες του 920 υπήρχε θεμα με τον proximity sensor..

Το δικό μου έμεινε 2 εβδομάδες στο service (εκτός Ελλάδας) για να το φτιάξουν,,,

Περιστασιακά το κάνει και τώρα αλλα με ένα reboot επανέρχεται....

 

Το πρόβλημα με το wifi εχει λυθεί ήδη με την portico....το νόημα πίσω απο αυτή την επιλογή ήταν το να μην καταναλώνει μπαταρία το wifi....

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

οταν χρησιμοποιώ wifi το κινητο θερμαίνεται πολυ!!ειναι φυσιολογικο;

 

Οχι δεν είναι φυσιολογικο.

Γενικά δεν έχουν αναφερθεί ανάλογο θέμα και εδώ και έξω όσο παρακολουθώ τα του 920

Κανε reset και αν συνεχίσει το πας service.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρε πριν λιγες μερες ενα φιλαρακι χαρντ ρισετ πως του κανουμε; και τι χανει μετα απο αυτο; φωτο νουμερα μαιλ κτλ ;
Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου δώσει κάποιος τον οδηγό για να φλασαρω άλλη rom στο κινητό?

Είναι παραεισαγωγής αυτό που έχω αλλά το παιδί που το πήρα του έχει βάλει την ελληνική rom αλλά εγώ θέλω να βάλω αυτή που είχε εξαρχής γίνεται αυτό?

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το πηρε πριν λιγες μερες ενα φιλαρακι χαρντ ρισετ πως του κανουμε; και τι χανει μετα απο αυτο; φωτο νουμερα μαιλ κτλ ;

Μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής θα βρεις το reset my phone στο πεδίο about κάτω κάτω

Τα πάντα χάνει,εφόσον έχει τις επαφές συγχρονισμένους με email account με το που σεταρεις το λογαριασμό παίρναν αυτόματα στη συσκευη.

Φωτό κανε backup-δεν έχω κάνει να σου πω πως ακριβώς.

μπορεί να μου δώσει κάποιος τον οδηγό για να φλασαρω άλλη rom στο κινητό?

Είναι παραεισαγωγής αυτό που έχω αλλά το παιδί που το πήρα του έχει βάλει την ελληνική rom αλλά εγώ θέλω να βάλω αυτή που είχε εξαρχής γίνεται αυτό?

Η Nokia έχει κόψει την πρόσβαση στους servers της και στο Navifarm και Nokia Care στους κοινούς θνητούς άρα αν θες να περάσεις άλλη rom απευθύνεται σε κάποιο Nokia Care κατάστημα.(αυτά εδώ και ένα μήνα,δεν γνωρίζω αν άλλαξε κάτι στο ενδιάμεσο)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...