Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει κάποια εφαρμογη εύχρηστη που να κάνεις like χωρίς να πρέπει να μπεις στο ποστ και που να γυρνάει πάλι στο ίδιο σημείο που ήσουν και όχι στην αρχη? Είναι σπαστικό να σε πηγαίνει 20 θέματα πιο πίσω μόλις βγεις απο κάποιο ποστ που διάβαζες...

 

Facebook for WP8.

Νομίζω και μέσα από τις επαφές σου μπορείς να το κάνεις αυτό να βάλεις λογαριασμό facebook.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδες, εχτές δε ξέρω πως τα κατάφερα, αλλά κάτι έγινε και το μενου μου εμφανίζεται έτσι...

 

http://imageshack.us/photo/my-images/40/menoud.jpg/

 

Ξέρει κανεις πως μπορώ να βγάλω τα αρχικά γράμματα απο το μενού;; Με ζαλίζει...

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες, εχτές δε ξέρω πως τα κατάφερα, αλλά κάτι έγινε και το μενου μου εμφανίζεται έτσι...

 

http://imageshack.us/photo/my-images/40/menoud.jpg/

 

Ξέρει κανεις πως μπορώ να βγάλω τα αρχικά γράμματα απο το μενού;; Με ζαλίζει...

 

Έτσι γίνεται από τα 7.5, μετά από ένα συγκεκριμένο αριθμό εφαρμογών. Είναι χαρακτηριστικό των WP. Δεν ξέρω αν με κάποιο "πλάγιο" τρόπο βγαίνουν.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Γειά και απο μένα!

Είμαι ένα κλικ απ' το να αγοράσω το 920, αλλά τα προβλήματα που έχω διαβάσει ότι παρουσιάστηκαν σε αρκετούς απο εσάς με έκαναν να μπω σε σκέψεις και πάλι! Άλλος λέει για προβλήματα στην μπαταρία, άλλος στις επαφές, άλλος στα μηνύματα, άλλος ότι του κλείνει το κινητό και άλλα διάφορα!

Οπότε σας ρωτάω αν αξίζει να πάρω το ρίσκο και να το αγοράσω από το birdphone, όπου έχει και μειωμένη τιμή, ή να περιμένω να γίνει πιό σταθερό το λειτουργικό ή να πάω σε κάποια άλλη αγορά (σκέφτομαι για το Sony Xperia Z, αν και θέλω να αποφύγω τα Android). Οι πιθανότητες να μου βγεί ελαττωματική η συσκευή είναι πολλές? Περίμενα αρκετό καιρό γιατί ξέρω ότι τα πρώτα μοντέλα βγάζουν προβλήματα, αλλά να βγαίνουν ελαττωματικά και μετά απο 6 μήνες κυκλοφορίας μου φαίνεται αδιανόητο!

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω για το αν δουλεύουν άριστα οι εφαρμογές: Skype, Viber, Facebook και για το αν μπορώ να ανεβάσω τελικά φωτογραφία μέσω του chat στο facebook σε υψηλή ανάλυση ή όχι!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γειά και απο μένα!

Είμαι ένα κλικ απ' το να αγοράσω το 920, αλλά τα προβλήματα που έχω διαβάσει ότι παρουσιάστηκαν σε αρκετούς απο εσάς με έκαναν να μπω σε σκέψεις και πάλι! Άλλος λέει για προβλήματα στην μπαταρία, άλλος στις επαφές, άλλος στα μηνύματα, άλλος ότι του κλείνει το κινητό και άλλα διάφορα!

Οπότε σας ρωτάω αν αξίζει να πάρω το ρίσκο και να το αγοράσω από το birdphone, όπου έχει και μειωμένη τιμή, ή να περιμένω να γίνει πιό σταθερό το λειτουργικό ή να πάω σε κάποια άλλη αγορά (σκέφτομαι για το Sony Xperia Z, αν και θέλω να αποφύγω τα Android). Οι πιθανότητες να μου βγεί ελαττωματική η συσκευή είναι πολλές? Περίμενα αρκετό καιρό γιατί ξέρω ότι τα πρώτα μοντέλα βγάζουν προβλήματα, αλλά να βγαίνουν ελαττωματικά και μετά απο 6 μήνες κυκλοφορίας μου φαίνεται αδιανόητο!

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω για το αν δουλεύουν άριστα οι εφαρμογές: Skype, Viber, Facebook και για το αν μπορώ να ανεβάσω τελικά φωτογραφία μέσω του chat στο facebook σε υψηλή ανάλυση ή όχι!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Φίλε και γω στην ίδια φάση είμαι..Περιμένω κυρίως να πέσει λίγο η τιμή (μακάρι να πέσει και στο κόκκινο) αλλά οι ενδιασμοί που είχα έχουν λιγοστέψει αρκετά μετά από ψάξιμο και εμπειρίες χρηστών. Σίγουρα ξέρω ότι και να συμβεί κάτι θα είμαι με Νοκια που γενικά είναι εγγύηση. Από Sony έχω και γω (και πολλοί άλλοι ) καεί, ειδικά απ τα κολλήματα μου τρώνε.

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια sites που ειμαι ήδη μέλος πχ tubemotion όταν πάω στο πεδιο του loggin μόλις βγαινει το πληκτρολογιο να γραψω username πριν προλάβω να γραψω με πετάει σε μια σελίδα κενή που έχει να κάνει με pop up adds, πάω πάλι πίσω ξανά το ίδιο και ξανά πριν προλάβω να κάνω κάτι τα ίδια. Έψαξα απο τις ρυθμίσεις μήπως κόβει τα αναδυόμενα παράθυρα τίποτε. Καμια ιδέα που μου έχει σπάσει τα νεύρα? Επίσης msn messenger υπάρχει πουθενά γιατι δε βρισκω στο μαρκετ? Και τελευταίο κανένα καλό browser έχετε να προτείνετε γιατι μάλλον ο μανισιος είναι λίγο κάπως;
Link to comment
Share on other sites

τελευταίο κανένα καλό browser έχετε να προτείνετε γιατι μάλλον ο μανισιος είναι λίγο κάπως;

 

δοκίμασε τον ucbrowser

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκέφτομαι κι εγώ την αγορά του πριν το Πάσχα ήθελα να ρωτήσω κάτι: όταν το συνδέεις στον υπολογιστή το βλέπει το κινητό σαν εξ. σκληρό? Μεταφέρεις τραγούδια, βίντεο, φώτο με copy-paste? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιείς για να αποθηκεύεις contacts, φωτο κλπ στον υπολογιστή όπως πχ το nokia suite ή το zune?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκέφτομαι κι εγώ την αγορά του πριν το Πάσχα ήθελα να ρωτήσω κάτι: όταν το συνδέεις στον υπολογιστή το βλέπει το κινητό σαν εξ. σκληρό? Μεταφέρεις τραγούδια, βίντεο, φώτο με copy-paste? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιείς για να αποθηκεύεις contacts, φωτο κλπ στον υπολογιστή όπως πχ το nokia suite ή το zune?

 

Όταν το βάζεις στο PC το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό, κανονικά. Και μεταφέρεις οπως λες.. Για το άλλο που ρωτάς, δεν εχω απάντηση... Περιμένω να μας πουν και οι άλλοι που ξέρουν για να μάθω κι εγώ.. Απλά, νομιζω οτι οι επαφές περνώνται στον Microsoft Λογαριασμό και τις ανακτάς όποτε θες... Αν εχω καταλάβει καλά δηλαδή!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχει κάποιος αγορασμένο από Ελλάδα lumia 920? Θα ήθελα να μάθω ποιά έκδοση firware έχει. Βρήκα μία από το Navifirm (πριν κλείσουν τους server) την 1308.0001 αλλά δεν ξέρω αν είναι η σωστή.

Panasonic GD90, Ericsson T29, Sony Ericsson T630, Sony Ericsson W350i, Nokia 7200, Νokia N80, iPhone 3G, Motorola Atrix, Nokia ExpressMusic 5220, Nokia Lumia 920, Sony Xperia Z3, Nokia Lumia 930
Link to comment
Share on other sites

@ολους τους υποψήφιους αγοραστές...

 

Σας γράφω από ένα Android tab... Και αυτό γιατί το 920 μου αναπαυτεται στον φορτιστή του!

 

Κάνεις δεν μπορεί να πάρει για σας την απόφαση αγοράς αλλά, σε αυτή τη τιμή, το κινητό είναι ευκαιρία!

 

Τα wp8 είναι το ίδιο αέρινα και smouth σαν το ios, αλλά τα Live tiles του δίνουν αυτό κάτι που ξεχωρίζει.

 

Το Android είναι λειτουργικό για αυτούς που τους αρέσουν τα flashαρισματα.. Εγώ, been there, done that ;)

 

Το 920 έχει 3 θαυμάσια προσόντα. Ποιότητα κατασκευης-οθονη-καμερα και σαν μπόνους, gps by Nokia.

 

Το θέμα εφαρμογές θα καλύψει το 99% των μέσων χρηστών.

 

Είναι αλήθεια ότι έβγαλε αρκετά προβλήματα για ναυαρχίδα. Ωστόσο, νομίζω ότι και με το τελευταίο firmware, δεν θα έχετε πρόβλημα.

 

Συμβουλεύω σε όποιον το πάρει, να το κάνει από κάποιο e-shop με καλό ιστορικό, έτσι ώστε να βγάλει άκρη εύκολα αν έχει κάποιο θεμα

 

Ps η 1308 είναι η τελευταία προς το παρόν.. Έρχεται η 1314!

Edited by nikosnt74
Link to comment
Share on other sites

Μιας και σκέφτομαι κι εγώ την αγορά του πριν το Πάσχα ήθελα να ρωτήσω κάτι: όταν το συνδέεις στον υπολογιστή το βλέπει το κινητό σαν εξ. σκληρό? Μεταφέρεις τραγούδια, βίντεο, φώτο με copy-paste? Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να χρησιμοποιείς για να αποθηκεύεις contacts, φωτο κλπ στον υπολογιστή όπως πχ το nokia suite ή το zune?

 

Όταν το βάζεις στο PC το βλέπει σαν εξωτερικό σκληρό, κανονικά. Και μεταφέρεις οπως λες.. Για το άλλο που ρωτάς, δεν εχω απάντηση... Περιμένω να μας πουν και οι άλλοι που ξέρουν για να μάθω κι εγώ.. Απλά, νομιζω οτι οι επαφές περνώνται στον Microsoft Λογαριασμό και τις ανακτάς όποτε θες... Αν εχω καταλάβει καλά δηλαδή!!

 

Δεν υπάρχει πρόγρααμα διαχείρισης και αποθήκευσης επαφών. Όλες τις συγχρωνίζει με τον λογαριασμό που έχεις βάλει

 

Επίσης msn messenger υπάρχει πουθενά γιατι δε βρισκω στο μαρκετ? Και τελευταίο κανένα καλό browser έχετε να προτείνετε γιατι μάλλον ο μανισιος είναι λίγο κάπως;

 

MSN δεν έχει νόημα να βγάλει η MS, αφού θα καταρηθεί η υπηρεσία. Μπορείς να ενσωματώσεις τον λογαριασμό σου στο skype και να το δουλέυεις από εκεί ή να χρησιμοποιήσεις εφαρμογή τρίτων όπως το Nimbuzz κ.α

Edited by Johnious13

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος να κατεβάσω torrent αρχεια; Όταν κατεβάζω το φάκελο μου βγαζει ακαταλαβίστικα σαν να μπορώ να το ανοιξω με notepad. Στο Μαρκετ μου δινει κάτι προγράμματα με όνομα torrent αλλα φαίνεται σαν να είναι για remote access.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υποστιρίζει 4g το κινητό?

 

Ναι υποστηριζει 4G αρκει η συσκευη να μην ειναι αγγλικη unbranded που το firmware που φοραει δεν υποστηριζει το 4G.

Αν ειναι γερμανικη η' ισπανικη συσκευη υποστηριζει κανονικα οπως και της cosmote εξισου.

Δεν γνωριζω απολυτα τι παιζει με την unbranded ελληνικη συσκευη η' απο vodafone τι παιζει.(ας απαντησουν οι κατοχοι τους)

Οπως επισης δεν γνωριζω τι παιζει απο αλλες χωρες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι υποστηριζει 4G αρκει η συσκευη να μην ειναι αγγλικη unbranded που το firmware που φοραει δεν υποστηριζει το 4G.

Αν ειναι γερμανικη η' ισπανικη συσκευη υποστηριζει κανονικα οπως και της cosmote εξισου.

Δεν γνωριζω απολυτα τι παιζει με την unbranded ελληνικη συσκευη η' απο vodafone τι παιζει.(ας απαντησουν οι κατοχοι τους)

Οπως επισης δεν γνωριζω τι παιζει απο αλλες χωρες.

Ξέρουμε αν είναι γερμανικά αυτά που φέρνει το birdphone? Απο alfa mobiles μου είπαν ότι τα φέρνουν απο γερμανία.

edit: απο Γερμανό με τη δωροεπιταγή των 125 ευρώ βγαίνει 679-125=555 και άτοκες δόσεις. Αξίζει να δώσω 110 ευρώ παραπάνω απ' ότι στο birdphone ? Ρωτάω γιατί δεν έχω ξαναγοράσει απο birdphone.

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια. Το είχα αναμένο σε flight mode και φόρτιζε κανονικα όπως κάνω συνήθως. Όταν το έβγαλα απο τη φόρτιση, πήγα νατο γυρίσω σε δίκτυο και εκεί κόλλησε στις μπλέ τελίτσες που πηγαινοέρχονται ψηλά στην οθόνη. Δοκίμασα να το σβήσω δεν έκανε τίποτε ούτε με κάποιο απο τα τρία soft keys κάτω δεξιά. Το άφησα να ηρεμήσει και έσβησε μόνο και τωρα δεν κάνει τίποτε. Βοηθείστε!!!
Link to comment
Share on other sites

παίδες βοήθεια. Το είχα αναμένο σε flight mode και φόρτιζε κανονικα όπως κάνω συνήθως. Όταν το έβγαλα απο τη φόρτιση, πήγα νατο γυρίσω σε δίκτυο και εκεί κόλλησε στις μπλέ τελίτσες που πηγαινοέρχονται ψηλά στην οθόνη. Δοκίμασα να το σβήσω δεν έκανε τίποτε ούτε με κάποιο απο τα τρία soft keys κάτω δεξιά. Το άφησα να ηρεμήσει και έσβησε μόνο και τωρα δεν κάνει τίποτε. Βοηθείστε!!!

 

Ψυχραιμια. Soft reset ετσι οπως ειναι τωρα,του εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια. Soft reset ετσι οπως ειναι τωρα,του εκανες?

 

Δεν ξέρω πως γίνεται πάντως οποιοσδήποτε συνδιασμός - και power, + και power ή + - και power δε δουλεύει τίποτε. Αν υπάρχει άλλος τρόπος πες τον μήπως και πιάσει.

Link to comment
Share on other sites

Volume Down + Power τα κρατάς ταυτόχρονα για 10 δευτερα...

 

Ευτυχώς ξεμπλόκαρε δεν το κρατούσα για ώρα, πρέπει να προσέξω κάτι απο τώρα και στο εξής;

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς ξεμπλόκαρε δεν το κρατούσα για ώρα, πρέπει να προσέξω κάτι απο τώρα και στο εξής;

 

Το άγχος!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

στο Public το κινητο κανει 555 ευρω και σχεδον σε ολα τα αλλα καταστηματα κανει 680:wacko:. Πως ειναι δυνατον;
Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω, στους χαρτες ποιος ειναι ο προσανατολισμος; Αναποδα ειναι; Ηθελα χτες να παω σε εναν δρομο και τα εκανα μανταρα, απομακρυνομουν αντι να πλησιαζω...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...