Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το γκρι υπάρχει σε κάποιο βίντεο; σαν να μην βγει ποτέ νου φαίνεται..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω επειδή δεν μπορώ να καταλάβω μιας και πρωην κατοχος νοτε 1 για ενα χρόνο πως είναι πρόβλημα για κάποιον τα 180 γρ. βάρος.

Δηλαδή που ακριβώς θα υπάρχει το πρόβλημα ωστε να το δώ και εγώ. Στην συνομιλία ?? Εγω αναλυτικό review στο νημα του εδω στο myphone (μαλιστα εγω το ξεκίνησα )οταν ημουν κατοχος του dell streak το οποίο ηταν 220 γραμμάρια. Δεν θυμάμαι να ειχα και προβλημα ακόμα και με το γνωστό qtek 9000 το οποίο ηταν 285 γραμμάρια η το qtek 2020 που ηταν 190 γρ. H το htc hd2 το οποιο ηταν σχεδόν 160 γρ και έκανε καλές πωλήσεις. Επίσης ειχα και αλλες συσκευες της οποιιες δεν θυμάμαι τώρα ,βαριές θα ελεγα αλλα ποτε μου δεν είχα πρόβλημα με το βαρος πουθενα. Ας μου πεί κάποιος που το βλέπει μείον τα 50-60 γραμμαρια που ειναι παραπάνω απο τα υπόλοιπα κινητα. Δηλαδη αυτά τα 60 γραμμάρια ειναι ασήκωτα ?? Ειναι αβολα στην ομιλία ??? Ειναι αβολα στην τσέπη ??? Και αν ειναι ολα τα παραπάνω στα υπόλοιπα κινητα που προανάφερα αν ηταν κατοχος δεν είχε προβλημα με το βάρος ?? Ας μου πει κάποιος ο οποίος δεν θα προβεί στην αγορα του 920 για το βάρος και μονο. Καποιος που αν ηταν 130 γραμμαρια το τηλ θα το αγοραζε με κλειστά μάτια. Θελω πραγματικά να δω τους λόγους που ειναι μείον τα 180 γρ.

Εχώ την εντύπωση πως το αγοραστικό κοινό που κατηγορεί το 920 για βάρος του δεν ειναι αυτό για το οποίο προορίζεται το 920.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αβολα στην τσέπη ???

 

Ναι, τόσο απλά, πραγματικά τόσο απλά όμως. Οι τσέπες έχουν κλειδιά, πορτοφόλια, τσίχλες και διάφορα άλλα οπότε ναι, τα 60-70 γραμμάρια κάνουν τεράστια διαφορά είτε όταν κάποιος φοράει τζιν, είτε παντελόνι, είτε βερμούδα.

 

Όπως δεν καταλαβαίνεις γιατί τόσος ντόρος για το βάρος έτσι και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να πάρει το Note για smartphone. Είναι εξαιρετικά γελοίο να βλέπεις κάποιον να έχει το Note στο αυτί του.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τόσο απλά, πραγματικά τόσο απλά όμως. Οι τσέπες έχουν κλειδιά, πορτοφόλια, τσίχλες και διάφορα άλλα οπότε ναι, τα 60-70 γραμμάρια κάνουν τεράστια διαφορά είτε όταν κάποιος φοράει τζιν, είτε παντελόνι, είτε βερμούδα.

 

Όπως δεν καταλαβαίνεις γιατί τόσος ντόρος για το βάρος έτσι και εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιος να πάρει το Note για smartphone. Είναι εξαιρετικά γελοίο να βλέπεις κάποιον να έχει το Note στο αυτί του.

 

 

Το τοσο απλο που λες φίλε μου αντιφάσκει με αυτά που λες. Ογκος η το βαρος ειναι προβλημα ?? Δηλαδη εχουμε 180 του 920 + 20 γραμμαρια κατι τσίχλες και υπάρχει πρόβλημα ??? Ποτέ μου δεν εβαλα κλειδιά σε τσέπη με κινητο αξιας 600 ευρω ! Αρα η πάρατηρηση μου οτι δεν ειναι για ολους το 920 ειναι σωστη. Ειναι βαρύ για αυτούς που δεν μπορουν να το πάρουν μάλλον γιατι αυτός που θα το πάρει θα το εχει απο το πρωτο λεπτό σε θήκη και screen protector γιατι εδωσε 600 ευρω και θα προσέχει που το βάζει.

Ποτέ δεν εκανα χρήση του note με bluetooth αλλα πάντα με το note στο αυτί. Φαντάζομαι οτι οι πιο πολλοί κατοχοι του note εκαναν την ιδια χρήση με εμένα.

Για τα 60 γραμμαρία που κανουν την τεράστια διαφορα δεν μπορώ να διαφωνήσω γιατί ισως να υπάρχει φόβος μην πεσει το τζιν η παντελόνι η βερμούδα με τόσο επιπλέον βάρος. Η γελοιότητα (στην φοβερη επιτυχία για το μεγεθος του ) του note 1 και φυσικά του 2

φαίνονται απο της πωλήσεις που κάνουν.

Νομίζω ειναι γελοίο να μπορείς να ζυγίσεις τα γραμμάρια με το παντελόνι.

 

 

edit : Nα συμπληρώσω επίσης οτι το κοινό που θα πάρει το 920 ειναι αυτοί που στο παρελθον είχαν της συσκευες που αναφερα πιο πανω. Ειναι δηλαδη εντελώς διαφορετικό target group.

 

Eπίσης τα παντα φιλικά γραμμένα !

Edited by vezyro

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω τα παντελόνια όλων των ειδών έχουν min. 2 τσέπες. Και όχι, δεν αναφέρομαι στον όγκο ούτε στις διαστάσεις αλλά στο βάρος. Το RAZR ήταν 117 γραμ. αν θυμάμαι και boy oh boy ήταν φτερό στον άνεμο. Το Ν9 από την άλλη όποτε το έβαζα στην δουλειά με παντελόνι και έπρεπε να πάω σε κάποιο meeting πχ. έπρεπε να βάλω την ζώνη σε μία τρύπα πιο μέσα.

 

Οπότε, yeap, τα 180 γραμ. είναι waaaay to much, ειδικά όταν το 8X είναι μετά βίας 130.

 

Σταμάτησα (ευτυχώς) να πλησιάζω τα όρια του ***** fixation όταν πρωτοπηρα το Hero μου και είχε Gorilla Glass. Σίγουρα, ποτέ δεν βάζω την συσκευή μου στην τσέπη με άλλα πράγματα αλλά θήκες κτλ είναι πλέον nono!

 

Eπίσης τα παντα φιλικά γραμμένα !

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το γκρι υπάρχει σε κάποιο βίντεο; σαν να μην βγει ποτέ νου φαίνεται..

 

Επειδη δεν το βλεπεις σε video δεν σημαινει οτι δεν θα βγει,εχει και το προτερημα οτι ειναι και mat.

Εγω μαλλον αυτο θα παρω εκτος και αν εμφανιστει το cyan τοσο γρηγορα και αυτο τσιμπησω τελικα.

 

Παντως μου κανει εντυπωσει το οτι αρκετοι δυσανασχετουν με το βαρος και ειδικα για 50-60 γρμ παραπανω.

Εγω το S3 που εχω τωρα μια χαρα χοραει σε ολα μου τα παντελονια(μπροστινες τσεπες) και για 50 γραμ. παραπανω τι θα γινει δηλαδη θα μας φυγει η μεση,ο καρπος......τι δηλαδη?!! διοτι θα τρελαθουμε με αυτα που λεμε ωρες-ωρες.

Εγω απεναντιας το θεωρω προτερημα διοτι θα το αισθανομαι και στο χερι σε αντιθεση με το πουπουλενιο βαρος του S3.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το βλεπεις σε video δεν σημαινει οτι δεν θα βγει,εχει και το προτερημα οτι ειναι και mat.

Εγω μαλλον αυτο θα παρω εκτος και αν εμφανιστει το cyan τοσο γρηγορα και αυτο τσιμπησω τελικα.

 

Παντως μου κανει εντυπωσει το οτι αρκετοι δυσανασχετουν με το βαρος και ειδικα για 50-60 γρμ παραπανω.

Εγω το S3 που εχω τωρα μια χαρα χοραει σε ολα μου τα παντελονια(μπροστινες τσεπες) και για 50 γραμ. παραπανω τι θα γινει δηλαδη θα μας φυγει η μεση,ο καρπος......τι δηλαδη?!! διοτι θα τρελαθουμε με αυτα που λεμε ωρες-ωρες.

Εγω απεναντιας το θεωρω προτερημα διοτι θα το αισθανομαι και στο χερι σε αντιθεση με το πουπουλενιο βαρος του S3.

 

Ναι αλλά και δεν το αναφέρει κάποιος πάροχος στα χρώματα που θα είναι διαθεσιμα

 

Εγώ είμαι ανάμεσα σε γκρι κίτρινο η μαύρο

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο ασυρματος φορτιστης δεν θα ειναι μεσα στην συσκευασια

http://www.nokia.com/gr-el/products/phone/lumia920/specifications/

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο ασυρματος φορτιστης δεν θα ειναι μεσα στην συσκευασια

http://www.nokia.com/gr-el/products/phone/lumia920/specifications/

 

Αυτά κάνουν για να βγάλουν παραπάνω λεφτά. Ισως αμα γινει αγορα απο εξωτερικό μπορεί να το εχουν μέσα. Για να δούμε.

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

 

Τελειο σε cyan αλλα μεχρι τωρα μονο απο AT&T εχει ανακοινωθει οτι θα το παρεχει μονο στην Αμερικη:(

Α ρε Νοκια τι μας κανεις να κανω τη καρδια μου ''πετρα'' και να παρω αλλο χρωμα:cry:

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=E_7WzTJv65o

 

Και φυσικά, όταν μιλάμε για μικρογρατζουνιές, δεν εννοούμε να φύγει το χρώμα.

 

Έχω μια θήκη otter box σε ένα κινητό μου, που το πλαστικό της είναι πολυκαρβουνικό. Γρατζουνιές κάνει, αλλά το χρώμα δεν φεύγει. Θα πρέπει να κοιτάξεις παρατηρητικά για να δείς τις μικρογρατζουνιές και παρόλο που έχει τραβήξει πολλά, μοιάζει σαν καινούρια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εδω ενα αλλο απολαυστικο video και μας δειχνει τα προτερηματα της HD+ screen συν της ασυρματης φορτισης

http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-920-hands-on-video-shows-advantage-of-the-hd-screen/

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω ενα αλλο απολαυστικο video και μας δειχνει τα προτερηματα της HD+ screen συν της ασυρματης φορτισης

http://wmpoweruser.com/nokia-lumia-920-hands-on-video-shows-advantage-of-the-hd-screen/

 

Δες το ενα βιντεο κιτρινο δες το αλλο βιντεο κιτρινο δες σε ολα τα βιντεο κιτρινο ,στο τελος θα το παρουμε κιτρινο!!!:lol::lol::p

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

Δες το ενα βιντεο κιτρινο δες το αλλο βιντεο κιτρινο δες σε ολα τα βιντεο κιτρινο ,στο τελος θα το παρουμε κιτρινο!!!:lol::lol::p

 

Και εμενα ετσι μου φαινεται.....ειναι και αυτο πανεμορφο παναθεμα το:D:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

άλλο ένα βιντεάκι που δείχνει την ποιότητα video για το 920

http://youtu.be/bloV8xZzWTY

 

 

στα σχολια , απο κατω , γραφουν οτι μαλλον ειναι πλαστο το video παντως....:worry:

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Παντως σε ιντερνετικα site τεχνολογιας εχουν αρχισει προ-παραγγελιες απο τωρα αλλα τιμη αγνωστη!.....ακομα

Μου φαινεται απο την επομενη εβδομαδα θα αρχισουν να βγαινουν στην επιφανεια και τιμες:p:)

http://www.handtec.co.uk/product.php/7627/nokia-lumia-920-windows-phone-8--sim-free-unlocked--yellow-

http://www.handtec.co.uk/product.php/7628/nokia-lumia-920-windows-phone-8--sim-free-unlocked--white-

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

599E η τιμη του στα ιταλικα καταστηματα κινητης ...διαθεσιμο σε λιγοτερο απο ενα μηνα

 

το ειπε σημερα επισημα η ΝΟΚΙΑ Ιταλιας.

 

με προοπτικη να πεσει μετα τα Χριστουγεννα κατω απο 450Ε στο ιντερνετ νομιζω οτι μιλαμε για μια καλη προσφορα και ενα δυνατο και πληρες κινητο

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να αλλαξω το 4s με το 920 δεν εχω ιδεα απο windows phone... επειδή εχω ακούσει οτι η microsoft εχει κλειδωμένο λειτουργικό σαν το ios υπάρχει κατι αντιστοιχo σαν jailbreak ?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέφτομαι να αλλαξω το 4s με το 920 δεν εχω ιδεα απο windows phone... επειδή εχω ακούσει οτι η microsoft εχει κλειδωμένο λειτουργικό σαν το ios υπάρχει κατι αντιστοιχo σαν jailbreak ?

 

Άρη, υπάρχει για τα win phone 7, αλλά περίμενε να παρουσιαστούν τα νέα windows phone 8 , στα οποία φημολογείται ότι τα περισσότερα κλειδώματα δεν θα υπάρχουν. Η παρουσίαση θα γίνει στις 29/10.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

599E η τιμη του στα ιταλικα καταστηματα κινητης ...διαθεσιμο σε λιγοτερο απο ενα μηνα

 

το ειπε σημερα επισημα η ΝΟΚΙΑ Ιταλιας.

 

με προοπτικη να πεσει μετα τα Χριστουγεννα κατω απο 450Ε στο ιντερνετ νομιζω οτι μιλαμε για μια καλη προσφορα και ενα δυνατο και πληρες κινητο

 

όπως και ο φίλος μας παρακάτω (Άρης) σκέφτομαι να αλλάξω κι εγώ από το 4s στο 920. Το 4s μετά από ένα χρόνο θα το πουλήσω 400€. Ένα από τα καλά του iPhone.

Αυτή η δήλωση ότι το 920 θα πέσει μετά τα Χριστούγεννα κάτω από τα 450€ με προβληματίζει ιδιαίτερα. Δηλαδή μετά από ένα χρόνο πόσο θα αξίζει ένα κινητό των 650€ (lumia 920)? 200€? Δεν θα έχει καμία μεταπωλητική αξία?

 

ΥΓ: πού το στηρίζεις ότι μετά τα Χριστούγεννα θα έχει πέσει το κινητό κατά 200€, δύο μόλις μήνες μετά την κυκλοφορία του?

Link to comment
Share on other sites

όπως και ο φίλος μας παρακάτω (Άρης) σκέφτομαι να αλλάξω κι εγώ από το 4s στο 920. Το 4s μετά από ένα χρόνο θα το πουλήσω 400€. Ένα από τα καλά του iPhone.

Αυτή η δήλωση ότι το 920 θα πέσει μετά τα Χριστούγεννα κάτω από τα 450€ με προβληματίζει ιδιαίτερα. Δηλαδή μετά από ένα χρόνο πόσο θα αξίζει ένα κινητό των 650€ (lumia 920)? 200€? Δεν θα έχει καμία μεταπωλητική αξία?

 

ΥΓ: πού το στηρίζεις ότι μετά τα Χριστούγεννα θα έχει πέσει το κινητό κατά 200€, δύο μόλις μήνες μετά την κυκλοφορία του?

 

Χλωμο το κοβω να πεφτει κατω απο 50-80 ευρω μεχρι τα Χριστουγεννα απο την αρχικη τιμη των 600 ευρω απο αρχες του Νοεμβριου που θα αρχισει να κυκλοφορει

Μαρτιο-Απριλιο παιζει να πεσει κανα 100-150 ευρω.

Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι το Lumia 920 θα κανει επιτυχημενη πορεια και δυσκολα θα κανει μακροβουτι στη τιμη τοσο συντομα.

Εχει ολες τις προοπτικες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...