Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν το εχετε παρατηρησει και αλλοι, αλλα εδω κ λιγες μερες οι ειδοποιησεις στο facebook (με την beta εφαρμογη) ερχονται κανονικα. Το μονο θεμα ειδοποιησεων π μενει να λυθει ειναι οι κλησεις στο viber, που ερχονται σαν ειδοποιηση και δεν χτυπαει το κινητο..

 

Αυτο που λες για το viber,εννοεις οτι ερχονται σαν toast ειδοποιησεις που σου τις βγαζει μονο στην κορυφη του κινητου.?Γιατι νομιζω καποιος εδω ειχε πει οτι το viber χτυπουσε κανονικα...Το live tile τουλαχιστον σου δειχνει ειδοποιησεις για μηνυματα και κλησεις?

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι ερχονται σαν toast ειδοποιησεις στο viber, και κανονικα στο live tile. Δεν χτυπαει μονο το τηλεφωνο, πριν το amber νομιζω λειτουργουσε κανονικα
Link to comment
Share on other sites

ναι ερχονται σαν toast ειδοποιησεις στο viber, και κανονικα στο live tile. Δεν χτυπαει μονο το τηλεφωνο, πριν το amber νομιζω λειτουργουσε κανονικα

 

Εμένα στο viber οι κλήσεις έρχονται κανονικά. Όταν με καλεί δηλαδή κάποιος και το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, η οθόνη φωτίζει και χτυπάει σαν κανονική κλήση μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο viber οι κλήσεις έρχονται κανονικά. Όταν με καλεί δηλαδή κάποιος και το τηλέφωνο είναι κλειδωμένο, η οθόνη φωτίζει και χτυπάει σαν κανονική κλήση μέσω του δικτύου κινητής τηλεφωνίας.

 

Εχεις περασει την amber στο κινητο. σου?

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχήν για ένα pixel είσαι σίγουρος ότι θα σου το φτιάξουν? νομίζω πρέπει να είναι από ένα αριθμό και πάνω

 

Είχες δίκιο φίλε μου. Το Nokia Care μου είπε οτι πρέπει να υπάρχουν τουλάχιστον 2 pixel και μάλιστα σε απόσταση τουλάχιστον 5 cm μεταξύ τους !!! Ωραία πολιτική !!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν είναι κλειδωμένο το κινητό και έρχονται ειδοποιήσεις, φωτίζεται η οθόνη ώστε να τις δεις;

Σ εμένα πάντως δεν έχει τύχει..

Επίσης το wi-fi κάνει τα δικά του κόλπα. Ενώ έχω τσεκάρει να μην κλείνει όταν κλειδώνει το κινητό, αυτό κλείνει παρά τα resetια που έχω ρίξει. Όταν όμως χρησιμοποιώ το mp3tube μένει ανοιχτό! Τι να πω..:wacko:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες για το viber,εννοεις οτι ερχονται σαν toast ειδοποιησεις που σου τις βγαζει μονο στην κορυφη του κινητου.?Γιατι νομιζω καποιος εδω ειχε πει οτι το viber χτυπουσε κανονικα...Το live tile τουλαχιστον σου δειχνει ειδοποιησεις για μηνυματα και κλησεις?

 

Ενώ είχα πρόβλημα με το viber (δεν χτυπούσαν οι κλήσεις) τώρα δουλευει ΑΨΟΓΑ. Δεν πρόσεξα αν μου δουλεύει από τη στιγμή που πήρα την amber ή από τότε που πήρα το 925. Με σιγουριά όμως τώρα χτυπάνε κανονικά και οι κλήσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ειμαι ετοιμος να παρω το 920 αλλα σε μαυρο χρωμα το βρισκω μονο σε vodaphone branded αν το αγορασω θα εχει μεσα apps της vodafone θα εχω προβλημα με τα updates η μπορω να βαλω μεσα οτι update θελω?
Link to comment
Share on other sites

Ενώ είχα πρόβλημα με το viber (δεν χτυπούσαν οι κλήσεις) τώρα δουλευει ΑΨΟΓΑ. Δεν πρόσεξα αν μου δουλεύει από τη στιγμή που πήρα την amber ή από τότε που πήρα το 925. Με σιγουριά όμως τώρα χτυπάνε κανονικά και οι κλήσεις.

 

Λες να εχει θεματα στο 920?Δεν πιστευω ρε ****το,αφου τα ιδια ειναι με το 925..Το ψαχνω τοσο διοτι το χρησιμοποιω αρκετα το συγκεκριμενο προγραμμα και με το lumia 800 μου εχει βγαλει την πιστη!:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες!Ηθελα να ρωτησω απο ηχο στο θεμα μουσικης πως τα παει?Πιο πολυ με νοιαζει οταν εχω τα ακουστικα βασικα..Εχω ενα lumia 800 αλλα δνε μπορω να πω οτι ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την ποιοτητα και με τα μπασα πιο πολυ..

 

Φυσικά εξαρτάται από τα ακουστικά, αλλά γενικά έχει αρκετά καλό ήχο! Εγώ το χρησιμοποιώ αρκετά στο αυτοκίνητο και μ εντυπωσίασε (για κινητό πάντα) ο ήχος του (και ειδικά στο θέμα καθορός ήχος & μπάσα). Βασικά είναι αρκετά καλύτερος από το mp4 phillips που έχω..

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

εγω οταν εβαλα το wifi always on δεν ξαναειχα θεμα με viber

 

Εμένα χτυπάει ακόμη κι όταν έχω απενεργοποιημένο το wifi

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εσυ μπορει να εχεις καλο σημα 3g και ο φιλος οχι και για αυτο το προβλημα και να νομιζει οτι φταιει το κινητο!
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εσυ μπορει να εχεις καλο σημα 3g και ο φιλος οχι και για αυτο το προβλημα και να νομιζει οτι φταιει το κινητο!

 

Ναι βέβαια. Παίζει κι αυτό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα παραγγελια απο το birdphone το 920 και μου ειπαν οτι εχω εγγυηση αλλα το κινητο μολις ανοιγει θα λεει e plus τι δικτυο ειναι αυτο?Μπορω να βαλω update που να μην δειχνει αυτο στην εναρξη παρακαλω ας μου απαντησει καποιος Edited by petros2112
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα παραγγελια απο το birdphone το 920 και μου ειπαν οτι εχω εγγυηση αλλα το κινητο μολις ανοιγει θα λεει e plus τι δικτυο ειναι αυτο?Μπορω να βαλω update που να μην δειχνει αυτο στην εναρξη παρακαλω ας μου απαντησει καποιος

 

Φίλε μου και σε εμενα το ιδιο ειπαν αλλα τελικα δεν δειχνει κανενα λογοτυπο. Απλά είχε κάτι εξτρα εφαρμογές του παρόχου τις οποιες και εσβησα. Κατά τα άλλα δεν υπάρχει κάτι.Αλλα και να εδειχνε προσωπικα δεν θα με ενοχλουσε

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

το nokia pro camera πως το εγκαθιστουμε?δοκιμασα αλλαγη γλωσσας και περιοχης σε Ηνωμ.Πολιτειες αλλα τιποτα. (βρηκα το λινκ με σκαναρισμα μιας εικονας αλλα δεν εχειν επιλογη εγκαταστασης η εφαρμογη).

 

νοκια 920 του eshop.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις περασει την amber στο κινητο. σου?

 

Ναι την έχω περασμένη απο την πρωτη Μερά. Να σημειωσω οτι ενω αρχικα οι ειδοποιήσεις του viber λειτουργούσαν τελεία, μετα ξαφνικα σταμάτησαν να έρχονται εντελώς και κατόπιν επανήλθαν στο φυσιολογικό. Στο Facebook το viber έγραψε οτι είχαν πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις σε windows phone και το διόρθωσαν. Αρα σε ορισμένες περιπτώσεις μπορεί να φταίει και η υπηρεσία και όχι η συσκευή. Πλεον πάντως ολά λειτουργούν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα σημερα το lumia πατησα επαναφορα ρυθμησεων και εχει κολλησει στα γραναζια...τι να κανω??

 

παιδια πηρα σημερα το lumia πατησα επαναφορα ρυθμησεων και εχει κολλησει στα γραναζια...τι να κανω??

 

οκ παιδια μετα απο μια ωρα που το ειχα ξεκινησει ηρθε στα ισα του!!! :D :D :D

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
To 10 το καλο!LG V10!
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...