Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το 820 που πήρα πρόσφατα είναι γαλλικό ενώ το 620 του αδελφού μου είναι γερμανικό και μάλιστα έχει επάνω και ταινία ασφαλείας από αυτό το κατάστημα:http://shop.mobilcom-debitel.de/online-shop/handys/nokia/nokia-lumia-620/2482404?ref=1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γνωριζει καποιος οι συσκευες που πουλαει το πλαισιο τι χωρας κατασκευης ειναι?

ΜΟυ ηρθε ενημερωτικο mail για μελη και το εχουν βαλει 319 ευρω για ακομα 10 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Εγώ πάντως πιστεύω ότι και η nokia έχει μεγάλο μερίδιο ευθύνης στο πάρα πολλοί από εμάς έχουμε πέσει σε ελαττωματικά κομμάτια, γιατί υποτείθεται ότι υπάρχουν έλεγχοι ποιότητας. Το δικό μου από το e-shop έχει καρούμπαλο πίσω κοντά στο πλήκτρο αυξομείωσης που φαίνεται με γυμνό μάτι!!! Κανείς δεν το είδε; Και αν είναι διαλογής γιατί η nokia τα πουλάει και δεν τα καταστρέφει;

Και κάτι άλλο. Είναι λέτε καλύτερα να το στείλω με DOA στο e-shop ή να πάω σε nokia care μήπως και μου το αντικαταστήσει η nokia με καλό κομμάτι; Γιατί το e-shop μάλλον θα μου στείλει άλλο προβληματικό από την ίδια παρτίδα!

Η μήπως να πάρω τα λεφτά μου πίσω και να το παίξω κορώνα γράμματα με κάποιο άλλο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος οι συσκευες που πουλαει το πλαισιο τι χωρας κατασκευης ειναι?

ΜΟυ ηρθε ενημερωτικο mail για μελη και το εχουν βαλει 319 ευρω για ακομα 10 ωρες

 

To Plaisio έχει ελληνικές συσκεύες, σφραγισμένες με την γνήσια ταινία την Nokia.

 

οτι και αν ειναι απο πλαισιο καλη τυχη αμα σου χαλασει...

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου, η εξυπερέτησή τους ήταν πολύ καλή (αν όχι άριστη) όταν μου παρουσιάστηκε

πρόβλημα. Μην ξεχνάς ότι είναι πολυκατάστημα με πολλές εταιρίες, όποτε όταν παρέλθει η ημερομηνία του

DOA, σε παραπέμπουν στην επίσημη αντιπροσωπεία του προϊόντος.

 

- Φιλικά, Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος οι συσκευες που πουλαει το πλαισιο τι χωρας κατασκευης ειναι?

ΜΟυ ηρθε ενημερωτικο mail για μελη και το εχουν βαλει 319 ευρω για ακομα 10 ωρες

 

Kαλημέρα!

μου ήρθε κι εμενα το mail και τελικα το πηρα...μετα απο πολυ καιρο αναζητησης συσκευης για αντικατασταση του htc desire κατέληξα σ αυτό..αποχαιρετω τα android και πιστευω να μην το μετανιώσω..

Link to comment
Share on other sites

To Plaisio έχει ελληνικές συσκεύες, σφραγισμένες με την γνήσια ταινία την Nokia.

 

 

 

Θα διαφωνήσω μαζί σου, η εξυπερέτησή τους ήταν πολύ καλή (αν όχι άριστη) όταν μου παρουσιάστηκε

πρόβλημα. Μην ξεχνάς ότι είναι πολυκατάστημα με πολλές εταιρίες, όποτε όταν παρέλθει η ημερομηνία του

DOA, σε παραπέμπουν στην επίσημη αντιπροσωπεία του προϊόντος.

 

- Φιλικά, Δημήτρης

 

Δημητρη βασει νομου το πλαισιο και ο καθε πωλητης ειναι υπευθυνος αντικαταστασης. Δεν εισαι υποχρεωμενος να πας σε καμμια αντιπροσωπεια

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε κανενα καλο ρολοι για αρχικη οθονη που να ενημερωνεται οπως κ οταν πρεπει το live tile?Ευχαριστω
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Του έκανα ένα hard reset και έχει 2 ημέρες στα γρανάζια!!!!! Να το διακόψω?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα ένα hard reset και έχει 2 ημέρες στα γρανάζια!!!!! Να το διακόψω?

 

Εφιάλτης! Προφανώς ένα hard reset δεν θέλει πάνω μια μέρα, βασικά λίγες ώρες..Οπότε..;)

 

Κάτι άλλο που θέλω να αναφέρω μετά από 4 μήνες είναι ότι όταν είχα βάλει την portico το κινητό αντιμετώπιζε κάπως υψηλές θερμοκρασίες σε βαριές εφαρμογές.. Τώρα με την ίδια (portico) και τις ίδιες εφαρμογές, απλά γίνεται χλιαρό. Έχει στρώσει πια :D

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Πιο το 920? η το 925?

2 μέρες? εμένα την τελευταία φορά το 920 μου έκανε 2 ώρες και και μου φάνηκε πάρα πολύ....

Link to comment
Share on other sites

Του έκανα ένα hard reset και έχει 2 ημέρες στα γρανάζια!!!!! Να το διακόψω?

 

ε μάλλον, πόσο ακόμα να περιμένεις?

 

κάτι άλλο, ο φορτιστής του 920 δίνει ρεύμα 1A, επειδή έχω και το lumia 620 όπου ο φορτιστής του δίνει ρεύμα εξόδου 1,3Α, μπορεί να προκληθεί καμία βλάβη αν φορτίσω με αυτόν το 920? δηλαδή με παραπάνω ρεύμα από ότι δίνει ο δικός του φορτιστής?

Link to comment
Share on other sites

Πιο το 920? η το 925?

2 μέρες? εμένα την τελευταία φορά το 920 μου έκανε 2 ώρες και και μου φάνηκε πάρα πολύ....

 

Το 920 (γι αυτό το γράφω εδώ). ;)

Το 925 έκανε κι αυτό 1+ ημέρα!!!!!!

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

 

κάτι άλλο, ο φορτιστής του 920 δίνει ρεύμα 1A, επειδή έχω και το lumia 620 όπου ο φορτιστής του δίνει ρεύμα εξόδου 1,3Α, μπορεί να προκληθεί καμία βλάβη αν φορτίσω με αυτόν το 920? δηλαδή με παραπάνω ρεύμα από ότι δίνει ο δικός του φορτιστής?

 

Πιθανόν ναι. Όχι άμεσα αλλά μακροπρόθεσμα

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος κατοχος να μου πει μια μεση πτωση της αποδοσης της μπαταριας μετα απο 4-5 μήνες.

Μιλαμε για μια μεση χρηση που ανα 30 ωρες θα ειναι στη μπριζα το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Το 920 (γι αυτό το γράφω εδώ). ;)

Το 925 έκανε κι αυτό 1+ ημέρα!!!!!!

 

τι λέτε ρε παιδιά?!?! Περίμενες 1 μερα να κάνει το κινητό hard reset?!?!?! Και γιατι δεν το φλασαρες τότε αφου το ίδιο αποτέλεσμα θα είχες? Εγώ όταν το έκανα hard reset πριν κάνα μήνα να έκανε το πολύ 15-20 λεπτά! Βεβαια δεν το είχα φορτώσει με πολλές εφαρμογές..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Πριν το hard reset καλό είναι να σβήσεις χειροκίνητα ότι μπορείς από αρχεία & εφαρμογές..Πιστεύω θα μειώνει τον χρόνο αρκετά..
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Έσβησα φωτογραφίες, βίντεο και μουσική όπου ήταν ποοοοοολλα.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν ναι. Όχι άμεσα αλλά μακροπρόθεσμα

 

Αν το φορτιζεις με λιγοτερα παλι υπάρχει πρόβλημα?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

ε μάλλον, πόσο ακόμα να περιμένεις?

 

κάτι άλλο, ο φορτιστής του 920 δίνει ρεύμα 1A, επειδή έχω και το lumia 620 όπου ο φορτιστής του δίνει ρεύμα εξόδου 1,3Α, μπορεί να προκληθεί καμία βλάβη αν φορτίσω με αυτόν το 920? δηλαδή με παραπάνω ρεύμα από ότι δίνει ο δικός του φορτιστής?

 

Εγω ξερω οτι mhA μπαταριας / 1000 = μεγιστο ασφαλες ρευμα . Δηλαδη αν ισχυει αυτο μπορεις εως 2Α χωρις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Θα ζεσταίνεται περισσότερο κατά την φόρτωση αν τα Α είναι μεγαλύτερα από αυτό που ορίζει ο κατασκευαστής. Με λιγότερα θα δημιουργήσεις πρόβλημα στη μπαταρία γιατί θα χρειάζεται περισσότερο από το κανονικό για να φορτίσει πλήρως.

Κάτι άλλο τώρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσουμε τα τρία πλήκτρα αφής που έχει το τηλέφωνο στο κάτω μέρος κατα την αναπαραγωγή video;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, είναι κανείς άλλος που δεν έχει πάρει ακόμα την άμπερ ή μόνο εγώ περιμένω;

 

και εγω στην αναμονη :mad:

Lumia 950 XL
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα το αντικατεστημενο κινητο απο eshop.κ παλι μεσα απ την ναυλον ζελατινα χαρτοκουτου δεν υπηρχε καμια ταινια ασφαλείας.συρταρωτα εβγαινε αμεσως προς τα εξω το κουτι.

 

Το ειπα αμεσως στα παιδια εκει.υποψιασμενος, το ανοιξα μπροστα τους.αυτη τη φορα ειχε 40%περιπου μπαταρια αρα ανοιξε.με εκπληξη διαπιστωσα οτι τα πληκτρα που στο παλιο ελαττωμ.τηλεφωνο φωτιζονταν λαθος εδω δε φωτιζονταν καθολου.οτι ρυθμισεις κ να δοκιμασα καμια αλλαγη.ηταν 20.00+ οποτε σκοταδι κ δοκιμασαμε κ νε τον υπαλληλο εκτος καταστηματος.καποια στιγμη το εκανα επανεκκινηση και φωτισε για λιγη ωρα τα πληκτρα(ομοιομορφος φωτισμος).μετα παλι σβησανε.

 

Το ειπα εκει στα παιδια οτι δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος κ κατι παιζει με την παρτιδα αυτην.

 

Μου βεβαιωσαν οτι εχω νεα 7ημερη προθεσμια επιστροφης.δοκιμασα επαναφορα εργοσ.ρυθμισεων αλλα καμια προκοπη'.θα βαλω κ την καρτα σιμ σε λιγο μηπως κατεβασει την αναβαθμιση κ λυθει το θεμα.

 

Λετε να ειναι θεμα υλικου ή λογισμικού;

 

Οπως κ να εχει μαλλον την Τριτη θα επιστρεψω και το δευτερο κ θα ζητησω πιστωση/επιστροφη χρηματων.κ ισως το προτιμησω απο καποιο skroutzoμαγαζο καθως δε προλαβα προσφορα πλαισιου.

 

 

Υγ.αν καποιος ξενυχτης διαβαζει,hard reset πως κανουμε;αν και θα το γκουγκλαρω .αν εννοειται "επαναφορα"απ το μενου "σχετικα με το τηλεφωνο" το δοκιμασα ήδη αλλα ματαια.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...