Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος Ι


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πειτε μου κατι γτ θα τρελαθω. το κλεινω για να φορτισει. λεει goodbye. και μετα ξανανοιγει μονο του! ειτε το κλεισω με φορτιστη, είτε χωρίς και τον συνδεσω μετα

γενικα να ξερεις η ms οπως και τα νεα windows οπως και ta wp θελει να καταργησει την επενεργοποιηση! αυτο ειναι καλο και κρατα το αφοβα επιδη εχει κανει τρελο opotimise η ms και στη μπαταρια και στο λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόνο για εσένα montoya απαντώ μιας και για εσένα έκανα το τεστ χθες βράδυ.

http://imageshack.us/photo/my-images/96/wp20121211004.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/96/wp20121211002.jpg/

 

Το τελευταίο post μου στο myphone.gr μετά από τόσα χρόνια παρουσίας εδώ. Για ό,τι θέλετε μπορείτε να επικοινωνείτε στο προσωπικό μου e-mail (IM *στο profile μου).

 

Μα καλα τωρα θα μας εγκαταλειψεις που πηραμε το κινητο και κολυμπαμε σε αγνωστα νερα:p

Μολις πριν μια ωρα το εβαλα να φορτισει για πρωτη φορα και θα ασχοληθω περισσοτερο μαζι του-εκανα και ενα hard reset γιατι δεν του εκανα οταν το πηρα χθες το απογευμα και σιγα-σιγα θα αρχισω να το σεταρω απο την αρχη και τεσταρω παραλληλα.

Η εκδοση που εχω ειναι και LTE αρα λογικα θα υποστηριζει και 4G οταν με το καλο στρωσει χαρακτηρα εδω στην Ελλαδα.

Παιδια να ρωτησω led notification δεν εχει το 920?:confused:

Επισης σχετικα με την ακροαση μουσικης και οταν πχ βαζεις να παιζεις μια λιστα πχ 200 κομματια στη σειρα,πως γινεται οταν σταματησω να ακουω για καποιες ωρες η ημερες να συνεχισει απο εκει που σταματησα η' δεν γινεται(τωρα θυμηθηκα οτι και στο N9 ειχα το ιδιο θεμα):(

Μηπως καποιος τριτος player δεν εχει αυτο το θεμα-απορω παντως για κατι που θα επρεπε να ειναι αυτονοητο.:(

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ, καλορίζικο και καλό ξεζούμισμα:)

Θέλω τις εντυπώσεις σου από το μάρκετ, καθώς θα στήνεις το μηχάνημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω κι εγω ενα 920 να μου στειλει ενας φιλος για τεστ. Αμα ταιριαξουμε θα το κρατησω.

Θα ενημερωνω για ο,τι νεοτερο.

ΜySmartphone: Samsung Galaxy S24 Ultra

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά μετά από κάποιες ώρες σκαλίσματος έχει αρχίσει και με ψιλοαπογοητεύει.. Με τόσο ντόρο για τα WP8 περίμενα μάλλον κάτι πολύ καλύτερο από αυτό που τελικά βρήκα. Είναι πολύ κλειστό και αυτό που θα έσωζε την μέρα, δηλαδή το market place είναι σχετικά ανύπαρκτο..

 

Αρχικά έχει τα καλά του iphone.. Είναι τσακωμένο με το select all.. Δεν υπάρχει σε κανένα menu. Μετά ο email client σε configuration POP/SMTP είναι λιτοδίαιτος μέχρι ασιτίας. 3rd party email client ούτε για αστείο.. Κολληματάκια με το BT άφθονα.. Η συνεργασία του με ένα nokia luna BT μόνο απρόσκοπτη δεν μπορεί να θεωρηθεί (φαίνεται συνδεδεμένο αλλά δεν στέλνει τον ήχο στο ακουστικό). Ringtones μετρημένα στα δάχτυλα και profiles μη παραμετοποιήσιμα.. Ακόμα και τα tiles για να αλλάξουν χρώμα θέλει το απίστευτο ψάξιμο. Υποστήριξη για PC απλά ανύπαρκτη και άλλα ωραία...

 

Τι να πω.. Μακάρι να κάνουν κανένα θαύμα εκεί στην MS γιατί αλλιώς δεν τους βλέπω να τρώνε σοβαρό κομμάτι από την πίτα..

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Μετά ο email client σε configuration POP/SMTP είναι λιτοδίαιτος μέχρι ασιτίας. 3rd party email client ούτε για αστείο..

 

δεν εχω wp8 εχω wp7,5 και εχω 5 δικα μου mail pop 3 και δουλευουν αψογα! τι ακριβως προβλημα αντιμετοπηζεις?

Link to comment
Share on other sites

Επισης σχετικα με την ακροαση μουσικης και οταν πχ βαζεις να παιζεις μια λιστα πχ 200 κομματια στη σειρα,πως γινεται οταν σταματησω να ακουω για καποιες ωρες η ημερες να συνεχισει απο εκει που σταματησα η' δεν γινεται(τωρα θυμηθηκα οτι και στο N9 ειχα το ιδιο θεμα):(

Μηπως καποιος τριτος player δεν εχει αυτο το θεμα-απορω παντως για κατι που θα επρεπε να ειναι αυτονοητο.:(

 

δεν εχω το τηλεφωνο, αλλα αμα πατας το back button ειναι σαν να κανεις εξοδο.

 

δοκιμασε να πατησεις pause στην μουσικη και μετα το κεντρικο κουμπι, να το αφησεις δηλ στο παρασκήνιο, να δουμε τι θα κανει...

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω wp8 εχω wp7,5 και εχω 5 δικα μου mail pop 3 και δουλευουν αψογα! τι ακριβως προβλημα αντιμετοπηζεις?

 

Προβλήματα δεν αντιμετωπίζω αλλά αν έχεις συνηθίσει σε κάποιο πλήρες πρόγραμμα σου κακοφαίνεται μέχρι αηδίας.. Π.χ. το να σου δώσει την επιλογή να ορίσεις reply to address μάλλον είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας για την MS.. Θα μου πεις εδώ ένα select all για να διαγράψεις όλα τα μηνύματα δεν σε αφήνουν να κάνεις.. Το reply to σε μάρανε? Σωστό και αυτό.. :mad:

.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για να απαριθμησουμε καποια πραγματα σχετικα με το 920 μετα απο καποιες ωρες σεταρισματος -απασχολησης μαζι του.

 

1.Το WiFi ειναι παρα πολυ καλο-συνδεση σε ελαχιστα δευτερα χωρις τιποτα αξιοσημειωτο.

2.Το bluetooth οπως ειπα αψογο με το καινουργιο handsfree της Sony το MW1 και σε ποιοτητα ομιλιας και στην ακροαση μουσικης χωρις το παραμικρο θεμα, επισης δοκιμασα μεταφορα απο και προς το GS3 κομματιων μουσικης και ολα αψογα και εδω.

3.Κανονικα υποστηριζει επιτελους μετα απο 3 android στη σειρα κινητα που ειχα usb mass storage,και βεβαιαως αψογη συνεργασια με το pc και τα Windows 8-με το που το συνδεσα εγκατασταθηκαν αυτοματα οι drivers και ολα μελι-γαλα.

4.Απενεργοποιησα το nfs οπως ειπωθηκε και πιο πανω σαν συμβουλη απο αλλα παιδια-ετσι κι αλλιως σπανια θα το χρησιμοποιησω.

5.Παμε τωρα στα των εφαρμογων,τα βασικα που ηθελα και χρησιμοποιω οπως και σε android τα βρηκα-whether-social media-διαφορα ενημερωτικα-ψυχαγωγικα site,επισης εφαρμογη για χρηση του led της καμερας ως φακος,εγκατεστησα το skydrive-skype,οπως και επισης βρηκα notification live titles οσον αφορα τη διαχειρηση bt/3G/WiFi/GPS και με εβγαλε απο τη δυσκολη θεση να ψαχνω συνεχεια στις ρυθμισεις.

6.Αφου εκανα update στα Nokia Drive και εβαλα τα ελληνικα σαν γλωσσα για φωνητικη καθοδηγηση,εγκαταστησα και τους Ελληνικους χαρτες περιπου 150 mb αρχειο

7.Αυτη τη φορα πρωτα ενεργοποιησα το microsoft account μου και επειτα το google account και ολα κομπλε και με την μια περνωντας αυτοματα μεσω του google των επαφων μου.

8.Δεν βρηκα notification led στο 920-κακως απο τη Νοκια που δεν τα εβαλα και ειχα συνηθισει σε ολα τα android κινητα μου.

9.Δεν βρηκα εναλλακτικους browser περα απο τον IE10 ο οποιος ειναι μεν σταθερος και γρηγορος αλλα δεν βρηκα πολλες επιλογες παραμετροποιησης οπως πχ στο dolphin hd που χρησιμοποιουσα σε android,επισης δεν βρηκα εναλλακτικο media-music player περα απο το ενσωματωμενο απο τη Νοκια.

 

Κατα τα αλλα αψογη ποιοτητα κατασκευης και στιβαροτητα που σε κερδιζει- η οθονη ειναι απλα ΜΑΓΕΙΑ απο ολες τις αποψεις και σε εσωτερικο περιβαλλον και κυριως σε εξωτερικες συνθηκες και κατω απο καταγαλανο ουρανο οπου η διαφορα με Amoled οθονες ειναι περα απο εμφανης και για εμενα ηταν ενα σημαντικο κριτηριο αγορας της συσκευης να μπορω ανετα να το χειριζομαι χωρις να δυσανασχετο και ξενερωνω καθε φορα που ειμαι εκτος σπιτιου(το καλοκαιρι δεινοπαθησα με την amaled του S3):)

 

Οσον αφορα την καμερα και τη χρηση των χαρτων σε καθημερινη βαση η'και οποτε χρειαζεται θα αναφερθω καποια αλλη στιγμη-αν και δεν ειναι ψειρας στο τομεα των φωτο-πιστευω οι νυχτερινες θα κανουν τη διαφορα-ετσι κι αλλιως οι περισσοτερες συσκευες την ημερα βγαζουν μια χαρα φωτογραφιες.:p

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :D. Η glossy επιφάνεια πως σου φαίνεται; Είναι καλύτερη από την ματ του Ν9?

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Ακόμα και τα tiles για να αλλάξουν χρώμα θέλει το απίστευτο ψάξιμο.

..

πλάκα μας κανείς για το χρώμα των tiles ετσι;;; συγνώμη δηλαδή αλλά δεν είδες ότι είναι Ρυθμίσεις->Θέμα;;;;Απλά η μετάβαση από ένα λειτουργικό που είχες συνηθίσει σε κάτι νέο είναι πάντα δύσκολη στην αρχή όσο εύκολο και να είναι το λειτουργικό

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο :D. Η glossy επιφάνεια πως σου φαίνεται; Είναι καλύτερη από την ματ του Ν9?

 

Ευχαριστώ και όπως ανεφερα και άλλες φορές ή αίσθηση στο χέρι είναι καλύτερη σε mat αφή.

Παρ όλα αυτά και σε λευκό και glossy είναι πανέμορφο και η αντιθεση με το μαύρο περιμετρικά τής οθόνης του δινει ένα πόντο επιπλέον

Έτσι κι αλλιώς τη θηκούλα του θα την τιμήσω soft καλύτερα όπως σε όλα τα κινητά μου,ακόμη και στο Ν9 είχα βάλει

Και το cyan αν έπαιρνα πάλι θήκη θα έπαιρνα.

Πάντα τα κινητά μου τα φροντίζω πολύ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

To μαύρο 920 ειναι ματ ή κάνω λάθος?

Υ.Γ. Σκανδιναβέ (mixtri) που είσαι??????:(

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

To μαύρο 920 ειναι ματ ή κάνω λάθος?

Υ.Γ. Σκανδιναβέ (mixtri) που είσαι??????:(

 

Όχι δεν κάνεις λάθος, ματ είναι.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εαν έχει ξανα αναφερθεί αλλά ξέρει κανείς πότε έρχεται Ελλάδα από Cosmote/vodafone/wind ?
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εαν έχει ξανα αναφερθεί αλλά ξέρει κανείς πότε έρχεται Ελλάδα από Cosmote/vodafone/wind ?

 

Δε νομίζω να έχει ανακοινωθεί επίσημα. Κάτι ακούγεται για Ιανουάριο πάντως.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Κάτοχος και εγω του κινητού απο εχθες, προερχόμενος απο το S3 και το android:)

Δεν θέλω να σταθω στο λειτουργικό που σε γενικες γραμμές με αφησε πολυ ικανοποιημένο αλλα ταυτοχρονα αιφνιδιαστικα και με μερικές ελείψεις που τις θεωρουσα δεδομένες.

Θέλω να σταθώ ομως στην κάμερα...Την περίμενα πολυ καλύτερη να πώ την αλήθεια, μιας και ήταν και ένας απο τους βασικους λόγους που επέλεξα το κινητό..

Δυστυχώς την ημέρα οι φώτο ειναι λίγο θολές και πρέπει να προσέξεις πάρα πολυ με το χέρι για να πάρεις μια ικανοποιητική φώτο.Σίγουρα το S3 την ημέρα έβγαζε πιο ευκρινείς φωτογραφίες...Στο βίντεο πάλι το 920 δίνει ρέστα με την ποιοτητα και την εγραφή ήχου να είναι κορυφαία..

Θα ήθελα και την δικιά σας αποψη σχετικά με τις casual φωτο..περιμενά κάτι εντυπωσιακό αλλά με ψιλοαπογοήτευσε σε αυτόν τον τομέα...

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω το τηλεφωνο, αλλα αμα πατας το back button ειναι σαν να κανεις εξοδο.

 

δοκιμασε να πατησεις pause στην μουσικη και μετα το κεντρικο κουμπι, να το αφησεις δηλ στο παρασκήνιο, να δουμε τι θα κανει...

Θα το δοκιμασω αυριο και θα δω πω παει:)

 

πως γίνεται ελεγχος για update σε ολες τις εφαρμογές? δεν το βρισκω πουθενά..

Αν καταλαβα καλα το ερωτημα σου,αναλογα με την εφαρμογη σε μορφη live titles εχει στις δικες του ρυθμισεις οπου ενεργοποιεις την πραγματικη αυτοματη ενημερωση για την εκαστοτε εφαρμογη πχ στο AccuWhether.com πας στα settings και εκει που λεει live tile το πας στο on για να σου εμφανιζει στο κεντρικο μενου με τα live titles σε πραγματικο χρονο.

Αντιστιχα το ιδιο με την καθε εφαρμογη,οπου δεν το κανει αυτοματα απο τη μανα του.

 

Καλησπέρα παιδιά,

Κάτοχος και εγω του κινητού απο εχθες, προερχόμενος απο το S3 και το android:)

Δεν θέλω να σταθω στο λειτουργικό που σε γενικες γραμμές με αφησε πολυ ικανοποιημένο αλλα ταυτοχρονα αιφνιδιαστικα και με μερικές ελείψεις που τις θεωρουσα δεδομένες.

Θέλω να σταθώ ομως στην κάμερα...Την περίμενα πολυ καλύτερη να πώ την αλήθεια, μιας και ήταν και ένας απο τους βασικους λόγους που επέλεξα το κινητό..

Δυστυχώς την ημέρα οι φώτο ειναι λίγο θολές και πρέπει να προσέξεις πάρα πολυ με το χέρι για να πάρεις μια ικανοποιητική φώτο.Σίγουρα το S3 την ημέρα έβγαζε πιο ευκρινείς φωτογραφίες...Στο βίντεο πάλι το 920 δίνει ρέστα με την ποιοτητα και την εγραφή ήχου να είναι κορυφαία..

Θα ήθελα και την δικιά σας αποψη σχετικά με τις casual φωτο..περιμενά κάτι εντυπωσιακό αλλά με ψιλοαπογοήτευσε σε αυτόν τον τομέα...

Οπως εχουν πει και αλλα παιδια το 920 δειχνει τα δοντια του στις νυχτερινες φωτο,ενω την ημερα ας το πουμε ειναι στα ιδια πανω-κατω επιπεδα με αλλα κινητα με αντιστοιχα χαρακτηριστικα.

Εγω προσωπικα δεν ειμαι τελειομανης με τις φωτο,αλλα σε καθε περιπτωση πιθανοτητα με καποιο update θα βελτιωθει εκει οπου δειχνει καποια αδυναμια φανταζομαι.

Δεν ξερω αν εχει να κανει κατι με τις ρυθμισεις,ισως θα ηταν καλο να πειραματιστεις μεχρι να βρεις τις καταλληλες που να σου αφηνουν καλυτερη αισθηση.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω αυριο και θα δω πω παει:)

 

 

Αν καταλαβα καλα το ερωτημα σου,αναλογα με την εφαρμογη σε μορφη live titles εχει στις δικες του ρυθμισεις οπου ενεργοποιεις την πραγματικη αυτοματη ενημερωση για την εκαστοτε εφαρμογη πχ στο AccuWhether.com πας στα settings και εκει που λεει live tile το πας στο on για να σου εμφανιζει στο κεντρικο μενου με τα live titles σε πραγματικο χρονο.

Αντιστιχα το ιδιο με την καθε εφαρμογη,οπου δεν το κανει αυτοματα απο τη μανα του.

 

 

Οπως εχουν πει και αλλα παιδια το 920 δειχνει τα δοντια του στις νυχτερινες φωτο,ενω την ημερα ας το πουμε ειναι στα ιδια πανω-κατω επιπεδα με αλλα κινητα με αντιστοιχα χαρακτηριστικα.

Εγω προσωπικα δεν ειμαι τελειομανης με τις φωτο,αλλα σε καθε περιπτωση πιθανοτητα με καποιο update θα βελτιωθει εκει οπου δειχνει καποια αδυναμια φανταζομαι.

Δεν ξερω αν εχει να κανει κατι με τις ρυθμισεις,ισως θα ηταν καλο να πειραματιστεις μεχρι να βρεις τις καταλληλες που να σου αφηνουν καλυτερη αισθηση.

 

Alex η μόνη ελπίδα για βελτίωση του πραγματικά υπαρκτού προβλήματος των φωτογραφιών σε νορμαλ συνθήκες φωτισμού, είναι η βελτίωση μέσω software. Όμως πολύ το φοβάμαι, γιατί είναι κάτι που οι τεχνικοί της ΝΟΚΙΑ το γνωρίζουν και συνεπώς για να αφήσουν να κυκλοφορήσει η συσκευή έτσι, σημαίνει ότι δεν έχουν λύση προς το παρών.

Οι ημερήσιες φωτογραφίες του είναι κατώτερες του ανταγωνισμού οχι στα ίδια επίπεδα.

Ειχα ξαναγράψει ότι φερει ευθύνη ο αισθητηρας που είναι f2.0 και ενώ αφήνει περισσότερο φως να περάσει στις νυχτερινές, την ημέρα χάνει πολύ σε ευκρίνεια.

Ελπίζω να βρουν τρόπο να το αντιμετοπίσουν με κάποιο τρόπο γιατί το 60% των φωτογραφιών τις βγάζουμε στην διάρκεια της μέρας.

 

Τώρα στα του λειτουργικού θα πρέπει να προσαρμοστείτε και να συνηθίσετε κάποια πράγματα. Πολλες από τις μικρό ευκολίες στην καθημερινότητα του android δεν θα τις βρείτε. Υπάρχουν εναλλακτικοί τρόποι που θα τους ανακαλύψετε σιγά σιγά.

Χρησιμοποίησα για κάποιο διάστημα το 800 σαν κύρια συσκευή και πιστεύω ότι με τα 8αρια τα πράγματα είναι πιο εύκολα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

 

Αν καταλαβα καλα το ερωτημα σου,αναλογα με την εφαρμογη σε μορφη live titles εχει στις δικες του ρυθμισεις οπου ενεργοποιεις την πραγματικη αυτοματη ενημερωση για την εκαστοτε εφαρμογη πχ στο AccuWhether.com πας στα settings και εκει που λεει live tile το πας στο on για να σου εμφανιζει στο κεντρικο μενου με τα live titles σε πραγματικο χρονο.

Αντιστιχα το ιδιο με την καθε εφαρμογη,οπου δεν το κανει αυτοματα απο τη μανα του.

 

 

οχι εννοω να κανει ελεγχο για υπαρξη νεότερων εκδόσεων. αυτο εδω: http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2012/12/Nokia%20App%20Updates.JPG

 

//για να βγαλει καποιο update πρεπει να παω στην εφαρμογη και μετα το εμφανιζει. δεν εχει καποιο check for updates

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οχι εννοω να κανει ελεγχο για υπαρξη νεότερων εκδόσεων. αυτο εδω: http://cdn.wpcentral.com/sites/wpcentral.com/files/styles/large/public/field/image/2012/12/Nokia%20App%20Updates.JPG

 

//για να βγαλει καποιο update πρεπει να παω στην εφαρμογη και μετα το εμφανιζει. δεν εχει καποιο check for updates

 

Αν μπεις μέσα στο store; δεν σου βγάζει εκεί όλες τις ενημερώσεις εφαρμογών;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Alex η μόνη ελπίδα για βελτίωση του πραγματικά υπαρκτού προβλήματος των φωτογραφιών σε νορμαλ συνθήκες φωτισμού, είναι η βελτίωση μέσω software. Όμως πολύ το φοβάμαι, γιατί είναι κάτι που οι τεχνικοί της ΝΟΚΙΑ το γνωρίζουν και συνεπώς για να αφήσουν να κυκλοφορήσει η συσκευή έτσι, σημαίνει ότι δεν έχουν λύση προς το παρών.

Οι ημερήσιες φωτογραφίες του είναι κατώτερες του ανταγωνισμού οχι στα ίδια επίπεδα.

Ειχα ξαναγράψει ότι φερει ευθύνη ο αισθητηρας που είναι f2.0 και ενώ αφήνει περισσότερο φως να περάσει στις νυχτερινές, την ημέρα χάνει πολύ σε ευκρίνεια.

Ελπίζω να βρουν τρόπο να το αντιμετοπίσουν με κάποιο τρόπο γιατί το 60% των φωτογραφιών τις βγάζουμε στην διάρκεια της μέρας.

 

Τώρα στα του λειτουργικού θα πρέπει να προσαρμοστείτε και να συνηθίσετε κάποια πράγματα. Πολλες από τις μικρό ευκολίες στην καθημερινότητα του android δεν θα τις βρείτε. Υπάρχουν εναλλακτικοί τρόποι που θα τους ανακαλύψετε σιγά σιγά.

Χρησιμοποίησα για κάποιο διάστημα το 800 σαν κύρια συσκευή και πιστεύω ότι με τα 8αρια τα πράγματα είναι πιο εύκολα.

 

Το ότι ο φακός (και οχι ο αισθητηρας που είναι 8 mpx) είναι f 2 σημαίνει οτι είναι πολύ φωτεινός ο φακός του..δεν σημαίνει ότι τραβαει φωτό την ημέρα με αυτό το διάφραγμα ..λογικα κάπου στα 8 με 11 θα τραβάει ..και μην ξεχναμαι οτι f2 είναι και του HOX ..θολές δεν τις λες ..sorry αλλά σε αυτά είναι η δουλειά μου και γι αυτό θεώρησα ότι έπρεπε να βοηθήσω.. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω πως θα τις βελτιώσουν τις ρυθμίσεις για φωτογραφίες την ημέρα. Χωρίς να είμαι ειδικός θεωρώ πως φταίει ο χρόνος έκθεσης που ναι μεν βοηθάει στις βραδινές αρκεί να μην κουνάς το κινητό. Αυτό θεωρώ πως είναι το πρόβλημα για τις φωτογραφίες όπως βγαίνουν την ημέρα μια και δεν χρειάζεσαι μεγάλους χρόνους έκθεσης .
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...