Jump to content

ZTE Grand X In


Voltron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχί δεν χάνει σε ποιοτητα . Ή μονή διάφορα που υπάρχεί στο HDmi και ισχύει για όλα έιναι ή ποιοτητα του καλώδιου. Τα νικέλιου έιναι καλυτερα
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια εγω εχω το εξης προβλημα..οταν με παιρνουν τηλεφωνο, και το σηκωνω δεν μπορω να μιλησω κατευθειαν, πρεπει να περιμενω 1 δευτερολεπτο απ τη στιγμη που θα απαντησω μεχρι να γραψει το 0:01 οτι ξεκινησε η κληση και ειναι εκνευριστικο γιατι μιλαω και λεω 2 φορες το ιδιο πραγμα μεχρι να τ ακουσει ο αλλος...επισης(ασχετο) παρατηρησα μια δυσκολια στο να με ακουσει αυτος που μιλαω τελευταια..εχω δοκιμασει να αλλαξω dialler αλλα φαινεται να μην επηρεαζει την εφαρμογη που απαντα τις κλησεις..ξερετε αν μπορω να την αλλαξω η τι φταιει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Έχετε προσέξει οτι η συσκευή μας έχει άθλιο gps ή συμβαίνει μόνο σε μένα; Έχω δοκιμάσει δύο πλοηγούς και χάνει πολύ συχνά το σήμα και στα δύο. Αυτό με ενεργοποιημένη και την υποβοήθηση μέσω διακομιστή και της τοποθεσίας Google...

 

@pothead, μπορείς να μπεις από το μενού και να επιλέξεις "Ειδοποιήσεις".

 

Πήγες ρύθμισεις-υπηρεσιες τοποθεσιας -και τικ σε όλα?

 

Ρε παιδια εγω εχω το εξης προβλημα..οταν με παιρνουν τηλεφωνο, και το σηκωνω δεν μπορω να μιλησω κατευθειαν, πρεπει να περιμενω 1 δευτερολεπτο απ τη στιγμη που θα απαντησω μεχρι να γραψει το 0:01 οτι ξεκινησε η κληση και ειναι εκνευριστικο γιατι μιλαω και λεω 2 φορες το ιδιο πραγμα μεχρι να τ ακουσει ο αλλος...επισης(ασχετο) παρατηρησα μια δυσκολια στο να με ακουσει αυτος που μιλαω τελευταια..εχω δοκιμασει να αλλαξω dialler αλλα φαινεται να μην επηρεαζει την εφαρμογη που απαντα τις κλησεις..ξερετε αν μπορω να την αλλαξω η τι φταιει? ευχαριστω

Και εγώ το έχω αυτό άλλά έιναι φυσικλογικο γιατί ενεργοποιει το 2ο μικρόφωνο , θα το συνήθησεις. Για το άλλο που λες εγώ αντιθετως το χαμηλώνω γιατί μου πονάνε τα αυτιά.

Καλή χρονιά σε όλους και με το νέο έτος να ανέβασουν οι κινέζοι την JB που υποσχεθηκαν.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Aν και ειναι γενικοτερη ερωτηση για το android την κανω εδω βρηκα απο γνωστο τη συσκευη στα 220 απο αγγλια ομως(απο οτι μου λει με fm radio) Το θεμα ειναι αν του ζητησω να μου το παρει υπαρχει τροπος να γυρισω ολο το μενου στα ελλινηκα?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εγω εχω το εξης προβλημα..οταν με παιρνουν τηλεφωνο, και το σηκωνω δεν μπορω να μιλησω κατευθειαν, πρεπει να περιμενω 1 δευτερολεπτο απ τη στιγμη που θα απαντησω μεχρι να γραψει το 0:01 οτι ξεκινησε η κληση και ειναι εκνευριστικο γιατι μιλαω και λεω 2 φορες το ιδιο πραγμα μεχρι να τ ακουσει ο αλλος...επισης(ασχετο) παρατηρησα μια δυσκολια στο να με ακουσει αυτος που μιλαω τελευταια..εχω δοκιμασει να αλλαξω dialler αλλα φαινεται να μην επηρεαζει την εφαρμογη που απαντα τις κλησεις..ξερετε αν μπορω να την αλλαξω η τι φταιει? ευχαριστω

 

same here πολύ περίεργο και μάλλον έχει δίκιο ο φίλος για το 2 μικρόφωνο. Εγώ πλέον το σηκώνω και περιμένω να ακούσω κάτι πριν μιλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι διερωταται όπως κ γω αν από αυτή την διαδικασία(micro USB σε hdmi)"χάνει"σε ποιότητα;

 

 

ο ανταπτορας δεν κανει μετατροπη του σηματος

Link to comment
Share on other sites

Aν και ειναι γενικοτερη ερωτηση για το android την κανω εδω βρηκα απο γνωστο τη συσκευη στα 220 απο αγγλια ομως(απο οτι μου λει με fm radio) Το θεμα ειναι αν του ζητησω να μου το παρει υπαρχει τροπος να γυρισω ολο το μενου στα ελλινηκα?

Εάν δεν έχει εγκατεστημένη την ελληνική γλώσσα, τότε θα πρέπει να βάλεις μια custom rom που θα έχει και ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Aν και ειναι γενικοτερη ερωτηση για το android την κανω εδω βρηκα απο γνωστο τη συσκευη στα 220 απο αγγλια ομως(απο οτι μου λει με fm radio) Το θεμα ειναι αν του ζητησω να μου το παρει υπαρχει τροπος να γυρισω ολο το μενου στα ελλινηκα?

 

Έχεις κανένα link; Δεν βλέπω το GRAND Χ ΙΝ να κυκλοφορεί UK, μόνο το παλιό GRAND Χ.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα link; Δεν βλέπω το GRAND Χ ΙΝ να κυκλοφορεί UK, μόνο το παλιό GRAND Χ.

 

Στο τηλεφωνο μιλησαμε απο τοπικο καταστημα και εινια σιγουρος γιατι αγορασε ενα και για αυτον ηδη απο οσο ξερω η ZTE μονο στο GRAND X IN εχει επεξεργαστη intel

 

Στην ερωτηση μου ξερει καποιος να απαντηση με σιγουρια ? δηλαδη ετσι και το αγορασω υπαρχει περιπτωση να το κανω ελλινικο το μενου του?

Link to comment
Share on other sites

Aφού το αγόρασε για τον εαυτό του, γιατί δεν τον ρωτάς αν η rom του έχει και ελληνικά;

System settings>Language and input>Language.

Link to comment
Share on other sites

Aφού το αγόρασε για τον εαυτό του, γιατί δεν τον ρωτάς αν η rom του έχει και ελληνικά;

System settings>Language and input>Language.

 

Δεν εχει ηταν τον πρωτο που του ειπα να κοιταξει (αν και ηταν υποθεση μιας και θα ειναι το πρωτο Android κινητο που θα παρω για μενα )

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν ξερω αν η ερωτηση που κανω ειναι μα@@@ια αλλα επειδη δεν παίζει να δώσω 250€ ντούκου, μήπως ξέρετε αν μπορω να το πάρω από κΑπου με δόσεις;ψάχνω κάπου εκεί κοντά σε τιμή ;κ αν είμαι σε λάθος τοπικ ας διαγραφεί το μνμ παρακαλώ..
Link to comment
Share on other sites

δωσεις βγαζουν σχεδον ολοι αλλα θα σου ζητησουν ειτε πιστωτικη η να τους πας καποιο εκαθαριστικο και ταυτοτητα για να σου βγαλουν κατι σαν δανειο απο τραπεζα

αλλιως αν εισαι στον οτε μπορεις να το βαλεις με δωσεις μεσα στο λογαριασμο του τηλεφωνου και θα πρεπει να πας σε καποιο καταστημα οτε/cosmote για να το βαλεις σε δoσεις μεσα στο λογαριασμο του σταθερου σου (δυστηχως ομως το σ/κ στη σελιδα το ειχαν μη διαθεσιμο και πλεον το κατεβασαν τελειως - απο εποικινωνια μαζι τους μου ειπαν οτι η ημερομινια παραλαβης ειναι αγνωστη) αρα καταληγουμε σε πιστωτικη η καποιου ειδους δανειο

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για αυτο το κινητο και θα ήθελα να ρωτήσω αν ειναι ικανοποιητικη η εσωτερικη μνημη του κινητου (4 GB?) και αν υπαρχει η επιλογη στις εφαρμογες να μεταφερονται αυτες στην εξωτερικη καρτα μνημης.
Link to comment
Share on other sites

Aν και ειναι γενικοτερη ερωτηση για το android την κανω εδω βρηκα απο γνωστο τη συσκευη στα 220 απο αγγλια ομως(απο οτι μου λει με fm radio) Το θεμα ειναι αν του ζητησω να μου το παρει υπαρχει τροπος να γυρισω ολο το μενου στα ελλινηκα?

 

Μπαίνεις ZTE χωρά Ελλάδα υποστηριξη και κατέβαζεις τη Rom άκολουθοντας τις οδηγίες εδώ στη σελ 9.

 

Για τον άλλο φίλο σχετικά με τον άναπταορα HDmi, φυσικά και δεν μετατρεπει αυτός το σήμα. Το συγκεκριμενο Τήλεφωνο, που δεν το έχουν όλα τα κινητά, βγάζει σήμα HDmi από την έξοδο micro USB. Ελπίζω να έγινα κατανοητος.

 

παιδια ενδιαφερομαι για αυτο το κινητο και θα ήθελα να ρωτήσω αν ειναι ικανοποιητικη η εσωτερικη μνημη του κινητου (4 GB?) και αν υπαρχει η επιλογη στις εφαρμογες να μεταφερονται αυτες στην εξωτερικη καρτα μνημης.

Ναι σε όλα.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

παιδια ενδιαφερομαι για αυτο το κινητο και θα ήθελα να ρωτήσω αν ειναι ικανοποιητικη η εσωτερικη μνημη του κινητου (4 GB?) και αν υπαρχει η επιλογη στις εφαρμογες να μεταφερονται αυτες στην εξωτερικη καρτα μνημης.

 

Απο οτι εχω καταλαβει εγω τουλαχιστον ως τωρα η μνημη ειναι χωρισμενη σε 2+2 GB τα 2 ειναι rom (οπου ειναι η εγκατασταση του Android) και τα αλλα 2 ειναι αποθηκευτηκος χωρος αν κανω λαθος ας με διωρθωσει καποιος

Link to comment
Share on other sites

δωσεις βγαζουν σχεδον ολοι αλλα θα σου ζητησουν ειτε πιστωτικη η να τους πας καποιο εκαθαριστικο και ταυτοτητα για να σου βγαλουν κατι σαν δανειο απο τραπεζα

αλλιως αν εισαι στον οτε μπορεις να το βαλεις με δωσεις μεσα στο λογαριασμο του τηλεφωνου και θα πρεπει να πας σε καποιο καταστημα οτε/cosmote για να το βαλεις σε δoσεις μεσα στο λογαριασμο του σταθερου σου (δυστηχως ομως το σ/κ στη σελιδα το ειχαν μη διαθεσιμο και πλεον το κατεβασαν τελειως - απο εποικινωνια μαζι τους μου ειπαν οτι η ημερομινια παραλαβης ειναι αγνωστη) αρα καταληγουμε σε πιστωτικη η καποιου ιδους δανειο

 

Α μάλιστα,σ ευχαριστω φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν ηδη τη συσκευη απο Screen protector τι εχετε βαλει ?

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-ADQC27-screen-protector-3M-ZTE-Grand-X-/350668443342?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a577cece

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-DQCM30-screen-protector-3M-ZTE-Grand-X-/360539020502?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item53f1ccdcd6

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-Vikuiti-CV8-screen-protector-from-3M-for-ZTE-Grand-X-IN-/350670038382?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a590256e

 

Εχετε να προτεινετε καποιο απο τα παραπανω ?δεν εχω ξανα βαλει screen protector σε συσκευη μου οποτε δεν ξερω τη να προσεξω σε αγορα τους θα αγορασω βεβαια και μια 6αδα φτηνες αλλα δεν ξερω αν αξιζει να δωσω τα παραπανω χρηματα για καποια καλυτερη? υποθετω ποιοτητα

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν ηδη τη συσκευη απο Screen protector τι εχετε βαλει ?

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-ADQC27-screen-protector-3M-ZTE-Grand-X-/350668443342?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a577cece

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-DQCM30-screen-protector-3M-ZTE-Grand-X-/360539020502?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item53f1ccdcd6

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-Vikuiti-CV8-screen-protector-from-3M-for-ZTE-Grand-X-IN-/350670038382?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a590256e

 

Εχετε να προτεινετε καποιο απο τα παραπανω ?δεν εχω ξανα βαλει screen protector σε συσκευη μου οποτε δεν ξερω τη να προσεξω σε αγορα τους θα αγορασω βεβαια και μια 6αδα φτηνες αλλα δεν ξερω αν αξιζει να δωσω τα παραπανω χρηματα για καποια καλυτερη? υποθετω ποιοτητα

 

Καλημέρα,

Εγώ έχω πάρει το πρώτο από τη λίστα σου , το Vikuiti ADQC27 και είναι πολύ καλό.

Είπα για αυτό το τηλέφωνο να πάρω καλύτερη ποιότητα και όντως άξιζε.

Δες απλά και αυτό,

http://www.schutzfolien24.de/

Πάντα σχεδόν σου δίνουν μια έκπτωση για την επόμενη αγορά.

 

Καλή χρονία!

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχουν ηδη τη συσκευη απο Screen protector τι εχετε βαλει ?

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-ADQC27-screen-protector-3M-ZTE-Grand-X-/350668443342?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a577cece

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-DQCM30-screen-protector-3M-ZTE-Grand-X-/360539020502?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item53f1ccdcd6

http://www.ebay.co.uk/itm/2x-Vikuiti-CV8-screen-protector-from-3M-for-ZTE-Grand-X-IN-/350670038382?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a590256e

 

Εχετε να προτεινετε καποιο απο τα παραπανω ?δεν εχω ξανα βαλει screen protector σε συσκευη μου οποτε δεν ξερω τη να προσεξω σε αγορα τους θα αγορασω βεβαια και μια 6αδα φτηνες αλλα δεν ξερω αν αξιζει να δωσω τα παραπανω χρηματα για καποια καλυτερη? υποθετω ποιοτητα

 

Καλημέρα,

Εγώ έχω πάρει το πρώτο από τη λίστα σου , το Vikuiti ADQC27 και είναι πολύ καλό.

Είπα για αυτό το τηλέφωνο να πάρω καλύτερη ποιότητα και όντως άξιζε.

Δες απλά και αυτό,

http://www.schutzfolien24.de/

Πάντα σχεδόν σου δίνουν μια έκπτωση για την επόμενη αγορά.

 

Καλή χρονία!

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-ADQC27-screen-protector-3M-ZTE-Grand-X-/350668443342?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item51a577cece

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Vikuiti-DQCM30-screen-protector-3M-ZTE-Grand-X-/360539020502?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item53f1ccdcd6

και μια 6αδα φτηνες θα μου βγουν γυρω στα 19 ευρω μετα απο την εκτωση που μου κανει οποτε θα εχω να δοκιμασω και τισ φτηνες αλλα και τις πιο ακριβες και βλεπω αναλογα

Απο θηκη πηρα αυτην

Τωρα περιμενω να παρω στα χερια μου το κινητο και θηκη/ζελατινα για να σας πω και εγω τη γνωμη μου

 

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει μεγαλυτερη μπαταρια για το κινητο ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα απο σχεδόν ενα μήνα με το κινητό να σας πω και εγώ τις εντυπώσεις*μου. Αν και μονοπυρηνο δεν το έχω δει να κολλάει κυριολεκτικά πουθενά. Έχει άψογο σερφαρισμα πολύ γρήγορο και με full flash. Ότι παιχνίδι και αν έβαλα δεν ειχα lag (αν και δεν έβαλα του στυλ asphalt 7,και nova ) πάντως gt3 eternity warriors 2 final fantasy 3 royal revolt κ.α. τρέχουν απροβληματιστα. Πολύ καλη οθόνη για παρακολούθηση βίντεο web games. Επίσης είμαι πολύ ικανοποιημένος με την μπαταρια. Συνήθως βγάζω κοντά στις 2 μέρες αλλά χωρίς data on συνέχεια αλλά με αρκετό YouTube serfing και games και χρονος οθόνης στις 4 ώρες πάνω κάτω. Με λίγο πιο χαλαρή χρηση έβγαλα και παραπανω. Πιο κάτω μερικές φωτό άπο battery life και home screen . Edited by pothead
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετα απο σχεδόν ενα μήνα με το κινητό να σας πω και εγώ τις εντυπώσεις*μου. Αν και μονοπυρηνο δεν το έχω δει να κολλάει κυριολεκτικά πουθενά. Έχει άψογο σερφαρισμα πολύ γρήγορο και με full flash. Ότι παιχνίδι και αν έβαλα δεν ειχα lag (αν και δεν έβαλα του στυλ asphalt 7,και nova ) πάντως gt3 eternity warriors 2 final fantasy 3 royal revolt κ.α. τρέχουν απροβληματιστα. Πολύ καλη οθόνη για παρακολούθηση βίντεο web games. Επίσης είμαι πολύ ικανοποιημένος με την μπαταρια. Συνήθως βγάζω κοντά στις 2 μέρες αλλά χωρίς data on συνέχεια αλλά με αρκετό YouTube serfing και games και χρονος οθόνης στις 4 ώρες πάνω κάτω. Με λίγο πιο χαλαρή χρηση έβγαλα και παραπανω. Πιο κάτω μερικές φωτό άπο battery life και home screen .

 

Ποιον launcher έχεις? Ωραίο front screen.

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Ποιον launcher έχεις? Ωραίο front screen.

 

Δεν έχω βάλει κάποιον άλλον launcher είναι ο stock. Απενεργοποιησα την search bar και έβαλα το SiMi clock widget για ωρα - καιρό (έχει και battery αλλά έχω άλλο) και το circle battery widget.

Θα έλεγα που και που να ποσταρουμε τίποτα φωτο screenshots ,απο διάφορες εφαρμογές ή games που έχουν ενδιαφέρον , αλλά δεν ξέρω αν αυτό το thread είναι το κατάλληλο και δεν ξεφεύγει απο το θέμα .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα λέω να ποστάρω ενα παιχνιδι που πιστεύω οτι αξίζει να το έχετε στο κινητό σας μιας και είναι διαφορετικής αρχιτεκτονικής ο επεξεργαστής μας. Φυσικά και είναι free και είναι το royal revolt. Είναι στην κατηγορία ,strategy-defense και λίγο action (ξέρω σας φωτισα). Αλλά πιστέψτε με οτι θα κολλησετε. Ορίστε και μερικά screenshots. Edited by pothead
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Grand X In

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...