Jump to content

ZTE Grand X In


Voltron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαθεσιμότητα της συσκευής είναι τουλάχιστον για κλάματα περιμένω 2 συσκευές μια με παραγγελία από 20 δεκεμβρίου και η άλλη 3 ιανουαρίου και ακόμα τίποτα ούτε στο nexus 4 δεν θα περίμενα τόσο ο γερμανός ρίχνει ευθύνες στη ΖΤΕ και από την άλλη η αντιπροσωπια της ΖΤΕ στο γερμανό , από την άλλη η cosmoote δεν θα το ξανά φέρει
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η διαθεσιμότητα της συσκευής είναι τουλάχιστον για κλάματα περιμένω 2 συσκευές μια με παραγγελία από 20 δεκεμβρίου και η άλλη 3 ιανουαρίου και ακόμα τίποτα ούτε στο nexus 4 δεν θα περίμενα τόσο ο γερμανός ρίχνει ευθύνες στη ΖΤΕ και από την άλλη η αντιπροσωπια της ΖΤΕ στο γερμανό , από την άλλη η cosmoote δεν θα το ξανά φέρει

 

Τι να πω πια φίλε μου είναι απλα κρίμα γιατί η συσκευή είναι πραγματικά πολύ καλη. Βάζει κάτω πολλά διπυρηνα κινητα (για να μη πω όλα και ακουστω υπερβολικός ). Λες τα καρτέλ κινητής να μην αφήνουν τους Intel να αναπτυχθούν ? Conspiracy theories :)

Link to comment
Share on other sites

την Δευτερα θα παω στον Γερμανο να το παραγγειλω θα μαθω να δω τι παιζει...

 

Edit : στο φυλλαδιο του ιανουαριου μια χαρα το διαφημιζουν και μαλιστα σε 2 σελιδες...αν δεν το εχουν να το αποσυρουν απο εκει...μου φαινεται θελουν κραξιμο και καταγγελια για παραπλανηση... ζητα τον υπευθυνο και αν δεν σε φερουν το κινητο απειλησε τους με καταγγελια...

Edited by ANGEL_KALM
Link to comment
Share on other sites

την Δευτερα θα παω στον Γερμανο να το παραγγειλω θα μαθω να δω τι παιζει...

 

Ο γερμανος μετα απο αρκετα τηλ λει οτι η ZTE δεν στελνει συσκευες η ZTE απο την αλλη μετα απο αρκετα τηλεφωνα και εποικηνωνια μεσω FB λει οτι ο γερμανος δεν εχει κανει καν καποια παραγγελια μου δωσαν 3-4 καταστηματα που ειχαν διαθεσιμη τη συσκευη αλλα ολα ειναι αθηνα και εγω βρισκομε θεσσαλονικη , αποστολη το ενα καταστημα δεν μπορει να κανει μιας και το καθε καταστημα ειναι ξεχωριστο απλα εχουν το ιδιο ονομα αρα τρεχα γυρευε

 

Εdit ασχολειτε καποιος developer με την συσκευη μας (συντομα και δικια μου πιστευω) το μονο που εχω βρει ειναι αυτο αλλα με τη μεταφραση μονο ακρη δεν μπορω να βγαλω :S

 

ΕDIT 2 ο γερμανος αυτη τη στιγμη δεν εχει συσκευη ουτε σε αποθηκες αλλα ουτε και σε κανενα καταστημα και δεν υπαρχει καμια ενημερωση αν και ποτε θα το ξανα φερουν

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Επειδη αν καταφερω να βρω το ZTE πριν τελος του μηνα θα ειναι η πρωτη android συσκευη τι ακριβως ειναι το clockworkmod?

Link to comment
Share on other sites

ClockworkMod, abbreviated as CWM, is a popular custom recovery for Android phones and tablets developed by Koushik Dutta (Koush), a well-known name in the Android dev community. ClockworkMod recovery allows you to perform several advanced recovery, restoration, installation and maintenance operations on your Android device that aren’t possible with the stock recovery, and is one of the most common ways used to gain root access, back up device data, install a custom ROMs, kernels, themes, mods and more. However, for anyone new to Android customization and hacking, some of its options might prove to be a tad confusing. In what follows, we will cover all that this recovery is capable of doing, and how to do it.
..........
Link to comment
Share on other sites

..........

 

Ενα link αν ειναι ευκολο

Eγω ακομα τα εχω καπως χαμενα με τι ακριβως παιζει με τις rom και τα kernel

Απορω τοσο χαλια η συσκευη μας και δεν εχει ασχοληθει κανεις στο XDA για καποια custom rom ?

Link to comment
Share on other sites

Ενα link αν ειναι ευκολο

Eγω ακομα τα εχω καπως χαμενα με τι ακριβως παιζει με τις rom και τα kernel

Απορω τοσο χαλια η συσκευη μας και δεν εχει ασχοληθει κανεις στο XDA για καποια custom rom ?

 

Εξακολουθώντας να ψάχνω για λύση για το ξεκλείδωμα του κινητού μου, έχει πέσει το μάτι μου σε διάφορα sites.

 

http://forum.android.com.pl/f715/

Απο πολωνία, εδώ υπάρχουν και τλίνκ από το ούγκρικο το οποίο έχει προχωρήσει αρκετά σε development.

Μια ιδέα από το Ούγκρικο είναι

 

http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=261&t=492

 

Επίσης το xda οπού σχεδόν πάντα ανακοινώνουν τα νέα για το κινητό μας

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36665507#post36665507

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώντας να ψάχνω για λύση για το ξεκλείδωμα του κινητού μου, έχει πέσει το μάτι μου σε διάφορα sites.

 

http://forum.android.com.pl/f715/

Απο πολωνία, εδώ υπάρχουν και τλίνκ από το ούγκρικο το οποίο έχει προχωρήσει αρκετά σε development.

Μια ιδέα από το Ούγκρικο είναι

 

http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=261&t=492

 

Επίσης το xda οπού σχεδόν πάντα ανακοινώνουν τα νέα για το κινητό μας

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=36665507#post36665507

Tα παραπανω τα εχω δει απλα με τις μεταφρασεις google δεν βγαινει ακρη παντα και μιας και θα ειναι το πρωτο android χωρις εμπειρια σε αλλαγη rom κτλ δεν λει αν ρισκαρω απορω πως δεν υπαρχουν παρομοια αρθα στο XDA μεταφρασμενα απο τα αντοιστοιχα site

 

Oταν λες να ξεκλειδωσεις το κινητο εννοεις root η το αγορασες απο καποιο δυκτιο και δεν μπορεις να το δουλεψεις αλλου ?

Link to comment
Share on other sites

Tα παραπανω τα εχω δει απλα με τις μεταφρασεις google δεν βγαινει ακρη παντα και μιας και θα ειναι το πρωτο android χωρις εμπειρια σε αλλαγη rom κτλ δεν λει αν ρισκαρω απορω πως δεν υπαρχουν παρομοια αρθα στο XDA μεταφρασμενα απο τα αντοιστοιχα site

 

Oταν λες να ξεκλειδωσεις το κινητο εννοεις root η το αγορασες απο καποιο δυκτιο και δεν μπορεις να το δουλεψεις αλλου ?

 

Για αλλαγή ρομ, θα έλεγα να περιμένεις. Καλύτερα να ξετρυπώσουν 4-5 developers και μετά. Γνώμη μου πάντα.

 

Το κινητό είναι κλειδωμένο στο δίκτυο telering στην Αυστρία και η εταιρεία ζητά 150 Ευρώ για ξεκλείδωμα.

¨Εχω φάει τον κόσμο αλλά τίποτα ακόμα .

 

Το κινητό που είναι ρουταρισμένο

Link to comment
Share on other sites

Για αλλαγή ρομ, θα έλεγα να περιμένεις. Καλύτερα να ξετρυπώσουν 4-5 developers και μετά. Γνώμη μου πάντα.

 

Το κινητό είναι κλειδωμένο στο δίκτυο telering στην Αυστρία και η εταιρεία ζητά 150 Ευρώ για ξεκλείδωμα.

¨Εχω φάει τον κόσμο αλλά τίποτα ακόμα .

 

Το κινητό που είναι ρουταρισμένο

Oπως ειπα παραπανω επειδη ειναι η πρωτη συσκευη android που προσπαθω να παρω μιας και σε διαθεσιμοτητα θα ελεγα οτι ειναι χειροτερο και απο το nexus 4 αρχικα το μονο που θα κανω ειναι root αργοτερα βλεπω

Εδω καλα καλα δεν εχω καταλαβει τη διαφορα τις rom και τi το kernel

 

ΕDIT

O Γερμανος μολις με ενημερωσε οτι δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει η συσκευη πριν το τελος του μηνα στη καλυτερη υποθετουν οτι μιλαμε για 15 φεβρουαριου και μετα

Απο την αλλη στο FB η ΖΤΕ υποστιριζει οτι απο το μερος τους δεν υπαρχει ελειψη διαθεσιμοτητας

Edited by evoluti0n
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι οι αποθήκες του Γερμανού είναι άδειες. Δεν υπάρχει η συσκευή πια. Έχουν ελειψη. Κρίμα...να πάρει...μαρεσε το κινητό αυτό. Δεν ξέρω τη παρασκηνιο παίζει πίσω απο αυτό θέμα. Για μένα φταίει ο Γερμανός ...προσπαθεί να πλασαρει δικές του συσκευες σε απαραδεκτες τιμές. Edited by ANGEL_KALM
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι οι αποθήκες του Γερμανού είναι άδειες. Δεν υπάρχει η συσκευή πια. Έχουν ελειψη. Κρίμα...να πάρει...μαρεσε το κινητό αυτό. Δεν ξέρω τη παρασκηνιο παίζει πίσω απο αυτό θέμα. Για μένα φταίει ο Γερμανός ...προσπαθεί να πλασαρει δικές του συσκευες σε απαραδεκτες τιμές.

 

Σε ενα καταστημα εδω κοντα σπιτι μου ο υπαληλος πανω κατω μου ειπε ξερα οτι αν δεν μαζευτουν καμια 30-40 παραγγελειες για τη συσκευη δεν προκειτε να γινει παραγγελεια για την συσκευη

 

Ελπιζω μερχι τελος του μηνα να καταφερουν να το φερουν(μερχι τοτε μπορω να εποφεληθω της προσφορας σε ενα κατροπρογραμα που με ενδαιφερει )

 

Οπως το πανε θα το ψαχνουμε οπως και το Nexus 4

Link to comment
Share on other sites

παιδια απεκτησα και εγω επιτελους το συγκεκριμενο κινητο...εχω καποιες αποριες...

1)αυτη η μπαρα αναζητησης google πως φευγει απο την αρχικη οθονη? ...

2)στην εμφανηση των επαφων ενω κανω εισαγωγη απο σιμ...μου τις εμφανιζει ολες....επιλογη δεν εχει μονο επαφες τηλεφ?...βλεπω μονο τοπικες επαφες (που με λεει 0)...ολες...και σιμ...

3)μια εφαρμογη b2b.hrs.android.lib... που εμφανιζεται στις εφαρμογες που εχουν ληφθει...να την καταργησω αφοβα?

4) το ιντερνετ το μαμισιο...οποτε τοανοιγω με βγαζει στην σελιδα cosmote wap...ενω οριζω αλλη αρχικη σελιδα...παλι τα ιδια...τι δεν κανω σωστα?...

ευχαριστω....το κινητο ειναι super..

Link to comment
Share on other sites

παιδια απεκτησα και εγω επιτελους το συγκεκριμενο κινητο...εχω καποιες αποριες...

1)αυτη η μπαρα αναζητησης google πως φευγει απο την αρχικη οθονη? ...

2)στην εμφανηση των επαφων ενω κανω εισαγωγη απο σιμ...μου τις εμφανιζει ολες....επιλογη δεν εχει μονο επαφες τηλεφ?...βλεπω μονο τοπικες επαφες (που με λεει 0)...ολες...και σιμ...

3)μια εφαρμογη b2b.hrs.android.lib... που εμφανιζεται στις εφαρμογες που εχουν ληφθει...να την καταργησω αφοβα?

4) το ιντερνετ το μαμισιο...οποτε τοανοιγω με βγαζει στην σελιδα cosmote wap...ενω οριζω αλλη αρχικη σελιδα...παλι τα ιδια...τι δεν κανω σωστα?...

ευχαριστω....το κινητο ειναι super..

 

Απο που το βρηκες ?

στο μανισιο broswer το ειδα και σε 1-2 review οτι οτι και να βαλεις αρχικη σελιδα θα σου βγαζει τη σελιδα τις cosmote καλυτερα κατεβασε καποιο αλλο broswer να κανεις τη δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω βρεί το κινητό εδώ http://www.fastcardtech.com/goods-8123-ZTE-V970-Grand-X-IN-GSM3G-540x960-43inches-ROM-4GB-RAM-1GB-Android-OS-40-16-GHz-Intel-Atom-Z2460.html .Είναι αυθεντικό ή αντιγραφή??το βλέπω πολύ φθηνό ..:confused:
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά φαίνεται , από τη στιγμή που είναι μέσω paypal kai free shipping η τιμή είναι πολύ καλή, άσε που ενδέχεται να έχει και ράδιο, ψάξτο λίγο παραπάνω και παρήγγειλε το , μόνο όμως μέσω paypal ώστε αν είναι μούφα να μην το αποδεχθείς και να πάρει πίσω τα χρήματά σου εντός κάποιων ημερών. Μέσω ebay ακόμα καλύτερα.
ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Απο οσο ξερω το Grand X in παρουσιαστηκε μονο στην ευρωπαικη αγορα αρα υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μιλαμε για καποιο αλλο κινητο τις σειρας Grand X (px V970)
Link to comment
Share on other sites

Όχι, το ZTE Grand X In που ξέρουμε είναι (σύμωνα με τα χαρακτηριστικά στην σελίδα). Τώρα αν θα σου στείλουν αυτό και το παραλάβεις στα λεφτά που γράφουνε (και όχι κάποιο άλλο: υπάρχει και ZTE V970 με διπύρηνο Mediatek) τότε με 122,5Ε (με το Registered Air Mail) θα το έχεις...
Link to comment
Share on other sites

Το πιο πιθανό είναι να είναι όντως το INTEL, απλά ίσως το θεωρούν κατώτερο από το V970 στην Κίνα τι να πω.
Link to comment
Share on other sites

εχω παρατηρησει οτι οταν παιρνω τηλεφωνο καποιον και το σηκωσει...εμφανιζεται μια δονηση στο τηλεφωνο...συμβαινει σε ολους?

οταν φορτιζεται το κινητο κλειστο και εχω σημανση Led (κοκκινο λαμπακι) ποτε ξερω οτι φορτιστηκε πληρως?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Grand X In

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...