Jump to content

ZTE Grand X In


Voltron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια χαρα παιδια...μετα απο ενα ψαξιμο που εκανα πηγα ρυθμισεις-μπαταρια-ενδειξη μπαταριας-συχνοτητα επεξεργαστη....και παρατηρησα οτι ειχε επιλογη 600hz...τι σημαινει αυτο? οτι τοσο καιρο λειτουργει στα 600hz ο επεξεργαστης?

το εχει παρατηρησει κανεις?

Edited by ANGEL_KALM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια χαρα παιδια...μετα απο ενα ψαξιμο που εκανα πηγα ρυθμισεις-μπαταρια-ενδειξη μπαταριας-συχνοτητα επεξεργαστη....και παρατηρησα οτι ειχε επιλογη 600hz...τι σημαινει αυτο? οτι τοσο καιρο λειτουργει στα 600hz ο επεξεργαστης?

το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Ναι το έχω παρατηρήσει από τότε που το πήρα! στα 600 λειτουργεί, αν θες παραπάνω το αλλάζεις σύμφωνα με τις επιλογές που έχει! ;)

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει διαθεσιμο το κινητο;

και σε ποια τιμη;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια...μετα απο ενα ψαξιμο που εκανα πηγα ρυθμισεις-μπαταρια-ενδειξη μπαταριας-συχνοτητα επεξεργαστη....και παρατηρησα οτι ειχε επιλογη 600hz...τι σημαινει αυτο? οτι τοσο καιρο λειτουργει στα 600hz ο επεξεργαστης?

το εχει παρατηρησει κανεις?

 

Ειναι για να μην τρωει μπαταρια οταν δεν εκτελει κατι ριχνει τη συχνοτητα του επεξεργαστη στα 600 για μικροτερη καταναλωση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ,

 

Ξέρει κανείς γιατί στο τηλέφωνο μου τα ελληνικά μηνύματα μπορύν να έχουν μέχρι 60 χαρακτήρες ενώ τα μηνύματα με λατινικά γράμματα μέχρι 160?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ,

 

Ξέρει κανείς γιατί στο τηλέφωνο μου τα ελληνικά μηνύματα μπορύν να έχουν μέχρι 60 χαρακτήρες ενώ τα μηνύματα με λατινικά γράμματα μέχρι 160?

 

Ευχαριστώ

 

κατέβασε το handcent sms.

Link to comment
Share on other sites

κατέβασε το handcent sms.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση,

το κατέβασα και τώρα μου δίνει 70 χαρακτήρες, περίεργο

 

σε εμενα και με ελληνικα τα μηνυματα εχουν 160 χαρακτηρες. (το τηλεφωνο ειναι unrooted).

 

Θα το ψάξω, είναι λιγάκι περίεργο!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε αν θέλετε να κατεβάσετε το 24sms με το οποίο στέλνετε μέσω ασύρματου διαδικτύου όσα μηνύματα θέλετε σε διάφορες χώρες, χωρίς να χρειάζεται ο παραλήπτης να έχει την εφαρμογή. Μοναδική προϋπόθεση, να βάλετε πριν το νούμερο τον κωδικό της χώρας, πχ +30 για την Ελλάδα και ότι την 1η φορά που θα χρησιμοποιήσετε την εφαρμογή για κάποιον αριθμό θα πρέπει να τον θυμάστε απ'έξω. Μπορεί να φαίνεται σύνθετο αλλά εμένα που έχω κάρτα και δεν βάζω χρήματα ποτέ, με έχει βολέψει απίστευτα..
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχει καταντήσει πολύ σπαστικό... Να έχω ανοικτά τα δεδομένα και να μην μπορούν να με πάρουν ή να πάρω εγώ τηλέφωνο....

Το κάνει σε όλους αυτό; Καμιά λύση;

Αν διαβάζει η ZTE Ελλάδος το φόρουμ ... ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει καταντήσει πολύ σπαστικό... Να έχω ανοικτά τα δεδομένα και να μην μπορούν να με πάρουν ή να πάρω εγώ τηλέφωνο....

Το κάνει σε όλους αυτό; Καμιά λύση;

Αν διαβάζει η ZTE Ελλάδος το φόρουμ ... ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ!!!!!!

Εμένα λειτουργεί μια χαρά. Και μάλιστα πολλές φορές που μιλάω με hards-free είμαι και online με δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες ως υπάρχον.

 

Κι εγώ έχει τύχει να μιλάω ταυτόχρονα και να είμαι online, αλλά κάποιες φορές(σχεδόν πάντα) όταν έχω ανοικτά τα δεδομένα, και με καλέσουν, δείχνει κλειστό.

 

Παρεπιπτόντως, τα power states που είναι στις ρυθμίσεις τις μπαταρίας τα έχετε ψάξει; Default έχει το s0ix.

Edited by noone
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Λυπάμαι και μετανιώνω που αγόρασα αυτό το κινητό. Μηδέν υποστήριξη, μηδέν updates. Εμένα αυτό που με χαλάει περισσότερο απ όλα είναι η ανταπόκριση της οθόνης, το led που σα φακός δε λειτουργεί και πάνω απ όλα η κάμερα του που στο αυτόματο είναι σα να κιτρινίζει το λευκό μέρος που βλέπει. Μάλλον θέλει να κινεζοποιήσει όλο το περιβάλλον και να μας κάνει κίτρινους. Όχι τίποτα άλλο, αλλά δε βρίσκω και κάποιον να το πουλήσω να γλιτώσω απ αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Άσε φίλε ^_NikitaS_^ παθόντες είμαστε όλοι....

Είναι για αναθέματα αυτή η μπούρδα!!!

Κρίμα τον επεξεργαστή του...

ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΖΤΕ!!!

(και νόμιζα ότι η samsung είχε κακή υποστήριξη...)

Link to comment
Share on other sites

Ο φακός είναι ικανοποιητικός.Μπορεί να μην είναι τέλειος αλλά είναι καλός.Αρκεί να έχεις όρεξη να ψάχνεις στο google play..
Link to comment
Share on other sites

Ο φακός είναι ικανοποιητικός.Μπορεί να μην είναι τέλειος αλλά είναι καλός.Αρκεί να έχεις όρεξη να ψάχνεις στο google play..

βρηκες προγραμμα φακου που λειτουργει κανονικα? αν ναι ποιο ειναι??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eδώ και μέρες δεν μπορώ να κλειδώσω σήμα GPS με τίποτα.

Έχω δοκιμάσει διάφορα προγράμματα, αλλαγές στο gps.conf και πολλά άλλα.

Φαίνεται ότι τους βλέπει τους δορυφόρους, αλλά δεν κλειδώνει με τίποτα.

Καμμιά ιδέα;

Ένα hard reset πιθανόν να το έλυνε;

Link to comment
Share on other sites

Eδώ και μέρες δεν μπορώ να κλειδώσω σήμα GPS με τίποτα.

Έχω δοκιμάσει διάφορα προγράμματα, αλλαγές στο gps.conf και πολλά άλλα.

Φαίνεται ότι τους βλέπει τους δορυφόρους, αλλά δεν κλειδώνει με τίποτα.

Καμμιά ιδέα;

Ένα hard reset πιθανόν να το έλυνε;

 

Το παθαίνει και το δικό μου μερικές φορές.

Power off & power on λύνει το πρόβλημα.

Νομίζω ότι και το να απενεργοποιήσεις και να ξαναενεργοποιήσεις το GPS από το status bar δουλεύει.

 

Εκείνο το 13.5 MB update που βρίσκει το software update δεν μου το εγκαθιστά.

Είδα στο xda-developers ότι φταίει το ότι έχω κανει root το κινητό.

 

Υπάρχει καμιά διαδικασία να βγάλω προσωρινά το root για να περάσω το update ή πρέπει να περάσω, αναγκαστικά, τη stock rom?

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Aναγκαστικά restore και stock rom.

 

 

Αυτά έκανα κι εγώ, παρέα με hard reset και το gps ξανακλείδωσε.

Δεν έφτιαχνε με την καμμία αλλιώς.

 

Τις custom rom αυτες τις 2-3 που κυκλοφορουν, τις δοκιμασε κανεις;

Edited by alekan_1
Link to comment
Share on other sites

Ξερεις κανεις που μπορω να βρω πισω καπακι απο το Grand X IN?Οχι θηκη το καπακι.Αν εχει κανενας ας μου στειλει πμ
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

βρηκες προγραμμα φακου που λειτουργει κανονικα? αν ναι ποιο ειναι??

Strobe Light έχω εγώ και τη δουλειά μου την κάνω μια χαρά..

 

Όταν είχα πάρει το κινητό, το είχα με σύνδεση και έμπαινε μόνο του στα δεδομένα και με χρέωνε. Μετά αν θυμάμαι καλά έστειλα κάπου day off και απαλλάχτηκα από αυτό το πρόβλημα.

Τώρα έχω το κινητό με κάρτα και θέλω εκ νέου να ενεργοποιήσω τα ΜΒ για να εποφεληθώ της προσφοράς 400 ΜΒ με 5€. Ακολούθησα τις σχετικές οδηγίες και μου ήρθε μήνυμα ότι η αποστολή της ρύθμισης Internet δεν είναι δυνατή και να καλέσω την εξυπηρέτηση πελατών της cosmote. Τους πήρα λοιπόν τηλέφωνο και αφού τους είπα το μοντέλο του κινητού, μου είπαν ότι θα μου σταλεί μήνυμα με τις ρυθμίσεις για να το αποθηκεύσω στο κινητό μου το οποίο όμως δεν ήρθε ποτέ.

Έτσι αυτή τη στιγμή έχω χρεωθεί 5€ και δεν έχω κίνηση δεδομένων. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

 

έκανα επανεκκίνηση και όλα καλά

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις δεν είναι τπτ.. περασε τις χειροκινητα. Μπες στην ενότητα της cosmote στο myphone και ζήτα βοήθεια στο αντίστοιχο γενικό θέμα. σχεδόν άμεσα θα έχεις την απαντηση σου λογικά. εγώ όποτε χρειάστηκε, έτσι έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ξαναπέρασα τη stock rom και κατέβασα το update, που εγκαταστάθηκε.

Τώρα, προσπαθώ να ξανακάνω root το κινητό με το GXI_root_NGT.exe των Ούγγρων (10η σελίδα σε αυτό το θέμα) και δεν τα καταφέρνω.

 

Στο command prompt που έχει ανοίξει μού βγάζει:

List of devices attached

MedfieldE6410743 device

 

< waiting for device >

sending 'boot' (8255 KB)... FAILED (status read failed (Too many links))

rebooting...

 

Και το τηλέφωνο μένει με το led αναμμένο στο κόκκινο και σε μια οθόνη "DROIDBOOT" ..."CMD(download:0080fc00).

 

Έχει καταφέρει κανείς να ξανακάνει το root μετά το update;

 

Τελικά, χρησιμοποίησα μια άλλη μέθοδο των Ούγγρων:

http://hungariandroid.com/androidfans/viewtopic.php?f=261&t=518

 

1. Κατεβάζουμε το GR-X-Root_supersu.7z και το κάνουμε extract στο PC.

2. Συνδέουμε το κιινητό στο PC με USB debugging ON και Unknown Sources ON. Περιμένουμε να γίνει discover.

3. Τρέχουμε το RunMe.bat και σε λίγο στο κινητό θα εμφανιστεί ένα μήνυμα για να γίνει restore. To αποδεχόμαστε.

4. Μετά από τα reboots, είναι πλέον rooted. Θα υπάρχει το app "SuperSU" στις εφαρμογές σας.

Edited by lefterhs
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγώ ποτέ δεν την πάλεψα με το gps. Εσείς ποιο πρόγραμμα έχετε κατεβάσει; Δοκίμασα το navigon που μου έχουν πει ότι είναι το καλύτερο αλλά το κινητάκι δεν μπόρεσε να βρει σήμα ποτέ..Η αλήθεια είναι ότι δε δοκίμασα ποτέ να το κλείσω και να το ξανανοίξω το κινητό μπας και έβρισκε σήμα αλλά δε νομίζω να φταίει αυτό..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Grand X In

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...