Jump to content

ZTE Grand X In


Voltron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

άλλο έχει το κινητό καλή αυτονομία και άλλο επειδή έχει το razr i καλή αυτονομία έχει και αυτό

 

σύμφωνα με το παραδειγμα σου ο χ είναι άνθρωπος, ο χ είναι επίσης χαζός, άρα όλοι οι άνθρωποι είναι χαζοι

 

το razr τα πάει εξαιρετικά γιατί όπως είπα και προηγουμένως έχει 350mah περισσότερα, έχει και διαφορετικου τύπου οθόνη (samoled) που ως γνωστόν είναι πολύ λιγότερο ενεργοβόρες απο τις lcd που έχει το grand x και είναι επίσης γνωστόν ότι σε ένα smartphone η μεγαλύτερη κατανάλωση γίνεται απο την οθόνη του και τέλος γενικότερα η moto απο το atrix και μετά τα πάει περίφημα στον τομέα της αυτονομίας

 

ελπίζω να καταλαβαίνεις 5 πράγματα που είναι δεδομένα :)

 

350mah ειναι λιγοτερο απο 20% στα 2000.

Οι samoled ειναι πιο οικονομικες στο μαυρο και μονο. Ενω στο λευκο καινε τα κεατα τους. Πιο σωστα:

http://www.oled-info.com/files/images/lg-oled-ips-lcd-power-consumption.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 515
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Mετά το rooting αφαίρεσα την μπάρα αναζήτησης google και παρατήρησα ότι δεν μορώ να χρησιμοποιήσω εκείνη την περιοχή

στο επάνω μέρος της οθόνης. Επίσης ενώ υπάρχει ο Internet browser και ανοίγει όταν μου δίνεται η επιλογή να ανοίξω μία σελίδα

με browser, δεν υπάρχει πουθενά το εικονίδιο του κάπου για να το έχω σαν shortcut. Με λίγα λόγια εξαφανίστηκε το εικονίδιο της

εφαρμογής ενώ η εφαρμογή είναι εγκατεστημένη και τρέχει κανονικά. Επίσης δεν υπάρχει και η φωνητική αναζήτηση πια.

Καμιά ιδέα?

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

ναι πραγματικα παει σφαιρα!!! καμια διφορα απο τετραπυρινο! απλα ρωταω ετσι πληροφοριακα αν γινεται! να γινει εντελως πυραυλος!:D

 

Αντίο πας ρυθμίσεις και μπαταρία πατήσεις το πλήκτρο με τις 3γραμμες μπορείς να αλλάξεις την συχνότητα της cpu το δικό μου ήταν ρυθμισμένο στα 600mhz

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν ρυθμισμένο στα 600 με την έννοια ότι τρέχει πάντα εκεί.. Κανει scaling o cpu 600-1600.

 

δεν το ειχα δει αυτο φιλε! τωρα το βρηκα! μεχρι 1600 einai 2000 παει με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα !

 

Δεν μπορω να το βρω πουθενα !! Γνωριζει κανεις σε πιο καταστημα εχει διαθεσιμοτητα ?

 

Σε οσα cosmote/γερμανος εχω ρωτησει δεν το εχουν...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του Grand Χ ΙΝ και μου έχει κάνει εξαιρετική εντύπωση μέχρι τώρα. Ένα πρόβλημα όμως.

Δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα που είχα στο παλιό κινητό μου, την kingston micro sdhc 8gb class 4. Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό; Επίσης προστατευτικό οθόνης υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

δεν το ειχα δει αυτο φιλε! τωρα το βρηκα! μεχρι 1600 einai 2000 παει με καποιο τροπο?

 

 

 

οχι δεν ειναι ο ιδιος που εχει το Motorola. base clock ειναι το 1.3 και με turbo boost παει στο 1.6. του μοτορολα πηγαινει με turbo boost στα 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του Grand Χ ΙΝ και μου έχει κάνει εξαιρετική εντύπωση μέχρι τώρα. Ένα πρόβλημα όμως.

Δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα που είχα στο παλιό κινητό μου, την kingston micro sdhc 8gb class 4. Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό; Επίσης προστατευτικό οθόνης υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα; Ευχαριστώ!

 

καλησπέρα,

Για την κάρτα δεν ξέρω κάτι να σου πω.

 

Αν δεν κάνω λάθος το Grand X V970 έχει τις ίδιες διαστάσεις οπότε θα μπορούσες να πάρεις αυτό.

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=9261

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι και εγώ πλέον κάτοχος του Grand Χ ΙΝ και μου έχει κάνει εξαιρετική εντύπωση μέχρι τώρα. Ένα πρόβλημα όμως.

Δεν μου αναγνωρίζει την κάρτα που είχα στο παλιό κινητό μου, την kingston micro sdhc 8gb class 4. Γνωρίζετε κάτι γι'αυτό; Επίσης προστατευτικό οθόνης υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα; Ευχαριστώ!

 

Την ανοίγει, μπορείς να δεις και πιο πίσω.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος, αριστερό πλήκτρο και σύνδεση με υπολογιστή μέσω usb.

Link to comment
Share on other sites

``Επίσης προστατευτικό οθόνης υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα; Ευχαριστώ!``

ΠΛΑΙΣΙΟ μόνο αν έχει αλλιώς e-bay δες πιο πίσω έχω post σχετικα

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με NFC και ράδιο.

 

http://i.imgur.com/uPEtp.jpg

 

να υποθέσω πως όταν λένε "η διαθέσιμη έκδοση" αναφέρονται στην ελληνική;

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με NFC και ράδιο.

 

http://i.imgur.com/uPEtp.jpg

 

να υποθέσω πως όταν λένε "η διαθέσιμη έκδοση" αναφέρονται στην ελληνική;

Αν είναι έτσι να μας πουν πως ενεργοποιούνται γιατί τα τσιπάκια υπάρχουν ή να ανανεώσουν το έκδοση λογισμικού που έχουν

και να την περάσουμε να τελειώνουμε. Αλλά αν το κάνουν μετά τις άλλες συσκευές που έχουν θα τις κάνουν τάπερ.

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι να μας πουν πως ενεργοποιούνται γιατί τα τσιπάκια υπάρχουν ή να ανανεώσουν το έκδοση λογισμικού που έχουν

και να την περάσουμε να τελειώνουμε. Αλλά αν το κάνουν μετά τις άλλες συσκευές που έχουν θα τις κάνουν τάπερ.

 

 

τάπερ είναι το Grand X in που κάνει 250€ όταν το ICE που κάνει 139€ έχει NFC:!:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη splashscreen της Cosmote, πως μπορούμε άραγε να την ξεφορτωθούμε;

 

Εφόσον είναι root η συσκευή κάνουμε εγκατάσταση το root explorer ή όποιον άλλον θέλετε και πάμε /system/media διαγραφή σε ότι bootanimation.zip υπάρχει όπως και στον φάκελο /system/media/boot.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον είναι root η συσκευή κάνουμε εγκατάσταση το root explorer ή όποιον άλλον θέλετε και πάμε /system/media διαγραφή σε ότι bootanimation.zip υπάρχει όπως και στον φάκελο /system/media/boot.

 

Δεν με αφήνει να τα σβύσω, λόγω permissions.

Link to comment
Share on other sites

:up:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2056203

 

Καλησπέρα στο φόρουμ,

 

Άνοιξε σελίδα για το κινητό μας στο xda.

:up: καλή κίνηση

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήτανε..

 

Δεν με αφήνει να τα σβύσω, λόγω permissions.

στο root explorer πάτα πάνω δεξιά που λέει mount R/W και άλλαξε το σε mount R/O ή το αντίθετο

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

Για την κάρτα δεν ξέρω κάτι να σου πω.

 

Αν δεν κάνω λάθος το Grand X V970 έχει τις ίδιες διαστάσεις οπότε θα μπορούσες να πάρεις αυτό.

http://www.easytechnology.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=9261

 

Την ανοίγει, μπορείς να δεις και πιο πίσω.

 

Πήγαινε ρυθμίσεις, αποθηκευτικός χώρος, αριστερό πλήκτρο και σύνδεση με υπολογιστή μέσω usb.

 

``Επίσης προστατευτικό οθόνης υπάρχει σε ελληνικό κατάστημα; Ευχαριστώ!``

ΠΛΑΙΣΙΟ μόνο αν έχει αλλιώς e-bay δες πιο πίσω έχω post σχετικα

 

Την καρτούλα δεν την διαβάζει καθόλου, μπορεί να έχει πρόβλημα η κάρτα, οπότε θα πάρω άλλη. Παράγγειλα τελικά από ebay προστατευτικά οθόνης. Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ,

 

Υπάρχει τρόπος μήπως να απενεργοποιηθεί η δόνηση από τα πλήκτρα ελέγχου του κινητού?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο Φόρουμ,

 

Υπάρχει τρόπος μήπως να απενεργοποιηθεί η δόνηση από τα πλήκτρα ελέγχου του κινητού?

 

Ευχαριστώ

 

Πας -Ρυθμισεις- Ηχος - Δονηση κατα την Αφη και βγάζεις το τικ (ν) από το κουτάκι.

ANDROID FOLLOWER
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα από κοντά το Grand X in, δεν μπορώ να πω πως με εντυπωσίασε αλλά σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό και με εξαιρετική οθόνη για τα λεφτά του+ bonus, το intel inside αυτοκολλητάκι από πίσω :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Grand X In

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...