Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω την απορία εδώ και λίγο καιρό. Τι το διαφορετικό κάνει (ή δεν κάνει) ένας co-mod από έναν mod και ποια η αναγκαιότητα ύπαρξης της πρώτης κατηγορίας ή διάκρισης ανάμεσα στους 2?

 

Γιατί γεμίσαμε τελευταία από δαύτους :p

 

Αν έχει απαντηθεί κάπου αλλού ήδη ζητώ ταπεινά συγνώμη :o

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος:

Οι Co-mods πλέον μετονομάστηκαν σε Supermods.

Στην ουσία είναι κοινοί moderators, μόνο που έχουν δικαιοδοσία moderating σε όλο το forum.

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς οι Super Moderators οι καημένοι τι κάνουμε δηλαδή; snif... gkr41 μας αδικείς :p

 

Φίλε gmac oi Co Mods είναι το νεωτερο τμήμα της δομής του Myphone και δεν είναι Moderators, ούτε Super Moderators. Είναι χρήστες σαν και όλα τα παιδιά, που χαίρουν όμως της εκτίμησης των Moderators και έχουν τη δυνατότητα να ελέγχουν συγκεκριμένα forums ο καθένας, να φροντίζουν για την καλή διεξαγωγή των συζητήσεων, να λύνουν απορίες, να δείχνουν την... φιλοξενία μας σαν forum... και γενικά να κάνουν ότι χρειάζεται για να διατηρείται η ομαλή λειτουργία του.

 

Δεν έχουν καμία επιπλέον δυνατότητα απο τον κάθε χρήστη, ΟΜΩΣ έχουν το δικαίωμα να συμβουλεύουν για την ομαλή διαξεγωγή της κουβέντας. Είναι έμπιστοι των Moderators γιαυτό ο λόγος τους έχει ιδιαίτερη βαρύτητα... Παρακοή της συμβουλής ενός Co Mod έχει συνήθως σαν αποτέλεσμα την παρέμβαση ενός Moderator ή ενός Super Moderator.

 

Αυτά... :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (29 Φεβ. 2004 , 23:18)

 

Αν και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος:

Οι Co-mods πλέον μετονομάστηκαν σε Supermods.

Στην ουσία είναι κοινοί moderators, μόνο που έχουν δικαιοδοσία moderating σε όλο το forum.

 

 

Οχι,οχι...Δεν ειναι ακριβως ετσι.... :o

 

Θα απαντουσα στο ερωτημα του φιλου,αλλα επειδη θα γινει συντομα καποιου ειδους παρουσιαση του θεσμου και των λειτουργιων τους,λεω να σας αφησω να το δειτε απο εκει μια και καλή....

 

Αναμονη λοιπον... :o :)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

??? :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πέντε μέρες εξορία (temporary ban) βρέθηκα να ξαναδιαβάζω τι γραμμές αυτού του forum και με ιδιαίτερη έκπληξη παρατήρησα ότι κατηγορήθηκα και κατά την απουσία μου... :rolleyes:

 

Δεν θα κάτσω να εκσφενδονίσω κατηγορίες σε κανέναν απλά ένα έχω να πω. ΔΕΝ δημιούργησα ποτέ fake accounts πέρα από τον TheBanned που επίτηδες είχε τέτοιο ξεκάθαρο nick για να μην πει κανένας ότι παίζω βρώμικα. Και αυτό μονάχα γιατί ήθελα να δω τα previews-νέα της τελευταίας μέρας του 3GSM και γιατί ήθελα να στείλω ένα PM σ'έναν mod και να απαντήσω σε ένα-δύο threads. Δεν έχω καμία σχέση- ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΞΕΠΛΑΓΗΝ- με τα άλλα handles που είδα σήμερα να εμφανίζονται και να συνδέονται αδίκως με το όνομά μου. Δεν τους ξέρω τους κυρίους και θα ήταν καλό κάποιος απ'αυτούς να εμφανιστεί και να μιλήσει εδώ πέρα τώρα για του λόγου το αληθές.

 

 

ΥΓ. Δεν κρύβω πως ΕΧΩ τη δυνατότητα να κάνω multiple accounts και να χρησιμοποιώ proxies για να ρίχνω spam σε οποιοδήποτε forum θελήσω, αλλά δεν είναι ούτε στον χαρακτήρα μου, ούτε στο ήθος μου να φέρομαι σα troll. Δεν το έκανα και ούτε έχω σκοπό να το κάνω, γι'αυτό μη με κατηγορείτε αδίκως.

ΥΓ2. Αυτό το post έχει σκοπό 'ανοιχτής επιστολής', δεν είναι για να κάνουμε διάλογο. Κλειδώστε το.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω στο my-links θα μπορούσε να μπεί μια υποπεριοχή όπου να συγκετροθούν τα τηλέφωνα (αντιπροποποιών και service) εταιρειών κινητών τηλεφώνων.

 

Τώρα πχ, ψάχνω της alcatel και δεν ξέρω πού (θα ρωτήσω κανα Γερμανό)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Cyberbob (29 Φεβ. 2004 , 15:44)

 

Έγινε ΚΑΙ αυτό ! :p

 

 

Δεν υπάρχει λινκ για το 2ο με το 1.5sec... :!: :worry:

Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Prof.Wizard ( 2 Μάρ. 2004 , 12:54)

 

ΔΕΝ δημιούργησα ποτέ fake accounts πέρα από τον TheBanned που επίτηδες είχε τέτοιο ξεκάθαρο nick για να μην πει κανένας ότι παίζω βρώμικα. Και αυτό μονάχα γιατί ήθελα να δω τα previews-νέα της τελευταίας μέρας του 3GSM και γιατί ήθελα να στείλω ένα PM σ'έναν mod και να απαντήσω σε ένα-δύο threads.

 

Prof.Wizard θα σε παρακαλέσω να μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας. :!:

Όταν λες "μονάχα", τι ακριβώς εννοείς; Απάντησες σε παραπάνω από "ένα-δύο threads". Αν έμπαινες για να βλέπεις τα previews και να απαντάς κανονικά σε όσα threads ήθελες, πώς ακριβώς περιοριζόσουν με το "μονάχα"; :blink:

 

Κατά τ' άλλα, καλή επάνοδο - ελπίζω σε μια αρμονικότερη συμβίωση στο forum του myphone στο μέλλον. :)

Είμαστε όλοι εδώ
Link to comment
Share on other sites

Prof.Wizard θα σε παρακαλέσω να μην υποτιμάς τη νοημοσύνη μας.

Όταν λες "μονάχα", τι ακριβώς εννοείς; Απάντησες σε παραπάνω από "ένα-δύο threads". Αν έμπαινες για να βλέπεις τα previews και να απαντάς κανονικά σε όσα threads ήθελες, πώς ακριβώς περιοριζόσουν με το "μονάχα";

"Μονάχα" εννοώ αυτό που σου έγραψα επιγραμματικά στο PM μου και ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. Και όχι δεν απάντησα κανονικά σε όλα τα threads που θα μπορούσα και ήθελα να απαντήσω. ΚΑΙ όχι δεν έχω καμία σχέση με τους άλλους χαρακτήρες που εμφανίστηκαν και συνδέθηκαν με το όνομά μου. Να είσαι σίγουρος πως είμαι πολύ πιο έξυπνος απ'το να μπλεχτώ ξανά σε συζήτηση με τα ίδια άτομα για να γίνω banned. Ξέρω καλύτερα απ'αυτό. :)

Κατά τ' άλλα, καλή επάνοδο - ελπίζω σε μια αρμονικότερη συμβίωση στο forum του myphone στο μέλλον.

Θεωρώ τα post μου πάντα υψηλού Signal-to-Noise ratio. Ευχαριστώ για την ευχή σου, ποτέ δεν 'έπεσα'... με ρίξαν.

 

Άντε να δούμε τώρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς θα σας φανεί αλλα μήπως να είχε και χώρο στο προφίλ για να γράφει το κάθε μέλος το κινητό που έχει (γιατί συνήθως το avatar αλλάζει με την συσκευή που θέλουμε... :whistle:

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas ( 2 Μάρ. 2004 , 22:56)

 

Pos ftiahnontai afta??

 

 

Εγώ χρησιμοποιώ το Ulead GIF Animator 5...

Δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερα δύσκολο...

Υπάρχει μαζί με το PhotoImpact δεν ξέρω αν κυκλοφορεί και στο net...

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

Μηπως να παψει αυτο το "συνηθως" και το avatar να υποδηλωνει το κινητο που πραγματικα εχουμε; :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 3 Μάρ. 2004 , 00:06)

 

Μηπως να παψει αυτο το "συνηθως" και το avatar να υποδηλωνει το κινητο που πραγματικα εχουμε; :whistle:

 

 

Βασίλη, δεν θα μπορούσα να συμφωνήσω πιο πολύ μαζί σου. :!: :up:

 

Ομως σκέψου ότι μπορεί κάποιος να ονειρεύεται π.χ. το Χ700 και να μην μπορεί να το πάρει...τουλάχιστον το βάζει avatar. :sympa8eia:

 

 

 

PS

Cyberbob , τώρα είδα ότι έχεις avatar το X700. :lol: Το σχολιό μου ήταν τυχαίο και όχι προσωπικό. :)

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν να γίνει μια σχετική προσθήκη στο προφίλ, θα έπρεπε να ήταν το κινητό που θα θέλατε να έχετε, όχι αυτό που έχετε (βλ.avatar) :p
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον csk4023,το avatar να δειχνει αυτο που εχουμε και απο κει και περα αυτο που επιθυμουμε ε ας το επισυναπτουμε καθε φορα στα posts μας ;) :)

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ απόλυτα με τον csk4023.

 

στο τέλος θα χάσει και την αξία του. στο κάτω κάτω απλά δηλώνει την 'εμπειρία' μας σε αυτότο κινητό (πχ ένα άτομο μπορεί να μας στείλει πμ και να μας ζητήσει βοήθεια κλπ) :)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

H εμπειρία είναι εντελώς υποκειμενική. Μπορεί κάποιος να έχει ένα κινητό μήνες και χρόνια και να είναι άσχετος ταστεράκιας :p

 

Ας μην βάζουμε άλλα όρια στην έκφραση των χρηστών. Ας βάζουν ότι θέλουν. Εδώ είμαστε για να διασκεδάσουμε και να περνάμε καλά. Αλλωστε πως θα ελέγχουμε οτι όντως αυτό είναι το κινητό του καθενός; Χαλαρώστεεεε.... :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

τώρα το κοιτούσα... γιατί στο buddy list έχει μόνο 3 πεδία για ονόματα μέλων? μόνο 3 μέλη μπορούμε να έχουμε στην λίστα?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...