Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ήθελα να προτείνω την ύπαρξη περισσότερων κριτηρίων στην αναζήτηση συσκευών και συγκεκριμένα ξεκινώντας με πεδίο για τον αριθμό των ονομάτων που μπορεί κάθε κινητό να δεχτεί στον τηλ κατάλογό του. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπράβο σε όποιον δημιούργησε αυτή την κατηγορία (προφανώς MsK)! Ήταν πραγματικά μεγάλη έλλειψη στο forum κι όταν το είχαμε ζητήσει κάποτε είχαμε πάρει αρνητικές απαντήσεις από mods... Και πάλι συγχαρητήρια! :)

 

Υ.Γ.: -Θέλω να γίνω mod εκεί πέρα! -Θέλε... :p

Link to comment
Share on other sites

Ένα πραγματάκι αν είναι εφικτό:

 

Link που να μου δείχνει σε ποιες δημοσκοπήσεις δεν έχω ψηφίσει. Αν δεν είναι εφικτό, ας δείχνει τουλάχιστον όλες τις δημοσκοπήσεις που υπάρχουν. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν όταν έχεις καινούριο προσωπικό μύνημα και σου βγαίνει το pop-up παραθυράκι, καθώς και οταν στέλνεις pm που σε ρωτάει αν θες επιβεβαίωση ανάγνωσης, οι επιλογές είναι OK και Cancel.

Είναι εύκολο αυτό να αλλάξει σε Ναι / Οχι ; Ή τουλάχιστον σε Yes / No ?

Νομίζω οτι είναι πιο σχετικές επιλογές δεδομένου οτι η ερώτηση στο pop up μπορεί να απαντηθεί με ναι ή οχι.

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για Javascript dialog και έχει μόνο OK και Cancel. Άσε που είναι σπαστικό διότι μέχρι να πατήσεις κάποιο από τα δύο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον browser. Παλιά το popup ήταν ένα κανονικό παράθυρο browser resized σε μικρό μέγεθος, πολύ βολικό. Το θέλω κι εγώ πίσω! http://users.chan.sch.gr/aikoukou/emoticons/please.gif
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε Javascript dialogue δεν έχεις επιλογή να ορίσεις τι θα λενε τα κουμπιά των επιλογών?

 

Οι υπογραφές κειμένου δεν θα πρέπει να ξεπερνούν τις 5 γραμμές ή τους 750 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για Javascript dialog και έχει μόνο OK και Cancel. Άσε που είναι σπαστικό διότι μέχρι να πατήσεις κάποιο από τα δύο δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις τον browser. Παλιά το popup ήταν ένα κανονικό παράθυρο browser resized σε μικρό μέγεθος, πολύ βολικό. Το θέλω κι εγώ πίσω! http://users.chan.sch.gr/aikoukou/emoticons/please.gif

 

Άσε, καλύτερα είναι έτσι, παλιά είχα προβλήματα με το firefox ...

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε Javascript dialogue δεν έχεις επιλογή να ορίσεις τι θα λενε τα κουμπιά των επιλογών?

Από όσο ξέρω όχι.

 

@georget: Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε με IE ούτε με FF. Εσύ τι πρόβλημα είχες;

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα αντιμετώπιζαν όσοι είχαν pop-up killer. Πρόβλημα αντιμετώπιζε το Alexa. Προβληματικό ήταν και το script μου που ήταν custom-hack πάνω στο vBulletin. Όπως έχω ήδη αναφέρει κάπου στο vBulletin 3 θέμα θα επιχειρήσω να το μετατρέψω σε DHTML, δηλαδή pop-over - και αν λειτουργήσει έχει καλός. Αν δεν λειτουργήσει θα υπομένουμε στο OK και Cancel της ταπεινής Javascript εφαρμογής που τυχαία επέλεξαν οι δημιουργοί του vB :p
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω όχι.

 

@georget: Εγώ δεν είχα κανένα πρόβλημα, ούτε με IE ούτε με FF. Εσύ τι πρόβλημα είχες;

 

Απλώς το έχω να μην ανοίγει κάθε φορά νέο παράθυρο και αυτό μου έκανε resize το παρών παράθυρο ... :)

Ubuntu Linux

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Μπορείτε σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε πως γίνεται και κάποια μέλη έχουν τα username τους με κανονικούς ελληνικούς χαρακτήρες;Και μιλάω για απλά μέλη όχι moderators και admins.Εγώ όταν έκανα εγγραφή και πήγα να βάλω το όνομα στα ελληνικά δεν το δέχθηκε...Έκανα κάποιο λάθος; :(
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου εξηγήσετε πως γίνεται και κάποια μέλη έχουν τα username τους με κανονικούς ελληνικούς χαρακτήρες;Και μιλάω για απλά μέλη όχι moderators και admins.Εγώ όταν έκανα εγγραφή και πήγα να βάλω το όνομα στα ελληνικά δεν το δέχθηκε...Έκανα κάποιο λάθος; :(

Είναι πολύ απλό. Στο παρελθόν, όταν δηλαδή άνοιξε το myphone.gr και για τους 3-4 πρώτους μήνες, ήταν επιτρεπτή η δημιουργία νέων λογαριασμών με τη χρήση ελληνικών χαρακτήρων. Ωστόσο, στην πορεία, διαπιστώθηκαν ορισμένα προβλήματα στο συγκεκριμένο σύστημα. Για παράδειγμα, το MsK και το ΜsΚ είναι φαινομενικά ίδια, ωστόσο το σύστημα τα αναγνώριζε σαν δύο διαφορετικά nicknames. Γιατί; Απλούστατα στη δεύτερη περίπτωση το Μ και το Κ είναι ελληνικοί χαρακτήρες, ενώ στην πρώτη περίπτωση είναι λατινικοί. Αποτέλεσμα αυτού ήταν η δημιουργία accounts με το ίδιο ακριβώς όνομα - τουλάχιστον εμφανισιακά -. Επειδή υπήρξαν αρκετές περιπτώσεις κατάχρησης του συγκεκριμένου συστήματος απαγορεύθηκε σταδιακά η χρήση των ελληνικών και των άλλων ειδικών χαρακτήρων, έως ότου να βρεθεί ένας καλύτερος τρόπος για την αντιμετώπιση αυτού του προβλήματος. Προτού εφαρμοστεί αυτός ο όρος κάποιοι είχαν προλάβει και δημιούργησαν ελληνικά nicknames και αυτήν τη στιγμή συμμετέχουν ενεργά στο forum. Τυχεροί :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Είναι πολύ απλό. Στο παρελθόν, όταν δηλαδή άνοιξε το myphone.gr και για τους 3-4 πρώτους μήνες, ήταν επιτρεπτή η δημιουργία νέων λογαριασμών με τη χρήση ελληνικών χαρακτήρων. Ωστόσο, στην πορεία, διαπιστώθηκαν ορισμένα προβλήματα στο συγκεκριμένο σύστημα. Για παράδειγμα, το MsK και το ΜsΚ είναι φαινομενικά ίδια, ωστόσο το σύστημα τα αναγνώριζε σαν δύο διαφορετικά nicknames. Γιατί; Απλούστατα στη δεύτερη περίπτωση το Μ και το Κ είναι ελληνικοί χαρακτήρες, ενώ στην πρώτη περίπτωση είναι λατινικοί. Αποτέλεσμα αυτού ήταν η δημιουργία accounts με το ίδιο ακριβώς όνομα - τουλάχιστον εμφανισιακά -. Επειδή υπήρξαν αρκετές περιπτώσεις κατάχρησης του συγκεκριμένου συστήματος απαγορεύθηκε σταδιακά η χρήση των ελληνικών και των άλλων ειδικών χαρακτήρων, έως ότου να βρεθεί ένας καλύτερος τρόπος για την αντιμετώπιση αυτού του προβλήματος. Προτού εφαρμοστεί αυτός ο όρος κάποιοι είχαν προλάβει και δημιούργησαν ελληνικά nicknames και αυτήν τη στιγμή συμμετέχουν ενεργά στο forum. Τυχεροί :)
Κατατοπιστικότατη απάντηση!Τhanks Msk! :)
Link to comment
Share on other sites

Πααααρα πολύ καλο το site αυτό, αλλα εχω μια διαφωνια στο πως γράφονται τα reviews και τα previews συσκευών.

Λέξεις οπως προκλητική συσκευή ή αυτο που βλέπω τώρα ...Μια ακόμα πρόταση πρόκληση από τους φινλανδούς, για όλους όσους επιθυμούν προσιτή επικοινωνία με στυλ.... για το 6021, οπως και άλλα πολλά νομίζω οτι υποτιμούν την νοημοσήνη μας και την δική σας.

 

Το ύφος, οι λέξεις κτλ που χρησιμοποιούναι πολλές πολλές φορες μου δινουν την εντύπωση οτι πρέπει να

1. Αναζωγονηθει το ενδιαφέρον για την Χ συσκευή

2. Αναζωγονηθει το ενδιαφέρον για ολες τις συσκευες

3. Να δελεαστουν να αγοράσουν οι αναγνώστες

4. Να δημιουργηθει η ανάγκη στους αναγνώστες για αλλαγή τηλ.

 

χωρίς αυτό να ειναι αποτέλεσμα κριτικής αλλά επιφανειακού "στημένου" εντυπωσιασμού...

 

Αυτο εκ πρώτης όψεως φαίνεται οτι συμφερει της εταιρίες παρ. κιν. τηλεφώνων και το site (δημιουργία ανάγκης για καινουριο τηλέφωνο, δημιουργία αρνητικών εντυπώσεων για το υπάρχον τηλ του αναγνώστη, δημιουργία ανάγκης για ενημέρωση, εστω και fake, απο το υπάρχον site)

 

Ειναι όμως ανήθικο. ουτε οι πληρωμένες καταχωρήσεις στα περιοδικά, ουτε οι διαφημίσεις εχουν αυτήν την συναισθηματική χωρίς ουσια γλώσσα εντυπωσιασμού.

 

Μετα απο αυτά θα ήθελα να καταλάβω ποιοι και γιατι κάνουν τα reviews, και γιατι αυτά δεν είναι του στύλ mobile-review.com, 4 τροχών, ram κτλ, οπως θα έπρεπε πανω κατω να ειναι. Άλλωστε απο το forum φαίνεται πως οι επισκέπτες του site διαθέτουν κρίση πάνω στα κιν. τηλ. Αυτός ειναι ένας ακόμα λόγος οπου η αντικειμένικότητα θα επρεπε να ειναι προταιρεότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εγώ είμαι ένας από αυτούς που γράφουν previews, θα ήθελα να σε ρωτήσω και εγώ για ποιο λόγο μας κατηγορείς για μη-αντικειμενικότητα. Σου παραθέτω ένα απόσπασμα από το preview του 6021, μιας και εσύ ο ίδιος αναφέρεσαι σε αυτό:

 

Όπως είναι φανερό, το 6021 θα μπορούσε άνετα να χαρακτηριστεί ως ένα «κουτσουρεμένο» 6230 αφού προσφέρει ό,τι και αυτό, εκτός από τις fun δυνατότητες (κάμερα, ραδιόφωνο) και την επέκταση μνήμης μέσω MMC. Στα πλαίσια αυτά, πρόκειται για ένα κινητό το οποίο θα προτιμηθεί από όσους δελεαστούν από την πιθανή μειωμέμη τιμή του. Όσον αφορά την κυκλοφορία του στην αγορά, αυτή σύμφωνα με την Nokia θα λάβει χώρα μέσα στο δεύτερο τρίμηνο του 2005, οπότε θα μπορέσουμε να σχηματίσουμε και μία πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

 

Που βρίσκεις εσύ τη μη-αντικειμενικότητα και τον στημένο εντυπωσιασμό; Προτιμάς λες να κάνουμε τα κείμενά μας όπως στο mobile-review. Για ποιο λόγο; Θεωρείς πως το εν λόγω site είναι η επιτομή της αντικειμενικότητας;

 

Επίσης δεν καταλαβαίνω για ποιο λόγο σε ενοχλούν οι εκφράσεις που χρησιμοποιούμε. Προτιμάς ξερή απαρίθμηση των δυνατοτήτων της Χ συσκευής;

 

Και για να απαντήσω και στο ερώτημα που θέτεις στην τελευταία σου παράγραφο, εγώ είμαι ένας από αυτούς που γράφουν αυτά τα κείμενα και το κάνω επειδή μου αρέσει. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω κανένα review να περάσει ευχάριστα η ώρα μου. Ονομάζομαι Μάνος Κωνσταντινιάδης. Χάρηκα για τη γνωριμία.

 

Το τελευταίο μου review, είναι αυτό του Sharp V902:

http://www.myphone.gr/devices/review-52.html

 

Είναι όμως και το «καλύτερο»; Μάλλον όχι, ωστόσο με βεβαιότητα μπορούμε να απαντήσουμε ότι είναι το... «ακριβότερο».

 

http://www.myphone.gr/devices/review-45.html

 

«Ξεφορτωθείτε»... τους περιορισμούς του live!

 

Εφόσον το MP3 δεν είναι προστατευμένο είναι αδύνατη η χρήση του για οποιονδήποτε άλλο λόγο, εκτός από την ακρόασή του. Με αυτόν τον τρόπο η Vodafone υποχρεώνει τους χρήστες της συσκευής να επιλέγουν ως μελωδίες, μόνο τα MP3s που κατεβάζουν από το menu του live!...

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-129.html

 

Θα μπορούσαμε να αφιερώσουμε πολλές σελίδες απαριθμώντας τα πλεονεκτήματα του Nokia 6630, ωστόσο ποτέ δεν θα μπορούσαμε να δικαιολογήσουμε ένα από τα λίγα μειονεκτήματά του.

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-89.html

 

Αντικρίζοντας για πρώτη φορά το 6260, είμαστε βέβαιοι ότι οι περισσότεροι από αυτούς θα άλλαζαν γνώμη και θα συμβούλευαν τη Nokia να αφήσει την αναδίπλωση για τους Αμερικανούς και τους Ασιάτες κατασκευαστές, οι οποίοι μάλλον τα καταφέρνουν καλύτερα.

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-142.html

 

Το Sony Ericsson W800i είναι το νεότερο μέλος της οικογένειας των Walkman και το πρώτο κινητό που αποδεικνύει ότι οι εταιρίες του χώρου της κινητής επιχειρούν να κατακτήσουν κάθε τομέα που θα μπορέσει να τους αποφέρει περισσότερες πωλήσεις και κατά συνέπεια περισσότερα... κέρδη.

 

Και πολλά χιλιάδες παραδείγματα.

 

Δεν καταλαβαίνω κάποια διαφορά από τα reviews του mobile-review.com και του RAM (τα άλλα δεν τα διαβάζω συγνώμη), ωστόσο έχω ένα συγκεκριμένο στυλ γραφής εδώ και πολλές δεκαετίες το οποίο δύσκολα αλλάζει. Έμαθες ποιος είμαι, ξέρεις τι γράφω. Σου δηλώνω ρητά ότι ουδέποτε έχω πάρει ούτε 1 eurocent από τη Nokia (ή την Alpha Copy), ενώ παράλληλα σε ενημερώνω, ότι εσύ, ο άγνωστος, μπορείς απλά να γράψεις το review σου / preview σου και να ανέβει όπως στην ενότητα των My Devices. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να επικοινωνήσεις με τον Mythozz με PM.

 

Αν διαφωνείς με το στυλ γραφής μου ή έχεις απορίες για οποιοδήποτε κείμενό μου θα χαρώ να σου δώσω περισσότερες λεπτομέρειες και να σου αιτιολογήσω τα γραφόμενά μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πααααρα πολύ καλο το site αυτό, αλλα εχω μια διαφωνια στο πως γράφονται τα reviews και τα previews συσκευών.

Λέξεις οπως προκλητική συσκευή ή αυτο που βλέπω τώρα ...Μια ακόμα πρόταση πρόκληση από τους φινλανδούς, για όλους όσους επιθυμούν προσιτή επικοινωνία με στυλ.... για το 6021, οπως και άλλα πολλά νομίζω οτι υποτιμούν την νοημοσήνη μας και την δική σας.

 

Το ύφος, οι λέξεις κτλ που χρησιμοποιούναι πολλές πολλές φορες μου δινουν την εντύπωση οτι πρέπει να

1. Αναζωγονηθει το ενδιαφέρον για την Χ συσκευή

2. Αναζωγονηθει το ενδιαφέρον για ολες τις συσκευες

3. Να δελεαστουν να αγοράσουν οι αναγνώστες

4. Να δημιουργηθει η ανάγκη στους αναγνώστες για αλλαγή τηλ.

 

χωρίς αυτό να ειναι αποτέλεσμα κριτικής αλλά επιφανειακού "στημένου" εντυπωσιασμού...

 

Αυτο εκ πρώτης όψεως φαίνεται οτι συμφερει της εταιρίες παρ. κιν. τηλεφώνων και το site (δημιουργία ανάγκης για καινουριο τηλέφωνο, δημιουργία αρνητικών εντυπώσεων για το υπάρχον τηλ του αναγνώστη, δημιουργία ανάγκης για ενημέρωση, εστω και fake, απο το υπάρχον site)

 

Ειναι όμως ανήθικο. ουτε οι πληρωμένες καταχωρήσεις στα περιοδικά, ουτε οι διαφημίσεις εχουν αυτήν την συναισθηματική χωρίς ουσια γλώσσα εντυπωσιασμού.

 

Μετα απο αυτά θα ήθελα να καταλάβω ποιοι και γιατι κάνουν τα reviews, και γιατι αυτά δεν είναι του στύλ mobile-review.com, 4 τροχών, ram κτλ, οπως θα έπρεπε πανω κατω να ειναι. Άλλωστε απο το forum φαίνεται πως οι επισκέπτες του site διαθέτουν κρίση πάνω στα κιν. τηλ. Αυτός ειναι ένας ακόμα λόγος οπου η αντικειμένικότητα θα επρεπε να ειναι προταιρεότητα.

 

Εγώ από την άλλη λέγομαι Νίκος Παπανικολόπουλος, σε αντίθεση με σένα που δεν σε γνωρίζω... Αναφέρεσαι σε 10 λέξεις που μπήκαν δίπλα από ενα Preview, δηλαδή μια πρώτη παρουσίαση μιας συσκευής χωρίς να την έχουμε στα χέρια μας και την οποία δεν κρίνουμε. Ετσι χρησιμοποιούμε προτάσεις όπως θεωρούμε οτι θα ταίριαζαν πιθανώς σε ένα τέτοιο μοντέλο... Π.χ. Πρόκληση. Μπορεί να είναι θετική πρόκληση, μπορεί και αρνητική... Who knows? Μα όλοι όσοι θα διαβάσουν τις αναλυτικές τους παρουσιάσεις... όταν και αν τις έχουμε στα χέρια μας. Σε αυτές, αν κάθησες να διαβάσεις κάποιες, θα δεις οτι βαθμολογούμε σε πολλές περιπτώσεις πολύ αυστηρά κάποια μοντέλα... πολύ πιο αυστηρά και από τους χρήστες μας....

 

Επίσης ακριβώς επειδή αυτό το forum περιέχει μερικούς ίσως από τους πιο heavy users στον τομέα των τηλεπικοινωνιών, κάνει ακόμα πιο δύσκολη και απαιτητική τη δουλειά μας. Τα Previews είναι για να δώσουν μια προιδέαση για το τι μπορούμε ΠΙΘΑΝΩΣ να περιμένουμε από ένα μοντέλο. Μπορεί να πέσουμε μέσα, μπορεί έξω. Στις Αναλυτικές όμως εκτιθέμεθα στα μάτια χιλιάδων χρηστών, και φροντίζουμε πάντα να επιχειρηματολογούμε αναφέροντας τι και που το βρήκαμε. Αλλωστε παράλληλα με την κάθε Αναλυτική Παρουσίαση, τρέχει συνήθως και μια συζήτηση σε κάποιο σημείο του forum με το συγκεκριμένο μοντέλο, όπου ελέυθερα οι χρήστες μπορούν να μας βρίσουν, ή να μας συγχαρούν για τα Review μας. Επειδή επίσης θέλουμε να πιάσουμε και όσους τυχόν χρήστες ΔΕΝ έχουν δει το συγκεκριμένο κάθε φορα thread στα βάθη των forums, μετά από κάθε Αναλυτική Παρουσίαση, ανεβάζουμε Ανακοίνωση, στην οποία όλοι μπορούν να σχολιάσουν...

 

Ε λυπάμαι, το μοναδικό που μένει, είναι να γράφουμε τις παρουσιάσεις μας σε δημόσιο χώρο, με ένα μαστίγιο από πάνω... για να ικανοποιήσουμε και τους πιο απαιτητικούς.

 

Όσο για το Mobile -Review... νομίζω οτι μιλάγαμε για έγκυρα sites, με αντικειμενική άποψη και ουδέτερη κρίση. Για sites που δεν κάνουν λάθη στις αναλύσεις των φακών της κάμερας μιας συσκευής, που δεν μπερδεύουν τις ... θύρες επέκτασης μνήμης με... υποδοχές για φόρτιση και το κυριότερο... sites που δεν έχουν σταθερή πολιτική απέναντι σε όσες εταιρίες δεν... συμπαθούν. Γνωρίζω πολύ καλά, καλύτερα από εσένα το όλο θέμα, γιατί συνεργαζόμουν επί έναν χρόνο με το Mobile-Review... Αφήνω τις κορώνες λοιπόν για κάποιον άλλο... ;)

 

Σε ευχαριστώ πάντως για την καλόβουλη κριτική σου. Θα προσπαθήσω να γίνω καλύτερος... Μέχρι τότε μπορείς να γράφεις εσύ όσα Reviews θες και να τα ανεβάζω σε δημόσια θέα... με την ανάλογη κριτική φυσικά, αν την αντέξεις. :)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον χαρηκα για τις απαντήσεις σας. Μπορεί να είμουν πιο υπερβολικος απο οσο θα επρεπε, επίσης ομολογω οτι δεν έχω κάνει σε βάθος ανάλυση των περισσοτερων reviews και previews. Πάντως αυτά που έγραψα δεν βγηκαν απο το κεφάλι μου αλλα απο καποια κειμενα του site που κατα καιρους διαβαζω. Κακώς δεν αναφέρθηκα στη γενικότερη εικονα των reviews και κόλλησα σε καποια σημεια. Anyway δεν θελω να επιμεινω αλλο, μπορει να ειμουν υπερβολικος κυρίως γιατι μου δινόταν η αισθηση υποστήριξης προς κάποιες συσκευές (και τα επαιρνα κρανίο!!)
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν στις επιλογές συναλλαγής, ο πωλητής δίνει την επιλογή "αδιάφορο", το post κοκκινίζει με το γνωστό μήνυμα έλλειψης ασφαλείας στη συναλλαγή;

Το ότι ο πωλητής δίνει την ευκαιρία στον αγοραστή να επιλέξει εκείνος τον τρόπο που τον συμφέρει ή βολεύει δεν αποτελεί εξασφάλιση - επιβεβαίωση για τις προθέσεις του πωλητή;

Link to comment
Share on other sites

Το'χα και'γω απορία. Προφανώς επειδή η συνάντηση δεν εξασφαλίζει τα στοιχεία του πωλητή (π.χ. διεύθυνση) όπως η αποστολή με αντικαταβολή (courier & ΕΛΤΑ). Όμως αν επιλέξει κάποιος αντικαταβολή, όπως λες δεν ισχύει η «έλλειψη ασφάλειας». Μήπως θα έπρεπε να υπήρχε αυτή η διευκρίνηση αντί για το γενικό «κοκκίνισμα»;

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμο να αναφέρεται και ο χρόνος φόρτισης της μπαταρίας της συσκευής..
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκιο. Θα φροντίσουμε να αναφέρεται και αυτό το χαρακτηριστικό... ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Kalimera sas... vlepw oti to site avto exei kseperasei kathe orio enos aplou site gia nees tehnologies... mipws tha eprepe na skeftoun kapoia stigmi na ekdwsoun ena periodiko?

pws sas fenetai i idea?

prosopika pistevw oti tha pigene poly kala...!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ καμία περιοδική έκδοση δεν θα φτάσει την αμεσότητα ενός site στο Internet, και η αμεσότητα είναι η δύναμη του myphone ;)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...