Jump to content

Περί... σχολιασμού γενικά


KostasV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να αντιπροσωπεύει κάτι το ρεκόρ πρέπει να είναι πραγματικό, δεν έχει θα έχει ιδιαίτερο νόημα να πούμε "μαζευτείτε όλοι στις τάδε ώρα και μέρα να σπάσουμε το ρεκόρ", με το ίδιο σκεπτικό μπορούνε να "πειράξουν" τα stats και να γράψουν όσους χρήστες θέλουν (χωρίς να προσπαθήσουμε να συνεννοηθούμε που το κόβω χλομό :p )

Βέβαια αυτή είναι μόνο η δική μου γνώμη

:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν, mixalaros σε ευχαριστώ για τη σκέψη και το ενδιαφέρον.

 

Όμως θα συμφωνήσω με αυτά που έγραψε ο pythagoras. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει νόημα στο να «σπάσει» αυτό το ρεκόρ. Αυτός ο αριθμός είναι καλό να «μεταβάλλεται» μόνος του χωρίς οποιαδήποτε παρέμβαση - είτε αυτή είναι «χειροκίνητη» με «πείραγμα» της SQL, είτε μετά από συνενόηση των μελών.

 

Νομίζω ότι και στο παρελθόν είχε ειπωθεί αυτή η ιδέα, αλλά και πάλι για τον ίδιο λόγο την είχαμε απορρίψει. Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ και πάλι για τη σκέψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

είμαι νέος χρήστης και επειδή ενδιαφέρομαι για να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο κινητό, μπήκα στο site. Με λύπη όμως είδα ότι δεν μπορώ να δω το κομμάτι των αγγελιών (Bye & Sell). Κι όταν πήγα να μπω με πλάγιο τρόπο (μέσω google) μου είπε ότι δεν έχω πρόσβαση.

Γιατί βρε παιδιά;:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορείς να διαβάσεις προσεκτικά αυτό:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=55736

 

και στη συνέχεια να δεις τι ακριβώς απαιτείται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=myphone_tips#faq_use_memberranks

 

υ.γ. δεν υπάρχει «πλάγιος» τρόπος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Εχω την εξής απορία.ειμαι χρήστης του MyPhone εδώ και ένα χρόνο μπορεί και παραπάνω.Αλλα δεν έχω κάνει 75 topics διότη γράφτικα για άλλους λόγους ας πούμε για να διαβάζο διάφορα νέα .

Καταρχάς η απαγόρευση του Buy&Sell για νέους χρήστες η για αυτούς που δεν έχουν συμπληρώσει τα 75 μηνύματα και 75 ημέρες πιστεύω ειναι λανθασμένη.

Και σας απαντώ γιατη.

[[ Γιατή να μην τους επιτρεπεται η είσοδος και απλα να (μην) τους επιτρεπεται η δημιουργια αγγελιας?]]

Πιστεύεται οτι ένας απατεώνας θα σταματήσει με την πολιτική αυτή?

Και αν φοβάστε για τους απατεώνες γιατη δεν ελέγχεται εσεις τα κινητα?

Εγώ π.χ που θέλω να αγοράσω ένα κινητο για ποιο λόγο να συμπληροσο 75 μηνύματα τώρα? αυτό θα με προστατέψει απο την απάτη?

Σας παρακαλώ ξανασκεφτείται το θέμα οχι οτι ειναι σοβαρό απλά πιστεύω θέλει καλύτερη ας πούμε αξιολόγηση

Ελπίζω να μην με πάρετε με κακο ματι απλά έδωσα μια ιδέα :)

 

Ευχαριστώ που με ακούσατε.

:tease: Just wasting my time with the wrong people all the time...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Alarihos. Και εμείς θα θέλαμε να σε ευχαριστούμε για την ιδέα σου. Ωστόσο, για την ώρα δεν υπάρχει το ενδεχόμενο αλλαγής αυτών των περιορισμών, οι οποίοι έχουν τεθεί για συγκεκριμένους λόγους.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έλεος πια με το Buy and Sell. Ρίξτε μια ματιά στα εισητήρια για τη Madonna και θα καταλάβετε. Όλοι οι μαυραγορίτες εκεί μαζεύτηκαν. Κάντε κάτι. :whip:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια με το Buy and Sell. Ρίξτε μια ματιά στα εισητήρια για τη Madonna και θα καταλάβετε. Όλοι οι μαυραγορίτες εκεί μαζεύτηκαν. Κάντε κάτι. :whip:

Ο νόμος της προσφοράς και της ζήτησης:whistle:...

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έλεος πια με το Buy and Sell. Ρίξτε μια ματιά στα εισητήρια για τη Madonna και θα καταλάβετε. Όλοι οι μαυραγορίτες εκεί μαζεύτηκαν. Κάντε κάτι. :whip:

Αν έχεις κάποια συγκεκριμένη πρόταση για το θέμα, θα σε παρακαλούσα να στείλεις PM στον Johny-B[/member].

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Γνωρίζω την πολιτική του myphone περι απογορευσης μηνυμάτων για θρησκεία και πολτική

για το δεύτερο το καταλαβαίνω, εκεί μπαίνουν χρωματιστά γυαλιά και δεν θα αργήσουν να αρχίσουν ανούσιοι καυγάδες

 

Αλλά η θρησκεία είναι ένα θέμα το οποίο πάει παραπέρα από μικρο-ιδιοτελείς απόψεις και θέσεις

 

Να προτείνω το myphone να σκεφτεί μηπως αλλάξει την πολιτική του για τ συγκεκριμένο θέμα

 

Ευχαριστώ:)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Όπως στα πολιτικά μπαίνουν "χρωματιστά γυαλιά", έτσι και στα θρησκευτικά μπαίνουν παρωπίδες ανάλογα με τα θρησκευτικά πιστεύω πολλών εκ των μελών.

 

Όσες φορές στο παρελθόν έχει προσπαθήσει να γίνει τέτοιου είδους συζήτηση (έστω και εμμέσως π.χ. για τον Κώδικα Da Vinci) έχουμε καταλήξει σε ύβρεις και τσακωμούς.

 

Πιστεύω πως όντως πρέπει να παραμείνει το συγκεκριμένο θέμα ως "απαγορευμένο".

 

Μεταξύ μας, δεν ξέρεις πως μερικοί άνθρωποις μπορούν να φερθούν όταν κάποιος δε συμφωνεί με τις απόψεις τους σε ένα τέτοιο ευαίσθητο θέμα;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Κατά την γνώμη μου κατ' αρχήν ορθώς απαγορεύονται τέτοιου είδους συζητήσεις, δηλαδή θρησκευτικές, πολιτικές και αθλητικές.

 

Το μόνο που θα μπορούσε ίσως να γίνει (αλλά πάλι αν πραγματικά μπορούσε μάλλον θα είχε ήδη γίνει) θα ήταν να υπάρχει κάποιο παράθυρο του στυλ να μην επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις όταν έχουν ΟΠΑΔΙΚΕΣ προεκτάσεις.

 

Είναι βέβαιο όμως ότι πολλοί θα σπεύσουν να πατήσουν σε κάτι τέτοιο για να δικαιολογήσουν ό,τι #@#@4!@ τους περάσει από το μυαλό.

 

Για αυτό καλύτερα μακριά και αγαπημένοι. Εξάλλου εδώ μιλάμε για κινητά τηλέφωνα και βλέπουμε πρωτοφανή φανατισμό από πολλούς, πόσο μάλλον για πιο σοβαρά ζητήματα...

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνώ με τους προλαλήσαντες...Αλλά απ ότι βλέπω σε πιο ασήμαντα θέματα γίνονται...περισσότεροι τσαμπουκάδες...:lol:

τελοσπαντων σεβαστό, αν και πιστεύω ότι οι συζητήσεις για θρησκείες γενικά (και όχι για την ορθοδοξία ειδικά) θα ήταν φοβερά ενδιαφέρουσες...

γνώμη μου είναι, ότι εκείνος/η που προάγει τον χουλιγκανισμό θα τον εκπροσωπεί σε κάθε του μορφή σε κάθε θέμα συζήτησης!!!

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο.

Αλλά δε μπορείς να απγορέψεις σε ένα "χούλιγκαν" να μπει στο παιχνίδι.

Μπορείς απλά να του απαγορέψεις να κουβαλαει μαζί του ρόπαλα.

Και πάλι αν θέλει θα κάνει φασαρία, αλλά τουλάχιστον δε θα προξενήσει μεγάλο κακό.

:)

 

Και φαντάσου, όταν γίνονται τσακωμοί π.χ. για το iPhone και δε μπορεί κάποιος να καταλάβει ότι όταν κάτι εσένα σε καλύπτει δε θα σε επηρεάσει η γνώμη του όσο πικρόχολη και αν είναι, είναι δυνατόν ποτέ κανείς να καταλάβει τη δική σου/μου/του ανάγκη για θρησκευτική ελευθερία;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

αντιλαμβάνομαι τι θέλεις να πεις, αλλά ποτέ δεν ήμουν οπαδός του δόγματος "το ευρύ κοινό και η μάζα να μην ξέρει, γιατί δεν ειναι έτοιμη να το χειριστεί"

 

Το ιντερνετ τελικά ειναι μεγάλο εργαλείο. Προσωπικά δεν θα μπορούσα να σκεφτώ πια τη ζωή μου χωρίς αυτό. Ανοιγει και ψυχές εκτός από μάτια, παρέχει πληροφορίες, προσωπικά εμένα μου έχει καλυτερέψει τη ζωή μου κατά 100%

τελοσπαντων το ερώτημα μου μάλλον απαντήθηκε, οπότε... :)

 

ευχαριστώ

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ μαζί σου.

Άλλωστε πουθενά δεν είπα ότι το ευρύ κοινό δεν είναι έτοιμο να χειριστεί το οτιδήποτε.

 

Αλλά σε ένα forum που είναι απρόσωπο, δεν ξέρεις πόσο εύκολες είναι οι κατηγορίες, οι βρισιές και οι υπερβολικές αντιδράσεις.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205983&page=11

 

Είναι τόσο υπερβολικό αυτό που ζητάω; Θεωρείτε ότι η δημιουργία 3 νέων threads θα προκαλέσει μεγαλύτερη σύγχιση από την παρούσα κατάσταση; Θα χαρώ να διαβάσω τις απόψεις του MsK και των υπολοίπων μελών! ;)

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να στείλεις PM στον nervous για το θέμα αυτό. Ό,τι σου πει από εκεί και έπειτα για το αν χρειάζεται να δημιουργηθούν 3 θέματα ή να παραμείνει 1 με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω, γιατί σταματήσατε να ανανεώνετε το ''myfiles'' στην κατηγορία Java Midlets; Γεγονός που στεναχωρηθεί ιδιαίτερα, διότι τα άλλα Forums οργανώνουν συνεχώς όλες της κατηγορίες για Downloads. Tουλάχιστον δώστε την δυνατότητα να προσθέτουμε εμείς αρχεία, αφότου τα ελέξετε πρώτα εσείς...

 

Ευχαριστώ πολύ,

phoenix_fl

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ετοιμάζεται ήδη η δυνατότητα για upload από τα μέλη - που θα έρθει στο vBulletin 3.8, όπως και όλες οι υπόλοιπες αλλαγές. Αν μέχρι τότε θέλεις να προστεθεί άμεσα κάποιο αρχείο, μπορείς να μου στείλεις PM.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω μια απορία, επειδή θέλω να βρίσω κάποιον μέσω pm, υπάρχει περίπτωση να γίνω ban για αυτό?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Βαρέθηκα με αυτά που ακούω...
Link to comment
Share on other sites

Είμαι τρία χρόνια σε αυτό το forum.

Οι απορίες ποτέ δε σταματούν να με εκπλήσσουν.

Τα pm είναι προσωπικά. Δεν μπορει κανείς να δει τι λες σε αυτά. Από την άλλη ο άλλος μπορεί να κάνει παράπονα για εσένα στους mods.

 

Είσαι σίγουρος ότι η καλύτερη λύση είναι το βρίσιμο;

Μήπως η αδιαφορία είναι πιο "ενοχλητική";

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... σχολιασμού γενικά
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...