Jump to content

Samsung ATIV Smart PC Windows 8 Tablet PC


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε μπράβο Γιάννη, καλοδούλευτο

εμένα με έχουν ακόμα γειωμένο τα public, είμαστε στην αναμονή λένε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ Αργύρη, με το καλό και το δικό σου. Αν δεις πάντως ότι λένε παραμύθια τα Public και έχεις facebook, κάνε ένα παράπονο στην σελίδα της Samsung Hellas, γιατί τελικά σε αντίθεση με το customer care τους, αυτοί είναι πολύ εξυπηρετικοί! Προς το παρόν ευχαριστημένος και ψάχνω να βρω λύσεις για τις αποσυνδέσεις γιατί έχουμε μπόλικες!
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Αργύρη, με το καλό και το δικό σου. Αν δεις πάντως ότι λένε παραμύθια τα Public και έχεις facebook, κάνε ένα παράπονο στην σελίδα της Samsung Hellas, γιατί τελικά σε αντίθεση με το customer care τους, αυτοί είναι πολύ εξυπηρετικοί! Προς το παρόν ευχαριστημένος και ψάχνω να βρω λύσεις για τις αποσυνδέσεις γιατί έχουμε μπόλικες!

 

Μπραβο παιδια, αντε να παραλαβετε ολοι.

Γιαννη η λυση θα ερθει μονη της, μην ψαχνεις software fixακια, ειναι καθαρα θεμα επαφων.

Με τη χρηση και το "βαλε βγαλε" θα φτιαξει μονο του, οπως κι εγινε στην περιπτωση μου μετα απο ενα μηνα χρησης...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαγγέλη,

 

Το ξέρω ότι δεν είναι θέμα software, έβλεπα κάτι λύσεις του τύπου επιπλέον "μαξιλαράκια" για καλύτερη στήριξη, αλλά τελικά λέω να ακολουθήσω την δική σου πρόταση και να περιμένω να "δέσει καλύτερα το γλυκό"...!

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Βαγγέλη,

 

Το ξέρω ότι δεν είναι θέμα software, έβλεπα κάτι λύσεις του τύπου επιπλέον "μαξιλαράκια" για καλύτερη στήριξη, αλλά τελικά λέω να ακολουθήσω την δική σου πρόταση και να περιμένω να "δέσει καλύτερα το γλυκό"...!

 

Μπα, ειχα δοκιμασει τα παντα (εκτος απο ultrex), αλλα δεν...

Περα απο την πλακα δεν παιζει τιποτα αλλο, εκτος απο αναμονη για να κουμπωνει καλυτερα και μετα θα λυθουν τα προβληματα σου...

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα λοιπόν μετά από 10 ημέρες που παλεύαμε με τις αποσυνδέσεις, αποφάσισε να μην βλέπει καθόλου τις usb θύρες του keyboard dock... ενώ φορτίζει κανονικά από το dock, βγάζουν τα windows το μήνυμα "the usb device is not recognized" και έχω στο device manager μια unknown device που ούτε drivers παίρνει, ούτε τίποτα. Δοκίμασα restart, uninstall-install τους USB Controllers, να ξαναπεράσω τους drivers του chipset, να το βάζω-βγάζω καμιά 10αρία φορές αλλά τζίφος... άντε να δούμε τι θα γίνει με αυτό το μηχάνημα γιατί ο "μήνας του μέλιτος" πέρασε γρήγορα τελικά!
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα λοιπόν μετά από 10 ημέρες που παλεύαμε με τις αποσυνδέσεις, αποφάσισε να μην βλέπει καθόλου τις usb θύρες του keyboard dock... ενώ φορτίζει κανονικά από το dock, βγάζουν τα windows το μήνυμα "the usb device is not recognized" και έχω στο device manager μια unknown device που ούτε drivers παίρνει, ούτε τίποτα. Δοκίμασα restart, uninstall-install τους USB Controllers, να ξαναπεράσω τους drivers του chipset, να το βάζω-βγάζω καμιά 10αρία φορές αλλά τζίφος... άντε να δούμε τι θα γίνει με αυτό το μηχάνημα γιατί ο "μήνας του μέλιτος" πέρασε γρήγορα τελικά!

 

Εφοσον δοκιμασες αρκετα πραγματα και επιμενει καλυτερα να το πας στο καταστημα να το δουνε διοτι πιθανο να εχεις ελλατωματικο κομματι και να χρειαστει να σου δωσουν καινουργιο.

Κανονικα επρεπε να δουλευουν οι θυρες usb δεν ειναι φυσιολογικο αυτο.

Ανεφερε τους οτι σου κανει συνεχεια αποσυνδεσεις και τωρα εχεις προβλημα και με τις θυρες usb.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και σήμερα λοιπόν μετά από 10 ημέρες που παλεύαμε με τις αποσυνδέσεις, αποφάσισε να μην βλέπει καθόλου τις usb θύρες του keyboard dock... ενώ φορτίζει κανονικά από το dock, βγάζουν τα windows το μήνυμα "the usb device is not recognized" και έχω στο device manager μια unknown device που ούτε drivers παίρνει, ούτε τίποτα. Δοκίμασα restart, uninstall-install τους USB Controllers, να ξαναπεράσω τους drivers του chipset, να το βάζω-βγάζω καμιά 10αρία φορές αλλά τζίφος... άντε να δούμε τι θα γίνει με αυτό το μηχάνημα γιατί ο "μήνας του μέλιτος" πέρασε γρήγορα τελικά!

 

Πηγαινε το για αντικατασταση Γιαννη.

Εγω πλεον τις τελευταιες 20 μερες δεν εχω αποσυνδεσεις και απολαμβανω το μηχανημα.

Λεω να παρω κι ενα δευτερο πληκτρολογιο για να αντικαταστησω αυτο που εχω μετα απο τις φυσιολογικες φθορες που θα εχει με το περασμα του χρονου...

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίδες πάλι, πήρα ένα μινι Bluetooth πληκτρολόγιο της Microsoft για να κάνω την δουλειά μου και την κάνω πάρα πολύ καλά με αυτό, έχει και κάλυμα θήκη που γίνεται στάντ και βολεύτηκα. Διαβάζω και για τις αποσυνδέσεις του μαμίσιου και ξενερώνω, οπότε ας έχω ένα καλό και όταν έρθει και το δικό του... μέσα στα επόμενα χρόνια.... βλέπούμε στην πράξη Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

εγώ παίδες πάλι, πήρα ένα μινι Bluetooth πληκτρολόγιο της Microsoft για να κάνω την δουλειά μου και την κάνω πάρα πολύ καλά με αυτό, έχει και κάλυμα θήκη που γίνεται στάντ και βολεύτηκα. Διαβάζω και για τις αποσυνδέσεις του μαμίσιου και ξενερώνω, οπότε ας έχω ένα καλό και όταν έρθει και το δικό του... μέσα στα επόμενα χρόνια.... βλέπούμε στην πράξη

 

Καλημερα Αργυρη μπορεις να δωσεις link με το bt πληκτρολογιο με τη θηκη που γινεται και stand?

Εαν ειναι ετσι πρακτικο και βολικο οπως λες λεω να το τιμησω και εγω σε χρηση σε 10ρι σκετο tablet.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πηρα Alex, συνδεεται πανευκολα, ειναι ταχυτατο χωρις να λαγκαρει στο ελαχιστο και εχει πολυ καλη ποιοτητα υλικων

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/pliktrologia-keyboards/Microsoft-keyboard-Wedge-Bluetooth-U6R-00015.htm

Link to comment
Share on other sites

Αυτο πηρα Alex, συνδεεται πανευκολα, ειναι ταχυτατο χωρις να λαγκαρει στο ελαχιστο και εχει πολυ καλη ποιοτητα υλικων

http://www.plaisio.gr/ypologistes-anavathmisi/periferiaka/pliktrologia-keyboards/Microsoft-keyboard-Wedge-Bluetooth-U6R-00015.htm

 

Δηλαδη οπως ειδα σε φωτο το καλυμμα του μετατρεπετε σε stand δηλαδη ετσι?

Ειναι σταθερο και στιβαρο να μην παιζει δεξια-αριστερα δηλαδη.

Μπορεις να το ρυθμιζεις σε κλιση?

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το κ εδω

http://www.enternity.gr/Article/Microsoft-Wedge-Mobile-Keyboard/14653.html

Το καλυμμα του ειναι ενα μεταλλικο πλαίσιο με μαλακή σε αφή επένδυση, που ρυθμιζετε σε οποια θεση το βαλεις και δεν κουνιεται με τιποτα. Ειναι αντιολησθητικό και κρατάει την ταμπλέτα πάνω και κάτω με τα λαστιχένια άκρα του. Οταν καλύψεις με αυτο το πληκτρολόγιο σβήνει αυτόματα, όταν βγάλεις το κάλυμμα ενεργοποιείται μόνο του και συνδέεται αυτοματα με την ταμπλετα.

Μ εχει βολέψει αφάνταστα, αφού κ το μαμίσιο πληκτρολόγιο να μην έπαιρνα δεν θα με ένοιαζε πλέον

 

edit...

το Public με θυμήθηκε και αύριο μεθαύριο παραλαμβάνω κ εγώ...

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

edit...

το Public με θυμήθηκε και αύριο μεθαύριο παραλαμβάνω κ εγώ...

 

Άντε με το καλό Αργύρη και ελπίζω χωρίς τα δικά μου προβλήματα. Τελικά μίλησα με το service και θα τα στείλω και τα δύο πακέτο να δω τι σκατά γίνετε. Δοκίμασα και πλήρη επαναφορά του tablet και τίποτα. Τους ζήτησα να δούνε και το home button που όποτε θέλει δουλεύει και το κυριότερο δεν μπορείς να μπεις στο bios ΠΟΤΕ! Περιμένω από Δευτέρα να έρθει να το παραλάβει courier και μετά το παιχνίδι της αναμονής να δούμε πότε θα γυρίσει...

Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε Γιάννη, σήμερα παρέλαβα τελικά, δεν το χω δοκιμάσει ακόμα λόγω δουλειάς, τέτοια θέματα με usb θύρες και home button δεν έχω, όλα αυτά ξεκίνησαν τελευταία και μετά που παράλαβες το πληκτρολόγιο ή τα είχες και από παλιά?

ελπίζω σε γρήγορο service γιατί και με τα πληκτρολόγια πάθαμε και μάθαμε

 

πάντως ωραίο το πληκτρολογιάκι της samsung αλλά αν ξεκινήσει τις μ@λ@τσίες βγάζω το bluetooth που πήρα και άι σιχτιρ

Edited by argiris77
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι

Κάτοχος και εγω του ativ απο Πλαισιο. Πήρα και το πληκτρολόγιο το γνήσιο αλλα δεν το έχω ακόμα δοκιμάσει, και με έχετε τρομάξει λιγο με τα αναφερόμενα :(

Εκείνο που σε μένα με έχει ενοχλήσει είναι το βάσιμα του φορτιστής που μου δείχνει

Να μην έχει καλή εφαρμογή . Πρέπει να το στριβογυρισω μέχρι να δώ ότι φροντίζει :worry:

Το παρατηρήσατε και εσείς η όχι :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλοδούλευτο φίλε μου

για το πληκτρολόγιο γενικά υπάρχουν θέματα, όπως αναφέρονται και σε ξένα φορουμ για το εν λόγω πληκτρολόγιο της ταμπλέτας, πρέπει να το δοκιμάσουμε (γιατί κ εγώ ακόμα δεν έχω προλάβει)και θα δούμε τι ψάρια πιάνει...αν και έχω μια διαίσθηση ότι θα τα κάνει μαντάρα.

Για το άλλο που ρωτάς δεν κατάλαβα ακριβώς, δεν κάνει καλή επαφή το βύσμα του φορτιστή? που? στην ταμπλέτα ή στο πληκτρολόγιο? μήπως δεν το έχεις κουμπώσει τέρμα μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ευχαριστω για την απάντηση

Έχεις λινκ για τα προβλήματα πληκτρολογιου ?

Το βυσμα του φορτιστη στην συσκευή εννοώ -όχι στο πληκτρολόγιο- και

Νομίζω ότι το τερματίζω -μου φαίνεται πάντως να εχει τζόγο - και πρέπει

Να προσπαθήσω να το ´´ζυγιζώ´ κάπως για να δώσει ρεύμα :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νομίζω εδώ το είχα δει

http://forum.tabletpcreview.com/samsung/

Για να καταλάβεις ότι τερματίζει το βύσμα πρέπει να εφάπτεται με την ταμπλέτα, αν έχει ένα μικρό κενό 2 χιλιοστά τότε δεν έχει μπει τελείως μέσα. Αν πάλι τερματίζει και δεν κάνει καλή επαφή γνώμη μου είναι να το πας πίσω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το λινκ και την πληροφορία

Το θέμα είναι ποιο φταίει ? το βυσμα η η υποδοχή ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και μεγειά και από εμένα... επειδή και εγώ έφαγα μια εβδομάδα απλά να ακουμπάω το βύσμα φοβούμενος μήπως το χαλάσω, καταρχήν δοκίμασε να το βάλεις μέχρι τέρμα μέσα, αν θυμάμαι καλά "εξαφανίζεται" όλο το μεταλικό σκέλος. Αν και πάλι δεν φορτίζει δεν νομίζω να μπορείς μόνος σου να διαπιστώσεις αν φταίει το βύσμα ή η υποδοχή. Πιθανόν αν έχεις πρόσβαση σε πολύμετρο να δεις αν βγάζει τάση το βύσμα και με το μάτι να δεις μήπως έχει σπάσει η ακίδα στην υποδοχή.
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

Γιάννη κανένα νέο από το δικό σου?

Εγώ στη φόρτιση δεν το πολυπροσέχω κιόλας, του τραβάω μια δυνατή και κουμπώνει τέρμα μέσα, τώρα αν μου μείνει στο χέρι καμιά ώρα....

στην τελική φίλε megalos αν δεν βρεις άκρη και βαριέσαι να το στείλεις service (περίμενε να δεις και του Γιάννη πόσο χρόνο θα κάνει να γυρίσει από το service) φόρτισε από το πληκτρολόγιο..το οποίο κάνει κάτι αποσυνδέσεις στο ξαφνικό αλλά κυρίως όταν κουνιέται. Βιαστικές λύσεις από την Samsung, δεν δοκίμασαν πότε σε βάθος χρόνου το ρημάδι να δουν τι προβλήματα θα βγάλει? Αλλά ξέχασα, γι αυτό υπάρχουμε εμείς, οι beta testers

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη κανένα νέο από το δικό σου?

Εγώ στη φόρτιση δεν το πολυπροσέχω κιόλας, του τραβάω μια δυνατή και κουμπώνει τέρμα μέσα, τώρα αν μου μείνει στο χέρι καμιά ώρα....

στην τελική φίλε megalos αν δεν βρεις άκρη και βαριέσαι να το στείλεις service (περίμενε να δεις και του Γιάννη πόσο χρόνο θα κάνει να γυρίσει από το service) φόρτισε από το πληκτρολόγιο..το οποίο κάνει κάτι αποσυνδέσεις στο ξαφνικό αλλά κυρίως όταν κουνιέται. Βιαστικές λύσεις από την Samsung, δεν δοκίμασαν πότε σε βάθος χρόνου το ρημάδι να δουν τι προβλήματα θα βγάλει? Αλλά ξέχασα, γι αυτό υπάρχουμε εμείς, οι beta testers

 

Μα αυτό είναι το χειρότερο. Ότι το πρόβλημα δεν είναι έλλειψη δοκιμών σε βάθος χρόνου, αλλά από ότι την πρώτη στιγμή θα έπρεπε να είναι ξεκάθαρο το θέμα στη σαμμυ. Μεγαλο φάουλ από πλευράς τους...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Αργύρη το έδωσα το Σάββατο στην courier και λέω αύριο να τους πάρω ένα τηλέφωνο στην Alman να δω αν το έχουν πιάσει και τι άκρη έχουν βγάλει, αν βγάλουν. Όντως θα είναι καλό crash test για το service της Samsung και είμαι περίεργος για το αποτέλεσμα. Πάντως για να είμαι και πιο σίγουρος και μην μου ξεφουρνίσουν καμιά π@π@ρι@ σχετικά με software πρόβλημα, τους το έστειλα μετά από πλήρες reset χωρίς τίποτα εγκατεστημένο από εμένα. Μόλις έχω νέα θα ενημερώσω.
Samsung Galaxy Note 9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung ATIV Smart PC Windows 8 Tablet PC

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...