Jump to content

Samsung ATIV Smart PC Windows 8 Tablet PC


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Πριν λίγες ώρες ήρθα και εγώ στην παρέα! Όλα καλά εκτός του ότι δεν μπορώ να το αναβαθμίσω σε windows 8.1 Αν κάποιος ξέρει την διαδικασία και μπορεί ας με βοηθήσει. Στο store πάντως δεν τα βρίσκω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Κανε πρωτα τα windows update+drivers update μεσω Samsung update tool και λογικα θα σου βγαλει την δυνατοτητα αναβαθμισης μεσω του store.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 320
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανε πρωτα τα windows update+drivers update μεσω Samsung update tool και λογικα θα σου βγαλει την δυνατοτητα αναβαθμισης μεσω του store.

 

 

Είμαι άλλος ένας ευτυχής κάτοχος της συσκευής με την συγκλονιστική τιμή.

 

Διάβασα κάπου ότι τα 8.1 δημιουργούν πρόβλημα στον driver του wifi. Εντωμεταξύ φοβάμαι να αναβαθμίσω διότι στον ίδιο οδηγό πατάει νομίζω και το 3g.

 

Κανένας που να έκανε την αναβάθμιση να μας πει;

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι άλλος ένας ευτυχής κάτοχος της συσκευής με την συγκλονιστική τιμή.

 

Διάβασα κάπου ότι τα 8.1 δημιουργούν πρόβλημα στον driver του wifi. Εντωμεταξύ φοβάμαι να αναβαθμίσω διότι στον ίδιο οδηγό πατάει νομίζω και το 3g.

 

Κανένας που να έκανε την αναβάθμιση να μας πει;

 

Εγώ τελικά την έκανα αφού πρώτα του έκανα format μέσα από τις ρυθμίσεις. Όλα καλά και το μηχάνημα πετάει! Το μόνο που δεν ξέρω αν δουλεύει είναι το hdmi αφού δεν έχω καλώδιο να το δοκιμάσω. Πάντως στο device manager όλα φαίνονται σωστά εγκατεστημένα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά την έκανα αφού πρώτα του έκανα format μέσα από τις ρυθμίσεις. Όλα καλά και το μηχάνημα πετάει! Το μόνο που δεν ξέρω αν δουλεύει είναι το hdmi αφού δεν έχω καλώδιο να το δοκιμάσω. Πάντως στο device manager όλα φαίνονται σωστά εγκατεστημένα.

 

Τι εννοεις οτι εκανες φορματ;

Με το φορματ χανεται η 8.1

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι εκανες φορματ;

Με το φορματ χανεται η 8.1

 

Το format το έκανα στα 8 και μετά αφού έκανα όλα τα update μου εμφάνισε τα 8.1 στο store.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πως ρυθμίζουμε εικονική θύρα για να λειτουργήσει το GPS και να μπορεσουν να το αναγνωρίσουν προγράμματα πλοήγησης οπως το Toponavigator, το Destinator κλπ, χωρις σύνδεση στον internet .
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να μου πει πως ρυθμίζουμε εικονική θύρα για να λειτουργήσει το GPS και να μπορεσουν να το αναγνωρίσουν προγράμματα πλοήγησης οπως το Toponavigator, το Destinator κλπ, χωρις σύνδεση στον internet .

 

Για κοίτα εδω μηπως βρεις λυση.

http://forum.tabletpcreview.com/toshiba/59957-encore-owner-s-lounge-4.html

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

κατοχος και γω πλεον, αντιμετωπιζω προβλημα με xbmc. Εχω αλιωμενη εως καθολου εικονα σε 720p. Καθε βοηθεια δεκτη. Τρεχει το 12.3 version .

Υποθετω απο ερευνα στο γουγλι οτι ειναι θεμα gma driver....αλλα δε βρισκω ποιος driver χρειαζεται.

Εχω αναβαθμισει σε 8.1

Update:

η λυση ηταν να απενεργοποιησω το h/w acceleration sto video playback

Edited by evan66
λυθηκε!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

γνωρίζετε πως μπαινει η καρτα sim στην υποδοχή (για όσα μοντέλα το υποστηρίζουν)? Η δική μου κάρτα sim είναι η κλασική (όχι για iphone) και δε φαινεται να χωράει. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

γνωρίζετε πως μπαινει η καρτα sim στην υποδοχή (για όσα μοντέλα το υποστηρίζουν)? Η δική μου κάρτα sim είναι η κλασική (όχι για iphone) και δε φαινεται να χωράει. Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

 

ευχαριστώ

 

παίρνει micro sim φίλε μου όπως το iphone 4,4s,η την κόβεις η την αλλάζεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα επειδή το πήρα με την προσφορά της vodafone που αναφέρθηκε πιο π'ανω αλλά μου έκατσε ένα dell xps 12 σε πολύ καλή τιμή άμα ενδιαφέρεται κανείς το δίνω στην ίδια τιμής της προσφοράς καινούργιο.
GSXR 1000 K8 - Galaxy NOTE 3 - DELL XPS 12
Link to comment
Share on other sites

παίρνει micro sim φίλε μου όπως το iphone 4,4s,η την κόβεις η την αλλάζεις

 

ευχαριστώ για τη διευκρίνηση,

είχα κάνει μία γρήγορη αναζήτηση αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στα 8,1 . Όλα λειτουργούν πολυ καλά εκτός από το πλήκτρο των windows τόσο πάνω στην ταμπλέτα όσο και στο πληκτρολόγιο. Δεν πιάνει πάντα και κανει έναν ηχο περίεργο σαν να πατάς πολλά πλήκτρα συγχρόνως. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος;

Καμία πρόταση;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κανεις μια επανεκκίνηση χωρίς το πληκτρολόγιο συνδεδεμένο.

My Phone Samsung Note 9

My Tablet Ipad Mini 4 4G, Samsung Tab S7 11'' 4G

My Notebook MICROSOFT SURFACE BOOK 2, HP elitebook x360

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 months later...
Γεια σας. Φιλος ειχε παρει το ταμπλετ αυτο κ τωρα χρειαζεται ενα καλο φορματ. Θελει να του περασω την καθαρη εκδοση 8.1 αλλα προσπαθησα κ δεν εχει καμια σχεση με το φορματ που εκανα σε αλλους. Πχ. Στα bios δε βρησκω επιλογη να ξεκιναει απο usb η σκληρο εξωτερικο ωστε να κανω φορματ. Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Φιλος ειχε παρει το ταμπλετ αυτο κ τωρα χρειαζεται ενα καλο φορματ. Θελει να του περασω την καθαρη εκδοση 8.1 αλλα προσπαθησα κ δεν εχει καμια σχεση με το φορματ που εκανα σε αλλους. Πχ. Στα bios δε βρησκω επιλογη να ξεκιναει απο usb η σκληρο εξωτερικο ωστε να κανω φορματ. Καμια ιδεα?

 

Διάβασε εδώ από άλλους χρήστες.

http://forum.tabletpcreview.com/samsung/57506-yes-samsung-ativ-smart-pc-atom-does-work-windows-8-1-a.html

 

Διάβασε και εδω στο post 505 μπορεί να σε βοηθήσει εξιςου μιας και η διαδικασία δεν θα διαφέρει παρά ελάχιστα σε σχεση με την πρόταση της Samsung.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379634&page=34

 

Σε τελικη αν δεν μπορέσεις,κανε reinstall windows μεσα απο τα setting και update and recovery που θα σε γυρίσει στην εργοστασιακή κατάσταση οπως οταν ήρθε στην αρχή που το πήρε ο φίλος σου και κανε την αναβάθμιση σε 8.1(στο store θα δεις την επισήμανση να κανεις αναβαθμιςη)αφού πρωτα έχεις ενημερώσει drivers κλπ απο το ενσωματωμένο οδηγό της Samsung.

Και αφού ολοκληρωθεί στην ουσία σαν να έχεις κανει format με πλάγιο τροπο,δηλαδή θα έχεις ενα καθαρό σύστημα και στήσιμο απο την αρχή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε εδώ από άλλους χρήστες.

http://forum.tabletpcreview.com/samsung/57506-yes-samsung-ativ-smart-pc-atom-does-work-windows-8-1-a.html

 

Διάβασε και εδω στο post 505 μπορεί να σε βοηθήσει εξιςου μιας και η διαδικασία δεν θα διαφέρει παρά ελάχιστα σε σχεση με την πρόταση της Samsung.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=379634&page=34

 

Σε τελικη αν δεν μπορέσεις,κανε reinstall windows μεσα απο τα setting και update and recovery που θα σε γυρίσει στην εργοστασιακή κατάσταση οπως οταν ήρθε στην αρχή που το πήρε ο φίλος σου και κανε την αναβάθμιση σε 8.1(στο store θα δεις την επισήμανση να κανεις αναβαθμιςη)αφού πρωτα έχεις ενημερώσει drivers κλπ απο το ενσωματωμένο οδηγό της Samsung.

Και αφού ολοκληρωθεί στην ουσία σαν να έχεις κανει format με πλάγιο τροπο,δηλαδή θα έχεις ενα καθαρό σύστημα και στήσιμο απο την αρχή.

 

Σευχαριστω φιλος τα καταφερα ετσι.

Κατεβασα το samsung update εγκατεστησα τους οδηγους αλλα δεν δουλευει το wifi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Παιδες να ρωτησω κατι

 

Τα Windows Phone Apps ειναι συμβατα με το λειτουργικο Windows 8.1 του Samsung?

εαν δεν ειναι συμβατα υπαρχει καποια πατεντα για να ειναι?

http://www.windowsphone.com/en-us/store/featured-apps

 

Η μονο τα τα Windows Apps ειναι συμβατα?

http://windows.microsoft.com/el-gr/windows-8/apps#Cat=t0

 

 

Για Android Apps υπαρχει παντεντα για να τα τρεξουμε?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά από έναν χρόνο λειτουργείας (και χωρίς πολύ χρήση 2-3 ώρες την εβδομάδα) το tablet δεν ανταποκρινόταν σε καμία εντολή(δεν έκανε start up-ουτε άναβε λαμπάκι-νεκρό) τελικά το πήγα στην samsung (από εκεί Αλμαν) και αλλάχτηκαν :

 

Μ/Β

Power B/D

Battery

LCD ASSY

και πέρασαν πάλι τα windows...ευτυχώς εντός εγγύησης.

Μου έμειναν μόνο τα πλαστικά!

den eperna egw ena Datsun na kanw th doulia mou
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
  • The title was changed to Samsung ATIV Smart PC Windows 8 Tablet PC

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...