Jump to content

Sony Xperia™J


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά αξίζει το κινητό; γιατι το βρηκα 150 ευρώ...το θέλω για απλή χρήση...λίγο ίντερνετ, καμιά εφαρμογούλα...

 

Δεν έχει HD camera για video αλλά vga.2GB εσωτερική μνήμη και δυνατότητα επέκτασης με microSD.

Στην ίδια τιμή μπορείς να βρεις και άλλα κινητά.

Αν θέλεις Sony για αυτά που ζητάς, σου κάνει.:)

 

Άρα να υποθέσω σου λειτούργησε κανονικα?

Προς το παρόν όλα καλά.

μια ερώτηση,πως βγάζω Screeshot από το κινητό,χρειάζομαι εφαρμογή στο Android 4.x ή έχει ενσωματωμένη δυνατότητα όπως στο android 2.3.x

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 555
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχει HD camera για video αλλά vga.2GB εσωτερική μνήμη και δυνατότητα επέκτασης με microSD.

Στην ίδια τιμή μπορείς να βρεις και άλλα κινητά.

Αν θέλεις Sony για αυτά που ζητάς, σου κάνει.:)

 

 

Προς το παρόν όλα καλά.

μια ερώτηση,πως βγάζω Screeshot από το κινητό,χρειάζομαι εφαρμογή στο Android 4.x ή έχει ενσωματωμένη δυνατότητα όπως στο android 2.3.x

 

Υπάρχει εφαρμογή στο android market https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ScreenCapture22&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή στο android market https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ScreenCapture22&hl=el

Ευχαριστώ,κρίμα που καταργήθηκε το Screenshot απο το Android 4.x

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,κρίμα που καταργήθηκε το Screenshot απο το Android 4.x

 

Μπορείς να "τραβήξεις" screenshot και στις 4.x εκδόσεις με τον παραδοσιακό τρόπο, power button + volume down. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλος πηρε απο τον Κωτσοβολο ενα J που ηταν εκθεσιακο κομματι και ειναι κλειδωμενο με pin που δεν γνωριζει,ποιο firmware να περασω με το flashtool γιατι με pc companion kai sus δεν γινεται τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας, εχω προβλημα με το ακουστικο στις κλησεις! Δουλευει οποτε θελει, ενω με τα handsfree ειναι οκ. Εχει παρουσιαστει σε κανενα παρομοιο προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω προβλημα με το ακουστικο στις κλησεις! Δουλευει οποτε θελει, ενω με τα handsfree ειναι οκ. Εχει παρουσιαστει σε κανενα παρομοιο προβλημα;

 

Όχι δε το εκανε σε εμενα.Για να δουλεύει οποτε θελει θα ειναι κατα πιθανότητα software πρόβλημα οποτε σου προτείνω να παρεις backup τις επαφες σου και να κάνεις μια επαναφορά το κινητό σου με το SEUS.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω προβλημα με το ακουστικο στις κλησεις! Δουλευει οποτε θελει, ενω με τα handsfree ειναι οκ. Εχει παρουσιαστει σε κανενα παρομοιο προβλημα;

 

ειχα το ιδιο προβλημα με το μικροφωνο ομως το εστειλα στη Sony παλι καλα που εχουμε service στη πατρα και μου το φτιαξανε.Εγινε αλλαγη με καινουργιο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, εχω προβλημα με το ακουστικο στις κλησεις! Δουλευει οποτε θελει, ενω με τα handsfree ειναι οκ. Εχει παρουσιαστει σε κανενα παρομοιο προβλημα;

 

έχω παρόμοιο πρόβλημα στο xperia της γυναίκας μου το οποίο τρίζει όταν μιλάει και βάζει τα ακουστικά με τα οποία όμως απομονόνεται ο ήχος κλήσης και δεν ακούει όταν την καλούν.

πρέπει να τα φοράει όλη την ώρα.

Υπάρχει λύση;;;

Είναι θέμα ρύθμισης που δεν μπορώ να εντοπίσω;;;;

Θέλει συνεργείο;;;;

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

έχω παρόμοιο πρόβλημα στο xperia της γυναίκας μου το οποίο τρίζει όταν μιλάει και βάζει τα ακουστικά με τα οποία όμως απομονόνεται ο ήχος κλήσης και δεν ακούει όταν την καλούν.

πρέπει να τα φοράει όλη την ώρα.

Υπάρχει λύση;;;

Είναι θέμα ρύθμισης που δεν μπορώ να εντοπίσω;;;;

Θέλει συνεργείο;;;;

 

νομιζω θελουμε service... προβλημα hardware μου φαινεται εμενα και στο δικο μου...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω θελουμε service... προβλημα hardware μου φαινεται εμενα και στο δικο μου...

 

και για τον ήχο κλήσης που δεν ακούγεται θεωρείς οτι είναι θέμα service?

για το τρίξημο μαλλον θέλει αλλαγή ακουστικού

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

και για τον ήχο κλήσης που δεν ακούγεται θεωρείς οτι είναι θέμα service?

για το τρίξημο μαλλον θέλει αλλαγή ακουστικού

 

Το προβλημα δεν ειναι ο ηχος κλησης αλλα το ακουστικο... δεν ακουω τον αλλον κατα τη διαρκεια της κλησης, ενω με handsfree ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι ο ηχος κλησης αλλα το ακουστικο... δεν ακουω τον αλλον κατα τη διαρκεια της κλησης, ενω με handsfree ειναι οκ.

 

καντε ενα repair με το pc companion εγω δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι τωρα ειναι δυνατο και καθαρο και το ακουστικο και το ηχειο.. και οταν εχω τα ακουστικα ο ηχος κλησης χτυπαει κανονικα απο το ηχειο του κινητου , αλλιως στειλτε για σερβις

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι ο ηχος κλησης αλλα το ακουστικο... δεν ακουω τον αλλον κατα τη διαρκεια της κλησης, ενω με handsfree ειναι οκ.

 

πιθανον ειναι θεμα hardware και θα θελει service...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω ένα xperia J εδω και κάποιους μήνες και η ζελατίνα της οθόνης έχει γρατζουνιστεί πολύ. Έχετε να μου προτείνετε κάποια καθώς επίσης και κατάστημα? Μένω επαρχία οπότε η παραγγελία θα γίνει μέσω internet. Επίσης κάτι ακόμα, η πλάτη του κινητού έχει και αυτή γρατζουνιστει. Είναι δυνατόν να αλλάξει? Πόσο περίπου είναι το κόστος ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καπακια ροζ και μαυρο

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=10018

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=16803&s=1

 

Ζελατίνα

http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=16344&s=1

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=9551

 

Πάρτα σετάκι από ένα μαγαζί για να μη πληρώνεις διπλά μεταφορικά

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω ένα xperia J εδω και κάποιους μήνες και η ζελατίνα της οθόνης έχει γρατζουνιστεί πολύ. Έχετε να μου προτείνετε κάποια καθώς επίσης και κατάστημα? Μένω επαρχία οπότε η παραγγελία θα γίνει μέσω internet. Επίσης κάτι ακόμα, η πλάτη του κινητού έχει και αυτή γρατζουνιστει. Είναι δυνατόν να αλλάξει? Πόσο περίπου είναι το κόστος ?

Ευχαριστώ

 

Από το ebay περιμένω τώρα μια δεκάδα ζελατίνες στα 2 ευρώ που είναι για να μην γδερνονται και για να μην μένουν δαχτυλιές.

όσο και για την πίσω θήκη προσανατολίσου προς τα εκεί.

 

υπάρχουν και σε πολλά σχέδια για να διαλέξεις.

αν δεν σε νοιαζει και πολύ η αναμονή θα σου βγει πάρα πολύ πιο φθηνά και ίσως βρεις και κάτι του γούστου σου πέρα από το κλασσικό μαύρο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

γειά σας,

πως μπορώ να εγκαταστήσω free gps (χωρίς χρέωση δηλαδή - δωρεάν πλοήγηση) στο συγκεκριμένο κινητό της γυναίκας μου;

έχω εμπειρία μόνο απο το χάρτες ovi (ovi maps) που έχω στο δικό μου το Νοkia C5-00.2 και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

ΝΕΟ N003 (1080P), Asus ZenFone 5 ( T00J A501CG )
Link to comment
Share on other sites

Και βέβαια μπορείς. Βρίσκεις το apk ενός προγράμματος για πλοήγηση (iGo, Navigon κτλ) περνάς χάρτες και είσαι έτοιμος. Όλα τα καλά προγράμματα πλοήγησης είναι επι πληρωμή.

Να θυμήσω για να προλάβω τα χειρότερα ότι στο forum δεν επιτρέπονται συζητήσεις για την απόκτηση εμπορικού λογισμικού με πλάγιους τρόπους. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του φορουμ καλησπέρα. Εχω το ακόλουθο περίεργο προβλημα με το xperia J.

Ενώ μιλάω κανονικά, ξαφνικά εμφανίζεται το σήμα της cosmote(το ιδιο με αυτο που εμφανίζεται κατα την εκκίνηση). Το τηλεφωνο δεν σβήνει, ακουω το άλλο άτομο που μιλάει στην αλλη άκρη της γραμμής ενώ εκείνο δεν με ακούει. Μετα απο λιγο(15-20 περιπου δευτερόλεπτα) το τηλεφωνο επανέρχεται και συνεχίζουμε να μιλάμε κανονικά αφου πλεον με ακούνε απο την αλλη άκρη και δεν τους ακουω μόνον εγω.

Καθε βοήθεια δεκτή. Καλο βραδυ

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι του φορουμ καλησπέρα. Εχω το ακόλουθο περίεργο προβλημα με το xperia J.

Ενώ μιλάω κανονικά, ξαφνικά εμφανίζεται το σήμα της cosmote(το ιδιο με αυτο που εμφανίζεται κατα την εκκίνηση). Το τηλεφωνο δεν σβήνει, ακουω το άλλο άτομο που μιλάει στην αλλη άκρη της γραμμής ενώ εκείνο δεν με ακούει. Μετα απο λιγο(15-20 περιπου δευτερόλεπτα) το τηλεφωνο επανέρχεται και συνεχίζουμε να μιλάμε κανονικά αφου πλεον με ακούνε απο την αλλη άκρη και δεν τους ακουω μόνον εγω.

Καθε βοήθεια δεκτή. Καλο βραδυ

Γιαννης

 

Φίλε Γιάννη καλησπέρα. Πρώτη φορά ακούω αυτό το πρόβλημα. Για να δούμε αν φταίει η συσκευή ή η cote, δοκίμασε να κάνεις χρήση της συσκευής με άλλη κάρτα (και άλλη εταιρίας) να δούμε τι γίνεται. Αν το πρόβλημα παραμένει, βλέπουμε τις επιλογές που έχεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρά πολυ.η συσκευή ειναι cosmote αλλα τη χρησιμοποιω με vodafone. Μπορει να παιζει ρόλο οτι η καρτα ηταν πρώτα σε ενα λουμια 610(την ειχα κόψει) και τώρα την εχω με ανταπτορα μικροσιμ σε σιμ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παρά πολυ.η συσκευή ειναι cosmote αλλα τη χρησιμοποιω με vodafone. Μπορει να παιζει ρόλο οτι η καρτα ηταν πρώτα σε ενα λουμια 610(την ειχα κόψει) και τώρα την εχω με ανταπτορα μικροσιμ σε σιμ;

 

Α νομιζα ειχες cote σιμ. Γιατι η cote γενικα εχει θεματακια με το σημα.

Δοκιμασε οποιαδηποτε καρτα να δουμε αν φταιει η sim..

Στο κανει παντα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia™J

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...