Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε με το link2sd

 

Η μεταφορα στην sd δεν υποστηρίζεται απο την συσκευή σας

Η συσκευή σας έχει ένα πρωτεύων εξωτερικό διαμέρισμα το οποίο εξομοιώνεται απο την εσωτερική μνημη

Μπορείτε να συνδέσετε την εφαρμογή προκειμένου να μετακινήσετε τα αρχεια της στην καρτα sd

 

 

????? :blink::blink:

 

Από όσο γνωρίζω, από το Android 4.0 & μετά,

οι εφαρμογές δεν μπορούν να μεταφερθούν στην SD,

όπως συνέβαινε στην 2.3.

 

Τα (ουκ ολίγα) προβλήματα στην οθόνη είναι #2 στα charts..

#1 φυσικά, το WiFi..

Όλα αυτά στο επίσημο forum υποστήριξης για το Xperia SP.

 

 

Άσχημα νεα... Δηλαδή κανένας απο μας δεν εκανε μεταφορα εφαρμογών στην sd ?

Edited by vagelados
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατι να τις μεταφερετε στην sd; Τοσο χωρο εχετε.. Και προφανως θα βαρυνει το τηλεφωνο αφου παντα μια καρτα sd ειναι πιο αργη απο την εσωτερικη μνημη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! έχω σοβαρό πρόβλημα με το κινητό...χθες το ειχα στο αυτοκινητο και το χρησιμοποιούσα σαν gps και ξαφνικά έκλεισε και για αλλες 2 3 φορές που το άνοιξα πάλι έκλεινε μόνο του..και από τότε άλλες 3 4 φορές που χρησιμοποιώ internet η βιντεο πχ κάνει ακριβώς το ίδιο..κλείνει και για κάνα τέταρτο το ανοίγω και ξανακλείνει μόνο του...σκέφτομαι να κάνω κάποιο reset στη συσκευή..αναβάθμηση δεν έχει διαθέσιμη απ'ότι λέει...λεχω και εγγύηση βέβαια...κάποια βοήθεια παρακαλώ!! ευχαριστω!

 

για τσεκαρε μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη κανα task killer για παραδειγμα και σου μπλοκαρει το κινητο και κανει επανεκινησεις. απεγκαταστησε οτι προγραμμα εβαλες τις τελευταιες μερες πριν σου αρχισει τα περιεργα.

Link to comment
Share on other sites

Εχει προσέξει κανένας οταν αν πιέσεις την οθόνη πάνω αριστερά τρίζει; Ή μονο σε εμένα το κάνει;

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

για τσεκαρε μηπως εχεις βαλει καμια εφαρμογη κανα task killer για παραδειγμα και σου μπλοκαρει το κινητο και κανει επανεκινησεις. απεγκαταστησε οτι προγραμμα εβαλες τις τελευταιες μερες πριν σου αρχισει τα περιεργα.

 

έχω advance task killer αλλά το έχω από τότε που πήρα το κινητό...απεγκατέστησα τις τελευταίες εφαρμογές..τώρα αναμένω να δω αν θα το ξανακάνει..

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν εγώ πάρω την SD μου απο το xperia mini και την βάλω στο xperia SP θα το επηρεάσει σε κάτι λόγο διαφορετικών εκδόσεων android αρχείων ?

Ευχαριστώ(Πάω για αγορά SP).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχει δοκιμασει κανεις να περασει CyanogenMod Rom να μας πει εντυπωσεις?Τι προσθηκες/χαρακτηριστικα προσφερει παραπανω απο μια stock/stock based rom?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Εχει δοκιμασει κανεις να περασει CyanogenMod Rom να μας πει εντυπωσεις?Τι προσθηκες/χαρακτηριστικα προσφερει παραπανω απο μια stock/stock based rom?

 

Εγω απο την αλλη βδομάδα λέω να πειραματιστώ και να περάσω κάποια ρομ

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν εγώ πάρω την SD μου απο το xperia mini και την βάλω στο xperia SP θα το επηρεάσει σε κάτι λόγο διαφορετικών εκδόσεων android αρχείων ?

Ευχαριστώ(Πάω για αγορά SP).

 

Οχι δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

http://gofortech.wordpress.com/

Μάθε για την τεχνολογία, Μίλα για την τεχνολογία, Πήγαινε για την τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

(Πάω για αγορά SP)

 

Προσοχή πάντως στο πόσα θα δώσεις.

Το κινητό, κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι υπερκοστολογημένο,

& δεν αξίζει με τπτ τα 400€ που ζητάνε κάποιοι.

Μέχρι το πολύ 300€, είναι μια υποφερτή αγορά.

Εγώ έδωσα 350 & έχω την αίσθηση ότι κάποιος μου έπιασε τον ποπό..

Προβληματικός δέκτης WiFi,

μπαταρία που μοιάζει η μισή από όση λένε τα specs,

κάμερα που οι 2/3 φωτογραφίες που βγάζει, είναι παντελώς άχρηστες,

είναι κάποια από τα θέματα που αντιμετωπίζω καθημερινά.

Το κινητό αν & δεν είναι κακό,

απέχει αρκετά από αυτό που περίμενα να έχω στα χέρια μου.

Ίσως είναι καλή επιλογή κάποιον οπαδό της Sony,

αλλά εγώ δυστυχώς δεν είμαι.

Edited by paschos76
Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το εκανε αυτο καναδυο φορες περιοδικα δηλαδη.απο το birdphone πηρα και γω...για λεγε νεα μολις μαθεις!

Αν και φενεται σαν rendering issue.

 

Το απόγευμα με κάλεσαν από Birdphone, το κινητό θα αντικατασταθεί ως DOA, περιμένω νέα συσκευή από μεθαύριο. Όλα καλά και οφείλω να σημειώσω την άριστη υποστήριξη από την Birdphone !

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή πάντως στο πόσα θα δώσεις.

Το κινητό, κατά τη γνώμη μου πάντα, είναι υπερκοστολογημένο,

& δεν αξίζει με τπτ τα 400€ που ζητάνε κάποιοι.

Μέχρι το πολύ 300€, είναι μια υποφερτή αγορά.

Εγώ έδωσα 350 & έχω την αίσθηση ότι κάποιος μου έπιασε τον ποπό..

Προβληματικός δέκτης WiFi,

μπαταρία που μοιάζει η μισή από όση λένε τα specs,

κάμερα που οι 2/3 φωτογραφίες που βγάζει, είναι παντελώς άχρηστες,

είναι κάποια από τα θέματα που αντιμετωπίζω καθημερινά.

Το κινητό αν & δεν είναι κακό,

απέχει αρκετά από αυτό που περίμενα να έχω στα χέρια μου.

Ίσως είναι καλή επιλογή κάποιον οπαδό της Sony,

αλλά εγώ δυστυχώς δεν είμαι.

 

Δυστυχώς δεν έχω πολλές επιλογές στις τιμές. Μένω Κύπρο. Το πείρα 385ευρώ. H εμβέλεια του wifi μου φαίνεται λογική. Σε σύγκριση με το xperia mini που είχα είναι καλύτερη. Οι φωτογραφίες στην μέρα απ'όσο πρόλαβα να δώ, είναι μια χαρά(όχι τέλειες) αλλα το βράδυ κάπως κακές(βοηθάει αν χρησιμοποιάς το φίλτρο που τα κάνει μαυροασπρα). Η οθόνη που κάποιος πριν ανέφερε τα προβληματα ότι δεν δουλεύει παντού η αφή εμένα είναι οκ.

Απο ποιότητα κατασκευής πολύ καλή.

Απο παιχνίδια γρηγοράδα φωτισμό χρώματα μου άρεσε αρκετά. Το LED άψογο(κάτω απο την οθόνη) και το LED της φωτογραφικής αδύνατο σχετικα, σαν και του μινι που είχα.

Απο κατανάλωση μπαταρίας, με δίκτιο μόνο GSM και μέτρια φωτεινότητα σε ένα 8ωρο με χρήση παιχνιδια,wifi,downloading,install,bluetooth, γενικά να ασχλείσαι μαζι του συνέχεια απο 100% στο παίρνει 5% περίπου(λογικά πιο μετά θα πηγαίνει λίγο καλύτερα). Εμένα μου φαίνετε καλή μπαταρία πάντως.

Εμμμμ.....αυτά πρόλαβα να καταλάβω μέχρι στιγμής. :)

Γενικά επειδή ήξερα/καταλάβαινα τι θα αντιμετωπίσω διαβάζοντας και απο εδώ αλλά και απο τα καταστήματα που το έβλεπα, είμαι ευχαριστημένος. Ίσως θάναι καλύτερα να περιμένει κάποιος να γίνει φθηνότερο, αλλά δεν θα φτωχύνουμε με κάποια ευρώ λιγότερα. Άλλωστε εγώ σκοπεύω να το έχω για όσο πάει το κινητό αυτό.

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε!!!

Σε ελληνικο unbranded.

 

Αυτή η αναβάθμιση θα σβήνει τα δεδομένα μας ? ή θα μένουν όλα όπως είναι ?

EDIT: μπορείς να κάνει και τα δύο, ή να αφήσεις τα δεδομένα σου ή να τα σβήσεις. Επέλεξα το δεύτερο. Έκανα αναβάθμηση μόλις τώρα με update service και μπήκε η έκδοση 12.0.A.2.245 η οποία είναι 734mb. Ήδη βλέπω κάποιες διαφορές....ως προς την ευχρηστία μέσα στο μενού.

Edited by kyprianou
Link to comment
Share on other sites

Μετά το update τρεμοπαίζει η οθόνη..

Δηλαδή W T F :hunter:

 

ξανακάνε το, κάτι θα πήγε λάθος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! έχω σοβαρό πρόβλημα με το κινητό...χθες το ειχα στο αυτοκινητο και το χρησιμοποιούσα σαν gps και ξαφνικά έκλεισε και για αλλες 2 3 φορές που το άνοιξα πάλι έκλεινε μόνο του..και από τότε άλλες 3 4 φορές που χρησιμοποιώ internet η βιντεο πχ κάνει ακριβώς το ίδιο..κλείνει και για κάνα τέταρτο το ανοίγω και ξανακλείνει μόνο του...σκέφτομαι να κάνω κάποιο reset στη συσκευή..αναβάθμηση δεν έχει διαθέσιμη απ'ότι λέει...λεχω και εγγύηση βέβαια...κάποια βοήθεια παρακαλώ!! ευχαριστω!

 

Έπαθα ακριβώς το ίδιο, κατά διαβολική σύμπτωση χρησιμοποιώντας το στο αμάξι σαν GPS...

 

Αυτό που παρατήρησα εγώ όμως ήταν πως έκλεινε όταν χρησιμοποιούσα το 3g ή όταν αναζητούσε σήμα κατά την έναρξη πράγμα που με έκανε να υποψιαστώ την SIM ή την υποδοχή της SIM (φτου φτου φτου) αφού δεν το πρόβλημα δεν παρουσίασε ποτέ με την SIM εκτός.

 

Τελικά μετά από 3-4 επανατοποθετήσεις της SIM το πρόβλημα ηρέμησε και δεν έχει παρουσιαστεί εδώ και 2 εβδομάδες αλλά πολύ την φοβάμαι την δουλειά...

 

Να αναφέρω ότι πριν εξετάσω την SIM είχα ξαναπεράσει την rom με το SUS αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε...

Link to comment
Share on other sites

ξανακάνε το, κάτι θα πήγε λάθος...

 

Το κάνει όταν το κινητό είναι οριζόντια, σε τραπέζι..

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει όταν το κινητό είναι οριζόντια, σε τραπέζι..

 

δεν παίζει ρόλο, ξαναδοκίμασε.

 

εγώ παρατήρησα ότ κάποτε αμα θές να ανοίξεις την οθόνη μένει κάπως γκρίζα και με ελάχιστο φωτισμό και πρέπει να ξαναπατήσεις το πλήκτρο για να ανοίξει. Ίσως να μην το πατάω και εγώ καλά, θα δείξει στην πορία.

Link to comment
Share on other sites

δεν παίζει ρόλο, ξαναδοκίμασε.

 

εγώ παρατήρησα ότ κάποτε αμα θές να ανοίξεις την οθόνη μένει κάπως γκρίζα και με ελάχιστο φωτισμό και πρέπει να ξαναπατήσεις το πλήκτρο για να ανοίξει. Ίσως να μην το πατάω και εγώ καλά, θα δείξει στην πορία.

 

Το ίδιο πράγμα κάνει και σε έμενα μετά την αναβάθμιση! Αν και εγκρίθηκε κι άλλη ενημέρωση για τον κινητό!! (.250)

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εγώ στο κλαμπ του Τ πριν 2 μέρες. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν δουλεύει σωστά το viber. Όταν με παίρνουν δεν ακούω τίποτα.

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα κι εγώ στο κλαμπ του Τ πριν 2 μέρες. Το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν δουλεύει σωστά το viber. Όταν με παίρνουν δεν ακούω τίποτα.

Συμβαίνει και σε κάποιον άλλο;

 

το ειχα παθει και εγω, αλλα δεν εφταιγε το κινητο. τη μια φορα το ειχε κλειδωσει η vodafone, και την αλλη εφταιγε το ιδιο το viber οπου εβγαλε και Update στο οποιο ανεφερε οτι διορθωνε το σφαλμα αυτο (εκτος οτι τους ειχα στειλει μαιλ και το εψαχναν)..

Τωρα πηρε κατι Updates αυτες τις ημερες, αλλα γενικα μπορει να ειναι πιο "οκληρωμενη" εφαρμογη ομως ειναι απιστευτα προβληματικη! νομιζω οτι σωστα λειτουργουσε μονο οταν πρωτοξεκινησε, απο τοτε και μετα ολο προβληματα εχει με καθε νεο feature. τουλαχιστον αυτη ειναι η διαπιστωση μου επειδη το χρησιμοποιω αρκετα!

γιαυτο αν προτιμας whatsapp και εχεις συγκεκριμενα ατομα δοκιμασε το, για μηνυματα τουλαχιστον. ειναι σταθεροτατο. (πρωτα ειχα πανω απο 200 ατομα εκει και λιγοτερα στο viber αλλα κατι που το χρεωνει στα αι φον,κατι που κανει και κλησεις, Πολλοι κρατανε μονο το 1 απο τα δυο)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...