Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο root είμαι με μαμά ρομ και μαμα κερνελ...

 

Παλια ειχα διαβασει οτι οταν κανεις ρουτ με ενα συγκεκριμενο τροπο υπαρχει πιθανοτητα να μην φορτιζει κλειστο.

Δες στα σχολια του τοπικ που βρηκες το ρουτ αν εχουν και αλλοι αυτο το θεμα και αν προτεινουν λυση. Αλλιως επικοινωνησε με τον dev

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικά για το xperia t ξεκαθαρίζουν τα πράγματα :D :D :D :D :D

http://www.fone1.in/android-4-3-updates-for-sony-xperia-phones.html

 

Αν πάρει το Τ κι όχι το SP παραιτούμαι από mod! Δεν περιγράφω άλλο!:p

 

Λίγο μούφα μου φαίνεται προσωπικά το link, αν αναλογιστεί κανείς ότι το sp έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι θα πάρει!

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Εναλλακτικά αυτό που έκανα εγώ παλιά στο mini που είχα αλλάξει kernel, το έβαζα στην λειτουργία πτήσης και το φορτιζα
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει να...λοξοκοιταω προς το Τ για αντικαταστατη του S2 μου και ερωτω:

Από τα 16 GB μνημης πόσο ειναι διαθεσιμα στον χρηστη τελικα out of the box? Επίσης, ειναι σε ενιαιο partition ή παιζουν τιποτα app partition & USB storage διαμορφωσεις αλα Samsung?

Πως ειναι η καθημερινη απόκριση του με το 1GB RAM? Διοτι το S2 ειναι λιγο οριακο μερικες φορες με 90ΜΒ ελευθερα και stock 4.1.2...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχισει να...λοξοκοιταω προς το Τ για αντικαταστατη του S2 μου και ερωτω:

Από τα 16 GB μνημης πόσο ειναι διαθεσιμα στον χρηστη τελικα out of the box? Επίσης, ειναι σε ενιαιο partition ή παιζουν τιποτα app partition & USB storage διαμορφωσεις αλα Samsung?

Πως ειναι η καθημερινη απόκριση του με το 1GB RAM? Διοτι το S2 ειναι λιγο οριακο μερικες φορες με 90ΜΒ ελευθερα και stock 4.1.2...

 

Το Τ εχει περιπου 10-11 ελευθερα, δε θυμαμαι ακριβως γιατι τα εχω ολα στην SD αλλα εχω να του κανω ρεσετ πολυ καιρο, τωρα εχω ακριβως 10 παντως και εχω σβησει και λιγη σαβουρα απο μεσα. τεσπα, καπου εκει εισαι.

partition εχει 2GB σαν αποθηκευτικο που μαλλον ειναι συστημα, και τα υπολοιπα 11 αποθηκη. βεβαια με τον astro βλεπω μονο το ενα.

Γενικα δεν με ειχε απασχολησει πολυ αυτο. Στην ουσια τωρα, πες μου τι εχεις κανει και εχεις μονο 90ΜΒ ελευθερα στο S2?

 

εχει η κοπελα μου το S2 και εγω το Τ (και το Ζ).

ξεκινωντας θα σου πω οτι αν και θεωρητικα θα μπορουσαν να ειναι ιδια (στην αποδοση), εχουν τελικα μεγαλη αποσταση,το Τ ειναι μερα με τη νυχτα..

Γενικα δεν ξερω τι χρηση κανεις αλλα η κοπελα μου δεν ειχε τιποτα μεσα,ενα fb εμπαινε. της εκανα ενα ρεσετ, της περασα παλι το λογισμικο, clean install δηλαδη, και εφαρμογες μονο τις βασικες:

whatsapp, viber, fb, runkeeper, acrobat reader και skype.

Μονο με αυτα το κινητο λαγκαρει πολυ, το skype κολαει αρκετα και γενικα δεν περιμενα οτι θαναι τοσο αργο για αυτο που ειναι..

ραμ δε θυμαμαι ποση εχει ελευθερη τωρα, θα δω αυριο, αλλα σιγουρα οχι 90..

το Τ με καμια 10αρια παραπανω εφαρμογες τωρα εχει 360ΜΒ ελευθερα και τρεχουν viber,whatsapp,messenger FB, facebook συν του συστηματος. και ειναι 1 το βραδυ,ολη μερα ανοιχτο. Γενικα παιζει απο 200-400 ελευθερη συνηθως.

Σαν επεξεργαστης το θεωρω πολυ δυνατο, αν σκεφτεις οτι οταν παω προπονηση βαζω και runkeeper και sportstracker να γραφουν μαζι, και στη σταση θα μπω fb,viber, chrome κτλ..χωρις προβλημα.

Η καμερα δεν το συζητω, με το S2 δε βγαζουμε καμια φωτο..

Γενικα νομιζω οτι για τα λεφτα του το Τ λεει πολυ.

μονο προβλημα στο δικο μου ειναι οτι η οθονη του σε σχεση με το αλλο Τ που εχω (πηρα ενα περισυ και ενα φετος) δεν ειναι τοσο λευκη. δηλαδη στο καινουριο, το λευκο δεν ειναι πολυ λευκο. προσωπικα δε με νοιαζει, αλλα αν εχω ορεξη καποια στιγμη θα το στειλω για αλλαγη οθονης, αν και σκεφτομαι να μην βαλω χερι απο την αλλη.

κατα ταλλα δουλευει τελεια, ακομα και το wifi που στα πρωτα Τ ειχε προβλημα,μικροτερη εμβελεια.

Τελος, θα σου ελεγα να δεις και κανα Ζ, αν και μεγαλο, εγω μες το σπιτι με το Τ κανω τα παντα γιατι σπανια με βολευει το Ζ,ειδικα για να γραφω..ομως το Ζ ειναι ο,τι πιο ολοκληρωμενο υπαρχει,πανεμορφο,πολυ λεπτο, τουμπανο, και 400 ευρω...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και την πληρη απαντηση. Δυστυχως το Τ δεν μου κανει εφοσον εξακολουθει να εχει την παλια διαμορφωση (προ JB) του αποθηκευτικου χωρου (2GB apps storage + 11GB USB storage) Eτσι θα διατηρηθει το ενα απο τα δυο ενοχλητικα ζητηματα που αντιμετωπιζω με το S2 ("internal memory full" message) εχοντας φτασει πια στις 115 εφαρμογες, που προφανως δεν επιτρέπουν ολες μετακινηση στην εξωτερικη SD ή στα 11GB της "αποθηκης" USB storage.

Οσον αφορα την RAM, εχει το ιδιο 1GB που ελπιζω να ειναι οπως τα λες και τα firmware της Sony, με τις ιδιες ανοιχτες εφαρμογες που εγω χρησιμοποιω, να αφηνουν περισσοτερη μνημη ελευθερη, αν και για σιγουρια θα προτιμουσα κινητο με 1,5-2 GB, γνωριζοντας βεβαια οτι οι επιλογες στα 300+ euro ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου...

Σε καθε περιπτωση με 329Ε για ελληνικο Nexus 4@Mediamarkt, μαλλον θα στραφω προς τα εκει για να λυσω τα δυο αυτα βασικα μου προβληματα με το S2, μετα από ενα χρονο ευτυχους συμβιωσης...

Καλο βραδυ! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου και την πληρη απαντηση. Δυστυχως το Τ δεν μου κανει εφοσον εξακολουθει να εχει την παλια διαμορφωση (προ JB) του αποθηκευτικου χωρου (2GB apps storage + 11GB USB storage) Eτσι θα διατηρηθει το ενα απο τα δυο ενοχλητικα ζητηματα που αντιμετωπιζω με το S2 ("internal memory full" message) εχοντας φτασει πια στις 115 εφαρμογες, που προφανως δεν επιτρέπουν ολες μετακινηση στην εξωτερικη SD ή στα 11GB της "αποθηκης" USB storage.

Οσον αφορα την RAM, εχει το ιδιο 1GB που ελπιζω να ειναι οπως τα λες και τα firmware της Sony, με τις ιδιες ανοιχτες εφαρμογες που εγω χρησιμοποιω, να αφηνουν περισσοτερη μνημη ελευθερη, αν και για σιγουρια θα προτιμουσα κινητο με 1,5-2 GB, γνωριζοντας βεβαια οτι οι επιλογες στα 300+ euro ειναι μετρημενες στα δαχτυλα του ενος χεριου...

Σε καθε περιπτωση με 329Ε για ελληνικο Nexus 4@Mediamarkt, μαλλον θα στραφω προς τα εκει για να λυσω τα δυο αυτα βασικα μου προβληματα με το S2, μετα από ενα χρονο ευτυχους συμβιωσης...

Καλο βραδυ! :)

 

μαλλον δεν το εγγραψα καλα, τις εφαρμογες μπορεις να τις βαλεις στα 10GB.. απλα αν πας στον αποθηκευτικο χωρο απο τις ρυθμισεις σου δειχνει και 2GB που ειναι συστημα..ομως ολες οι εφαρμογες ειναι στα 10..και στην SD ομως..οπου θες.

Οσο για τη ραμ,σιγουρα το 1 πλεον ειναι οριακο, και θα σου ελεγα να πας σε 2 καθως τα κινητα με 1,5 μη νομιζεις οτι θα σου εχουν πολλη περισσοτερη ελευθερη..οσο αυξανει η ραμ βλεπω οτι τοσο περισσοτερο κρατανε για το συστημα. επομενως θα σου ελεγα να το δεις για 2. σαφως και το 1,5 καλυτερο απο το 1 ομως.

αρα εχεις ενα προβλημα να λυσεις..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις το αγόρασα από κατάστημα online στα 239€ και με το που το παρέλαβα δεν ήταν σφραγισμένο το κουτί....

Το συζήτησα με κάποιον υπεύθυνο από εκεί και μου είπε οτι έτσι το παραλαμβάνουν από τον προμηθευτή τους.

Τελικά το παρέλαβα αν και με κρύα καρδιά γιατί το ήθελα σήμερα οπωσδήποτε. Ούτε κάρτα μνήμης είχε μέσα.

 

Εν τω μεταξύ το τηλέφωνο και τα παρελκόμενα είναι μέσα σε ζελατίνες. Δοκίμασα να το ανάψω και δεν άναβε, που μάλλον σημαίνει οτι δεν έχει φορτιστεί ποτέ, αλλά αυτό είναι δική μου εικασία.

 

Μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μόλις το αγόρασα από κατάστημα online στα 239€ και με το που το παρέλαβα δεν ήταν σφραγισμένο το κουτί....

Το συζήτησα με κάποιον υπεύθυνο από εκεί και μου είπε οτι έτσι το παραλαμβάνουν από τον προμηθευτή τους.

Τελικά το παρέλαβα αν και με κρύα καρδιά γιατί το ήθελα σήμερα οπωσδήποτε. Ούτε κάρτα μνήμης είχε μέσα.

 

Εν τω μεταξύ το τηλέφωνο και τα παρελκόμενα είναι μέσα σε ζελατίνες. Δοκίμασα να το ανάψω και δεν άναβε, που μάλλον σημαίνει οτι δεν έχει φορτιστεί ποτέ, αλλά αυτό είναι δική μου εικασία.

 

Μπορεί να υπάρχει κάποιο πρόβλημα; Τι λέτε;

 

Από ποιο μαγαζί? Να ξέρουμε τι γίνεται.. Εγώ θα σου έλεγα ότι δεν το πουλάει μόνο ένα μαγαζί, μην κάνετε τέτοιες βιαστικές κινήσεις, πας σε άλλο.. Τόσα το έχουν Ετοιμοπαράδοτο στην Αθήνα στα 230 περίπου.

Τεσπα, το ότι δεν είχε καθόλου μπαταρία δε μ'αρέσει. Συνήθως όλα έχουν λίγο..

Γι'αυτο τώρα που το πήρες δοκίμασε το Καλά σε όλα να δεις ότι λειτουργεί σωστά..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο με την μπαταρια. Τουλαχιστον οσα καινουρια εχω αγορασει εγω κατα καιρους ολα ειχαν εστω λιγη μπαταρια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έκανα βλακεία;

Και τους το είπα αλλά μου είπαν οτι ήταν το τελευταίο κομμάτι και οτι έτσι το παρέλαβαν. Με ζώσαν τα φίδια. Επίσης δεν είχε κάρτα sd στο κουτί, μου ειπαν οτι έρχεται μόνο με την built in μνήμη.

 

Μόλις πάω σπίτι το βάζω για δοκιμή και θα ποστάρω τα αποτελέσματα.

 

Τι θα πρέπει να κοιτάξω; ποια είναι τα πιο συνηθισμένα προβλήματα που έχει το συγκεκριμένο τηλ;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το xperia t και θα ηθελα την βοηθεια σας για ν βελτιωσω τισ επιδοσεις καμερας και ταχυτητας ιντερνετ κ γενικοτερα τησ συσκευης...ειτε με καποια εφαρμογη ειτε με καποια αλλη ρομ,δωστε κ οδηγιες εγκαταστασης,ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχω το xperia t και θα ηθελα την βοηθεια σας για ν βελτιωσω τισ επιδοσεις καμερας και ταχυτητας ιντερνετ κ γενικοτερα τησ συσκευης...ειτε με καποια εφαρμογη ειτε με καποια αλλη ρομ,δωστε κ οδηγιες εγκαταστασης,ευχαριστω

 

Εγω προσωπικα σε ολα μου τα τηλεφωνα (android παντα) πλεον κανω τα εξης:

1) χρησιμοποιω εναν task manager για να "κοιμιζω"... οσες εφαρμογες δεν θελω να δουλευουν απο πισω...! Κατα προτιμηση το hybernating + το autokiller memory (αν εισαι root)!

2)χρησιμοποιω εναν manager για οποιες εφαρμογες δεν θελω να ξεκινανε με την εναρξη του τηλεφωνου! Κατα προτιμηση το autorun manager!

3) Για το inernet χρησιμοποιω παντα τον boat browser ο οποιος ειναι (κατα την γνωμη μου) ο ποιο γρηγορος - σταθερος - και με πολλες προσθηκες που τον κανουν πολυ ευχρηστο!

4) Για την καμερα χρησιμοποιω την εφαρμογη snap camera η οποια ειναι απο τις ποιο πληρεις που εχω δοκιμασει σε ολα...!

 

Αυτα κατα την γνωμη μου και ελπιζω να σε βοηθησα!:)

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να έκανα βλακεία;

Και τους το είπα αλλά μου είπαν οτι ήταν το τελευταίο κομμάτι και οτι έτσι το παρέλαβαν. Με ζώσαν τα φίδια. Επίσης δεν είχε κάρτα sd στο κουτί, μου ειπαν οτι έρχεται μόνο με την built in μνήμη.

 

Μόλις πάω σπίτι το βάζω για δοκιμή και θα ποστάρω τα αποτελέσματα.

 

Τι θα πρέπει να κοιτάξω; ποια είναι τα πιο συνηθισμένα προβλήματα που έχει το συγκεκριμένο τηλ;

 

μνημη εξτρα ουτε εμενα ειχαν, κανενα. για μενα πηγαινε το πισω και πες οτι πηρες στη σονυ τηλεφωνο και σου ειπαν οτι επρεπε να εχει ταινια ασφαλειας! οχι οτι ελπιζω να γινει κατι, αλλα ποτε δεν ξερεις!

 

Απο εκει και περα, ελεγχεις καμερες,ηχειο,μικροφωνα κτλ σε πρωτη φαση.. και μετα το χρησιμοποιεις με οσο πιο πολλους τροπους γινεται, πχ ιντερνετ, 3G, wifi κτλ, να δεις αν καποιο απολα εχει θεμα.

ελπιζω πως οχι!

 

εμενα το μονο ανοιχτο ηταν το Ν8, το οποιο το ανοιγαν για να περασουν τα ελληνικα επειδη ηταν παραεισαγωγης! ομως αυτο ηταν λογικο.

Στα ανδροιδ τετοιο θεμα δεν παιζει, ας ελπισουμε οτι το ανοιξαν μονο και μονο να το δειξουν σε καναν πελατη τους καλο, καμια φορα κανας μαγαζατορας το κανει οταν θελει να εξυπηρετησει καναν καλο πελατη κτλ.

απλα η εντελως αδεια μπαταρια δε μαρεσε, γιατι παντα φευγουν μισοφορτισμενα, δεν κανει να ειναι αδεια τελειως, χαλαει! εσενα δεν αναβε καν?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα και δεν άναβε καν. Τώρα το έχω φορτίσει και εδώ και 3 ώρες το δουλεύω χωρίς κάποιο πρόβλημα προς το παρόν.

 

Το θέμα είναι πως είναι από τα μεγάλα μαγαζιά στο skroutz και τους ψιλοεμπιστεύτηκα αλλιώς δεν θα παραλάμβανα. Αν όμως αρχίσει να κάνει κόλπα το κινητό θα έχουν άσχημα ξεμπερδέματα.

 

Με την αντιπροσωπία τι παίζει. Είναι συβεργάσιμοι η βγάζουν την πίστη;

 

Πώς μπορώ να βρω αν με καλύπτει η εγγύηση; το κουτί γράφει για DE FRA IT

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά:)

γνωριζει μηπως κανένας τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να ενεργοποιησω το 0.facebook;

ειμαι σε κοσμοτε και συγκεκριμένα σε What's up!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την 9.1.Α.1.1.140 σε κινητο COSMOTE.

 

Εκεινη του ιουνη ποτε θα τη κυκλοφορησουν;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα και δεν άναβε καν. Τώρα το έχω φορτίσει και εδώ και 3 ώρες το δουλεύω χωρίς κάποιο πρόβλημα προς το παρόν.

 

Το θέμα είναι πως είναι από τα μεγάλα μαγαζιά στο skroutz και τους ψιλοεμπιστεύτηκα αλλιώς δεν θα παραλάμβανα. Αν όμως αρχίσει να κάνει κόλπα το κινητό θα έχουν άσχημα ξεμπερδέματα.

 

Με την αντιπροσωπία τι παίζει. Είναι συβεργάσιμοι η βγάζουν την πίστη;

 

Πώς μπορώ να βρω αν με καλύπτει η εγγύηση; το κουτί γράφει για DE FRA IT

 

Ποιο δηλαδη? να δω απο προσωπικη εμπειρια τι αποψη εχω αν το γνωριζω..

οσο για την αντιπροσωπια, η σονυ δεν δεχεται συσκευες, απλα μπορεις να τους παρεις τηλ να ρωτησεις. το σερβις το εχουν εταιρειες εξω οπως η arvato η οποια ειναι η μεγαλυτερη και με αυτη εχεις να κανεις. απλα αν σου πουν απο τη σονυ οτι επρεπε να εχει φορτισμενη μπαταρια τοτε ειναι υποπτο. αλλα δεν ξερω αν θα το πουν. τωρα για τα μαγαζια παραεισαγωγης, απο τη στιγμη που και οι ιδιοι "χανουν" λεφτα δεν ξερω αν θα ασχοληθουν να σου πουν για την ταινια...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά είναι δυνατόν να θέλει 4μιση ώρες να φορτίσει απο τον υπολογιστή και 3 απο την πρίζα; τοσο πολύ αργεί και σε σας;

Το 3 ώρες είναι λογικό λόγω χωρητικότητας μπαταρίας, με το Xperia Neo V που έχω εγώ θέλει περίπου 2 ώρες. Το SP έχει μπαταρία χωρητικότητας 2370mAh ενώ το Neo V 1500mAh.

Όσο για τον Η/Υ, μην ξεχνάς ότι το USB βγάζει μόνο 5V, 500mAh ενώ ένας τυπικός φορτιστής της Sony (Ericsson) 5V, 700mAh οπότε πάλι λογικό.

 

Καλησπέρα παιδιά:)

γνωριζει μηπως κανένας τι ρυθμισεις πρεπει να κανω για να ενεργοποιησω το 0.facebook;

ειμαι σε κοσμοτε και συγκεκριμένα σε What's up!

Tο μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μπεις από τον browser που χρησιμοποιείς στο 0.facebook.com αντί για http://www.facebook.com

Για να είμαι σίγουρος θα κατέβαζα από την σελίδα της cosmote τις ρυθμίσεις internet. To 0.facebook.com στην ουσία είναι μια "ελαχιστοποιημένη έκδοση" του facebook χωρίς πολλές εικόνες.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

 

Tο μόνο που έχεις να κάνεις είναι να μπεις από τον browser που χρησιμοποιείς στο 0.facebook.com αντί για http://www.facebook.com

Για να είμαι σίγουρος θα κατέβαζα από την σελίδα της cosmote τις ρυθμίσεις internet. To 0.facebook.com στην ουσία είναι μια "ελαχιστοποιημένη έκδοση" του facebook χωρίς πολλές εικόνες.

 

Χωρίς καθόλου εικόνες βασικά... :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θα το παρω μεταχειρισμενο διαβασα οτι δεν υπαστηριζει flash o browser και εχει μονο τον chrome! υαπρχει τροπος να βαλουμε τον stock android browser σαν αυτον που εχει

το galaxy s3 και να εγκαταστησουμε flash? ξενερωσα ασχημα μολις το ειδα αυτο....

Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη θα το παρω μεταχειρισμενο διαβασα οτι δεν υπαστηριζει flash o browser και εχει μονο τον chrome! υαπρχει τροπος να βαλουμε τον stock android browser σαν αυτον που εχει

το galaxy s3 και να εγκαταστησουμε flash? ξενερωσα ασχημα μολις το ειδα αυτο....

 

Και με dolphin browser κάνεις δουλειά αν κ νομίζω κ ο stock browser της Sony υποστηρίζει flash απλά πρέπει να εγκαταστήσεις τον flash player.

Δεν είναι θέμα Sony αλλά android.

Πάνω από τη 4.0 δεν υποστηρίζει flash player.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Και με dolphin browser κάνεις δουλειά αν κ νομίζω κ ο stock browser της Sony υποστηρίζει flash απλά πρέπει να εγκαταστήσεις τον flash player.

Δεν είναι θέμα Sony αλλά android.

Πάνω από τη 4.0 δεν υποστηρίζει flash player.

 

δεν υπαρχει στοκ browser φιλε μου...μονο ο chrome υπαρχει..:O απλα λεω μηπως υπαρχει τροπος να μπει αμα κανουμε ροοτ...

και να βαλεις flash player παλι δεν παιζει φλασ περιεχομενο στις σελιδες

Link to comment
Share on other sites

nope...not true... Εμενα παιζει κανονικα απο τοτε που εβαλα flash

 

ποιο παιζει κανονικα φιλε? δηλαδη εκτος απο τον chrome εχει και τον κανονικο ιντερεντ(στοκ) browser? δεν τον εβγαλαν?

δηλαδη εχουμε flash περιεχομενο?εχω μπερδευτει γιατι δεν εχω παρει το τηελφωνο ακομα και δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...