Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για ποιό λόγο δεν ενημερώνει το κινητό ότι υπάρχει διαθέσιμο update, για να το συνδέσουμε στο pc companion?

Στο μιλητό θα μαθαίνουμε για τις αναβαθμίσεις?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να σε ενημερώσει το κινητό θα πρέπει με κάποιο τρόπο να το μάθει. Για να το μάθει θα πρέπει να συνδεθεί στο internet. Αν το κάνει μέσω wifi πάει κι έρχεται. Αν το κάνει μέσω δικτύου ενδέχεται να χρεώσει κι αυτό κάποιος μπορεί να μην το επιθυμεί.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ωραιος μπραβο!!:)

 

Δυστυχώς βιάστηκα να χαρώ... Αφενός μεν δεν μου είχαν αλλάξει την συσκευή με νέα απλά άλλαξαν λένε την πλακέτα, αφετέρου δε το πρόβλημα δεν λύθηκε... Με το που πήρε την SIM έκλεισε κατευθείαν.. (οφείλω να πω ότι επειδή έχω μυριστεί πως η βαλίτσα θα τραβήξει μακρυά έχω φροντίσει να πάρω ένα Galaxy mini 2 για να κάνω δουλειά μου και η ίδια SIM και η SD λειτουργούν περίφημα εκεί...)

 

Θέτω λοιπόν 2 ερωτήματα;

 

1) Σε τι πρόβλημα έχω πέσει που δεν λύνεται ούτε με αλλαγή πλακέτας;

2) Τι σέρβις είναι αυτό που σου κρατάνε μεν το κινητό μια εβδομάδα για επιδιόρθωση αλλά δεν βάζουν μια SIM μέσα για να ελέγξουν αν το πρόβλημα λύθηκε πριν το επιστρεψσουν στον χρήστη...

 

Πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ καθώς έως τώρα ήμουν πολύ φιλικός και ακομπλεξάριστος με τους τύπους παρότι εδώ και 2 μήνες στην ουσία δεν έχω κινητό (το οποίο αγοράστηκε τον Απρίλιο).

 

Αύριο επιστροφή στο SONY CENTER και εκκίνηση διαδικασίας παραπόνων για όσα έχω τραβήξει έως τώρα και αντικατάστασης του κινητού με νέο.:mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Για να σε ενημερώσει το κινητό θα πρέπει με κάποιο τρόπο να το μάθει. Για να το μάθει θα πρέπει να συνδεθεί στο internet. Αν το κάνει μέσω wifi πάει κι έρχεται. Αν το κάνει μέσω δικτύου ενδέχεται να χρεώσει κι αυτό κάποιος μπορεί να μην το επιθυμεί.

 

Όλα ανοιχτά τα έχω. Δίκτυο, WiFi, τα πάντα όλα. Ούτε τώρα,ούτε στην προηγούμενη αναβάθμιση ήρθε ενημέρωση. Από τα forum το έμαθα & τις 2 φορές.

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς βιάστηκα να χαρώ... Αφενός μεν δεν μου είχαν αλλάξει την συσκευή με νέα απλά άλλαξαν λένε την πλακέτα, αφετέρου δε το πρόβλημα δεν λύθηκε... Με το που πήρε την SIM έκλεισε κατευθείαν.. (οφείλω να πω ότι επειδή έχω μυριστεί πως η βαλίτσα θα τραβήξει μακρυά έχω φροντίσει να πάρω ένα Galaxy mini 2 για να κάνω δουλειά μου και η ίδια SIM και η SD λειτουργούν περίφημα εκεί...)

 

Θέτω λοιπόν 2 ερωτήματα;

 

1) Σε τι πρόβλημα έχω πέσει που δεν λύνεται ούτε με αλλαγή πλακέτας;

2) Τι σέρβις είναι αυτό που σου κρατάνε μεν το κινητό μια εβδομάδα για επιδιόρθωση αλλά δεν βάζουν μια SIM μέσα για να ελέγξουν αν το πρόβλημα λύθηκε πριν το επιστρεψσουν στον χρήστη...

 

Πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ καθώς έως τώρα ήμουν πολύ φιλικός και ακομπλεξάριστος με τους τύπους παρότι εδώ και 2 μήνες στην ουσία δεν έχω κινητό (το οποίο αγοράστηκε τον Απρίλιο).

 

Αύριο επιστροφή στο SONY CENTER και εκκίνηση διαδικασίας παραπόνων για όσα έχω τραβήξει έως τώρα και αντικατάστασης του κινητού με νέο.:mad::mad::mad::mad::mad:

 

Πες τους να στο αλλαξουν με καινουργιο αλλιως μήνυση...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

Όσοι βλέπουν γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας, να ελέγξουν στο "ρυθμίσεις->εφαρμογές->Όλα" εάν εκτελείται η διαδικασία "Κοινή χρήση μέσω bluetooth"

Σε μένα "έτρωγε" πολύ μπαταρία και από τότε που διέκοψα την λειτουργία της είδα τεράστια διαφορά. Λίγο που το έψαξα, η κατανάλωση μπαταρίας του "bluetooth share" service παρουσιάζεται και σε άλλα κινητά με android 4.1 ή 4.2 και κάποιοι χρήστες αναφέρουν ότι λύθηκε με την 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ αυτό. Αυτό που λεω είναι ότι σχεδόν ποτέ δεν θα σε ενημερώσει το κινητό σου ότι υπάρχει καινούριο λογισμικό γιατί απλά δεν είναι η φιλοσοφία να γίνονται οι αναβαθμίσεις μέσω αυτού. Δεν είναι τυχαίο ότι οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις καθυστερούν υπερβολικά σε σχέση με τις αναβαθμίσεις μέσω υπολογιστή. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ενημερωσα και εγω το κινητο μου. Εκ πρωτης οψεως η ταχυτητα του κινητου ειναι βελτιωμενη. Η υπερβολικη καταναλωση λυθηκε. Οσο για την καμερα δεν εχω κανει το τεστ ντραιβ ακομη. Edited by MichaelDim96
Link to comment
Share on other sites

και άρχισαν οι επανεκκινησειιιιιιιιιιιιιιιιιις......:@

 

Αλλαξε κατι και ξεκινησαν?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Να τα λέμε και αυτά, ασχέτως αν είναι αυτονόητο, γιατί οκ, το ελάττωμα και οι αστοχίες στα τόσα εκατομμύρια συσκευές μες το πρόγραμμα είναι.. Τουλάχιστον δε σε ταλαιπώρησαν!

 

update:

παιδια συγγνωμη, δεν ειχα δει τα επομενα μηνυματα!

μες την ατυχια ο φιλος, κριμα και χαρηκα!

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα η μπαταρια του με εχει αφησει τοσο αφωνο που αναρωτιεμαι αν ειναι φυσιολογικο...

Εκει που καθε μερα πεφτει συνηθως ~25%(4 μερες τις βγαζει) ηδη απο χθες το βραδυ ηταν στο 10% και το πρωι το βρηκα στο 8%(πραγμα ηδη ασυνηθιστο διοτι στη διαρκεια της νυχτας πεφτει περιπου 8-9%) και τωρα το βραδυ(μια μερα μετα) ειναι στο 7%(δηλαδη 3% ολη την ημερα) και με παρα πολλη χρηση(ιντερνετ 3G, facebook, ανεβασμα φωτο, γενικα πολυ χρηση)..... απορω.

Ειναι κανενας αλλος που να εχει παρομοια συμπεριφορα το κινητο του??

 

Μεχρι και τωρα που γραφω εχω μπει ιντερνετ επιτηδες να πεσει η μπαταρια και το παιδευω αλλα εκει αυτο κολλημενο στο 7%...

Link to comment
Share on other sites

όταν το πείρα το κινητό από την πρώτη του μέρα δεν μου είχε κάνει ποτέ επανεκκινήσεις (το έχω 5 μήνες)και ολα πήγαιναν τέλεια και διάβαζα συνέχεια τα προβλήματα που είχαν μερικοί και μου είχαν κινήσει υποψίες μέχρι που εχθές έμπαινα σε εφαρμογές με πέταγε έξω και έκανε επανεκκίνηση το κινητό η την ώρα που μίλαγα στο τηλέφωνο ξαφνικά έκλεινε μόνο του και ξανάνοιγε:@
Link to comment
Share on other sites

όταν το πείρα το κινητό από την πρώτη του μέρα δεν μου είχε κάνει ποτέ επανεκκινήσεις (το έχω 5 μήνες)και ολα πήγαιναν τέλεια και διάβαζα συνέχεια τα προβλήματα που είχαν μερικοί και μου είχαν κινήσει υποψίες μέχρι που εχθές έμπαινα σε εφαρμογές με πέταγε έξω και έκανε επανεκκίνηση το κινητό η την ώρα που μίλαγα στο τηλέφωνο ξαφνικά έκλεινε μόνο του και ξανάνοιγε:@

 

Ετσι απλα χωρις να πειραξεις κατι δηλαδη ε? Λιγο παρανοικο αυτο...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σημερα η μπαταρια του με εχει αφησει τοσο αφωνο που αναρωτιεμαι αν ειναι φυσιολογικο...

Εκει που καθε μερα πεφτει συνηθως ~25%(4 μερες τις βγαζει) ηδη απο χθες το βραδυ ηταν στο 10% και το πρωι το βρηκα στο 8%(πραγμα ηδη ασυνηθιστο διοτι στη διαρκεια της νυχτας πεφτει περιπου 8-9%) και τωρα το βραδυ(μια μερα μετα) ειναι στο 7%(δηλαδη 3% ολη την ημερα) και με παρα πολλη χρηση(ιντερνετ 3G, facebook, ανεβασμα φωτο, γενικα πολυ χρηση)..... απορω.

Ειναι κανενας αλλος που να εχει παρομοια συμπεριφορα το κινητο του??

 

Μεχρι και τωρα που γραφω εχω μπει ιντερνετ επιτηδες να πεσει η μπαταρια και το παιδευω αλλα εκει αυτο κολλημενο στο 7%...

Ισως ειναι αυτο που ανεφερα και εγω. Υπαρχει βελτιωση στην διαχειριση της ματαριας.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το τσιμπησα και εγω με 70 ευρω (απο επιδοτηση). Η θα επαιρνα τζαμπα το xperia L ή αυτό με 70 ευρώ. Ελπίζω να αξιζουν τα +70 για αυτα που προσφερει. Επειδη δεν εχω ασχοληθει με σονυ, το pc companion ειναι το εργαλειο της; Μεσω αυτου κανω firmware updates? Το κινητο τωρα τι firmware επισημο εχει;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό είναι. Αν και αρκετοί από μας χρησιμοποιούν το SEUS (κυρίως για επιδιορθώσεις)

Έκδοση: 12.0.A.2.254

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να γινει κατι με την καμερα για τι βγαζει πολυ σκοτινες φωτογραφιες την νυχτα ...

μου φενετε οτι δεν φωτομοτραει καλα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι? κάποιος ανεξάρτητος από τη sony τεχνικός υπάρχει περίπτωση να μπορεί να κάνει κάτι στο κινητό? εννοώ σε κάποιο μαγαζί και ας πληρώσω..η καλύτερα να μην εμπιστευτώ κινητό αλλού και χάσω και την εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κατι? κάποιος ανεξάρτητος από τη sony τεχνικός υπάρχει περίπτωση να μπορεί να κάνει κάτι στο κινητό? εννοώ σε κάποιο μαγαζί και ας πληρώσω..η καλύτερα να μην εμπιστευτώ κινητό αλλού και χάσω και την εγγύηση?

 

υπαρχουν αλλα απο τη στιγμη που εισαι εντος εγγυησης καλυτερα να το πας εκει..καλυτερα λιγη ταλαιπωρια παρα ρισκο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστο..απλα το λεω γιατι συσκευη αλλη δεν εχω.δε μπορω να περιμενω 2 βδομαδες τη sony..και βλεπω οτι δε βγαινει ακρη με τη sony..
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστο..απλα το λεω γιατι συσκευη αλλη δεν εχω.δε μπορω να περιμενω 2 βδομαδες τη sony..και βλεπω οτι δε βγαινει ακρη με τη sony..

 

αν τους πιεσεις λιγο στην αρβατο δεν θα αργησεις τοσο..

εγω εξυπηρετηθηκα γρηγορα με αλλες συσκευες. εκτος αν το πας αλλου, αλλα πολλες εταιρειες εχουν το σερβις εκει, ειναι θεμα ανταλλακτικων και φορτου εργασιας. οσο πιο νωρις το πας τοσο καλυτερα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λίγο off-topic αλλά το βρίσκω λίγο κωμικοτραγικό ότι παλεύετε με το service της Sony κι εγώ πριν κανένα τρίμηνο πήγα το πεθαμένο με καμμένη πλακέτα neo v της κοπέλας μου και μου το αντικατέστησαν με ένα refurbished Xperia T το οποίο βαραγε κάποια restart με την .141 αλλά με την .145 πάει μια χαρά. :-P
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα , είμαι κάτοχος του sony xperia T απο απρίλιο. Τον Αύγουστο μετακόμισα Ολλανδία και για λόγους επικοινωνίας χρειάζεται να έχω το 3g όλη μερα σχεδόν ανοικτο. Αποτέλεσμα αυτού το να χρειάζεται φόρτισμα το μεσημέρι ενώ το πρωί ήταν full.

Το viber μου τρώει πολύ μπαταρία αλλά το χρειάζομαι. Δεν το έχω rootαρισμένο και του έχω την .141 . Τι μου προτείνετε για καλύτερη απόδοση μπαταρίας? Αν του κάνω root τι γλυτώνω και πόσο καλύτερη απόδοση έχω γενικά. Root με ποια διαδικασία κάνω ακριβώς για την δική μου περίπτωση?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...