Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεχρι στιγμης ειναι εξαιρετικες. Δεν το χρησιμοποιω εγω αλλα η αδερφη μου, που γενικα το φορτωνει αρκετα το κινητο (εφηβη γαρ). Σημερα που το τσεκαρα παλι ειναι πολυ smooth και δεν παρατηρησα καποιο προβλημα. Οι εφαρμογες ανοιγουν απο αξιοπρεπως εως γρηγορα, κολληματα στο μενου δεν υπαρχουν ενω so far δεν υπαρχει καποιο bug, πχ στην 4.3.3 πεταγε μπλε οθονη συχνα πυκνα ενω στην 4.0.4 αν ειχες ανοιχτη την μουσικη κι ανοιγες πχ τον chrome η μουσικη σταματουσε. :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω στα χέρια ένα xperia t που μου έδωσε ο αδερφός να το φτιαξω γιατί σβήνει μόνο του.θέλω την εξής βοήθεια. Προσπαθω να του περάσω άλλη ρομ. Μέχρι τώρα του έχω κάνει ροοτ. Αλλά δεν μπορώ να του περάσω την cwm recovery έχω δοκιμασει με παρά πολλούς τρόπους αλλά τίποτα. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση; Ή κάποια λύση για να μην σβηνει;
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
δεν λειτουργει η οθονη αφης στο κινητο μου τι να κανω ? πρεπει να αλλαξω ολοκληρη την οθονη η μονο το digitizeρ και που τα βρισκω καθως και κοστος εαν γνωρίζεται . και μολις του αλλαξα μπαταρια ελπιζω να μην πεταξα τα λεφτα μου.
Link to comment
Share on other sites

δεν λειτουργει η οθονη αφης στο κινητο μου τι να κανω ? πρεπει να αλλαξω ολοκληρη την οθονη η μονο το digitizeρ και που τα βρισκω καθως και κοστος εαν γνωρίζεται . και μολις του αλλαξα μπαταρια ελπιζω να μην πεταξα τα λεφτα μου.

 

παρε ενα τηλ στην αρβατο να σου πουν.. 2105197500

αλλιως ψαχνεις μαγαζια που κανουν αυτη τη δουλεια. Πιστευω οτι μπορει με κανα 80αρι ή και πιο λιγα να φτιαχνει, στα παλια κινητα πεφτουν οι τιμες σε οθονες κτλ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια ένα xperia t που μου έδωσε ο αδερφός να το φτιαξω γιατί σβήνει μόνο του.θέλω την εξής βοήθεια. Προσπαθω να του περάσω άλλη ρομ. Μέχρι τώρα του έχω κάνει ροοτ. Αλλά δεν μπορώ να του περάσω την cwm recovery έχω δοκιμασει με παρά πολλούς τρόπους αλλά τίποτα. Έχει κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση; Ή κάποια λύση για να μην σβηνει;

 

Να φανταστω τον οδηγο του xda τον εχεις ακολουθησει σαν ευαγγελιο. Σε ποιο σταδιο της εγκαταστασης αποτυγχανει;

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν αξίζει να φτιαχτεί. Το έχω πουλήσει εδώ και 1+ χρόνο και ούτε τότε δεν τσούλαγε.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τελικα και εγω το γυρισα σε stock 4.0.4 γιατι με Cm εκαιγε ακομα και να εκανες browsing στις ρυθμισεις. Δοκιμασα για πλακα Cm12 που δεν ανοιγε καν και τελικα του flashαρα την 4.0.4 που τρεχει ικανοποιητικα, τουλαχιστον κανω καποια στοιχειωδη πραγματα μεχρι να παρω πισω το G2 μου
Link to comment
Share on other sites

Εχω αναβαθμιστει σε official 4.3 αλλα το προβλημα που ειχα , παραμενει.Κανει αλλες φορες επανεκκινησεις και αλλες φορες απλα σβηνει.Τα πραματα ειναι διαφορετικα οταν το εχω να φορτιζει ειτε στο laptop ειτε κανονικα στην πριζα.

Εχει κανεις καμια ιδεα για το πως(με ποια custom rom) λυνεται αυτο το προβλημα ή εστω ποια θεωρειται πιο σταθερη μιας και δεν μοιαζει να ειναι θεμα της μπαταριας.Αν ηταν της μπαταριας φανταζομαι πως δεν θα εκανε επανεκκινησεις , απλα θα εσβηνε μονο.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Δοκίμασε την εφαρμογή safe charge η ποια υπάρχει στο play store. Κάνει περισσότερα πράγματα απο αυτά που περιγράφει. Έχουν λύσει αρκετοί χρήστες παρόμοιο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια ποια custom rom πιστευετε οτι ειναι η καλυτερη?Απο μπαταρια-ram κλπ..

Αν και γύρισα σε official (δεν θυμάμαι γιατί...) η omega του dark Lord ήταν η καλύτερη και πιο όμορφη που δοκίμασα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Επειδη το κινητο μου αρχιζει και lagarei στο browsing πια , υπαρχει καποια rom που να ειναι πιο γρηγορη?

 

Και το δικο μου λαγκαρει.Εχω ομως και 36 εφαρμογες εγκατεστημενες.Μηπως το εχεις φορτωσει λιγο?

Link to comment
Share on other sites

15 εφαρμογες εχω εγκαταστησει, δεν νομιζω να ειναι αυτο. Δηλαδη δεν υπαρχει ποια γρηγορη rom η να γυρισω σε παλαιοτερη εκδοση android?
Link to comment
Share on other sites

15 εφαρμογες εχω εγκαταστησει, δεν νομιζω να ειναι αυτο. Δηλαδη δεν υπαρχει ποια γρηγορη rom η να γυρισω σε παλαιοτερη εκδοση android?

 

Η cm11 πιστευω οτι ειναι μια καλη επιλογη.Εγω δουλευω την Omega του Darklord.Ειναι αρκετα καλη.Νομιζω οτι και να κανεις μετα απο ενα διαστημα το Lag δεν το αποφευγεις.1 gb ram ειναι και 2 πυρηνες τι να σου κανουν :O

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

του έβαλα μπαταρία καινούργια πριν ένα μήνα και αυτό αρχίζει και σβήνει και το ανάβω με πολύ δυσκολία πατώντας τα και τα τρία κουμπιά μαζί...τι μου συμβουλεύετε εσείς οι παλιοί να κάνω! Είναι σαν καινούργιο!

Φοράει τελευταία έκδοση εδώ και δυο μήνες....τι λέτε

ευχαριστώ εκ των προτέρων...για κάθε βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

του έβαλα μπαταρία καινούργια πριν ένα μήνα και αυτό αρχίζει και σβήνει και το ανάβω με πολύ δυσκολία πατώντας τα και τα τρία κουμπιά μαζί...τι μου συμβουλεύετε εσείς οι παλιοί να κάνω! Είναι σαν καινούργιο!

Φοράει τελευταία έκδοση εδώ και δυο μήνες....τι λέτε

ευχαριστώ εκ των προτέρων...για κάθε βοήθειά σας!

Κάνε του μια εγκατάσταση του λογισμικού από την αρχή. Καθαρή. Αν συνεχίσει να τα κάνει τότε είναι hardware το πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

του έβαλα μπαταρία καινούργια πριν ένα μήνα και αυτό αρχίζει και σβήνει και το ανάβω με πολύ δυσκολία πατώντας τα και τα τρία κουμπιά μαζί...τι μου συμβουλεύετε εσείς οι παλιοί να κάνω! Είναι σαν καινούργιο!

Φοράει τελευταία έκδοση εδώ και δυο μήνες....τι λέτε

ευχαριστώ εκ των προτέρων...για κάθε βοήθειά σας!

 

την μπαταρια απο που την πηρες?

Μηπως απο κανα σκρουτζομαγαζο αμφιβολου προελευσης?

Κατα τα αλλα δες ο,τι λεει ο Κωνσταντινος συν μπαταρια αν εχεις την παλια να δεις αν κανει τα ιδια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω ενα προβλημα τωρα τελευταια με το ακουστικο.Μερικες φορες δεν ακουω καθολου κατα την διαρκεια της κλησης.Επανερχεται μονο με καννα δυο χτυπηματακια.Ειναι δυσκολη η αλλαγη του?Γιατι σε καταστημα δεν παω με την καμμια..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω ενα προβλημα τωρα τελευταια με το ακουστικο.Μερικες φορες δεν ακουω καθολου κατα την διαρκεια της κλησης.Επανερχεται μονο με καννα δυο χτυπηματακια.Ειναι δυσκολη η αλλαγη του?Γιατι σε καταστημα δεν παω με την καμμια..

Πόσο καιρό το έχεις; Μάλλον hardware είναι. Λογικά εντός εγγύησης το αλλάζουν εύκολα στην Arvato.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό το έχεις; Μάλλον hardware είναι. Λογικά εντός εγγύησης το αλλάζουν εύκολα στην Arvato.

 

Το εχω απο τον Αυγουστο του 2013.Μου εχει πεσει κανα 2 φορες αλλα οχι ασχημα.Ειναι εκτος εγγυησης.Οποτε μαλλον σε καποια φαση θα θελει αλλαγη.Η Arvato ειναι αξιοπιστη?

Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο τον Αυγουστο του 2013.Μου εχει πεσει κανα 2 φορες αλλα οχι ασχημα.Ειναι εκτος εγγυησης.Οποτε μαλλον σε καποια φαση θα θελει αλλαγη.Η Arvato ειναι αξιοπιστη?

Η Arvato είναι το επίσημο service της Sony. Αφού είναι εκτός εγγύησης θα πληρώσεις. Πάρε τηλ και ρώτα τους. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το εχω απο τον Αυγουστο του 2013.Μου εχει πεσει κανα 2 φορες αλλα οχι ασχημα.Ειναι εκτος εγγυησης.Οποτε μαλλον σε καποια φαση θα θελει αλλαγη.Η Arvato ειναι αξιοπιστη?

 

αξιοπιστη ειναι πλεον..αλλα ισως δεν αξιζει να σκασεις λεφτα στο κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αξιοπιστη ειναι πλεον..αλλα ισως δεν αξιζει να σκασεις λεφτα στο κινητο.

 

Δεν αξίζει σε καμία περίπτωση χρήματα αυτή η συσκευή. Εξάλλου δεν είναι ότι θα δώσεις ένα 10ρικο να πεις χαλάλι. Κάνα 40αρι-50αρι μυρίζομαι εγώ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

οκ μπορει να το κανω και μονος μου γιατι και τα οικονομικα δεν ειναι για καινουριο κινητο.Σας ευχαριστω για την ανταποκριση :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σε ολους, πηρα στα χερια μου το κινητο απο εναν γνωστο και το κινητο κολλαει απίστευτα. Θέλει format για να στρώσει. Αυτό γίνεται από ρυθμίσεις/backup?

Επίσης για να μην χαθουν οι επαφες του πως τις συγχρονιζω με το mail?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...