Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ πάντως με την ultimate purext του φίλου darklord είμαι πολύ ικανοποιημένος :D και τρέχει πολύ καλά και έχει και καλούδια τις kitkat οπότε κανένα παράπονο ;P δοκιμάστε την ανεπιφύλακτα πάντως την έχω πάνω από 4 μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ;) γιατί έχει κάνει εξαιρετική δουλειά πάνω στην rom και πάει σφαίρα :D

 

Την ειχα και εγω και όντως ειναι πολυ καλη, αλλα μετα το σέρβις που την ξαναεβαλα, πανω σε μια εκκίνηση του τηλ εκανε 2 επανεκκινησεις και τρελάθηκα (4 ωρες μετα το σέρβις) και του έβαλα 199 και μεχρι στιγμής ολα καλά! Πολυ θα την ηθελα αλλά κουραστηκα πολυ με τις ρομ και τα υπολοιπα..., και αφου με αυτην βρηκα ησυχία θα αραξω εδω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν το t εσυ το θεωρεις αχρηστο φαντασου τι θα ελεγες αν εβλεπες τι τραβηξα με το lg μονο απο τις επανεκκινησεις! Αστα τα υπόλοιπα!

 

Και δεν ψάχτηκες καθόλου;

 

εγώ πάντως με την ultimate purext του φίλου darklord είμαι πολύ ικανοποιημένος :D και τρέχει πολύ καλά και έχει και καλούδια τις kitkat οπότε κανένα παράπονο ;P δοκιμάστε την ανεπιφύλακτα πάντως την έχω πάνω από 4 μήνες και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος ;) γιατί έχει κάνει εξαιρετική δουλειά πάνω στην rom και πάει σφαίρα :D

 

Κάποιο λινκ; Είναι και για locked bootloaders;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Και δεν ψάχτηκες καθόλου;

 

 

 

Κάποιο λινκ; Είναι και για locked bootloaders;

Αυτο εδω ειναι και ειναι για locked και unlocked!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2691629

 

 

Oπως εχω ξαναπει, στο παρελθον ειχα ενα t που κλαπηκε και το οποιο ηταν καταπληκτικο σε ολα του! Μολις λοιπν ειδα τα περιεργα στο lg και μετα μια μερα μου χαρίζονταν ενα t ολοκαίνουριο το έστειλα...! Που να φανταστω οτι με αυτο το t θα ειχα θέματα...!

Εαν βαλεις την rom πες μας εντυπώσεις!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

από προσωπική χρήση 4 μηνών και παραπάνω μπορώ να πω ότι είναι τέλεια σε ολα δεν τις λείπει τίποτα!! όποια βοήθεια θέλετε με την rom μπορείτε να μου πείτε :D
Link to comment
Share on other sites

από προσωπική χρήση 4 μηνών και παραπάνω μπορώ να πω ότι είναι τέλεια σε ολα δεν τις λείπει τίποτα!! όποια βοήθεια θέλετε με την rom μπορείτε να μου πείτε :D

 

Εβγαλε και update v4.5 το ειδες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με "τρώει" να την ξαναβάλω, αλλά σκέφτομαι μηπως εχω reboots παλι, και ειμαι σε δίλημμα, διοτι το εχω στήσει με την 199 (100+ εφαρμογες) και θα ειναι πικρα μεγάλη να ξαναστήνονται ολα απο την αρχη και μετα να εχω reboots!

Link to comment
Share on other sites

Εβγαλε και update v4.5 το ειδες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με "τρώει" να την ξαναβάλω, αλλά σκέφτομαι μηπως εχω reboots παλι, και ειμαι σε δίλημμα, διοτι το εχω στήσει με την 199 (100+ εφαρμογες) και θα ειναι πικρα μεγάλη να ξαναστήνονται ολα απο την αρχη και μετα να εχω reboots!

 

reboot δεν έχεις για κανένα λόγο η 4.5 δεν είναι τίποτα απλά έβαλε ένα SemcPhone του z2 τίποτα άλλο :P άμα θες να την περάσεις περνάς την v4 και μετά την v.4.4 και μετά την v.4.5 :P τώρα εσύ ότι θες ;) άμα είναι κρατα κανένα buckup καλού κακού

Link to comment
Share on other sites

reboot δεν έχεις για κανένα λόγο η 4.5 δεν είναι τίποτα απλά έβαλε ένα SemcPhone του z2 τίποτα άλλο :P άμα θες να την περάσεις περνάς την v4 και μετά την v.4.4 και μετά την v.4.5 :P τώρα εσύ ότι θες ;) άμα είναι κρατα κανένα buckup καλού κακού

 

Ξαναλεω απλα οτι μετα το σερβις μολις ηρθα σπιτι την περασα παλι και μετα απο λιγο που χρειάστηκε να γίνει ενα reboot, κατα την εκκίνηση και μολις έβγαλε το μωβ φοντο... και φόρτωνε το λογισμικό μου εκανε reboot και ξανά τα ιδια 2 φορές. Και φρικαρα! Λεω μάλλον το σερβις μουφα ήτανε! Του βαζω ομως την 199 μηηηηπως και φταιει η purext και μεχρι τωρα ολα αψογοτατα! Και γι' αυτό + το στήσιμο απο την αρχη (100+ εφαρμογες) το σκέφτομαι οτι εστω και 1% να ξανααρχισει τα reboot θα σαλτάρω τελειως! Διοτι πριν το σέρβις ελεγα φταιει το τηλ (hardware) και οχι η purext αλλά μετα? Και ετσι μενω ως εχω αν τελικα με "φαει" και την βαλω!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εδω ειναι και ειναι για locked και unlocked!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2691629

 

 

Oπως εχω ξαναπει, στο παρελθον ειχα ενα t που κλαπηκε και το οποιο ηταν καταπληκτικο σε ολα του! Μολις λοιπν ειδα τα περιεργα στο lg και μετα μια μερα μου χαρίζονταν ενα t ολοκαίνουριο το έστειλα...! Που να φανταστω οτι με αυτο το t θα ειχα θέματα...!

Εαν βαλεις την rom πες μας εντυπώσεις!

 

Δεν νομίζω να μπω σε αυτήν την διαδικασία... Αλλά σε περίπτωση που το αποφασίσω (δεν έχω διάθεση) θα ενημερώσω. Από μπαταρία πάει καλύτερα από στοκ;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα OTA η .199 και την έβαλα τώρα. Τόσο καιρό δεν είχα κάνει κάνενα update εκτός από τη πρώτη 4.3 που βγήκε. Ελπίζω να νιώσει λίγο το κινητό τώρα, αλλά γενικά δε τη παλεύει πολύ. Μου τρώει κάτι σκαλώματα στο άσχετο, μου βάζει ανοιχτή ακρόαση μόνο του όταν σηκώνω κλήση, μου πέφτει το wifi για δευτερόλεπτα και επανέρχεται. Αν συνεχίσει για πολύ έτσι, μάλλον θα το παρατήσω και θα πάω στο LG G2 ή G3.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα OTA η .199 και την έβαλα τώρα. Τόσο καιρό δεν είχα κάνει κάνενα update εκτός από τη πρώτη 4.3 που βγήκε. Ελπίζω να νιώσει λίγο το κινητό τώρα, αλλά γενικά δε τη παλεύει πολύ. Μου τρώει κάτι σκαλώματα στο άσχετο, μου βάζει ανοιχτή ακρόαση μόνο του όταν σηκώνω κλήση, μου πέφτει το wifi για δευτερόλεπτα και επανέρχεται. Αν συνεχίσει για πολύ έτσι, μάλλον θα το παρατήσω και θα πάω στο LG G2 ή G3.

 

Προσεχε πάντως διοτι γι'αυτα εχω ακουσει πολλές επανεκκινήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Προσεχε πάντως διοτι γι'αυτα εχω ακουσει πολλές επανεκκινήσεις.

 

Έχω 2 γνωστούς που τα χρησιμοποιούν και δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα μέχρι τώρα... Μου φάνηκαν πολύ καλά και τα 2. Θα δω όμως, αν πάει καλά το Xperia T τώρα με την .199 θα το κρατήσω λίγο καιρό ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το Τ πραγματικά παίζει να έχει βγάλει ότι πρόβλημα έχει σκεφθεί ανθρώπου νους. Διακοπή κλήσεων έκανε και σε κάναν άλλο ή μόνο σε μένα; :p

Προσεχε πάντως διοτι γι'αυτα εχω ακουσει πολλές επανεκκινήσεις.

Το G3 έχει αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά το πούλησα 140€ και ησύχασα. Αφού το σέρβις λέει ότι το κινητό δεν έχει πρόβλημα και είναι οκ να το χαίρεται ο νέος του ιδιοκτήτης. Αυτές τις μέρες είμαι σε διακοπές με Galaxy S και Nokia 208. Από Σεπτέμβρη βλέπω τι θα παραγγείλω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πεις ότι το πήρε και θαμώνας του φόρουμ :-P

 

Μπα δε νομίζω να το πηρε καποιος απο δω μεσα, με τοσα που εχουν γραφτεί για τα t και ειδικα για το συγκεκριμένο! Παντως μπράβο σου οσο αναφορα την τιμή διότι εγω οπου και αν εκανα ερευνα για το πόσο πιανει (και μονο ανταλλαγή), ολοι μα ολοι πανω απο 110€ κανεις δεν εδινε!

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Ενός φίλου το sp στα καλά καθούμενα του έσβησε και δεν ανοίγει με τίποτα. Το άφησα στη φόρτιση μόνο το led ανάβει. Το έβαλα στο pc τίποτα.. Να κατεβάσω ένα ftf μπας και κάνω τίποτα ή τσάμπα θα χαλάσω το χρόνο μου;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Για ενα SP φίλου μου να σας ρωτησω αν ειχε κανεις το γνωστο προβλημα με τις θολες φωτογραφιες.

Πηρε αυτος απο το e shop ενα sp πριν 15 μερες και του ηρθε με 4.3 και βγαζει τα παντα θολα.

Ο πατερας του πηρε παλι απο το e shop αλλο sp (μια μερα μετα) χωρις προβλημα στην camera αλλα με την 4.1 (δεν ξερω αν παιζει ρολο βεβαια η εκδοση)

Πηγε να το παραδοσει στο eshop για σερβις σημερα αλλα του ειπαν οτι μπορει να αργισει να το παραλαβει και να δοκιμασει μονος του! Downgrade! Αυτος φοβήθηκε και δεν το αφησε τελικα. Ψαχνουμε τωρα να δουμε αν μπορουμε να κανουμε κατι χωρις να χασουμε την εγγυηση. Γιατι μπορει να το δωσει για φτιαξιμο τελικα αν δεν γινει τιποτα.

Memento Mori
Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν από αυτό το φόρουμ ο αγοραστής παιδιά. Του τηλεφώνησα σήμερα, ευχαριστημένος μου είπε ότι είναι. Την τιμή αυτή την έπιασα επειδή το κινητό είναι τεσσάρων μηνών (αντικαταστάθηκε τότε).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ενός φίλου το sp στα καλά καθούμενα του έσβησε και δεν ανοίγει με τίποτα. Το άφησα στη φόρτιση μόνο το led ανάβει. Το έβαλα στο pc τίποτα.. Να κατεβάσω ένα ftf μπας και κάνω τίποτα ή τσάμπα θα χαλάσω το χρόνο μου;

Υπάρχει το κουμπί για απενεργοποίηση κάτω από το καπάκι, μπορείς να δοκιμάσεις κι αυτό.

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Για ενα SP φίλου μου να σας ρωτησω αν ειχε κανεις το γνωστο προβλημα με τις θολες φωτογραφιες.

Πηρε αυτος απο το e shop ενα sp πριν 15 μερες και του ηρθε με 4.3 και βγαζει τα παντα θολα.

Ο πατερας του πηρε παλι απο το e shop αλλο sp (μια μερα μετα) χωρις προβλημα στην camera αλλα με την 4.1 (δεν ξερω αν παιζει ρολο βεβαια η εκδοση)

Πηγε να το παραδοσει στο eshop για σερβις σημερα αλλα του ειπαν οτι μπορει να αργισει να το παραλαβει και να δοκιμασει μονος του! Downgrade! Αυτος φοβήθηκε και δεν το αφησε τελικα. Ψαχνουμε τωρα να δουμε αν μπορουμε να κανουμε κατι χωρις να χασουμε την εγγυηση. Γιατι μπορει να το δωσει για φτιαξιμο τελικα αν δεν γινει τιποτα.

Μπορεί να δοκιμάσει να καθαρίσει το φακό με οδοντόκρεμα, απ' ό,τι ακούω είναι αρκετά αποτελεσματική. Εναλλακτικά, στο service μπορεί να τους ζητήσει να τσεκάρουν το φακό.

Xiaomi Redmi Note 9 NFC 4/128

Android 10 | MiUI 12.0.9

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το κουμπί για απενεργοποίηση κάτω από το καπάκι, μπορείς να δοκιμάσεις κι αυτό.

 

Τα χω δοκιμάσει όλα. Τίποτα.. Θα το πάω για service.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήταν από αυτό το φόρουμ ο αγοραστής παιδιά. Του τηλεφώνησα σήμερα, ευχαριστημένος μου είπε ότι είναι. Την τιμή αυτή την έπιασα επειδή το κινητό είναι τεσσάρων μηνών (αντικαταστάθηκε τότε).

 

απλα εσυ ησουν ο γκαντεμης, αφου στο εχω ξαναπει :lol::lol: :X

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια... κατι περιεργο παιζει με τη συσκευη μου. αποφασισα να κανω ροοτ το κινητο (με το προγραμμα towelroot) και λεω να γινει σωστα. εκανα back-up (με το pc-companion) τα αρχεια,επαφες κτλ που ειχα στη μνημη και περναω με το sus (αφου ειχα πρωτα σβησει τα παντα απο το κινητο και κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων) παλι την ρομ.οταν τελειωνει η διαδικασια κανω ροοτ και ολα κομπλε. παλι με το pc-companion επαναφερω αρχεια επαφες κτλ. ολα αυτα εγιναν τη κυριακη. εδω και δυο μερες χανω συνεχεια κλησεις και οταν με περνουν τηλεφωνο λεει θα ειδοποιηθει για την κληση σας. 9 στισ 10 φορες αυτο γινεται. τι μπορω να κανω; κοιταξα στις ρυθνισεις κλησεων δεν εχω βαλει φραγη κλησεων τι παιζει; σορρυ για το σεντονι αλλα ηθελα να περιγραψω ακριβως τι γινεται μηπως και με βοηθησετε...
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ στα 130 το έδωσα ηταν 1 χρόνου + αλλά δεν είχε βγάλει το παραμικρό και το είχα σε κατάσταση καινούργιου..

 

Πήγα σε z1 compact και δεν το μετάνιωσα.:)

Link to comment
Share on other sites

απλα εσυ ησουν ο γκαντεμης, αφου στο εχω ξαναπει :lol::lol: :X

 

Νίκο μακάρι να ήμουν αλλά πλέον το θέμα της συσκευής έχει (δικαίως) καταντήσει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ χώρος εκθέσεως προβλημάτων.

 

κι εγώ στα 130 το έδωσα ηταν 1 χρόνου + αλλά δεν είχε βγάλει το παραμικρό και το είχα σε κατάσταση καινούργιου..

 

Πήγα σε z1 compact και δεν το μετάνιωσα.:)

 

Εγώ αυτήν την μετάβαση αρνούμαι να την κάνω.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...