Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://uploaded.net/file/9wbz0tvy το κατεβάζεις από εδώ, πατάς το free download περιμένεις 30 δευτερόλεπτα, μετά πληκτρολογείς κάτι που σου δείχνει σε μια εικόνα και ξετσεκάρεις το download manager. Θα κατέβει σε περίπου 40 λεπτά..

 

Αυτό για τον bootloader: πού λέει κάτι τέτοιο?? Δεν χρειάζεται να κάνεις unlock, δεν συνιστάται κι όλας. Αν θέλεις κάποια στιγμή να κάνεις unlock τον bootloader, πρέπει να το ψάξεις πάρα πολύ καλά, να είσαι σίγουρος για αυτό, να ξέρεις τι μπορείς να κάνεις με ξεκλείδωτο bootloader. Αλλιώς μην μπείς σε διαδικασίες περί unlock καθώς διαγράφονται κάποια DRM keys, τα οποία αν δεν πάρεις backup χάνεις οριστικά την εγγύηση του κινητού.

 

Με το flashtool, ναι χάνεις αρχεία και ρυθμίσεις. Το περιγράφω και στο προηγούμενό μου μήνυμα. Με τη χρήση του κάνεις μια καθαρή εγκατάσταση λογισμικού. Τα PCC και SUS σου δίνουν επιλογή είτε απλής αναβάθμισης με διατήρηση αρχείων και ρυθμίσεων, είτε επιδιόρθωσης λογισμικού διαγράφοντας αρχεία και ρυθμίσεις και εγκατάσταση του λογισμικού από την αρχή - αυτό δηλαδή που κάνεις και με το flashtool.

 

Υπενθυμίζω ότι τα PCC και SUS κατεβάζουν αυτόματα το λογισμικό του κινητού, για να φλασάρεις μέσω του flashtool πρέπει να έχεις το ftf αρχείο της rom το οποίο θα το βρεις εδώ: https://docs.google.com/file/d/0B_xLv5wT-Np1ckRpTFhZWjV4MFU/edit

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση χθες βράδυ μέσω του pc companion.

Δε μου έβγαλε η μπορεί να μην το είδα, αυτό που λές φίλε μου, επιδιόρθωση λογισμικού.

 

Τέλος πάντων,βλέπω ότι πάει καλά το κινητό,δεν έχασα τις επαφές μετά την αναβάθμιση, και έσβησα πριν την κάνω περιττά πράγματα.

Ιστορικό και σελιδοδικτες από crome.

Φωτογραφίες βίντεο διαγραφή.

Τη Μπαταρία βλέπω να πηγαίνει καλά επίσης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νταξει το εκανα ολα καλα μεχρι τωρα και περιμενω λογικα φυσιολογικο............να ανοιξει......μου δειχνει ο κινουμενο λογοτυπο της σονυ με τα χρωματα εδω και κανενα 5 λεπτο φυσιολογικο εεεεεεε????????????εεεεεεεεεεε????????????η εκανα καμια μαμακια?? Edited by KIRIS

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Με ποιο τρόπο κάνετε root την τελευταία έκδοση;

 

Δε γινεται ρουτ η τελευταια εκδοση... Αν θυμαμαι καλα, πας πίσω 1-2 εκδόσεις, ρουταρεις και μετά αναβαθμίζεις.

Link to comment
Share on other sites

νταξει τα κατεβασα ολα θα το κανω και οτι γινει.......μια τελευταια ερωτηση αν εχω back up με την εφαρμογη που δινει η ρομ στην καρτα μου μετα μπορω να κανω επαναφορα ????

 

Εφόσων πρόκειται για μεγάλη αναβάθμιση από 4.1 σε 4.3 θα έλεγα να μην κάνεις backup τις εφαρμογές σου αλλά εκ νέου εγκατάσταση από την αρχή.

 

Έκανα κι εγώ την αναβάθμιση χθες βράδυ μέσω του pc companion.

Δε μου έβγαλε η μπορεί να μην το είδα, αυτό που λές φίλε μου, επιδιόρθωση λογισμικού.

 

Τέλος πάντων,βλέπω ότι πάει καλά το κινητό,δεν έχασα τις επαφές μετά την αναβάθμιση, και έσβησα πριν την κάνω περιττά πράγματα.

Ιστορικό και σελιδοδικτες από crome.

Φωτογραφίες βίντεο διαγραφή.

Τη Μπαταρία βλέπω να πηγαίνει καλά επίσης.

 

Η αλήθεια είναι ότι ξέχασα να αναφέρω πριν ότι αν υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση το PCC σε προτρέπει να την περάσεις από πάνω. Δεν ξέρω αν γίνεται το ίδιο και με το SUS. Καθαρή εγκατάσταση σημαίνει και σβήσιμο των αρχείων του χρήστη. Αν θες να κάνεις καθαρή εγκατάσταση θα πρέπει να επιλέξεις επιδιόρθωση, στο PCC θα το βρεις πατώντας επάνω στα μπλε γράμματα που λέει ότι το κινητό είναι ενημερωμένο.

 

Νταξει το εκανα ολα καλα μεχρι τωρα και περιμενω λογικα φυσιολογικο............να ανοιξει......μου δειχνει ο κινουμενο λογοτυπο της σονυ με τα χρωματα εδω και κανενα 5 λεπτο φυσιολογικο εεεεεεε????????????εεεεεεεεεεε????????????η εκανα καμια μαμακια??

 

Περιμένεις, θα ανοίξει κάποια στιγμή.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στον damin26 για την αψογη δουλεια του και την βοηθεια του πλεον ειμαι σε 205 το τηλεφωνο βλεπω πεταει ενω το εχς φορτομενο με καμια 60αρια εφαρμογες και γλυτωσα και απο τον βραχνα της cosmote με το παλιο λογοτυπο της στην εναρξη!!!!ευχαριστω αδερφε !!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε εδώ για να βοηθάμε! :-)
Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

τα μηνυματα με το Hangouts ανοιγουν σε ολους ?

Δε μπορω να θυμηθω,την ειχαμε απο την αρχη αυτη την εφαρμογη, η την εγκατεστησα εγω καταλαθος μονος μου ?

Link to comment
Share on other sites

Δε γινεται ρουτ η τελευταια εκδοση... Αν θυμαμαι καλα, πας πίσω 1-2 εκδόσεις, ρουταρεις και μετά αναβαθμίζεις.

 

Και δεν θα το χάσει μετά το root;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση.

τα μηνυματα με το Hangouts ανοιγουν σε ολους ?

Δε μπορω να θυμηθω,την ειχαμε απο την αρχη αυτη την εφαρμογη, η την εγκατεστησα εγω καταλαθος μονος μου ?

 

Η εφαρμογή υπήρχε από την αρχή στο κινητό. Πριν γίνει Hangouts λεγόταν Google Talk.

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει την υποστήριξη SMS κατά λάθος, πάνε μέσα από τις ρυθμίσεις και απενεργοποίησέ το.

Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ανοιγει απο τη στιγμη που δονησει μεχρι να εμφανιστει το πληκτρολογιο για το pin στα 40 δευτερολεπτα με τη νεα αναβαθμιση.

Πριν ανοιγε στα 60-65 δευτερολεπτα. Αρκετα πιο γρηγορα..

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος να την περάσεις είναι μέσω του flashtool, θα χάσεις το root. Στην ουσία πρόκειται για καθαρή εγκατάσταση μαμίσιου λογισμικού, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εγκατάσταση επίσημου λογισμικού με ανεπίσημο τρόπο! ;)

 

 

 

Για να ξαναγινω root με κλειδωμενο bootloader υπαρχει καποιος οδηγος η προς το παρον δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

 

Για να ξαναγινω root με κλειδωμενο bootloader υπαρχει καποιος οδηγος η προς το παρον δεν γινεται

 

Δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το root, αλλά ξέρω ότι η 4.3 δεν rootάρεται εύκολα. Νομίζω πρέπει να επιστρέψεις σε 4.1, να rootάρεις αυτήν και μετά να περάσεις με κάποιο τρόπο την 4.3 ώστε να μην χάσεις το root.

Αν σε ενδιαφέρει, ο SubWrc εχει κάνει μια prerooted έκδοση της rom που την βάζεις μέσω recovery.

Όπως είχα αναφέρει εδώ για την .201

το ενημέρωσα με την pre-rooted έκδοση της .205. Link

Αν ψάξεις στους XDA developers κάτι θα βρεις πάντως..

 

Να προσθέσω και κάτι: ΜΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΤΕ ROOT ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩΝΤΑΣ ΤΑ Kingo Root ΚΑΙ VRoot!!! Εδώ λέει το γιατί: http://androidnews.co.in/2013/11/08/psa-use-kingo-root-vroot-root-android-device/

Edited by damin26
Sony Ericsson W800i --> Sony Ericsson K800i --> Sony Ericsson Yari --> Sony Ericsson Live with Walkman --> Sony Xperia SP --> Sony Xperia XZ1
Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναγινω root με κλειδωμενο bootloader υπαρχει καποιος οδηγος η προς το παρον δεν γινεται

 

Απίστευτο αλλά από χθες το rooting της 4.3 είναι υπόθεση 5 λεπτών! Εδώ το thread του μάγου.

Μπαίνετε εδώ πατάτε στο λ για να κατεβάσετε το towelroot apk, το τρέχετε και μετά restart. Αυτό ήταν!

Για επιβεβαίωση μπορείτε να εγκαταστήσετε το rootchecker.

Έπειτα μπορείτε να εγκαταστήσετε μια recovery όπως αυτή και να τη χρησιμοποιήσετε για να φλασάρετε το SuperSU v1.99r4

Edited by SubWrc
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο αλλά από χθες το rooting της 4.3 είναι υπόθεση 5 λεπτών! Εδώ το thread του μάγου.

Μπαίνετε εδώ πατάτε στο λ για να κατεβάσετε το towelroot apk, το τρέχετε και μετά restart. Αυτό ήταν!

Για επιβεβαίωση μπορείτε να εγκαταστήσετε το rootchecker.

Έπειτα μπορείτε να εγκαταστήσετε μια recovery όπως αυτή και να τη χρησιμοποιήσετε για να φλασάρετε το SuperSU v1.99r4

 

Το superSU δεν γινετε να το περασουμε χωρις recovery απλα να το κατεβασουμε απο το google play?Αν και οταν εισαι ροοτ μπορεις να απεγκαταστησεις της εφαρμογες απο το root explorer.....Και επισεις ξερουμε ποιες εφαρμογες και τη να σβησουμε απο την 4.3?Ευχαριστω εκ τον πρωτερον!!!

Edited by Nikos_sp
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τον τρόπο που έλεγε στο ποστ χωρίς recovery , λογικά μπορείς και να το κατεβάσεις και να κάνεις μια δοκιμή

 

Βρίσκεις το apk σε έναν φάκελο το εγκαθιστάς και μετά ανοίγεις την εφαρμογή και εγκαθιστάς τα binaries

Edited by reifen
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,,φορτίζω το κινητό ανοιχτό αυτή την ώρα,η μπαταρία είναι στο 58%,,και έχει ζεσταθεί αρκετά.

Κι άλλη φορά το έχω φορτίσει ανοιχτό,αλλά δε θυμάμαι να είναι τόσο ζεστό. Σε αδρανια το κινητο,.

Έχετε καταλάβει εσείς τη ζέστη αυτή ?

 

Επειτα εσβυσα το κινητο κ τωρα φορτιζει σβυστο.

Η θερμοκρασια επεσε παιδια.

Ειλικρινα ,,ηταν πολυ ζεστο το κινητο ,,,δε θυμαμαι τοση ζεστη .

Υποψιν οτι εχω κανει την αναβαθμιση τη τελευταια .

Edited by jimptsog
Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι πρεπει να κανω να μου ερχοντε απο τα mms κατευθειαν οι φωτογραφιες που μου στελνουν στο κινητο και να μη μου δειχνει απλα μια διευθυνση για να μπω απο το ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο αλλά από χθες το rooting της 4.3 είναι υπόθεση 5 λεπτών! Εδώ το thread του μάγου.

Μπαίνετε εδώ πατάτε στο λ για να κατεβάσετε το towelroot apk, το τρέχετε και μετά restart. Αυτό ήταν!

Για επιβεβαίωση μπορείτε να εγκαταστήσετε το rootchecker.

Έπειτα μπορείτε να εγκαταστήσετε μια recovery όπως αυτή και να τη χρησιμοποιήσετε για να φλασάρετε το SuperSU v1.99r4

 

Γιατι με το που πατησω το λ ανοιγει ενα κατεβατο σαν σημειωματαριο?? Το δοκιμασα και απο το κινιτο και το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Σκέφτομαι να πάρω την εν λόγο συσκευή.Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Moto G.

Αρχικά δεν είχα ψάξει αρκετά και είχα ήδη παραγείλει το moto αλλά επειδή το κατάστημα που το αγόρασα δεν το έχει διαθέσιμο και έχουν περάσει πολλές πολλές μέρες,άρχισα να σκέφτομαι για κάτι άλλο και έτσι έπεσα πάνω σε αυτό.

Γενικότερα τι γνώμη έχετε;Εγώ μέχρι στιγμής το μόνο που φοβάμαι είναι 4.4 (πότε και εάν θα το πάρει) και γενικότερα το μέλλον,σκεπτόμενος ότι το παίρνω τώρα.Το moto g τα εξασφαλίζει αυτά αλλά γενικότερα σαν συσκευή μου φαίνεται υποδεέστερη.

Γενικότερα η community βγάζει roms;Είδα ότι η cyanogen πχ δεν έχει ακόμα ούτε stable πράγμα που με κάνει να φοβάμαι εάν στο μέλλον δεν υπάρχει επίσημο update ίσως να μην υπάρχει ούτε από custom roms...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι με το που πατησω το λ ανοιγει ενα κατεβατο σαν σημειωματαριο?? Το δοκιμασα και απο το κινιτο και το ιδιο.

 

Δοκίμασε άλλο browser

Link to comment
Share on other sites

Το κατεβασα απο αλλο λινκ, εκανα και την τελευταια αναβαθμιση, διαφορα μηδενικη εκτος του οτι εχει καλυτερη διαχειρηση μνημης, το ρουταρα και τωρα πεταμα την σαβουρα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...