Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε εμένα έχει κολλήματα μόνο όταν έχω ενεργοποιημένες τις ρυθμίσεις για εξοικονόμηση ενέργειας.. στην ουσία απ ότι καταλαβαίνω με αυτές τις ρυθμίσεις θέλει ένα χρόνο περίπου 10-20 δεύτερα για να αρχίσει να δουλεύει σωστά μετά το standby.. τις απενεργοποίησα και δεν κολλάει. φυσικά τελειώνει στον μισό χρόνο η μπαταρία...

 

Αυτο νομιζω συμβαινει κ σε μενα..

Με τη stamina απενεργοπειημενη,,παει πιο γρηγορα το κινητο..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tέτοια πες μας και ετοιμαζόμουν και εγώ για clean install.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για backup (η συσκευή δεν είναι rooted) που μετά από clean install

να μου επαναφέρει το κινητό ακριβώς όπως ήταν με όλες τις εφαρμογές, ρυθμίσεις κτλ και να

μην χρειάζεται να κάνω από την αρχή πάλι εγκατάσταση εφαρμογών;

Tην τελευταία φορά που το είχα κάνει με το Sony PC Companion όταν τελείωσε το backup που

εμφάνισε κίτρινη ειδοποίηση στην κατηγορία other και στο restore δεν επανέφερε τις εφαρμογές

που είχα.

Όσες φορές και να πάρω backup με τo PC Companion πάντα την ίδια προειδοποίηση μου εμφανίζει..

Edited by stakyr_7
Link to comment
Share on other sites

stakyr με το που κάνεις Clean Install κανε και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και θα είσαι εντάξει
Link to comment
Share on other sites

Αυτο νομιζω συμβαινει κ σε μενα..

Με τη stamina απενεργοπειημενη,,παει πιο γρηγορα το κινητο..

 

ετσι δουλεύεο το stamina... ρίχνει τη συχνότητα του επεξεργαστή για να εξοικονομήσει μπαταρία...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται, ανέβασα εδώ μία ελληνική pre-rooted 12.1.A.1.201 που έκανα με αυτόν τον οδηγό.

Περιλαμβάνει και το be2_album για το Bravia Engine fix.

Χρειάζεται rootαρισμένο κινητό με ClockWorkMod περασμένο.

 

Για root --> Οδηγίες.

 

Για CWM --> Οδηγίες.

 

Για να περαστεί:

================

1. Boot σε CWM.

2. Clear dalvik cache and wipe cache. (Optional: wipe data)

3. Flash the zip you just made.

4. Flash SuperSU 1.93.

5. Power off.

6. Flash .201 kernel using flashtool.

 

(Για τους αρχάριους οι παραπάνω αντίστοιχες διαδικασίες παρουσιάζονται πιο αναλυτικά εδώ για άλλη όμως rom)

 

Mπορείς να τσεκάρεις το status για την ελληνική pre-rooted 12.1.A.1.201 στο mega drive γιατί δεν μπορώ τουλάχιστον εγώ να το κατεβάσω πλέον..

 

Ευχαριστώ.

Edited by stakyr_7
Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να τσεκάρεις το status για την ελληνική pre-rooted 12.1.A.1.201 στο mega drive γιατί δεν μπορώ τουλάχιστον εγώ να το κατεβάσω πλέον..

 

Ευχαριστώ.

 

Δε καταλαβαίνω τι έγινε με το link. Το κοιτάω.

 

Edit: Απ' ότι διαβάζω εδώτο mega.co.nz κάνει τα δικά του ....

Το ξανανεβάζω στο mediafire.

Edited by SubWrc
Link to comment
Share on other sites

Πήρα πρώτη φορά ένα bluetooth (plantronics m55) κι έχω το εξής πρόβλημα με το Τ.

Όταν είναι ενεργό το bluetooth στο τηλέφωνο δεν έχω wifi. Μόλις το κλείσω το bluetooth το wifi επανέρχεται.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος; Είναι θέμα ρυθμίσεων ή πάει για service;

 

προτείνω επανεγκατάσταση λογισμικού μέσω seus και αν δεν φτιάξει παίρνεις τον αργό, μαρτυρικό και βασανιστικό δρόμο του σέρβις...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω repair λογισμικού και δοκιμή με άλλο bluetooth άλλης μάρκας να δείς αν κάνει το ίδιο . Εϊνια πολύ σύνηθες τα bluetooth να δημιουργούν τέτοια θεματάκια ασυμβατότητας στα κινητά.
Link to comment
Share on other sites

Tώρα εντελώς ξαφνικά κατάφερα να το κατεβάσω :wacko:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση :)

 

Τελικά την πάτησα και έκανα λάθος και δεν έκανα power off το κινητό μετά το:

\

4. Flash SuperSU 1.93.

 

και έπεσα σε booting loop!

 

Έχουμε καμία λύση τώρα;;;

 

PLEASE HELP!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

Έχω δοκιμάσει ήδη επανεγκατάσταση και δεν έφτιαξε. Θα δοκιμάσω κάποιο άλλο blutooth (αν και μου φαίνεται παράξενο να φταίει το m55) και μετά μάλλον service.
Link to comment
Share on other sites

Πάντα παρατεταμένα το κουμπάκι reset απο πίσω μεχρί να νιώσεις τριες δονήσεις. Τότε το κινητό θα σβήσει και ξανάαρχιζεις την διαδικασία από την αρχή. Ή μάλλον φλασαρε τον kernel και αν δεν φτιάξει τότε ξανάρχισε από την αρχή Edited by AnDas
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του Chrome αλλά κρασαρει με το που πάει να ανοίξει. Έχει συμβεί και σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του Chrome αλλά κρασαρει με το που πάει να ανοίξει. Έχει συμβεί και σε άλλον;

 

γενικά το chrome στις τελευταίες εκδόσεις είναι ψιλοχάλια..... :/

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

Το xperia sp βρεθηκε στα χερια μου,πριν 15 μερες περιπου ,εντελως τυχαια....Διαβασα πολλα post στο xda (1 εβδομαδα τωρα μου χουν βγει τα ματια απ το pc) ...εχω διαβασει σχεδον ολα τα post σε αυτο το θεμα...εχω δει και σε αλλα forum...αλλα ακομα δεν κατασταλαξα.....Ποια ειναι η καλυτερη rom για το sp τελικα ?τι μου προτεινετε?.........Εχω ενα παλιο xperia neov με αυτη τη rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2252325 και πεζει καλυτερα απ οτι το sp με την stock 266 της sony... Edited by deepiostech
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου αυτο εδω ειναι απο τα καλυτερα Custom ROMs για το κινητο ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2478019 )
Link to comment
Share on other sites

Κατα την γνωμη μου αυτο εδω ειναι απο τα καλυτερα Custom ROMs για το κινητο ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2478019 )

 

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση...Πιστεψε με ειναι η μονη που εχω ξεχωρισει,φιλε μου...Την εχεις δοκιμασει?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση του Chrome αλλά κρασαρει με το που πάει να ανοίξει. Έχει συμβεί και σε άλλον;

 

εγώ το είχα πάθει με προηγούμενη έκδοση...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ανανέωση στην 205 με repair. Όλα καλά, εγκατέστησε και τα παλιά προγράμματα, και ξαφνικά μετά από καμιά ώρα με full μπαταρία έκλεισε και δεν άνοιγε. Άνοιξε μόνο πατώντας volume up και power button ταυτόχρονα.

Δεν το χει ξανακάνει πότε αυτό. Ελπίζω να είναι τυχαίο..

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ανανέωση στην 205 με repair. Όλα καλά, εγκατέστησε και τα παλιά προγράμματα, και ξαφνικά μετά από καμιά ώρα με full μπαταρία έκλεισε και δεν άνοιγε. Άνοιξε μόνο πατώντας volume up και power button ταυτόχρονα.

Δεν το χει ξανακάνει πότε αυτό. Ελπίζω να είναι τυχαίο..

 

Είναι ελληνικό το κινητό σου;; Εμένα δεν μου έχει έρθει η 205 είμαι στην 199...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε κλήση είναι σε όλους ανοιχτό το LED ? Πως γίνεται να κλείνει στην κλήση ? Είναι αχρείαστο πιστεύω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω δοκιμάσει, δεν θέλω να χάσω την εγγύηση.Αλλά από ο,τι έχω διαβάσει είναι η καλύτερη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...