Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τις τελευταίες 2 μέρες έχω ένα πρόβλημα... Βασικά 2. Το ένα είναι ότι όταν κάνω unlock το κινητό, μου πετάει ένα μήνυμα ότι μια εφαρμογή δε μπορεί να φορτώσει μια βιβλιοθήκη και ότι πρέπει να τη κάνω επανεγκατάσταση. Βέβαια δε μου λέει ποια είναι... Επίσης μερικές φορές, όταν με παίρνουν τηλέφωνο και απαντάω, με βάζει σε ανοιχτή ακρόαση κατ'ευθείαν... Χθες πέρασα το .295 update με το sus, αλλά δεν διορθώθηκε τίποτα... Θα περιμένω λίγο να έρθει το καινούριο update να δω αν θα διορθωθεί τίποτα.

 

Αυτό με την ανοιχτή ακρόαση το κάνει και σε μένα!όχι παντα αλλα συχνά!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά τις τελευταίες 2 μέρες έχω ένα πρόβλημα... Βασικά 2. Το ένα είναι ότι όταν κάνω unlock το κινητό, μου πετάει ένα μήνυμα ότι μια εφαρμογή δε μπορεί να φορτώσει μια βιβλιοθήκη και ότι πρέπει να τη κάνω επανεγκατάσταση. Βέβαια δε μου λέει ποια είναι... Επίσης μερικές φορές, όταν με παίρνουν τηλέφωνο και απαντάω, με βάζει σε ανοιχτή ακρόαση κατ'ευθείαν... Χθες πέρασα το .295 update με το sus, αλλά δεν διορθώθηκε τίποτα... Θα περιμένω λίγο να έρθει το καινούριο update να δω αν θα διορθωθεί τίποτα.

 

Εχω το ιδιο προβλημα με την ανοιχτη ακροαση. Οχι παντα , αλλα 1 στις 3 κλησεις. Το εχω το κινητο 16 μηνες και μου εβγαλε το προβλημα πριν 2 βδομαδες περιπου. Ειχα την ευρωπαικη ρομ οταν ξεκινησε. Αλλαξα εβαλα την ελληνικη αλλα δεν διορθωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου εμφανιστηκε το προβλημα με την ανοιχτη ακροαση αφου περασα την 4.3 (.295) και συνεχιζεται και με την .199.. Ευρωπαικο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου εμφανιστηκε το προβλημα με την ανοιχτη ακροαση αφου περασα την 4.3 (.295) και συνεχιζεται και με την .199.. Ευρωπαικο το κινητο.

 

και εγω το προβλημα με την ανοιχτη ακροαση οχι ομως παντα αλλα συχνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,,,περασα απο μαγαζι σημερα και δουλεψα το sp με την 4.1..

Το κινητο πετουσε βρε παιδια,,,αμεσες κινησεις στην οθονη,στο ιντερνετ..σφαιρατες εναλαγες με το αγγιγμα του χεριου.

Αμεση εμφανιση του πληκτρολογιου...

 

Ενω με τη 4.3,,δεν εχει αυτη τη σπιρταδα βρε παιδια κανει αυτο που του λες να κανει,,αλλα οχι σφαιρα...

Δε ξερω αν με καταλαβαινεται...

 

Βρετε ενα μαγαζι και δοκιμαστε ενα sp με 4.1

Δε νομιζω να ειναι η ιδεα μου...

Link to comment
Share on other sites

Απο τα σχολια καταλαβαινω οτι οι πιο πολυ ειστε ευχαριστημενοι με το update σε 4.3 .

 

Δυστυχως δεν γινεται ΟΤΑ .

 

Μεσω PC που περνιεται (με το PC Companion ?) χανεται κατι π.χ στησιμο οθονων , εφαρμογες κλπ ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παράλογο το ξέρω, αλλά απ' ότι λένε και σε άλλα φόρουμ, φταίει κάποια από τις τελευταίες αναβαθμίσεις του chrome... Μόλις έσβησα όλα τα updates, δε μου το ξαναέκανε. Μπορεί να είναι και τυχαίο, δε ξέρω, θέλω να περάσουν μερικές μέρες για να σιγουρευτώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα ήρθε OTA, αλλά δεν το έκανα έτσι

Πέρασε το από υπολογιστή, διαγράφοντας όλα τα δεδομένα σου και ξαναστήσε το από την αρχή. Έτσι θα έχεις τα λιγότερα προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά παράλογο το ξέρω, αλλά απ' ότι λένε και σε άλλα φόρουμ, φταίει κάποια από τις τελευταίες αναβαθμίσεις του chrome... Μόλις έσβησα όλα τα updates, δε μου το ξαναέκανε. Μπορεί να είναι και τυχαίο, δε ξέρω, θέλω να περάσουν μερικές μέρες για να σιγουρευτώ.

 

Απεγκατεστησα τις ενημερωσεις του chrome και με καποιες δοκιμες φαινεται να σταματησε το θεμα της ανοιχτης ακροασης..

Link to comment
Share on other sites

Απο τα σχολια καταλαβαινω οτι οι πιο πολυ ειστε ευχαριστημενοι με το update σε 4.3 .

 

Δυστυχως δεν γινεται ΟΤΑ .

 

Μεσω PC που περνιεται (με το PC Companion ?) χανεται κατι π.χ στησιμο οθονων , εφαρμογες κλπ ?

 

Καλημέρα. Η γνώμη μου είναι ότι αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μην κάνεις αυτήν την αναβάθμιση σε 4.3. Σε λίγο (?) περιμένουμε μια νέα αναβάθμιση σε 4.3 (12.1.A.1.192) που λογικά θα λύνει τα θέματα που προκάλεσε η τρέχουσα 4.3 (12.1.A.0.266)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Η γνώμη μου είναι ότι αν δεν υπάρχει κάποιος λόγος να μην κάνεις αυτήν την αναβάθμιση σε 4.3. Σε λίγο (?) περιμένουμε μια νέα αναβάθμιση σε 4.3 (12.1.A.1.192) που λογικά θα λύνει τα θέματα που προκάλεσε η τρέχουσα 4.3 (12.1.A.0.266)

Οπότε υπάρχει λόγος με τα λεγόμενα σου! Απλά δεν θα κάνουμε αναβάθμιση από τώρα, αλλά θα περιμένουμε πρώτα την .1.192 για να δούμε τί φρούτο είναι και μετά θα κάνουμε την αναβάθμιση! Αυτό κάνω κι εγώ, επιπλέον περιμένω για root το οποίο με την .1.192 προ των πυλών δε νομίζω να βγει σύντομα για την .0.266

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω ακόμα πως συσχετίζονται αυτά τα 2 μεταξύ τους... Αλλά όντως φαίνεται ότι λειτουργεί. Καταραμένα bugs του android... Αν μια εφαρμογή επηρεάζει τόσο εύκολα εφαρμογή συστήματος...
Link to comment
Share on other sites

One click root μην περιμένεις να βγει σύντομα (αν βγει ποτέ)

Η διαδικασία που υπάρχει τώρα αν την κατανοήσει κάποιος δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη και μάλιστα αν διαβάσει και λίγο παραπάνω, μπορεί να φτιάχνει firmwares σε μορφή zip από ftf , έτοιμα rootαρισμένα και να τα φλασάρει, χωρίς να περιμένει από κάποιον να τα φτιάξει

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δε μπορώ να καταλάβω ακόμα πως συσχετίζονται αυτά τα 2 μεταξύ τους... Αλλά όντως φαίνεται ότι λειτουργεί. Καταραμένα bugs του android... Αν μια εφαρμογή επηρεάζει τόσο εύκολα εφαρμογή συστήματος...

 

Χα χα χα.... Και κάπου εδώ δηλώνω ευτυχής που είμαι χρήστης και των άλλων δύο λειτουργικών...

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι τόσο εύκολο οσο λέτε το root για σας ρε παιδιά τοτε καντε ενα Tutorial for beginners που να μπορει να ρουταρει και ο οποιοσδήποτε , ευκολο το λέτε , μοιραστείτε τις γνώσεις σας επιτέλους . Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

One click root μην περιμένεις να βγει σύντομα (αν βγει ποτέ)

Η διαδικασία που υπάρχει τώρα αν την κατανοήσει κάποιος δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολη και μάλιστα αν διαβάσει και λίγο παραπάνω, μπορεί να φτιάχνει firmwares σε μορφή zip από ftf , έτοιμα rootαρισμένα και να τα φλασάρει, χωρίς να περιμένει από κάποιον να τα φτιάξει

Αν ειναι τόσο εύκολο οσο λέτε το root για σας ρε παιδιά τοτε καντε ενα Tutorial for beginners που να μπορει να ρουταρει και ο οποιοσδήποτε , ευκολο το λέτε , μοιραστείτε τις γνώσεις σας επιτέλους .

Δεν δίνεις και το λινκ με το ροοτ να δούμε τι παίζει;

Το μόνο root που μπορείς να κάνεις αυτήν την στιγμή γίνεται με unlocked bootloader και πιστέψτε με, δεν πρόκειται να πάω οικειοθελώς στην sony να μου ακυρώσει την εγγύηση για να το ξεκλειδώσω (ακόμα και μέσω internet). Αν υπάρχει τρόπος να το κάνω οπως παλιότερα στο Neo V με καρφί, καλώδιο και test points, τότε κάτι γίνεται.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον bootloader αν έχεις κρατήσει κάποια "κλειδιά ασφαλείας" και τα επαναφέρεις όταν θες να στείλεις το κινητό στο Service δεν χάνεις εγγύηση. Αν απλά δεν τα έχεις επαναφέρει το σύστημα των services απλά εντοπίζει πως έχεις τροποποιημένο λογισμικό και φυσικά σε βγάζουν εκτός εγγύησης . Έχω στείλει 2 κινητά στην Arvato με ξεκλειδωμένο bootloader (εννοείτε πως έκανα επαναφορά των κλειδιών ασφαλείας (DRM Keys) ) και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Όλα κομπλέ, εντός εγγύησης. ;) Σύντομα αναλυτικός οδηγός για τους αρχάριους. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο root που μπορείς να κάνεις αυτήν την στιγμή γίνεται με unlocked bootloader

 

Όχι γίνεται και με locked, αλλά πρέπει να ασχοληθείς λίγο παραπάνω όταν γυρίσω στο σπίτι θα βάλω τα links από Xda

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλου σας. Σε περίπτωση που ασχολειστε με το xda, ειμαι ο DaRk-L0rD. Μου έστειλε pm ενας χρηστης του φορουμ και μου ειπε για καποια προβληματα με την ελληνικη γλωσσα στο update. Αυτο που μπορω να κανω για να σας βοηθησω ,αν θελετε rooted-deoxeded, ειναι να μου στειλετε το link απο ενα αρχειο ftf του ελληνικου fw και να το "πειραξω" για εσας :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οποιος θέλει την ελληνική 9.2.A.1.199 αυτή που δίνει η κοσμοτέ ορίστε ένα link ;)

 

https://www.dropbox.com/s/6r906hsjseywvmr/LT30_9.2.A.1.199_Customized%20GR%20%20%20%281266-0473%29%20.ftf

Edited by themis0009
Link to comment
Share on other sites

παιδιά οποιος θέλει την ελληνική 9.2.A.1.199 αυτή που δίνει η κοσμοτέ ορίστε ένα link ;)

 

https://www.dropbox.com/s/6r906hsjseywvmr/LT30_9.2.A.1.199_Customized%20GR%20%20%20%281266-0473%29%20.ftf

 

Σε κανενα 4ωρο θα ποσταρω το link. Ελπιζω η γραμμή να με βοηθήσει για ενα πιο γρηγορο upload ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά οποιος θέλει την ελληνική 9.2.A.1.199 αυτή που δίνει η κοσμοτέ ορίστε ένα link ;)

 

https://www.dropbox.com/s/6r906hsjseywvmr/LT30_9.2.A.1.199_Customized%20GR%20%20%20%281266-0473%29%20.ftf

 

εννοεις branded?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι αυτή που δίνει η κοσμοτέ ελληνική ;)

 

μια ελληνικη unbranded δε μπορουμε να βρουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...