Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια αναποδιά με το αμάξι με κρατάει μακριά από το sp για την ώρα.. Το είχα ερωτευτεί! Γιώργο ο καιρός πλησιάζει που θα το πάρεις εσύ!

 

Είναι πολύ αωραίο κινητό και πολύ καλή κάμερα http://blog.clove.co.uk/20...ony-xperia-sp/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα!! Ξέρουμε τίποτα περί αναβάθμισης;; Έχετε ακούσει;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω το sp , ψαξε στις ρυθμισεις της καμερας ισως να εχει επιλογη για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση του πλαινου πληκτρου.

Επιδιορθωση λογισμικου δοκιμασες?

 

Ποσες μερες το εχεις και ποσες μερες γραφει η αποδειξη σου για doa ? Αν εισαι σε doa να απαιτησεις αντικατασταση

Αν εχεις περασει το doa, να τους πεις οτι δεν εχεις αλλο τηλεφωνο και οτι το χρειαζεσαι για την δουλεια σου

 

Καλησπέρα!! Ξέρουμε τίποτα περί αναβάθμισης;; Έχετε ακούσει;;;

 

4.3 μεσα στο δεκεμβρη και αρχες 2014 4.4.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

μόλις μίλησα με σόνυ για το θέμα των αναβαθμίσεων... μου είπαν οτι 4.3 ΜΕΤΑ το δεκεμβρη αλλα δεν ξερουν ποτε ακριβως θα βγει στην ελλαδα (φανταζομαι εγω μεσα στο γεναρη το πολυ). 4.4 δεν εχει ανακοινωθει κατι λενε...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό μου είπαν από το κατάστημα να το στείλω στην arvato . Το έχω στείλει εδώ και μία μέρα. Σήμερα που έκανα ενα googlαρισμα διάβασα τα χειρότερα για το σερβις τους και έχω αγχωθεί . Αν μου βγάλουν το κινητό εκτός εγγύησης για διάφορους τρελούς λόγους ( όπως έχουν κάνει σε πολλούς απ'ότι διάβασα) πώς μπορώ να κινηθώ; Υπάρχει κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο σερβις για Sony? να επικοινωνήσω απευθείας με την sony? περίμενα πώς και πώς να μαζέψω τα χρήματα , να το πάρω να το χαρώ και τώρα έμπλεξα..
Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό μου είπαν από το κατάστημα να το στείλω στην arvato . Το έχω στείλει εδώ και μία μέρα. Σήμερα που έκανα ενα googlαρισμα διάβασα τα χειρότερα για το σερβις τους και έχω αγχωθεί . Αν μου βγάλουν το κινητό εκτός εγγύησης για διάφορους τρελούς λόγους ( όπως έχουν κάνει σε πολλούς απ'ότι διάβασα) πώς μπορώ να κινηθώ; Υπάρχει κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο σερβις για Sony? να επικοινωνήσω απευθείας με την sony? περίμενα πώς και πώς να μαζέψω τα χρήματα , να το πάρω να το χαρώ και τώρα έμπλεξα..

 

Πω ρε φίλε τι γκαντεμιά σου έπεσε.. :-/ κάνε μια προσπάθεια δεν έχεις να χάσεις τίποτα

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Ναναι καλα το xda που για οποια χωρα θα βγει πρωτα θα μπορουμε να το βαλουμε και εμεις...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κι εγώ noob στην ιδιοκτησία του SP και θα 'θελα να ρωτήσω κάτι. Το ξυπνητήρι(το κλασσικό που είχε ήδη προεγκατεστημένο) δεν χτυπάει όταν το κινητό είναι κλειστό. Ισχύει σε όλους σας αυτό ή μου διαφεύγει κάτι? Ευχαριστώ! :D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κι εγώ noob στην ιδιοκτησία του SP και θα 'θελα να ρωτήσω κάτι. Το ξυπνητήρι(το κλασσικό που είχε ήδη προεγκατεστημένο) δεν χτυπάει όταν το κινητό είναι κλειστό. Ισχύει σε όλους σας αυτό ή μου διαφεύγει κάτι? Ευχαριστώ! :D

 

Ισχύει σε ελάχιστα χτυπάει. Δεν νομίζω επίσης ότι αν βάλεις κάποια άλλη εφαρμογή για ξυπνητήρι θα χτυπάει κλειστό (είναι θέμα λειτουργικού).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητό μου είπαν από το κατάστημα να το στείλω στην arvato . Το έχω στείλει εδώ και μία μέρα. Σήμερα που έκανα ενα googlαρισμα διάβασα τα χειρότερα για το σερβις τους και έχω αγχωθεί . Αν μου βγάλουν το κινητό εκτός εγγύησης για διάφορους τρελούς λόγους ( όπως έχουν κάνει σε πολλούς απ'ότι διάβασα) πώς μπορώ να κινηθώ; Υπάρχει κάποιο άλλο εξουσιοδοτημένο σερβις για Sony? να επικοινωνήσω απευθείας με την sony? περίμενα πώς και πώς να μαζέψω τα χρήματα , να το πάρω να το χαρώ και τώρα έμπλεξα..

 

Εγώ πάντως που brickαρα (hardbrick) ένα xperia L με unlocked bootloader μου το αντικατέστησαν με ένα καινούριο εκεί στην Arvato ... ;) Δεν το περίμενα και ήμουν έτοιμος να αγοράσω άλλο κινητό αλλά μην βγάζουμε ακόμα συμπεράσματα. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με την Arvato και θέλω να πιστεύω πως θα είσαι και εσύ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Πω ρε φίλε τι γκαντεμιά σου έπεσε.. :-/ κάνε μια προσπάθεια δεν έχεις να χάσεις τίποτα

 

Εγώ πάντως που brickαρα (hardbrick) ένα xperia L με unlocked bootloader μου το αντικατέστησαν με ένα καινούριο εκεί στην Arvato ... ;) Δεν το περίμενα και ήμουν έτοιμος να αγοράσω άλλο κινητό αλλά μην βγάζουμε ακόμα συμπεράσματα. Προσωπικά είμαι ικανοποιημένος με την Arvato και θέλω να πιστεύω πως θα είσαι και εσύ. :cool:

 

Φίλε kyle4 το στείλα και ο θεός βοηθός!

Μήτσο μακάρι αύριο είναι 2η μέρα και θα τους πάρω τηλ. Μακαρι να πάνε όλα καλά έχω αγχωθεί πιστεύω θα μείνω χωρίς κινητό :(

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει σε ελάχιστα χτυπάει. Δεν νομίζω επίσης ότι αν βάλεις κάποια άλλη εφαρμογή για ξυπνητήρι θα χτυπάει κλειστό (είναι θέμα λειτουργικού).

 

Κρίμα! Thanks για την άμεση απάντηση! :D

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα! Thanks για την άμεση απάντηση! :D

 

Τίποτα να είσαι καλά. Να ξέρεις πάντως ότι η συντριπτική πλειοψηφία των κινέζικων έχει επιλογή στο μενού να ενεργοποιείται/απενεργοποιείται αυτόματα η συσκευή τις ώρες που θα ορίσεις. Οπότε το βάζεις να ανοίξει λίγο πριν την ώρα που έχεις ρυθμίσει το ξυπνητήρι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακός έκανες και το έστειλες στην arvato κατά την γνώμη μου. Κινητό μέσα στις 7 ημερες από την ώρα τις αγοράς έπρεπε να το στείλεις στο κατάστημα που το αγόρασες (είτε είναι σκρουτζομαγαζο ή λοιπά πλαίσια, media markt) και αναλογος αυτοί να πράξουν..

Κάποιοι ώρες ώρες θέλουνε κυνήγι και σφαλιάρες... Όταν έχεις επιχείρηση και πουλάς ένα προϊόν έχεις ευθύνες, όχι πουλάς και αίντε κόψε τον λαιμό σου, στα τέτοια μου και οι νομοι, και εδώ την γράφω την ΕΕ κλπ κλπ κλπ..

Και ύστερα εγώ ο βλάκας αποθαρρύνομαι να πάω να αγοράσω το oppo γιατί αν πάθει κάτι, άντε βγάλε άκρη με την εγγύηση που πρέπει να το στείλεις αγγλία ή που στα κομμάτια.. Λες και αυτά που μας πουλάνε εδώ, έχουν εγγύηση...(έχουν, στην φαντασία μας) :p

Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακός έκανες και το έστειλες στην arvato κατά την γνώμη μου. Κινητό μέσα στις 7 ημερες από την ώρα τις αγοράς έπρεπε να το στείλεις στο κατάστημα που το αγόρασες (είτε είναι σκρουτζομαγαζο ή λοιπά πλαίσια, media markt) και αναλογος αυτοί να πράξουν..

Κάποιοι ώρες ώρες θέλουνε κυνήγι και σφαλιάρες... Όταν έχεις επιχείρηση και πουλάς ένα προϊόν έχεις ευθύνες, όχι πουλάς και αίντε κόψε τον λαιμό σου, στα τέτοια μου και οι νομοι, και εδώ την γράφω την ΕΕ κλπ κλπ κλπ..

Και ύστερα εγώ ο βλάκας αποθαρρύνομαι να πάω να αγοράσω το oppo γιατί αν πάθει κάτι, άντε βγάλε άκρη με την εγγύηση που πρέπει να το στείλεις αγγλία ή που στα κομμάτια.. Λες και αυτά που μας πουλάνε εδώ, έχουν εγγύηση...(έχουν, στην φαντασία μας) :p

 

Σε πληροφορώ ότι το σέρβις του oppo μαζί με την διαδικασία να σου έρθει ΔΩΡΕΑΝ κούριερ να το πάει στο σέρβις και να το ξαναφέρει είναι γρηγορότερη από την αρβάτο. Ψάχνουν ανταλλακτικά κάθε φορά αλλά άμα τους χ*σεις λίγο εκεί πέρα στη sony mobile ξαφνικά βρίσκεται ανταλλακτικό μετά από περαιτέρω διερεύνηση... :mad::mad::mad::mad:

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και είπα "και εγώ ο βλάκας" ...Το service τις oppo όπως και γενικότερα η after sales πολιτική τους φάνηκε ξεκάθαρα όταν ξεκίνησε η επίσημη εισαγωγή του στην ευρωπαϊκή αγορά που όταν τους έθιξαν οι καταναλωτές με μήνυμα στο forum τους πως στην ευρώπη είναι υποχρεωμένοι να δίνουνε 2 χρονια εγγύηση (μέχρι εκείνη την στιγμή έδιναν 1 χρόνο σύμφωνα με το νόμιμο ελάχιστο τις κίνας) η απάντηση τους ήταν άμεση πως από εδώ και πέρα όχι μονο για την ευρώπη αλλα παγκοσμίος παρέχεται 2 χρονια εγγύηση...

(ακούς Apple?)

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω να μην επεκταθούμε περισσότερο σχετικά με την ποιότητα των service. Υπάρχει σχετικό topic οπότε μπορούμε να συνεχίσουμε εκεί.

 

Ευθύμη εκτός εγγύησης δεν υπάρχει κανένας λόγος για να στο βγάλουν. Δεν έπρεπε να το στείλεις στην arvato εσύ αλλά αυτός που σου το πούλησε από τη στιγμή που το πρόβλημα προέκυψε εντός 7 ημερών από την αγορά του. Πάρε ένα τηλέφωνο στην arvato για να δεις τι γίνεται και εξήγησε τους ήρεμα και ευγενικά τι πρόβλημα έχει η συσκευή ώστε να μην ψάχνουν.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακός έκανες και το έστειλες στην arvato κατά την γνώμη μου. Κινητό μέσα στις 7 ημερες από την ώρα τις αγοράς έπρεπε να το στείλεις στο κατάστημα που το αγόρασες (είτε είναι σκρουτζομαγαζο ή λοιπά πλαίσια, media markt) και αναλογος αυτοί να πράξουν..

Κάποιοι ώρες ώρες θέλουνε κυνήγι και σφαλιάρες... Όταν έχεις επιχείρηση και πουλάς ένα προϊόν έχεις ευθύνες, όχι πουλάς και αίντε κόψε τον λαιμό σου, στα τέτοια μου και οι νομοι, και εδώ την γράφω την ΕΕ κλπ κλπ κλπ..

Και ύστερα εγώ ο βλάκας αποθαρρύνομαι να πάω να αγοράσω το oppo γιατί αν πάθει κάτι, άντε βγάλε άκρη με την εγγύηση που πρέπει να το στείλεις αγγλία ή που στα κομμάτια.. Λες και αυτά που μας πουλάνε εδώ, έχουν εγγύηση...(έχουν, στην φαντασία μας) :p

 

Θα παρακαλέσω να μην επεκταθούμε περισσότερο σχετικά με την ποιότητα των service. Υπάρχει σχετικό topic οπότε μπορούμε να συνεχίσουμε εκεί.

 

Ευθύμη εκτός εγγύησης δεν υπάρχει κανένας λόγος για να στο βγάλουν. Δεν έπρεπε να το στείλεις στην arvato εσύ αλλά αυτός που σου το πούλησε από τη στιγμή που το πρόβλημα προέκυψε εντός 7 ημερών από την αγορά του. Πάρε ένα τηλέφωνο στην arvato για να δεις τι γίνεται και εξήγησε τους ήρεμα και ευγενικά τι πρόβλημα έχει η συσκευή ώστε να μην ψάχνουν.

 

Απλά στο κατάστημα μου είπαν να το στείλω εγώ για εξοικονόμηση χρόνου και έτσι έπραξα. Τους πήρα τηλ σήμερα και το κινητό είναι σε αναμονή για έλεγχο. Μου είπαν τώρα αρχές επόμενης βδομάδας. Μου είχαν πει και τους έστειλα και ενα σημείωμα με το τι κάνει το κινητό όπου εκεί τους εξηγούσα αναλυτικά.

Just in love with my Sole :)
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα να είσαι καλά. Να ξέρεις πάντως ότι η συντριπτική πλειοψηφία των κινέζικων έχει επιλογή στο μενού να ενεργοποιείται/απενεργοποιείται αυτόματα η συσκευή τις ώρες που θα ορίσεις. Οπότε το βάζεις να ανοίξει λίγο πριν την ώρα που έχεις ρυθμίσει το ξυπνητήρι.

 

Γίνεται και στο δικό μας αυτό;;

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δεν ξέρω αν υπάρχει καμία εφαρμογή αλλά κατά 99% δεν νομίζω. Προφανώς στις Κινέζικες συσκευές υπάρχει επέμβαση στο hardware της συσκευής που την κάνει wake on event.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλσπερα ...η ξαδερφη μου εχει το SP και οταν μηλαει δεν αναβει η οθονη...λογικα απο το κριφο μενο θα γινετε αλλα μπορει να μου πει καποιος πως ανοιγει το μενου και ποιο να πατισω?? ....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλη την παρέα και άπο εμένα.

Κάτοχος ολίγον ημερών του sp έχω ένα προβληματάκι καταλάθος όταν πήγα να βάλω ταπετσαρία για οθόνη κλειδώματος έβαλα να ανοίγει πάντα με ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα για περικοπή νομίζω το picasa και δεν μου αλλάζει ταπετσαρία κλειδώματος. Έχω την δυνατότητα να ξαναβλέπω όλες τις επιλογές που έβλεπα πριν;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δώστε καμία συμβουλή πως να εξοικονομισω λίγη ραμ.. Όλο στα φουλ είναι :-/

 

Απενεργοποιησε οποια εφαρμογη δεν χρησιμοποιεις μεσω των ρυθμισεων-εφαρμογες (μπες σε μια-μια πολλες γραφουν απενεργοποιηση)

Αλλιως root και ξηλωμα!

 

 

 

 

 

Γεια σε όλη την παρέα και άπο εμένα.

Κάτοχος ολίγον ημερών του sp έχω ένα προβληματάκι καταλάθος όταν πήγα να βάλω ταπετσαρία για οθόνη κλειδώματος έβαλα να ανοίγει πάντα με ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα για περικοπή νομίζω το picasa και δεν μου αλλάζει ταπετσαρία κλειδώματος. Έχω την δυνατότητα να ξαναβλέπω όλες τις επιλογές που έβλεπα πριν;

 

Ρυθμισεις-εφαρμογες, βρες το πικασα και πατα πανω. Μετα καταργηση προεπιλογων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! Διαβασα οτι ειχε καποια θεματα με το wifi και πως τελικα διορθωθηκαν με ενα update... ισχυει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...