Jump to content

Sony Xperia T


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρησιμοποιεις LUX ? Πόση ωρα ΟΘΟΝΗ εχεις ? Μπες στην Οθονη & πες μου ποση ωρα σου γραφει

 

Τι είναι το LUX? Που ακριβώς το βλέπω αυτό, που να πάω στις ρυθμίσεις? έχω βάλει και ένα screenshot δεν ξέρω αν το είδες

 

Επίσης να αναφέρω ότι έχω απενεργοποιήσει το ρυθμικό εφέ φωτισμού και το εφέ άλμπουμ φωτογραφιών..τα άλλα τα εφέ των ειδοποιήσεων είναι απενεργοποιημένα επίσης από την λειτουργία STAMINA που έχω πάνα ενεργοποιημένη από την μπαταρία. Επίσης μετά από ενα χαμηλό ποσοστό μπαταρίας έχω βάλει να ενεργοποιείται και η χαμηλ. χρήση μπαταρίας από την Διαχείριση Ενέργειας. Έχω κάνει τα πάντα αλλά μια μέρα με το ζόρι κρατάει..έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει θέμα η μπαταρία του

Edited by thanospc
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι είναι το LUX? Που ακριβώς το βλέπω αυτό, που να πάω στις ρυθμίσεις? έχω βάλει και ένα screenshot δεν ξέρω αν το είδες

 

Επίσης να αναφέρω ότι έχω απενεργοποιήσει το ρυθμικό εφέ φωτισμού και το εφέ άλμπουμ φωτογραφιών..τα άλλα τα εφέ των ειδοποιήσεων είναι απενεργοποιημένα επίσης από την λειτουργία STAMINA που έχω πάνα ενεργοποιημένη από την μπαταρία. Επίσης μετά από ενα χαμηλό ποσοστό μπαταρίας έχω βάλει να ενεργοποιείται και η χαμηλ. χρήση μπαταρίας από την Διαχείριση Ενέργειας. Έχω κάνει τα πάντα αλλά μια μέρα με το ζόρι κρατάει..έχω αρχίσει να πιστεύω ότι έχει θέμα η μπαταρία του

 

Πρόγραμμα ειναι το LUX που ρυθμιζει τη φωτεινοτητα... Δεν το εχεις για να μη το ξερεις... Να σε ρωτησω... Εισαι root ? Χρησιμοποιεις Titanium + Greenify ?

Link to comment
Share on other sites

Πρόγραμμα ειναι το LUX που ρυθμιζει τη φωτεινοτητα... Δεν το εχεις για να μη το ξερεις... Να σε ρωτησω... Εισαι root ? Χρησιμοποιεις Titanium + Greenify ?

 

Όχι δεν είμαι root δεν το έχω πειράξει το κινητό και έιχα κάνει κα factrory reset μετά την αναβάθμιση μήπως έφταιγε κάτι από εκεί αλλά τα ίδια...βλέπω ότι το android καταναλώνει πολύ σε αδράνεια όταν ειναι

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι root δεν το έχω πειράξει το κινητό και έιχα κάνει κα factrory reset μετά την αναβάθμιση μήπως έφταιγε κάτι από εκεί αλλά τα ίδια...βλέπω ότι το android καταναλώνει πολύ σε αδράνεια όταν ειναι

 

Εχεις πολλες εφαρμογες στη συσκευη σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις πολλες εφαρμογες στη συσκευη σου;

 

ΑΥΤΕΣ

 

facebook, facebook messenger, twitter, pinterest, instagram, tumblr, flicr, spotify, eortologio, airdrop, ftp server,evernote, dropbox, linkedin, viber, whatsapp, linkedin, tunein radio, shazam, foursquare, soundcloud, zedge, backgrounds, musixmatch, soundcloud, flipboard, 9gag, cleanmaster, trip advisor, sync. me

1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες βλεπω οτι το Android OS δεν αφηνει το κινητο να πεσει σε Deep Sleep και κατα συνεπεια να τρωει τη μπαταρια νερακι... ξερει κανεις τι μποριε να φταιει ?

 

Κατέβασε το gsmbattery κ τσέκαρε τι κάνει τη ζημιά.

Επίσης κ το wakelock detector σου λέει ποια εφαρμογή σου κάνει wake τη συσκευή

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είμαι root δεν το έχω πειράξει το κινητό και έιχα κάνει κα factrory reset μετά την αναβάθμιση μήπως έφταιγε κάτι από εκεί αλλά τα ίδια...βλέπω ότι το android καταναλώνει πολύ σε αδράνεια όταν ειναι

 

κανε το root παγωσε με titanium & κοιμησε με Greenify & θα δεις αλλο κινητο & απο θεμα γρηγοραδας & απο μπαταρια

Link to comment
Share on other sites

κανε το root παγωσε με titanium & κοιμησε με Greenify & θα δεις αλλο κινητο & απο θεμα γρηγοραδας & απο μπαταρια

 

Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο το πως γίνεται αυτό γτ είμαι άσχετος?

 

Ανεβάζω και ένα ακόμα screenshot με την κατανάλωση μετά από 6 ώρες από πλήρη φόρτιση στο 100%

Είναι φυσιολογική τόση κατανάλωση σε κατάσταση αδράνειας?:(

Πίστευα αυτό το κινητό έχει δυνατή μπαταρία.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

επιτέλους έλυσα τις επανεκκίνησης :D :D

με 2 απανωτά update το ένα καπάκι στο άλλο από το sus (μόλις τελείωνε το ένα το έκλεινα και το ξαναέβαζα να ξαναγίνει :P ) και εδώ και 12 μέρες το κινητό πετάει και ούτε μια επανεκκίνηση :D :D

όποιος έχει θέμα με επανεκκίνησης ας το δοκιμάσει :D

Link to comment
Share on other sites

Προφανως κατι τρεχει απο πισω και σου κανει τη ζημια.

Γιατι δεν κατεβαζεις τις εφαρμογες που αναφερθηκαν παραπανω για να δεις τι σου χει καταναλωσει την μπαταρια.

Επισης, ο δευτερος και πιο "επιπονος" τροπος ειναι να φλασαρεις με SUS και να δεις χωρις εφαρμογες αν εχεις το ιδιο προβλημα. Μετα κανεις σιγα σιγα εγκατασταση λιγες-λιγες εφαρμογες και βλεπεις ποια σου κανει τη ζημια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει και ειναι root ας ανεβασει το application του συστηματος που σε ειδοποιεί οτι οι δυνατοι ηχοι πειραζουν την ακοη, αν πας να βαλεις την ενταση στο φουλ. Com.sony.sound alert.apk καπως ετσι λεγεται. Οποιος μπορει διοτι ειναι αναγκη!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Είναι Αυτό δυνατόν??::;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την αναβάθμηση ξανα έκανα και 2-3 reset και εγκατέστησα μόνο καμια 10αρια εφαρμογες που χρησιμοποιώ πολυ...ε άλλο πραμα η μπαταρία τωρά..από τις 12 το πρωί ήταν στον 92% σε κατάσταση αναμονής και μέχρί τις 5-6 ήταν πάλι στο 92%..μέχρι τώρα με κάτι μηνύματα και τηλέφωνα πήγε στο 85%
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Είναι Αυτό δυνατόν??::;;

 

Ναι και μενα περιπου τα ιδια λεει... εχω παρατηρησει παντως οτι οι ημερες που λεει εκει ειναι αναλογα με την χρηση που εχεις κανεις στις προηγουμενες φορτισεις... δηλαδη αν το παιδεψεις πολυ τις προηγουμενες 1-2 φορτισεις τοτε θα εκει θα λεει γυρο στις 2-3 μερες οτι θα βασταει η μπαταρια αλλιως συνυθως 5-6 μερες..

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει και ειναι root ας ανεβασει το application του συστηματος που σε ειδοποιεί οτι οι δυνατοι ηχοι πειραζουν την ακοη, αν πας να βαλεις την ενταση στο φουλ. Com.sony.sound alert.apk καπως ετσι λεγεται. Οποιος μπορει διοτι ειναι αναγκη!

 

Δεν εχω τετοια εφαρμογη. Μονο SoundLevelAlert.apk

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πολύ καιρό να γράψω εδώ. Με χαρά βλέπω το forum να κρατεί καλά.

 

Αγόρασα πριν λίγες μέρες το Xperia T και το έχω φέρει στα μέτρα μου (CM10.1). Θέλω να ρωτήσω από την εμπειρία σας αν το συγκεκριμένο κινητό έχει μαγνητικό αισθητήρα για docks. Ξέρω (και είχα) συσκευές που αν πλησίαζες έναν μαγνήτη σε συγκεκριμένο σημείο στο πίσω ή πλαϊνό μέρος της συσκευής, ανάλογα με την πολικότητα του μαγνήτη το τηλέφωνο έμπαινε σε Desk ή Car dock mode και φόρτωνε αντίστοιχες εφαρμογές ή έκανε (Tasker) και άλλα πράγματα.

 

Το Xperia T έχει τέτοιο αισθητήρα;

Αν όχι, υπάρχει άλλος γνωστός τρόπος για να μπαίνει σε dock modes (π.χ. βραχυκύκλωμα συγκεκριμένων επαφών USB);

 

Έχω φάει τον κόσμο και δεν βρίσκω τίποτα.

Edited by habib9000
Link to comment
Share on other sites

το κινητό υποστηρίζει NFC, οπότε αν έχεις ένα NFC tag κοντά στο dock θα μπορεί να κάνει τις λειτουργίες που θες.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ thanasis00. Είχα μία ιδέα τι είναι το NFC αλλά δεν ήξερα αυτή τη χρήση. Ξέρεις αν το ενεργό NFC καταναλώνει πολύ μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω τετοια εφαρμογη. Μονο SoundLevelAlert.apk

 

Φιλε μου αυτην ακριβως θελω!!! Απλα δεν την θυμομουν να την γραψω σωστα! Αν θελεις ανεβασε την να την παρω διοτι εχω προβλημα! Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ thanasis00. Είχα μία ιδέα τι είναι το NFC αλλά δεν ήξερα αυτή τη χρήση. Ξέρεις αν το ενεργό NFC καταναλώνει πολύ μπαταρία.

 

Να σου πω και εγώ δεν έχω δοκιμάσει ακόμα αν καίει πολύ μπαταρία γιατί δεν έχω πάρει δικά μου nfc tags. Θα πάρω σύντομα όμως!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, δεν καταναλώνει. Από τη στιγμή που κάποια εφαρμογή δεν το χρησιμοποιεί τότε η τροφοδοσία του παύει. Το ίδιο ισχύει και για το GPS.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την SIM της COSMOTE και δεν μου βγάζει πάλι lte δίκτυα. Σήμερα που θα πάω Ελλάδα, θα δω εάν θα μου βγάλει. Αλλιώς τι?

 

Το κινητό υποστηρίζει πάντως τέταρτης γενιάς δίκτυα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από το Secret menu (*#*#4636#*#*) επιλεγω LTE/GSM/WCDMA και γυρναει μονο του στο WCDMA Prefered. Δοκιμασα και LTE only αλλα και παλι γυρναει στην προηγουμενη επιλογη. Οι μονες επιλογες που παιρνει ειναι GSM/WCDMA.

 

Πως μπορω να κανω firmware update σε καμια custom rom?

 

Problem Solved: Εβαλα το firmware Generic UK της τελευταιας εκδοσης του κινητου, μεσω FlashTool και τωρα ολα καλα :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia T

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...